Вехтошари, да се преброим.

  • 14 077
  • 181
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 577
Здравейте момичета,
казвам вехтошар, но то си е направо боклучар. Нищо не хвърлям.

Винаги съм се подигравала на баба ми, че пази детските дрехи на баща ми, но малко по малко и аз станах такава. Пазя огромни количества дрехи от баткото за малката /повечето тя няма да облече, защото са момчешки/, пазя дрехи, които аз няма облека, шкафовете са пълни с неща, които няма да се ползуват, а колко излишни играчки подритвам няма да споменавам. И пак не хвърлям.  Shocked

 Tired Има ли и други? Как се излиза от това състояние?
Хвърляте ли с лека ръка?

# 1
  • Мнения: 589
Аз съм от тия, дето една вещ, ако не им потрябва няколко месеца, гледат да се отърват от нея. Понякога ме доядява за нещо, промрънквам нещо от сорта на "ииии, що го дадох/хвърлих, 'начии, сега щеше да ми влезе в употреба идеално", но бързо ми минава. Общо взето ми харесва принципът на фън шуй : когато внесеш вкъщи нещо ново, изнеси нещо старо.

# 2
  • Мнения: 599
И аз бях така, но веднъж си казах"за какво ми е това" и раздадох каквото имаше за раздаване, а другото изхвърлих(по-скоро сложих до контейнера и след 10 мин нищо не беше останало  Simple Smile).
И сега всяка пролет и есен разчиствам гардероба на сина ми и снабдявам децата на колега на мъжа ми-така си реших въпроса с дрехите. Като си купя нов уред вкъщи, веднага давам стария на някого или го изхвърлям. Иначе не се живее.

# 3
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Хвърлям с лека ръка, да. С прекалено лека дори.
Мои неща, които не съм обличала 2-3 месеца подарявам или хвърлям.
На децата няма как да пазя- деца са, цапат се, дрехите се амортизират... няма начин просто.

# 4
  • Мнения: 4 916
Научих се да изхвърлям непотребни или неносени неща, голям кеф.

# 5
  • София
  • Мнения: 794
Аз пък съм в другата крайност - хвърлям като луда, особено като ме стегне шапката. Сега живееме доста на тясно и всичко ме дразни, та само нещо да ми се пречне и се е озовало в кофата. Лошото е, че хвърлям и неща, които принципно не са за хвърляне и след време си ми трябват  Mr. Green
Пробвай да се отървеш от част от ненужните неща, дай ги на някой или като мен, слагай до кофата. На мен така ми олеква, все едно съм разтоварила някаква тежест от гърба си Simple Smile

# 6
  • Мнения: 3 371
и аз нищо не хвърлям. ужас. трябва да направя една гаражна разпродажба  Joy

# 7
  • Мнения: 1 085
Много обичам да хвърлям.
Съпругът ми е в другата крайност - Плюшкин.
Затова изхвърлям тайно от него  Mr. Green

# 8
  • Мнения: 47 993
И аз тайно хвърлям  Embarassed ужасно е, но вече се задушавам от "боклуци"

# 9
  • Мнения: 589
М/у другото, има сайт, в който можете да се отървете от ненужните вещи.Не знам по правилата ли е, затова не го публикувам.Иначе "до кофата" ми е някакси жал да оставям, все пак това не е боклук и не ми е все едно вещите ми, макар и ненужни, да бъдат подмятани от разни скитници, търсещи нещо, от което да изкарат някой лев за пиене...Има достатъчно нуждаещи се хора, на които биха били ужасно полезни...

# 10
  • София
  • Мнения: 7 992
Ако не хвърлям нищо, означава да се зарием в боклуци и вехтории. Мразя затрупването с вещи и предмети.

# 11
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Аз пък местя от едно на друго място, защото ми е мъчно, докато не ми падне пердето... #Cussing out И тогава... хвърлям ама наред и без да се замислям. Peace

# 12
  • Варна
  • Мнения: 957
Много обичам да хвърлям.
Съпругът ми е в другата крайност - Плюшкин.
Затова изхвърлям тайно от него  Mr. Green

Същата картинка и вкъщи.
С чували изнасям - хвърлям, давам, раздавам. Но, ако се случи да видя разтревожената физиономия на милото, ми се разваля удоволствието! И аз тайно я върша тази работа. После се оказва, че изобщо не забелязва липсата на "безценните си съкровища".

# 13
  • Мнения: 924
Хвърлям, подарявам, имам ограничено пространство и не мога да си позволя да се затрупвам с вещи.
Някои неща са ми със сантиментална стойност.
Тях си ги трупам на тавана  Embarassed
Мъжо винаги ми пребърква торбите за изхвърляне и тогава става опасно  #2gunfire #2gunfire #2gunfire Той вади аз слагам обратно.
Обичам да изхвърлям на спокойствие Mr. Green

# 14
  • Мнения: 1 085
.... После се оказва, че изобщо не забелязва липсата на "безценните си съкровища".

Нали ? Joy

Общи условия

Активация на акаунт