Pusnaha li tatkovtsite pri vas dokato razdahte?

  • 3 950
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
таткото беше с мен през цялото време и дори пуснаха и един приятел в стаята. е, той излизаше като ме преглеждаха Embarassed
после чичко доктор каза че се налага цезарово и набарзо ме вкараха в операционната без тати. преди това обаче съм виждала татковци да излизат от операционната...предполагам че моят не го пуснаха, защото всичко стана толкова бързо.

иначе бебетата изобщо не напускат стаята на майката в болницата където раждах - там ги почистват, преглеждат и т.н. само в случаите на цезарово ги носят в nursery-то и то само докато мама се събуди от упойката.

не знам как го правят в другите страни, но мен нито ме шиха, нито ме лепиха - представете си изненадата ми като си махнах превразката и видях 4е са ме затварили с телчета (представяйте си буквално телбод) Confused:  Confused:  Confused:  24 часа след операцията си взех душ, след 2 дни си бях в къщи, а след една седмица ми махнаха телчетата. сега няма и следа от тях, така че сам доволна Laughing  но първоначално бях шокирана.аз лично за пръв път чувах или виждах такова нещо...

# 16
ZDRAVEITE!
AZ RAJDAH V ISPANIA-OBLAST ANDALUSIA.PUSNAHA NA6IA TATKO NA RAJDANETO,NO PARVO TRIABVA DA SE PITA.NE E PROBLEM DA STOI PREZ CIALOTO RAJDANE.OGROMNA OPORA MI BE6E.TOI KAZA 4E NIKOGA NIAMA DA ZABRAVI IZJIVIAVANETO.
MISLIA 4E VSEKI MAJ TRIABVA DA BADE S JENA SI V TOZI MOMENT.

# 17
Таткото ми прави почти през цялото време компания, като ми изтекоха водите и започнаха контракциите и като ме преместиха в стаята за раждане пак дойде да си говорим и накрая присьства  и на раждането. Никой даже не го пита иска ли или не. Дадоха му да облече някакьв зелен халат и така.
Акушерките и лекарката която извикаха по спешност бяха много мили и любезни и все го питаха как е и т.н. Обаче явно тук всички татковци обезателно присьстват та затова и никой нищо не пита дали иска таткото да присьства или не Grinning
То и в стаята след раждането може да влезе всеки когато си пожелае. Само не дават никой вьншен освен родилката да влиза в банята кьм стаята че не е хигиенично. Иначе всички си влизат с обувки в стаята, но пьк постоянно по много пьти на ден идваха жени да чистят и дезинфекцират стаята , пода и т.н.
Иначе вечер ако майката иска да спи може даде бебето на сестрите и те да го гледат и приспиват през нощта. Всяка вечер ми предлагаха това, ама аз не исках да се разделям сьс сладката кукла, макар че тя доста си крещеше нощем. А аз като нямах опит все се паникьосвх защо хьлца или защо плаче толкова нещастно и все виках дежурните сестри за да получа отговор че това е бебе и ие нормално да прави такива неща Grinning  Grinning

# 18
Нашият татко също присъствува ама все се питах защо? За първото дете беше бял като платно (да не говорим че едвам намери пътя за болницата), та той се нуждаеше повече от помощ отколкото аз, за второто му предложих да си остане удома уж да пази  първото. Но, събра кураж и дойде, айде направихме и трето без да искаме и си мислех мъж с опит два пъти е резал пъпната връв акушерките му предлагаха ако иска
да им помага. Те пък почти не оставиха сами да си го раждаме детето, ужас влезат за малко в стаята да видат как сме докаде сме стигнали и излезат, а аз се стискам от страх че съм сама с мъжа ми който всеки момент ще колапсира. Като наближи момента пак се наложи аз да го успокоявам, е, радвам се че беше с мен резна и пъпната връв, но си обещахме че това
е последен път. Ами стигат ни три.
Най шокиращото беше за моят татко, който до този момент нямаше предства как протича раждане, той след като видя филма си абсолютно промени мнението за жените сега блазе на майка ми,гледа я като писано яйце.

# 19
  • Мнения: 1 975
Цитат на: mama-bena
Нашият татко също присъствува ама все се питах защо? За първото дете беше бял като платно (да не говорим че едвам намери пътя за болницата), та той се нуждаеше повече от помощ отколкото аз, за второто му предложих да си остане удома уж да пази  първото. Но, събра кураж и дойде, айде направихме и трето без да искаме и си мислех мъж с опит два пъти е резал пъпната връв акушерките му предлагаха ако иска
да им помага. Те пък почти не оставиха сами да си го раждаме детето, ужас влезат за малко в стаята да видат как сме докаде сме стигнали и излезат, а аз се стискам от страх че съм сама с мъжа ми който всеки момент ще колапсира. Като наближи момента пак се наложи аз да го успокоявам, е, радвам се че беше с мен резна и пъпната връв, но си обещахме че това
е последен път. Ами стигат ни три.
Най шокиращото беше за моят татко, който до този момент нямаше предства как протича раждане, той след като видя филма си абсолютно промени мнението за жените сега блазе на майка ми,гледа я като писано яйце.


Straxotno zvuchi razkazanoto ...... A puk che poslednoto bebche deto pochti sami ste si go izrodili sigurno e bilo naistina straxotno pregivqvane  Wink

# 20
  • Мнения: 456
Zdraveite. Nie jiveem v Canada i tuk ne samo che puskat tatkovcite ami napravo si e pochti zadaljitelno da prisastvat na rajdaneto i da otrejat pupnata vrav. Drug e vaprosa kakvo misli tatkoto za tova... Rolling Eyes

Ema

# 21
Понякога присьствието на таткото(е в редки случаи все пак) не е много подходящо.
Нашия тати след като присьства на раждането и се промени изцяло кьм мен. Изчезна цялата любов и внимание отпреди. Толкова неприятно му стана като видя раждането.
Някои гинеколкози които израждат много деца пьк никога не се женят. Някак загубват интерес кьм жените, даже придобиват особено отношение кьм тях и рядко могят да се влюбят вьобще.
Така че присьствието на раждането на таткото не винаги има позитивния резултат после да те гледа като писано яйце, даже напротив.
Та направо сьжалявам че позволих на мьжа ми да присьства, ако знаех че след това няма да ме харесва и обича(а той сам си признава колко го е отвратило раждането)....

# 22
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: Anonymous
Понякога присьствието на таткото(е в редки случаи все пак) не е много подходящо.
Нашия тати след като присьства на раждането и се промени изцяло кьм мен. Изчезна цялата любов и внимание отпреди. Толкова неприятно му стана като видя раждането.
Някои гинеколкози които израждат много деца пьк никога не се женят. Някак загубват интерес кьм жените, даже придобиват особено отношение кьм тях и рядко могят да се влюбят вьобще.
Така че присьствието на раждането на таткото не винаги има позитивния резултат после да те гледа като писано яйце, даже напротив.
Та направо сьжалявам че позволих на мьжа ми да присьства, ако знаех че след това няма да ме харесва и обича(а той сам си признава колко го е отвратило раждането)....

Това е много тъжно. Все пак раждането е естествен процес... Може би това, че любовта е иzчеzнала има други причини. Пожелавам ти всичко да се оправи.

# 23
Цитат на: Anonymous
Понякога присьствието на таткото(е в редки случаи все пак) не е много подходящо.
Нашия тати след като присьства на раждането и се промени изцяло кьм мен. Изчезна цялата любов и внимание отпреди. Толкова неприятно му стана като видя раждането.
Някои гинеколкози които израждат много деца пьк никога не се женят. Някак загубват интерес кьм жените, даже придобиват особено отношение кьм тях и рядко могят да се влюбят вьобще.
Така че присьствието на раждането на таткото не винаги има позитивния резултат после да те гледа като писано яйце, даже напротив.
Та направо сьжалявам че позволих на мьжа ми да присьства, ако знаех че след това няма да ме харесва и обича(а той сам си признава колко го е отвратило раждането)....

Миличка не знам, но явно сигурно си е до човекът. Едва ли само раждането го е отблъснало. Аз с ръка на сърце мога да кажа, че нашият тати се промени значително след като присъства на ражданията на децата ни., но в положителна насока. Даже първият път понеже имах шефове всеки ден искаше да ги вижда как са, дали всичко е наред и няма възпаление. Аз първо се срамувах от това, но той каза "Ти се мъчи да родиш тия слънца, аз ще се грижа с вас с каквото мога". Дано нещата се оправят при вас .
Целувки

# 24
  • Мнения: 128
Съпруга ми също присъства на раждането в последният момент се наложи секцио,но го пуснаха.Не преряза пъпната връв,но в най-важният момент докторката го пита,къде му е камерата и той като хукна да я взима,изпусна да чуе,как проплака бебчо,а докторите се заливат да се смеят,че горкия татко от претеснение забравил да снима.Държаха ни два дена в болницата,тук е толкова срока при секцио и един ден те държат,ако е било нормално раждане.Бебето и таткото са през цялото време с теб и допускат близки и роднини веднага след раждането.

# 25
honda, pri mama si stoiat bebetata v usa, samo che ima vuzmojnost da gi dadesh v bebeshkata staia kogato pochustvash, che iskash po-pulna pochivka. az obache ne mojeh da si predstavia da se razdelim kato tolkova sme se chakali, a i tatkoto kategorichno zabrani, tolkova bili hubavi decata mu, che niamalo nachin da ne se nameri niakoi, na koito da mu hrumne da gi otkradne  Wink
inache tuk ne samo na bashtite, a na vseki e pozvoleno da prisqstva na rajdaneto... na pqrvoto mi rajdane v shtatite v susednata staia beshe takava navalica, che po edno vreme misleh da pokania niakakva chast ot prisqstvashtite pri men s nadejdata kato ne poznavat rodilkata da vikat i shumiat po-malko... ne znam tia doctori kak uspiavat da nameriat putia do bebeto v takava navalica  Rolling Eyes ....

# 26
naistina mnogo jalko za tezi koito ne sa privurjenici na tova tatkoto da prisustva na rajdaneto.
az stignah do ybejdenieto,4e v bulgaria pri4inata 4e ba6tite ne prisustvat na rajdaneto ne e samo 4e bolnicite  ne razre6avat ,a samite hora ne sa sviknali s tazi idea.
kazvam go ot li4en opit .
az dokato biah bremenna ,vsi4ki priateli i poznati reagiraha negativno na fakta 4e muja mi 6te prisustva na rajdaneto.
az biah vtre6tena ot reakcii kato:
"za kakvo ti e tam,samo da TE IZNERVIA i nego da go misli6?"
ili puk
"hi4 ne ti triabva,ti ne otiva6 na teatur,a otiva6 da rajda6!"
mnogo tujno mi stana,nai ve4e 4e niakoi hora vuzpriemat rajdaneto kato ne6to nepriatno ,koeto doktorite triabva da ti napraviat....

xxx

# 27
  • Мнения: 289
Ani&Maia, прочети следната статия: http://www.9m-bg.com/display.php?show_article=5&open_article=386

Много е показателно за отношението на българите по този въпрос.

# 28
  • Мнения: 2 051
Цитат на: Ani&Maia
naistina mnogo jalko za tezi koito ne sa privurjenici na tova tatkoto da prisustva na rajdaneto.
az stignah do ybejdenieto,4e v bulgaria pri4inata 4e ba6tite ne prisustvat na rajdaneto ne e samo 4e bolnicite  ne razre6avat ,a samite hora ne sa sviknali s tazi idea.


Не, не е съвсем така. Много бащи искат да присъстват, но само някои болници в София, Пловдив и Варна разрешават това. На практика в цялата страна е забранено.

# 29
  • Мнения: 826
Цитат на: Anonymous
Понякога присьствието на таткото(е в редки случаи все пак) не е много подходящо.
Нашия тати след като присьства на раждането и се промени изцяло кьм мен. Изчезна цялата любов и внимание отпреди. Толкова неприятно му стана като видя раждането.
Та направо сьжалявам че позволих на мьжа ми да присьства, ако знаех че след това няма да ме харесва и обича(а той сам си признава колко го е отвратило раждането)....


Мила,консултирайте се със сексолог Sign Exclamation
Сигурна съм,4е ще преодолете това изпитание,само не отлагайте!

Общи условия

Активация на акаунт