амниоцентеза в майчин дом без уговорка с лекар

  • 59 371
  • 215
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 6
да, два вида. По-дългия изследва по-голям брой аномалии. можеш да направиш и двата или един от двата. Ако правиш и двата - единият се плаща

# 211
  • Мнения: X
Дано има достатъчно материал, че и за моногенни заболяване трябва да правя.
И как да го наричам дългия тест,а краткия? Цитогенетичен ли се нарича дългият, пълният?

# 212
  • Мнения: 556
Ако ще си правиш амниоцентезата в МД най-добре влез на сайта им и там ще видиш всичко актуално. Помня, че трябваше да си носиш и картончето с кръвната група. Изслезванията трябва да са ти правени най-малко 7 дни преди постъпването. След интервенцията на мен и на другите жени не ни беше давано нищо. Иначе съм чувала, че някои ги слагали на системи.

Аз бях на системи 2 дни, но правих амниоцентезата на 5я етаж, а не при Димитрова на 10я.
И аз бях на 5-я етяж при доц. Карагьозова. А на тези, за които съм чувала, че са им слагали системи са били при Димитрова.

# 213
  • Мнения: 6
Идея нямам как се наричат. При приемането те изпращат да си вземеш епруветки за взетите проби и тогава ти правят и консултация с генетик- Той ти обяснява какво изследва единия тест, какво другия. и Тогава избираш Naughty

# 214
  • София
  • Мнения: 310
Здравейте момичета! Правиха ми амниоцентеза на 29.06.- бърз тест, защото съм вече в 21-ва г.с. Интересува ме резултата от къде се взима и дали мога да се обадя на някакъв телефон за да разбера дали е готов.

Ще споделя, че не съм плащала за процедурата, нито за екип, всичко минава по здравна каса с талон 7 за хоспитализация издаден от личния лекар или от гинеколога ви, освен ако не желаете разширения тест (за това ви питат когато попълвате документите и ви дават епруветки, тогава и си избирате екип). Аз отидох да си запазя дата предния ден. Изследванията ги има в сайта на МД в раздела за хоспитализация, можете да си ги направите предварително или поне повечето, но по принцип ги правят там! Манипулацията ми я направи д-р Манчев, безболезнено е, но от напрежението припаднах след това. Беше ми назначен антибиотик, който ми вливаха венозно до последния ден на престоя, до преди изписването (2 нощувки- на 3-я ден изписват). След процедурата, първия ден имах и силни контракции за това ми биха 2 пъти Но- шпа мускулно, всички бяха много мили, нямам никакви оплаквания. Доктор Манчев съвсем не скрито си иска пари, но не сте длъжни да плащате на никой за нищо!!!

# 215
  • Мнения: 1
Според кръвни изследвания и БХС 15-16 г.с се наложи да правя амниоцинтеза.Резултат 1:95. Направих го в Майчин Дом ( 18.г.с)с направление 7 за хоспитализиране и готови всички необходими др.изследвания.Приемането става сравнително бързо,ако няма много хора.Регистратура на поликлиника на 2 ет. После се минава се през 210 кабинет,следва консултация с генетик според изследванията в 212 каб.( носих копия на 1 и 2 БХС) и уточняване как и след колко време излиза резултат.Ако вс,е наред уведомяват по ел.поща,ако има проблем по тел.и среща.Хоспитализираха ме на на 5 ет.отделение обща проблемна бременност с лекар д-р Цанкова.Много добър специалист!Първият ден проверяват за контракции бият но-шпа,поставят система.На 2 ден д-р Цанкова прави преглед и ако всичко е спокойно взима околоплодна течност,която се изпраща веднага за анализ в генетичната лаборатория.Следва отново но-шпа и система.На сл.ден преглед за състоянието на матка и ако вс.е наред изписване.Избрах кратко генетично изследване с резултат до 5 р.дни.Постъпих в сряда,петък  ме изписаха.Резултат получих,по имейл в понеделник.Благодаря на Господ,че всичко за сега е нормално!Не трябва да се паникьосвате,защото в отделението има и тежки случай..Желая  здраве и спокойна бременност на всички!

Последна редакция: сб, 21 яну 2017, 09:13 от DENP

Общи условия

Активация на акаунт