Същаствува ваксина против генитален херпес!

  • 25 883
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6
Според мен нашите лекари не знаят за тази ваксина, защото са супер неинформирани, да не говорим, че са и неграмотни в професията си даже. Чуждестранните ходят по семинари, симпозиуми и т.н., информират се какво ново има на пазара, а нашите само гледат да им свърши смяната, че да си ходят. Тази ваксина е на пазара от поне 10 години!!! Представете си колко сме назад. Хиляди години...

# 16
  • Мнения: 0
Здравейте и аз вече от доста време имам проблеми с херпесите и имам доста чести рецидиви. Ходила съм при проф.Дундаров и разбрах, че е имало българска ваксина на времето, но е спряна. Постоянно се интересувам как бих могла да намаля до минимум рецидивите и с какво ли не съм се мазала и пила до сега. Но живо ме интересува темата за херпесната ваксина, защото честите появи са способни да унищожат настроението, желанието за каквото и да е било и самочувствието на човек. Вече знам, че този вирус се носи до края на живота и много хора са носители, без да са имали до сега появи. Просто някои боледуват, други не. Давам си сметка, че аз съм една от нещастниците, които боледуват. На никой не го пожелавам, но въпрос на имунна система...Това, в което съм сигурна е, че човек не трябва да спира да търси нови начини да се пребори. Аз пробвах с хомеопатия, на мен не ми подейства, но може на други да подейства. Аз до сега съм изпила доста антибиотици и силни лекарства, може и това да оказва влияние и затова да не ми действат, но това не пречи на други да опитат. При някои има ефект. Честно казано, когато лечението ми претърпя неуспех, въпреки всичката вяра, с която се бях въоръжила, надеждата ми се стопи.
Сега като чух за тази ваксина и отново си върнах малко от надеждата.
 Mariell4e, моля те сподели отново дали има светлина в тонела при твоя случай, има ли някакъв напредък? Стискам ти палци да имаш ефект, дори и по-късно, но да има. Сподели, отново колко курса си направила до сега и има ли резултат?

# 17
  • Мнения: 6
Здравейте!
За съжаление към днешната дата няма ефект при мен. Лекарката казва, че при другите пациенти имало...Но аз вярвам, че ще има и при мен! Сестрата, която е работила с проф. Дундаров каза, че в момента става натрупване на антитела и в послдствие рецидивите би трябвало да намалеят. Последната ваксина си бих на 25.09 и до този момент ми излизат рецидиви на 2 седмици горе-долу. Голям ужас, нали? Не ме питайте! Поне минава бързо, за 2-3 дни, което пак е нещо. Преди беше доста по-тежко, по седмица... Не знам. Моля се на ГОСПОД да ме избави от тази напас и съм сигурна, че ще ми помогне.
Успех на всички вас.

# 18
  • Мнения: 6
Здравейте,
От известно време и аз страдам от този ужасен вирус, адски неприятен и болезнен е всеки път когато рецидивира, но освен физически ми деиства мн. зле и психически- мн се филмирам и подтискам, често испадам в депресия. Стадам от сравнително кратко време, но все пак сам млада жена на 21г. и много се притеснявам, пък и все още не мога да разбера как така се заразих, от къде и как.
 Разбрах, че има ваксина която не се предлага в БГ (ЛУПИДОН Г) и не губя надежда, макар и скъпичка, това е единствен шанс за евентуално спасение от тази досада.  В момента тарся човек да ми я прати от Италия, притеснението ми е, че повечето доктори хал-хабер си нямат от тази ваксина и не знам при кои лекар да отида когато се сдобия с нея.
 Моля, всички които са изпробвали ваксината да отговорят как се чувстват сега и да ме посъветват при кои доктир да отида да ми я поставя, все пак това е единствения начин да се избавя от тази напаст и не искам да рискувам с незапознати доктори, все пак и цената нее малка пък и залагам мн. на нея. Бих желала да попитам и за "Херпесвак" дали все още се предлага в аптечната мрежа и до колко е ефективна.
 Ще бъда мн. благодарна на всички които публикуват каквато и да е инфо за ваксините защото в нашата мила родина не се говори мн мн за това за съжаление.
 e-mail: gerritoo89@abv.bg  bouquet
Герито,

Отиди в Центъра по заразни и паразитни болести /намира се зад Централен Софийски Затвор/ и търси д-р Кьосева.
Тъжно е, че на пазара тази ваксина я има от повече от 10г., а нашите лекари чак сега я откриват. Но както и да е. Д-р Кьосева може да ти я бие. Има си схема. Първо всяка седмица, после постепенно разреждаш и така. Не искам да те обезкуражавам, но при мен до момента няма действие. По принцип действа при 80% от случаите. Явно аз попадам в изключенията, но и затова си има причина, която за съжаление не знам, а няма и кой да ме насочи къде да я търся. Някъде в нета бях попаднала на мение на лекар, че появата на херпес е съпроводена от друго заболяване, но тогава май не обърнах внимание на статията и сега не мога да я открия.
Та за ваксината. Ако имаш възможност си я купи. Останалата част от пациентите на д-р Кьосева са доволни, нямат толкова чести рецидиви. Може и на теб да помогне. Може би ако бях започнала да я прилагам в началото на заразяването си, нямаше да се стигне до тук. Но тогава кой да ти каже...?
Тази другата за която питаш вече не се произвежда. Това е старата ваксина на проф. Дундаров, която е имала наистина добро действие, но е спряна от производство след неговото пенсиониране. Какво да ти кажа, българска работа. А е била наистина добра! Яд ме е на скапаната ни държава. Защо трябва да се мисли, че когато една болест не е смъртоносна не е тежка за пациента. Аз мога да кажа, че при всеки пристъп, всеки път си отивам лека-полека. не в буквалния смисъл, разбира се. Просто цялото ми сърце се разкъсва, душата ми страда. Толкова ми е депресивно в такива моменти, че си мисля, че никога няма да имам нормален живот.
Та така, тази вечер го обърнах на словоизлияния...
Надявам се да съм била полезна. Ако имаш въпроси пиши ми.
Здраве ти желая!   bouquet

# 19
  • Мнения: 6
Момичета, купих си ОРАПЛЕКС. Знам, че пише, че е за херпес тип 1, но ще опитам. Ако някой все пак има отзиви, нека да пише Simple Smile

# 20
# 21
  • Мнения: 39 435
Момичета вдигам темата.
Да попитам българската ваксина все още ли е на пазара, че от прочетеното от темата се пообърках  newsm78

# 22
  • Мнения: 212
Момичета , моля ви пишете  newsm17, какво става с ваксината ( че тая гат не се търпи) , някой имали новини , надявам се да са добри разбира се.

# 23
  • Мнения: 1
Здравейте,marinella ts би ли писала колко струва тази ваксина и колко време е пълният куес с нея ?И ако е възможно тел. на д-р Кьосева   Praynig

# 24
  • Мнения: 1 475
Сега и аз да се включа с въпросче. Има ли някакъв начин за мазане, компреси или други облекчаващо и забързващо избиването средство?

Аз съм пила 6 мес. тетрациклин. След като спрях - пак на ново. Т.е. - не става. После ми изписват Рокотан. Да, ама не трябва да се забременява 3год. след това. А каква е гаранцията за след тези 3 год.? Не го пих. Още нямах деца и беше абсурд да започвам.
След като родих и второто - пак питам за Рокотан. Нали повече няма да раждам. Да, ама не - лекарката каза, че и да я гръмна, нямало да ми го изпише. Било за много по-тежки случаи, а не за този "дискомфорт" Rolling Eyes. Страничните ефекти били повече от ползите ...
И така, до ден днешен - йодасепр обилно на памук и търпя и това е.
Опитвам нетрадиционна медицина, но съм много несериозна. Опитвам и с ГНМ, но пак съм несериозна .

# 25
  • Мнения: 540
Искам да питам може ли някой да сподели  резултати от италиянската ваксан...... Praynig

# 26
  • Стара Загора
  • Мнения: 36
Сега и аз да се включа с въпросче. Има ли някакъв начин за мазане, компреси или други облекчаващо и забързващо избиването средство?

Аз съм пила 6 мес. тетрациклин. След като спрях - пак на ново. Т.е. - не става. После ми изписват Рокотан. Да, ама не трябва да се забременява 3год. след това. А каква е гаранцията за след тези 3 год.? Не го пих. Още нямах деца и беше абсурд да започвам.
След като родих и второто - пак питам за Рокотан. Нали повече няма да раждам. Да, ама не - лекарката каза, че и да я гръмна, нямало да ми го изпише. Било за много по-тежки случаи, а не за този "дискомфорт" Rolling Eyes. Страничните ефекти били повече от ползите ...
И така, до ден днешен - йодасепр обилно на памук и търпя и това е.
Опитвам нетрадиционна медицина, но съм много несериозна. Опитвам и с ГНМ, но пак съм несериозна .


Пиоктанин - лилавото мазило.

# 27
  • Мнения: 2
Сега и аз да се включа с въпросче. Има ли някакъв начин за мазане, компреси или други облекчаващо и забързващо избиването средство?

Аз съм пила 6 мес. тетрациклин. След като спрях - пак на ново. Т.е. - не става. После ми изписват Рокотан. Да, ама не трябва да се забременява 3год. след това. А каква е гаранцията за след тези 3 год.? Не го пих. Още нямах деца и беше абсурд да започвам.
След като родих и второто - пак питам за Рокотан. Нали повече няма да раждам. Да, ама не - лекарката каза, че и да я гръмна, нямало да ми го изпише. Било за много по-тежки случаи, а не за този "дискомфорт" Rolling Eyes. Страничните ефекти били повече от ползите ...
И така, до ден днешен - йодасепр обилно на памук и търпя и това е.
Опитвам нетрадиционна медицина, но съм много несериозна. Опитвам и с ГНМ, но пак съм несериозна .

Kassi,
за какво го ползваш този йодасепт? Не е лекарство срещу херпес. Помага ли изобщо?
За локално лечение аз използвам крем Ацикловир Стада 5гр. Доста облекчава и много скъсява оздравяването на херпеса. Съдържа ацикловир, който си е антивирусно лекарство за херпеса. Най-редовно в аптеките се опитват да ми дадат другия крем ацикловир, който е доста по-малко количество и затова не е подходящ за тялото. Ще се намажеш няколко пъти и ще свърши преди да успееш да потушиш пристъпа. Упорствай точно за Ацикловир Стада 5гр. Това е името на крема. Разбира се пак не е дългосрочно отърване от херпеса, а по-скоро моментно облекчаване и потушаване на настоящия пристъп.

Маринела, аз не разбрах как може да се намери италианската ваксина? Моля те пиши, ако имаш някакъв канал за доставянето му. Казваш, че си я взела от Италия със рецепта. А тази рецепта от лекар в Италия ли ти е написана или може и БГ доктор да я напише? Не знам как работят тези неща. Ако е лекар в Италия, означава ли, че човека на когото се изписва рецептата трябва да е здравно осигурен в Италия? Дай повече информация, моля.

Последна редакция: сб, 27 авг 2016, 14:31 от Vanya Staleva

# 28
  • Мнения: 1
Слъпи дами, регистрирах се само защото съм го изпитала този ужас, но съм се отървала от него и то без помоща на докторите.

след определени прояви от моя страна си сринах имунитета, косата ми опада и ми се появи генитален херпес.
От къде кацна не е ясно, но на устните никога не ми е излизал какъвто и да е херпес.
Вече не помня как започнаха рецидивите, но пред цикъл задължително херпес, след цикъл също(влияе се от хормоналните нива, за това и 70-80% от страдащите са жени). Таман се оправи и хоп наново. Пих Ацикловир и пак рецидиви. Нищо не се подобрява... и започнах да чета.
Оказа се, че херпеса се влияе от нивата на кръвната захар - спрях сладко, торти и всякакви боклуци съдържащи рафинирана захар. В следствие на това малко се поразредиха появите му, което много много не ме радваше, защото продължаваше да се появява поне веднъж месечно. Разбира се помежду всичко това направих всичко възможно да си оправя имунитета - месо, риба, ядки, рибено масло, зеленчуци, яйца... в следствие на което косата ми стана разкошна, кожата и т.н., но тъпия херпес си се появяваше.
Та съвсем случайно попаднах на една статия в която описваха някакъв крем с конкретен протеин - незаменима аминокиселина Лизин и обясняваха, как херпесното вирусче атакува конкретен протеин(не му помня името на него) в човешката клетка и когато той преобладава, вируса доста често се запътва към него. Та този крем, мазило или там каквото беше локално насища клетките с Лизин и така по бързо изчезва лезията. Да де, но това мен много не ме грееше. Та понеже съм активно спортуваща бях виждала да се продава Л-Лизин като хранителна добавка и си купих. Принципно тази аминокиселина се набавя с храната, но защо пък да не си преситя клетките от нея. И така започнах да го пия. След 2 месеца пиене 3 пъти на ден херпеса спря да се появява. И сега си го пия, вече 4-5 години, но само по 1000 мг на ден. Единствено се случва поява ако нещо се разболея или ако метна 2 торти и съм му разредила дозата на лизинчето. Общо за тези 4-5 години да е излизал 3 макс 4 пъти и то само за 1 ден и заминава.
Така, че опитайте. Това поне е безвредно. И поне съм го изпитала на себе си - работи.

ПП: не продавам хранителни добавки, само споделям опит.

# 29
  • Мнения: 13
Здравейте. Info* ,моля те напиши повече информация за този Лиозин. Наистина ли само той ти помогна? Има ли значение какъв точно е лиозина? Ще съм ти благодарна да дадеш повече инфо..
И бях чела че в началото има обостряне на симптомите? Сподели при теб как беше...?

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт