Ползвате ли БИО козметика?

  • 107 328
  • 760
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 1
"...Основен принцип при Organic козметичните продукти е превантивният, предпазният. Ако има изследвания, които създават дори и малко съмнение относно безопасността от определени химични вещества за човека и природата, тези съставки са забранени за използване..."

Нека си останем с водата и цветния прашец ...

И само излишна суета, започнала от модерните и популярни зелени стикерчета ... добре се продават, нали?

Последна редакция: чт, 08 юли 2010, 15:35 от bo3

# 151
  • Мнения: X
Да, а кремът на Виши, слънцезащитният лосион на Eucerin и професионалната пяна за коса не са химия, не струват много пари и не се продават добре, или?  Laughing
Изясни си поне за себе си позицията, преди да пишеш.  Peace

# 152
  • Мнения: 1 422
Аз съм писала и друг път, че имах големи борби с реакции на кожата към козметични препарати. Преди малко повече от година започнах да ползвам продукти само на Стикс. Отначало съвсем помалко само етерични масла в базово, а после преминах и на козметика и да чукна на дърво съм най-накрая с нормално държаща се кожа. Родих се направо. Мога като всяка жена да си почистя например лицето, да му сложа крем и да не се терзая този път какво ще стане. Преди това съм пробвала всякакви варианти и продаващи се в България, и донесени от други страни и всеки път се разочаровах. При мен имаше преди и някои хормонални и алергични предпоставки за обострени реакции, но сега вече всичко е наред и със здравето, и с кожата. Пу пу пу  Laughing

# 153
  • Мнения: 1 416
Много хубава тема! Simple Smile
Ще си копирам мнението от една друга тема, в която се обсъжда козметиката Cattier, която също се води BIO:
Пробвах вече няколко пъти почистващата маска с мента и чаено дърво за мазна и проблемна кожа -
 
http://www.biocosmetics-cattier.com/index.php?type=1&kind=8& … kind=&prid=31

Много ми харесва за сега, почиства добре, не е агресивна и не пресушава кожата, както други маски за мазна кожа, които съм ползвала. Кожата става много мека, гладка и с избистрен тен след употреба на маската. Порите се посвиват.
Дадоха мостри и на други техни продукти, включително на маската със зелена глина и мента:
http://www.biocosmetics-cattier.com/index.php?type=&kind=&am … ind=&prid=117
И от нея съм много доволна, тя също е идеална за мазна кожа според мен, даже не знам коя повече ми харесва от двете маски, но и двете са хубави определено. 
Насочих се към тази козметика, точно защото ми се иска поне за лицето доколкото е възможно да ползвам био и естествени продукти, колкото се може по-пречистени от химии. Пробвах пак от мостра и някакъв хидратиращ флуид на същата марка, който също ми хареса много. Допадат ми, мисля да пробвам и други техни продукти.
 
 
 
 

# 154
  • Мнения: 54
Момичета, някой ползвал ли е козметиката на La Claree? По специално ето този антиоксидантен крем:http://www.kozmetika.bg/show.php?productid=28321

# 155
  • Мнения: 1 408
Момичета, ето един сайт който много добре уточнява вредните съставки в продуктите и дадените марки като цяло.
Примера е с Weleda, за съжаление Alverde дори не участва.
Колко БИО са и колко вредят, може да си направим сами изводите  Peace Надявам се да Ви е полезен
http://www.cosmeticsdatabase.com/brand/Weleda/

# 156
  • Мнения: 648
Някоя от вас ползвала ли е био спирала? Нищо декоративно не съм пробвала и ми е чудно дали спиралите са добри, по принцип ми трябва такава за обем и да не слепва миглите. Гледам, че по БГ онлайн магазините се продава само тази
http://www.bioslunceluna.com/shop/kozmetika/grimove-bio/spirala- … na-sante-bio.html
 Имате ли впечатления от нея?

# 157
  • France
  • Мнения: 165
Конкретно по темата: ползвала съм биокозметика на weleda, nuxe, cattier, l'occitane, и от нито една от изброените марки не бях доволна (от продуктите за лице). Текстурите им ми идват адски тежки и мазни, някак си не ми попиват добре. Явно не са подходящи за кожата ми. Иначе има хyбави продукти за масаж на nuxe, но дотам.

# 158
  • София
  • Мнения: 2 060
Момичета, ето един сайт който много добре уточнява вредните съставки в продуктите и дадените марки като цяло.
Примера е с Weleda, за съжаление Alverde дори не участва.
Колко БИО са и колко вредят, може да си направим сами изводите  Peace Надявам се да Ви е полезен
http://www.cosmeticsdatabase.com/brand/Weleda/


Като погледнах точките на Веледа - ами предимно в синята и жълтата зона са, което е ниска степен на вредност. Ето линк, може да се прегледат подробно всички продукти. Не виждам повод за притеснение, даже напротив още по-сигурно е, че са по-безопасни от доста кремчета от висок клас, за които обикновено се изръсваме с доста парички. Ето за сравнение степента на опасност на продуктите на  Ланком, Кларанс, Ести Лаудер , Диор. Мисля, че е ясно кои са по-безвредните, както и колко са био и колко вредят продуктите на Веледа!!!

Трябва да бъдем точни и безпристрастни все пак.

Последна редакция: пт, 30 юли 2010, 17:58 от Stacked

# 159
  • Мнения: X
Момичета, ето един сайт който много добре уточнява вредните съставки в продуктите и дадените марки като цяло.
Примера е с Weleda, за съжаление Alverde дори не участва.
Колко БИО са и колко вредят, може да си направим сами изводите  Peace Надявам се да Ви е полезен
http://www.cosmeticsdatabase.com/brand/Weleda/

Специално на Алверде съм проверявала съставките на шампоаните една по една в този сайт - нямаше нито една над 2.
Друг е въпросът, че на мен специално не ми се отразиха добре на косата.

Едва ли някой вярва, че био-козметиката е напълно безвредна, това е ясно.
Аз я използвам за нещата, от които не мога да се откажа.
Според мен най-здравословно е да се сведе употребата на готова козметика до минимум.

# 160
  • Добрич/Етрополе
  • Мнения: 252
Здравейте!
И в Добрич вече има ДМ и ще опитам козметиката им Алверде. Но засега имам питане за марката AVIA - продукти с хума - някой ползвал лие, какви са ви отзивите и мненията???

# 161
  • Мнения: 235
По повод странното изказване на bo3 : наистина има хора които си мсилят че всичката химия и гадости в конвенционалните кремове вършат работа , а нещо естествено няма как?!
Аз също съм много доволна от както съм на Био козметика, но си подбирам висок клас,до 99% органик, с добри рецепти и студено обработени суровини.
Евтините не ми понасят, едно че е много вероятно маслата и съставките да са термично обработени(и съответно загубили полезността си) , второ евтината таква козметика не е съвсем чиста, пак си има някви химийки, па макар и от по безвредните , и трето явно формулите не са им сполучливи.
Декоративната и аз съм я минимизирала, но каквото ползвам е на Inika Mineral Cosmetics, най добрата декоративна която открих.

Последна редакция: нд, 01 авг 2010, 23:39 от dora7511

# 162
  • Варна
  • Мнения: 741
Привет на всички!

Включвам се и аз към био-дискусията  Simple Smile
Мога да кажа, че съм ползвала продукти за мазна кожа на Д-р Хаушка, от които съм доволна. На Веледа също съм ползвала сапун, масажно масло и крем и съм доволна.
Някой беше питал  за Д-р Хаушка по-горе в темата. Миналата година си го поръчах от този сайт:
http://bg.strawberrynet.com/main.aspx?region=BG
Тогава нямаше бг версия, но доставката беше много бърза. Доколкото знам продуктите се изпращат от Хонг Конг, така че не съм сигурна дали с промяната на разпоредбите сега не се дължи мито. Иначе цените на сайта са доста добри.

Имам едно въпросче за био-шампоаните. Ползвала сам на Логона и на Д-р Хаушка и двата някак не ми харесаха - почти нямаше пяна и после косата ми седеше сплъстена в корена. така ли е и с останалите марки или аз не знам как да си мия косата  newsm78  ?


# 163
  • Мнения: 54
Имам едно въпросче за био-шампоаните. Ползвала сам на Логона и на Д-р Хаушка и двата някак не ми харесаха - почти нямаше пяна и после косата ми седеше сплъстена в корена. така ли е и с останалите марки или аз не знам как да си мия косата  newsm78  ?




Това че няма пяна е добре, защото всички пенители са токсични химикали. Аз ползвам Faith in nature.  И те не правят пяна, но измиват добре и косата ми не стои сплъстена. На Апивита шампоаните и маските също са хубави. Peace

# 164
  • Варна
  • Мнения: 741

Това че няма пяна е добре, защото всички пенители са токсични химикали. Аз ползвам Faith in nature.  И те не правят пяна, но измиват добре и косата ми не стои сплъстена. На Апивита шампоаните и маските също са хубави. Peace

Tea13, благодаря за отговора!   bouquet
А откъде купуваш въпросните Апивита и Faith in nature. Досега не съм ги чувала  Blush .

Общи условия

Активация на акаунт