ВЪПРОСИ към хомеопати - 5

  • 73 393
  • 797
  •   1
Отговори
# 60
  • sofia
  • Мнения: 482
Ще споделя аз какво знам за АД .. най често се отключва от ваксина БЦЖ.. много упорито заболяване - лекува се бавно и постепенно с хомеопатия.. тя е и единствения начин за лекуване.. няма смисъл да ходите при дерматолог - изписват едни и същи неща и резултатът е винаги един - подтискане.. през лятото морската вода влияе много благотворно, така че осигурете си почивка на море за поне две седмици.. нормално заболяването при лечение с хомеопатия има силни и слаби периоди.. с времето и с постоянство в лечението - моментите с изостряне ще стават все по редки и след време ще се оправите.. успех в борбата с това толкова неприятно дерматологично заболяване..

Скай, благодаря ти за изчерпателния отговор. Въпросната ваксина - БЦЖ - нали беше тази за многото шарки, която се бие към 1г. 1м.? Сега замисляйки се - първите ни проблеми започнаха малко след това - първо с обриви по бузите - казаха ни слънчева алергия, мазахме с нещо - успокойха се нещата, после дразнене в очичките - било проблем от слънцето (това дразнене се появи когато се лекувахме пак АД, дори и прекаран конюктевит също изби, но си минаха) и така - лятото се пазехме от пряко слънце. Нещата утихнаха. Сега когато застудя проблемите започнаха. Както писах положението стана много зле след приема на хом. л-во - и се започнаха периоди на пикове и спадове. Когато имаше много висока Т положението беше много, много зле, на следващата сутрин - нямаше Т - дерматите се беше доста успокоил, вчера нещо пак се беше активизирал - точно като приливи и отливи... И така, казваш, още дълго време... Лекарката ни каза, че за сега нищо няма да правим (бях при нея, когато кожата беше много спокойна), но ако нещо се било активизирало пак да й се обадя...  Confused

Жен-шен, все пак ми се струва, че цели пет дни с висока Т - 39`С си е доста време и може би трябва да смените курса...

Ейсър, не мога конкретно да ти кажа за хом. л-во за увеличаване на лактацията..., но все пак можеш да се допиташ до Бу или Хедра за конкретен съвет, а и има доста изписано в кърмаческия...Успех!

# 61
  • Мнения: 1 935
БЦЖ е против туберкулоза.Бие се в родилния дом.

# 62
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Мога ли за увеличаване на кърмата да ползвам Agnus castus. Мисля, че причината да ми намалее млякото е хорманална. От рицинус комунис нямам видим резултат.

  Може, но ако отговаря на модалностите, Менталната и физическата картина на лекарството и това след снемане на случая и анализ на хомеопата Ви. Самолечението може да доведе до обратния на очакваното ефект.

# 63
  • Мнения: 1 709
Здравейте! Hug
От известно време цялото семейство се лекуваме с хомеопатични лекарства, естествено предписани ни от хомеопат и сме много доволни.
 В момента 3-годишната ми дъщеря е със зачервено гърло, влажна кашлица и температура до 39 градуса...Вече пети ден. Давам й фитолака декандра, пирогениум и хепар сулфур калкареа по схема, назначена ни от нашия хомеопат. До сега няма никакво подобрение. Единственото е, че вчера през деня не беше с температура(за нея даваме ферум фосфорикум). Тъкмо се поуспокоихме - и хайде пак - цяла нощ с 39 градуса. Хомеопата ни е уверен, че трябва да продължим по същия начин, но аз вече се колебая.
Aleksander , моля Ви, нуждая се от още едно мнение-какво препоръчвате в подобна ситуация?
 Майчета, ако имате опит в подобни ситуации, моля споделете го.
 Извинете ме за дългия пост, но се надявам да ме разберете.
 Благодаря Ви предварително!


Съжалявам, че вече пети ден детенцето не е добре, но според мен това не е лечение предписано от класически хомеопат. Ако не сте се запознали с основните принципи на хомеопатията, ето:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=211286.0

# 64
  • Мнения: 2 096
Еми Бадеми според мен добре се влияе детето от ХЛ.. това което описваш е добра реакция.. ще се оправите.. и то по скоро от колкото си мислиш.. имай вяра..БЦЖ е ваксината против туберколоза.. но реакции спрямо нея или която и да е ваксина има доста продължително време.. така че няма как да се хванат нещата според мен..

# 65
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Здравейте! Hug
От известно време цялото семейство се лекуваме с хомеопатични лекарства, естествено предписани ни от хомеопат и сме много доволни.
 В момента 3-годишната ми дъщеря е със зачервено гърло, влажна кашлица и температура до 39 градуса...Вече пети ден. Давам й фитолака декандра, пирогениум и хепар сулфур калкареа по схема, назначена ни от нашия хомеопат. До сега няма никакво подобрение. Единственото е, че вчера през деня не беше с температура(за нея даваме ферум фосфорикум). Тъкмо се поуспокоихме - и хайде пак - цяла нощ с 39 градуса. Хомеопата ни е уверен, че трябва да продължим по същия начин, но аз вече се колебая.
Aleksander , моля Ви, нуждая се от още едно мнение-какво препоръчвате в подобна ситуация?
 Майчета, ако имате опит в подобни ситуации, моля споделете го.
 Извинете ме за дългия пост, но се надявам да ме разберете.
 Благодаря Ви предварително!

  Предписва ви се антисимптоматично по "боаронския" метод, и затова нямате резултат. Виждам че живеете в Сливен, а там имам колега класически хомеопат, и в случай че решите да смените хомеопата ми пишете на Лични.

# 66
  • Мнения: 63
Какво за смучене при леко дразнещо гърло?

# 67
  • Мнения: 2 096
Платете си преглед при класически хомеопат и ще ви каже.. никой не изписва във форум особено при толкова лаконичен въпрос..

# 68
  • Мнения: 54
Да ви имам "проблемите". Леко дразнещо гърло и ще търся лекарства. За смучене темата е на друго място Laughing

# 69
  • Мнения: 553
diplodon, хем да ти кажа че е грубо, ама се разсмях на последното изречение  Joy  Пу!
Алекс, кажи сега за млякото, че ми стана интересно. Само за кравето мляко ли се отнаса /че е полезно само за рожбата/ или се отнася и за другите млека - козе, овче... А сиренето и кашкавала? И защо не е добре човек да консумира животинско мляко?

# 70
  • Мнения: 3 497
Да ви имам "проблемите". Леко дразнещо гърло и ще търся лекарства. За смучене темата е на друго място Laughing
Ти май си най-наясно Wink hahaha

# 71
  • Мнения: 54
diplodon, хем да ти кажа че е грубо, ама се разсмях на последното изречение  Joy  Пу!
Еми така де, несериозно звучи да търсиш хомеопатично лекарство при леко дразнещо гърло, че и да го търсиш за смучене.

Тихо пък ти не ме издавай Joy

# 72
  • Мнения: 63
 Joy Joy Joy
 ужасни сте
ами това ми е проблема,кърма имам даже и  в повече

п.с ще потърся другата тема,благодаря

# 73
  • Мнения: 2 755
Aleksander имате ли колега, класически хомеопат от Русе?

# 74

Общи условия

Активация на акаунт