За забелването на пишлето

  • 15 330
  • 61
  •   1
Отговори
  • Мнения: 381
Зная, че има много дискусионни теми на тази тема, но моля модераторите да не я трият или сливат с друга, защото тази има различна цел. Искам да разбера какво е съотношението между различните "избори" и "варианти", които могат да се случат.
Когато започнах да се интересувам по темата изчетох всичко и за двата варианта на действие...или в случая на единия вариант - на бездействие.
Реших да не пипаме пишлето. Нашата педиатърка обаче ми разказа за проблемите на нейния син след като не са го пипали - хирурзи, т.н. И от страх нашето бездействие да не докара нещо такова/именно защото нямам представа колко от случаите на незабелване по-късно се налага намеса/ го забелихме.
Иска ми се чисто информативно да видим какво съотношение ще се получи - колко от случаите на незабелени пишлета после са имали проблем и колко от тези, които пък са забелили после е имало проблем.
Благодаря предварително на всички включили се.

# 1
  • Мнения: 65
Записвам се да следя темата, защото и аз мислех да не го забелвам засега, но на последната консултация в началото на януари и нашата педиатърка ме наплаши с хирурзите, докато се усетя  го забели донякъде и каза да продължаваме така всяка вечер след баня.

# 2
  • Мнения: 28
на моя син му я забелихме на 10 месеца и нямаше проблем, но мои познати не го направиха и когато детето беше на 1год и нещо пишето се поду много , влязоха в болница и хирурзи и проблеми...

# 3
  • Мнения: 2 172
И аз се записвам да следя,защото и нашето пишле не е забелено и вече започвам да се притеснявам.Онзи ден се опитах леко,но дупчицата е ужааасно малка,даже си помислиих да не би да му има нещо вече  Rolling Eyes На 8 м. сме.

# 4
  • Мнения: 28
тая работа я вършеше мъжа ми мен ме беше страх

# 5
  • Мнения: 1 691
На 5-6 месеца педиатърката му го забели донякъде и ни инструктира да продължаваме. Ние обаче много бързо се отказахме от това начинание, защото детето много плачеше и се дърпаше, а и изчетох няколко статии как тази практика вече се отрича. На консултацията на 1,5 г. самата педиатърка ни каза, че новите тенденции са да се не забелва. Успокоихме се окончателно Simple Smile Проблеми с пишката засега (3 г.) нямаме никакви.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 060
Какво точно имаш предвид под забелване? Зверското дране на някои педиатри без въобще да искат съгласието на родителя или постепеното опъване на кожичката, само до където стига и измиване по време на баня. Ако второто се приеме за забелване - да, забелвахме, почти сме приключили с тая работа, но според мен това си стана от самосебе си, никога не сме натискали.
Няма да гласувам, тъй като все още не сме приключили и не мога да гарантирам дали няма да има проблеми по-нататък. При добра хигиена, както до сега, надявам се, че не.

# 7
  • София
  • Мнения: 5 079
Не забелваме, леекинко отдръпваме кожичката да почистим, без сила.
През пубертета, ще се забели от самосебе си. Wink

# 8
  • Мнения: 539
Ако някой не е чувал за цистит при момчетата сега е момента.Ние направихме такъв от бактериите ,които се събират  в  не забеления пишок.Забелваха му го три пъти,защото му се затваряше всеки път,въпреки нашите старания.Забелването предпочетох да стане ръчно,от колкото хирургично Peace.Успех

# 9
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Не забелваме, леекинко отдръпваме кожичката да почистим, без сила.
Peace
Жени80, сама казваш, че 3 пъти е сраствало пак. Защо е нужно тогава да се прави?Природата си знае работата  Peace

# 10
  • Мнения: 269
Не забелваме, лекичко отдръпваме кожичката да почистим, без сила.
PeaceПедито го гледа на всяка консултация,защото в родилното имахме проблем кървеше но се оправи PraynigКазаха да не го пипаме и като му дойде времето ще го обрежем Mr. Green

# 11
  • Мнения: 539
Не забелваме, леекинко отдръпваме кожичката да почистим, без сила.
Peace
Жени80, сама казваш, че 3 пъти е сраствало пак. Защо е нужно тогава да се прави?Природата си знае работата  Peace
Абе вярно,ама тези бактерии които се събират и причиняват различни инфекции,не можеш да рискуваш,днес е цистит,утре е друго.

# 12
  • Мнения: 8 999
Педиатърът го забели, мен ме беше страх сама. Синът ми беше на около 2-3 месеца. После 2-3 дни мазахме с нещо /не помня какво беше/ и след това нямаше никакви проблеми.
Познавам само едно семейство, което не беше забелило пишлетата на момчетата си докато са били бебета, та се наложи към 4-5 годишна възраст да се намеси хирург. Всичко останали мои познати, които имат момчета, действаха като нас.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 483
Ние уж бяхме оставили нещата да се случват сами и въпреки,че си мислехме,че поддържаме добра хигиена, пишката му пламна. Сега подръпваме всяка вечер по време на баня, вече доста сме напреднали. Мисля, че така е ок- няма болка за бебето, няма стрес за нас.

# 14
  • Мнения: 86
На нас ни казаха да отваряме,без да насилваме и да почистваме с физиологичен разтвор след всяка баня.

Общи условия

Активация на акаунт