Синузит-нищо ли не помага?

  • 64 091
  • 65
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 14
Личен опит - сребърна вода с мъничко сол - капе се в ноздрите да влезе хубаво в синусите. Сребърната вода е мощен дезинфектант и на това отгоре не вреди на тялото. Може да се купи концентрирана от почти всяка аптека

# 46
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Сега ще ти кажа и аз какво да опиташ...http://www.squidoo.com/Nasal_Neti_Pot
Не ми се смейте само...аз не вярвах..детето ми беше с много запушен нос, и нищо не помагаше,както при теб,горе в синусите запушено и няма мърдане..
като видях за какво става въпрос се смях,и даже си виках,Как ще му дам това чудо,като йогите..ще вземе да се задави,какво не може да диша...ама нали зор,и го купих..пробвах го първо на себе си,изобщо не е гадно,и наистина водата си тече съвсем спокойно от другата ноздра.. Значи,като напишеш  в гугъл ;  Neti pot,sunus wash,излизат много сайтове с инфо,разгледай ги. В опаковката има 30 пликчета с...според мене нещо като физиологичен разтвор,но на прах,слага се 1пак, в чайни4ето,и го разбъркваш,и почваш да си го изсипваш в едната ноздра,а то тече от другата..Повярвай ми,така изчиства всичко...после си като нова..Сега да не ме изядете,ако го няма в Бг аптеки...ако го няма,взимате си едно чайниче и си го правите както е показано,това,което аз съм купила от аптеката тук,е просто пластмасово чайниче,като тези ,с които едно време си играехме с куклите,нищо по - странно или фръцкаво..Според мен,може да се сложи разтвор от лайка,малко сода за хляб,както препоръчват за бебетата..Не мога да намеря сега точно видеото,където показваха,как минава течността през цялата носна кухина,през синусите,и чисти страхотно. /така ли се казваше,носна кухина,да не бъркам,и да ми се смеете../ Опитайте,дори  при първото усещане за лека хрема,много помага ,и много изчиства....Дано съм била полезна!   Hug

Взех си го , чайничето  Wink
Сега остава да отмине и хремата че иначе нЕма пропускливост, добра   Mr. Green
Това което изпитах като усещане е все едно да се нагълташ със солена вода от моретео/океана чак в ушите я усетих  Laughing

# 47
  • София
  • Мнения: 980
За кой див кестен става въпрос, този по булевардите и парковете ли?

# 48
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 499
Точно той!

# 49
  • София
  • Мнения: 9 920
Препоръчайте ми лек за горни дихателни пътища, имам дискомфорт в носната кухина и горна/задна част на небцето - меката част (май не се води вече небце) - като че ли провокиран от синузит носотечение почти няма, налепи също няма.
Натурално или синтетично средство?

Мислех си за инхалация с някакво етерично масло.

# 50
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
За съжаление и аз ще се присъединя към вас заради болежките на благоверния. Вече три пункции изтърпя, маса съкровища излезнаха и сега търся методи за справяне със синузита и алтернативно на АБ-те лечение.
Изписали му Олинт?! За какво? Категорично му казах да не се пръска с него. И без това всичко му е раздробено в носа и мястото е прясно наранено от последата пункция, та само ксилометазолина му липсва. Мислех да му забъркам домашни капки с мед и лайков чай и се радвам, че и други са опитвали и това е дало ефект при тях. Ще пробваме и със сребърната вода.
Дано се пооправи вече.

# 51
  • Мнения: 160
Искам да запиша и моята рецепта. Имам синузит от 25 години и ми се бетонира носа след всяка настинка. Вече не капя нищо в носа а само си правя лапа от хрян. Равни части настърган хрян, оцет и брашно се смесват на кашичка. Слагат се в марличка и така се държи това нещо на синусите - при мен на челото. Така 10 мин, после 10мин почивка. Това се прави вечер няколко серии няколко вечери. На другия ден когато си издухвам носа просто усещам, че се почиства. От години не съм имала проблеми с носа - като усетя, че се запушва не капя капки, а правя лапа с хрян.

# 52
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Купихме инфрачервена крушка на Филипс - 100W . Имаше в Бриколаж, което ме навежда на мисълта, че и в други по-големи магазини и специализираните са осветителни тела би се намерила същата. Почваме с домашни нагревки и ще докладвам за резултата след време.

Рецептата с хряна е интересна и лесна. Мъжът ми ми отмъкна инфрачервената крушка, по време на командировката, и ще се наложи да се спасявам с други средства, докато се върне.

# 53
  • Мнения: 1 053
Здравейте Simple Smile.И аз съм в клуба от скоро.Първо да кажа как започна всичко.Преди почти месец бях излезнала навън с вързана коса,шапки не нося.Бяхме на разходка с малката и беше доста студено.Беше ми доста студено на главата,спор няма.Вечерта усетих болка в гърлото и главата.Следващите 2 дни ме боля главата ,но не много.И на 3-тия ден започна да ме боли челото.Без да ми се запушва носа,без да имам секрет.Личната лекарка ми каза,че това е най-вероятно синузит и ми изписа СУМАММЕД.Никаква файда от него.Една седмица след това пак ме заболя главата и челото.През цялото това време си слагах загрята морска сол.Ходих на рентген и се оказа,че имам МЕКО ВОАЛИРАНЕ НА МАКСИЛАРНИ СИНУСИ.Пих нов антибиотик ДУРАЦЕФ,който също не ми помогна.От вчера започна да ме стяга от двете страни на носа и челото пак.Да отбележа,че храчките и сополите,които ми се появиха вече 2 седмици са прозрачни и течни.Вчера прочетох за захаросан мед и започнах да си го правя.Ужасно е,но изтича секрет.Много ме е страх от пункция.Другата седмица ще ходя на УНГ при д-р Улевинов.Слагам си и физиологичен разтвор в носа.Като се размисля аз почти винаги съм със запушен нос и сутрин сополи.Но не съм го отдавала на това,че може да е синузит.Споделям тук,защото може да намеря подкрепа и помощ.Извинявайте за дългия ми пост.Ще се радвам да споделите мнение.

Последна редакция: пт, 10 фев 2012, 17:32 от @lex

# 54
  • Мнения: 2
Още един глас за рецептата с хряна. Аз я приложих върху детето /14 г/. Една чаена лъжичка настърган хрян, една супена лъжица царевично брашно и една супена лъжица оцет.Всичко това се омесва и се слага на марля.Проблемните зони, където има възпаление се намазва със безсолна мас и  се поставя лапата.Първи ден - 5 минути, втори -10 минути и така до 25 минути, след това наобратно, общо десет дена.След процедурата го намазвах с кремче, защото се получаваше леко зачервяване, което до сутринта изчезваше.Някъде след третия ден, нослето започна да се изчиства и досега няма проблеми, вече месец и половина.Надявам се да не се налага да повтаряме, но за всеки случай имам корен от хрян в хладилника. 
Ако някой реши да изпробва тази рецепта, нека после сподели дали е имало ефект.

# 55
  • Мнения: 1 053
А искам да попитам... ,от 2 дена имам сърбеж в гърлото,отива към ушите.Носа също ме сърби от вътре и отвън.Не можах да отида при УНГ тази седмица,надявам се следващата да отида.Дали може да са свързани тези неща,дали е нещо алергично,и да се притеснявам ли.Как мислите,има ли подобен случай?Благодаря Simple Smile

# 56
  • в рока
  • Мнения: 1 119
Имам хроничен синузит.Когато бях бременна се ,започнаха пак болки .За да не се тъпча с лекарства,послушах един комшия(Бог да го прости).Взех един кестен ,разцепих го ,извадих сърцевината,отрязах 2 малки парченца и си ги пъхнах в ноздрите.Стои се в легнало положение10,15 мин.Още на първата процедура усетих някакво издърпване на гнойта.След 4,5 процедури се оправих напълно

# 57
  • Мнения: 780
Много гадно, но изпитано.Бръшлян и оцет-вари се/3 листа бръшлян, не помня колко оцет/.Клечка за уши, потапя се в течността, отцежда се и се пъха в носа.Страшно неприятно.Започва се мощно кихане.Повтаря се докато започне да изтича от носа секрета.Миналата година го пробвах.Не можах да изтърпя докато изтече, каквото има за изтичане.Повторих на другия ден.На следващата сутрин като се издухах, излезе пихтиеста, кехлибарена на цвят течност и кръв.Тогава почувствах облекчение.От оцета лигавицата на носа се разрани.Опасно е!Лекарят ме насмота да не правя такива щуротии, че можело съм да направя анафилактичен шок и линейката да не стигне навреме, отделенията били пълни с такива като мен, дето се чудели какво да си пъхат в носовете...но ми помогна.В момента съм с обострен синузит, на антибиотик съм.Ако не мине....уф, много е неприятно.
Живо се интересувам от кестените и хряна.

# 58
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Изчетох доста, вкл. се консултирах и с лекари миналото лято, когато мъжът ми закъса жестоко със синузита. Накрая си взехме инфрачервена крушка от 100 вата от Бриколажа /толкова успяхме да намерим като най-силна по магазините/, той сглоби фасунка, кабел и щепсел и си направихме подвижна лампа, чието единствено неудобство е, че се налага да я държиш, за да се напичаш. А в Лидл сега ще пускат една, която е крушка с лампа и само трябва да кацнеш пред нея /че и е по-силна даже като ватове/.
Факт е, че ефект от подобни процедури има. За юли и август благоверният изпи 4 АБ-а, правиха му три пункции, вкл. една под пълна упойка. Накрая отидохме при бай Кольо - билкар в Асеновград, накапа го с едни капки, изтече му душата /и моята, че и аз в кюпа с него от солидарност/ и почнахме нагревки с нашата си крушка. Цяла зима едно шише с капки не сме изхабили.
Изводът - бай Коьло + инфрачервена лампа ви спасява от игли в носа и АБ-ци.

За мен  лампата, която пускат в Лидл от 01. март си заслужава и бих инвестирала с удоволствие в нея, ако нямах алтернативата у дома. По магазините масово продават някакви подобия на инфрачервени лампи, но те са по 12-18 вата, което е смешно просто.

Това е нашата рецепта против синузит.

# 59
  • Мнения: 249
Здравейте! Имам синузит. АБ не помагат,нагревките с морска сол-също. Нямам секрет,но чувствам тежест в челото и скулите. Някой знае ли лек за тая гадост. Ще съм му безкрайно благодарна!  bouquet
Помага само това да се повиши цялостния имунитет на организма, до колкото е възможно. Peace
Другото е инхалации с лайка и сода.
СТЕРИМАР спрей.
Да не излизате без шапка на главата през зимата ...и никакво излизане с мокра коса... Peace

Общи условия

Активация на акаунт