Раждане във Втора градска болница, София

  • 298 284
  • 2 949
  •   1
Отговори
# 2 550
  • Мнения: 60
Момичета, много ви благодаря на всички за полезните съвети! Аз също се насочих към Втора градска като място, където ти носят детето и сте заедно, а също и за това, че толерират нормалното раждане.
Казахте ми наистина важни неща.
Поздрави и прекрасни мигове с вашите бебчета ви желая!

# 2 551
  • Мнения: 368
Здравейте на всички  Simple Smile
Бих искала да ви попитам няколко въпроса разбира се ако може да ми помогнете ще съм ви благодарна   bouquet
Бременна съм в 17 г.с и се следя в клиника "Щерев", но тъй като разбрах, че раждането е доста скъпичко и мисля да се насоча към 2-ра градска. Та въпросите са ми няколко:
1. Ще могат ли да продължат да ми издават болнични?
2. Кой доктор бихте ми препоръчали?
3. Дали ще искат да продължат те да ми следят Б?
4. При осигурени лица, колко струва раждането?
Благодаря предварително и се извинявам, ако съм нахална с въпросите  Hug

# 2 552
  • Мнения: 488
Здравейте на всички  Simple Smile
Бих искала да ви попитам няколко въпроса разбира се ако може да ми помогнете ще съм ви благодарна   bouquet
Бременна съм в 17 г.с и се следя в клиника "Щерев", но тъй като разбрах, че раждането е доста скъпичко и мисля да се насоча към 2-ра градска. Та въпросите са ми няколко:
1. Ще могат ли да продължат да ми издават болнични?
2. Кой доктор бихте ми препоръчали?
3. Дали ще искат да продължат те да ми следят Б?
4. При осигурени лица, колко струва раждането?
Благодаря предварително и се извинявам, ако съм нахална с въпросите  Hug


Здрасти!
1. Мисля, че това трябва да го обсъдиш с лекаря, който би си избрала. Едва ли някой би отказал.
2. Който и да избереш ще има и доволни и недоволни от него. Аз нямам лични впечатления от никой конкретно, защото не са ме следили те.
3. Да, предлагат такава успуга, в сайта им е описано.
4. До колкото имам спомен 8-900лв. някъде...

# 2 553
  • Мнения: 368
Благодаря много   bouquet

# 2 554
  • Мнения: 60
Момент...относно раждането и това колко струва. Самото раждане е безплатно! Изборът на екип е платен. Аз лично не смятам да раждам с избор на екип. На първа страница има доста информация иначе относно услугите и това кои са платени. Доколкото знам са платени вип стаите, избора на екип и упойката, т.е. има възможност и да се роди напълно безплатно.

# 2 555
  • София
  • Мнения: 709
Момент...относно раждането и това колко струва. Самото раждане е безплатно! Изборът на екип е платен. Аз лично не смятам да раждам с избор на екип. На първа страница има доста информация иначе относно услугите и това кои са платени. Доколкото знам са платени вип стаите, избора на екип и упойката, т.е. има възможност и да се роди напълно безплатно.

Абсолютно вярно. Аз не съм дала стотинка Peace

# 2 556
  • Мнения: 488
Момент...относно раждането и това колко струва. Самото раждане е безплатно! Изборът на екип е платен. Аз лично не смятам да раждам с избор на екип. На първа страница има доста информация иначе относно услугите и това кои са платени. Доколкото знам са платени вип стаите, избора на екип и упойката, т.е. има възможност и да се роди напълно безплатно.

Абсолютно вярно. Аз не съм дала стотинка Peace

Така е, така е...  Naughty Аз имах предвид избора на екип, че е толкова парички.  Whistling
И аз не съм плащала и при двете си раждания.  Peace

# 2 557
  • Мнения: 23
Здравейте,
така и не разбрах ако поискаш упойка (нормално раждане без избор на екип) плащаш 200лв или задължително трябва да платиш избор на екип(800лв) за да ти сложат упойката?

# 2 558
  • Мнения: 270
Здравейте,
така и не разбрах ако поискаш упойка (нормално раждане без избор на екип) плащаш 200лв или задължително трябва да платиш избор на екип(800лв) за да ти сложат упойката?
до колкото разбрах,  плащаш само за упойката 200 лева,  екип не е задължително,  както си решиш

# 2 559
  • Мнения: 42
Здравейте и аз да се включа в темата Simple Smile на 25.02.15 раждах нормално във Втора градска и съм много доволна от всички (доктори, акушерки и санитарки), толкова са мили и любезни, обясняват ти за всичко, ако имаш въпроси. Бях без избор на екип искам да благодаря на д-р Калев младши, д-р Хаджийски и на акушерката, която извади бебка, но не разбрах как се казва. За упойка те ти слагат обезболяващи в системата и малко те отпусне, но всичко се забравя след като   си видиш детето Simple Smile няма такава радост...Неописуемо е  Two Hearts txtloves  ylinfant. Леко раждане на всички!

# 2 560
  • Мнения: 60
Здравейте и аз да се включа в темата Simple Smile на 25.02.15 раждах нормално във Втора градска и съм много доволна от всички (доктори, акушерки и санитарки), толкова са мили и любезни, обясняват ти за всичко, ако имаш въпроси. Бях без избор на екип искам да благодаря на д-р Калев младши, д-р Хаджийски и на акушерката, която извади бебка, но не разбрах как се казва. За упойка те ти слагат обезболяващи в системата и малко те отпусне, но всичко се забравя след като   си видиш детето Simple Smile няма такава радост...Неописуемо е  Two Hearts txtloves  ylinfant. Леко раждане на всички!
  ylinfant  Честито съкровище и ти благодаря от сърце за споделеното!

# 2 561
  • Мнения: 298
Здравейте на всички  Simple Smile
Бих искала да ви попитам няколко въпроса разбира се ако може да ми помогнете ще съм ви благодарна   bouquet
Бременна съм в 17 г.с и се следя в клиника "Щерев", но тъй като разбрах, че раждането е доста скъпичко и мисля да се насоча към 2-ра градска. Та въпросите са ми няколко:
1. Ще могат ли да продължат да ми издават болнични?
2. Кой доктор бихте ми препоръчали?
3. Дали ще искат да продължат те да ми следят Б?
4. При осигурени лица, колко струва раждането?
Благодаря предварително и се извинявам, ако съм нахална с въпросите  Hug


Аз за всички лекари бях чела изключително добри мнения и впечатления, отзиви. Явно е така, аз бях без избор на екип (не съм платила и стотинка). Ти обаче след като го предпочиташ този вариант само мога да те насоча, да не си при Миков (за нормално раждане). Аз родих нормално, той се намеси само ,за да ме зашие и съм крайно недоволна. Не ме е зашил никак добре  - визирам това, че шийката на матката не ми е зашил, някои конци са изпуснали , и още някъде не ме беше зашил, но не помня как го нарече АГ-то като ходих след това. Оказах се и замърсена (с течение, гъбички ли какво и аз не знам). На последната консуллтация и микробиология бях чиста преди раждането.. тоест аз не съм знаела за това, но и в болницата никой нищо не ми беше казал, каму ли да ми препоръча лечение.

Епидуралната упойка не е обвързана с избора на екип. Аз не съм платила също и стотинка ,защото бях без избор на екип. Поисках да ми сложат епидурална упойка, но не го направиха. Сложиха ми някаква друга, която не помогна особено, но издържах като цяло Simple Smile и после акушерката ме майтапеше, че ето ,че става и без тази упойка Simple Smile

# 2 562
  • София
  • Мнения: 357
Здравейте,

много се чудя и аз за Втора Градска. Ходих на запис на тонове, в Патологична ми ги направиха и всички бяха изключително мили и внимателни.
Терминът ми е на 17 апр и като питах колко време преди термин трябва да отида, ми казаха 1 месец и че най-добре тази седмица да вляза за 3 дни, да ми пуснат всички изследвания, също да се направи консултация с очен, алерголог и т.н, тъй като ще трябва да съм секцио по мед. причини, а екип не мисля да избирам.

Имам няколко върпоса/притеснения:
1/ момичетата, родили планово секцио по без избор на екип, и вас ли толкова рано ви викаха и за толкова дни? 3 дни много ми се виждат, но нямало възможност за по-малко.
2/ май не видях оплаквания от никой от акушер гинеколозите, дали всички са добри и за секцио?
3/ Притеснявам се, дали неонатолозите са достатъчно кадърни или просто са груби? Дали, ако има реален проблем с бебо, могат да реагират адекватно?
4/спиналната упойка доплаща ли се в крайна сметка?
5/ след секцио бебето го дават чак след 24 часа, а през това време с АМ ли го хранят, дали има вариант да ми го дадат по-рано, поне за малко да поседи на гърда?

Мерси предварително за отговорите!
Лека вечер!

# 2 563
  • Мнения: 32
Sladoledche, аз раждах и двете си деца там, секцио. Първия път бях с избор на екип, втория път - без.
1. Да, изследванията се правят около месец-месец и половина преди операцията и престоя е 3 дена (3 нощувки).
2. Всички правят и секцио. Аз съм доволна. Първия път ме оперира д-р Угрински, втория път д-р Джеджева.
3. Неонатолозите, за мен лично са достатъчно добри. Има някои, които са по-груби. Аз не съм имала сериозни проблеми с децата (първото трябваше да поседи в кувиоз и да му дават антибиотици, заради нагълтване с околоплодна течност). Чувала съм, че ако има нещо сериозно, с което не могат да се справят, не се правят на герои, а изпращат в Майчин дом.
4. Сега януари месец раждах второто секцио, без избор на екип и не съм плащала абсолютно нищо, освен ВИП стаята след раждането.
5. След секциото първите 24 часа се седи в реанимация и бебето не е при теб. За съжаление през това време го захранват с АМ, но аз лично на 7-мия час след раждането успях да видя една от детските лекарки и помолих да ми донест малката да я закърмя. Донесоха я и ми помогнаха да я сложа на гърда Simple Smile Незнам колко успя да засуче и това беше единствения път, в който ми я донесоха в реанимацията, но за мен и това означава много, при положение, че на много места не го правят това. Другия вариянт е да помолиш да не дават АМ на бебето и да се изцеждаш. Момичето, с което бях в реанимацията направи така. И на всеки 3 часа й носеха едни големи спринцовки, в които да изцеди колкото може (то в началото коластрата е малко, но е ценна) и даваха това на бебето.

Надявам се бях полезна Simple Smile Ако има още нещо - питай. Стига да мога ще помогна Simple Smile Леко бременеене до края и успех! Simple Smile

# 2 564
  • Мнения: 109
Мами, раждали с избор на екип, кой лекар ще ми препоръчате за раждане секцио в болницата?

Общи условия

Активация на акаунт