Препоръчайте интериорни врати!

  • 335 060
  • 980
  •   1
Отговори
# 165
  • София
  • Мнения: 6 268
Предстои ни подмяна на 6 врати на панелка. Моля, препоръчайте фирма, от която да ги вземем. Трябва да са налични и на склад, да са сравнително добро качество и не много скъпи. А дали някой прави отсъпка за количество? Не мога да се ориентирам в това многообразие на пазара...

Нали знаеш,ч е ще ти се стесни светлият отвор на вратите, ако облечеш касите? Отстъпка се съмнявам да ти направят за 6 врати, а и доста изисквания имаш Simple Smile Пиши на коя фирма се спираш, че е полезен опит, все пак.

# 166
  • Мнения: 39
Предстои ни подмяна на 6 врати на панелка. Моля, препоръчайте фирма, от която да ги вземем. Трябва да са налични и на склад, да са сравнително добро качество и не много скъпи. А дали някой прави отсъпка за количество? Не мога да се ориентирам в това многообразие на пазара...

Нали знаеш,ч е ще ти се стесни светлият отвор на вратите, ако облечеш касите? Отстъпка се съмнявам да ти направят за 6 врати, а и доста изисквания имаш Simple Smile Пиши на коя фирма се спираш, че е полезен опит, все пак.
Не го знаех това  Simple Smile още съм супер неорентирана. Явно ще си е търсене, ще пиша какво сме намерили  newsm78

# 167
  • София
  • Мнения: 7 990
Има камуфлажни каси за врати за панелни жилища и при тях стесняването на светлия отвор е минимално. Сменяла съм врати на панелно жилище, нямаше една с една еднакви, така че това да ги имат в наличност не ти върши работа.

# 168
  • Мнения: 39
Има камуфлажни каси за врати за панелни жилища и при тях стесняването на светлия отвор е минимално. Сменяла съм врати на панелно жилище, нямаше една с една еднакви, така че това да ги имат в наличност не ти върши работа.
А някоя фирма да препоръчаш?

# 169
  • София
  • Мнения: 7 990
Вратите, които сложихме, са алуминиеви. Впоследствие знам, че се появиха производители с камуфлажни каси, които слагат дървени крила на вратите. Ето ти една стара тема, която може да ти е полезна.

# 170
  • София
  • Мнения: 6 268
Вратите, които сложихме, са алуминиеви. Впоследствие знам, че се появиха производители с камуфлажни каси, които слагат дървени крила на вратите. Ето ти една стара тема, която може да ти е полезна.

Имало е, един вид каса, с минимално стесняване на светлия отвор, полска, но вече не се произвеждала Sad Това установих миналата година след много ровене и търсене. За нас алуминиевите врати не бяха опция.

Всъщност бях открила една фирма с някакъв вид каса за панелки, но беше толкова измислена самоделка, оставаше да се вижда част от металната каса, която на всичкото отгоре трябваше и сами да си боядисваме (не се включваше в цената на вратите, нищо, че бяха по над 400 лв./бр.). Аз и за това се бях спряла на тези чешки врати, но не попаднах на фирма-изпълнител (писала съм за тях). Същата марка чешки врати видях и на някаква друга фирма, но ще търся по-нататък, когато стигнем до смяна на останалата част от вратите вкъщи. Иначе стесняването на светлия отвор при тях е около 3-4 см. (ако си спомням праивлно), но все пка трябва да се прецени дали и това няма да е много (при нас, например, това ще възпрепятства изнасянето на дивана от хола с около 1 см., поради което тази каса ще се реже, а останалите сме преценили на този етап, че няма да са проблем, тъй като мебелите са разглобяеми).

# 171
  • София
  • Мнения: 7 990
При нас също стоеше проблемът с изнасянето на мебелите и другата алтернатива беше през прозореца, което съвсем усложняваше задачата. Алуминиевите бяха компромис преди 5-6 години. Гледах, че в темата пишеше жена, която препоръчваше фирмата, сложила вратите в нейния апартамент (parapet.eu, ако не се лъжа). Може би те продължават да работят.  newsm78
Рязането на касите не винаги е опция, защото при някои отвори са метални, подсилени и рязнето се превръща в истинско предизвикателство. В нашия апартамент имахме два вида врати - с дървени и с метални каси. Металните ги облякоха с профил, а дървените ги изкъртиха.

# 172
  • София
  • Мнения: 6 268
Да, да, и при нас са дървени и метални, дървената стана страхотна и без никакъв проблем. А иначе се надявам да няма проблем с рязането на касата на хола, тъй друг апартамент е правено това. Е, мръсотията е на ниво, разбира се, ама...

# 173
  • София
  • Мнения: 7 990
Само се консултирайте със строителен инженер, тъй като някъде бях чела, че при панелите металните каси на вратите не са случайно сложени и подсилвали конструкцията. Може и да не съм права, но някакъв спомен ми е останал.

# 174
  • Мнения: 39
Вратите в нашата панелка се оказа, че не са с метални каси. Строена преди масовите панелки, уж по някаква белгийска технология и май няма да имаме проблем с касите.
Спряхме се на врати Classen, мисля, че съотношенито цена/качество е добро при тях.
За 7 врати ни излиза средно по 350 лв. на врата, такава оферта получихме.
Понеже много фирми ги предлагат се чудим коя да изберем, защото не само вратите са важни, а и монтажа.

Някой да препоръча такава фирма, с добър монтаж на врати Classen?  newsm78

# 175
  • София
  • Мнения: 6 268
Браво, че няма да имате проблем, това е наистина важно. Цената е без монтаж, нали?
За съжаление, фирма не мога да препоръчам, изчети темите, току виж си избрала читава фирма, а после да се похвалиш, че може и снимчици да покажеш.  Grinning

# 176
  • Мнения: 39
С монтажа е това Simple Smile Монтажа е 60 лв на врата.
Да, имаме още малко време да поумуваме и ще кажа на кой сме се спряли.

# 177
  • Мнения: 28
Най евтините врати са в Практикер , Практис , Бриколаж .
Аз бих избрала български врати - фирма ''Елена'' може .
Диадорс също , не знам дали са български но мои роднини си взеха и интериорни и входна врата от тях , много добре изглеждат .Не съм сигурна за цената , около 300 лв май

# 178
  • USA
  • Мнения: 675
Здравейте!

Искам да попитам кои врати са по-добри, дървени или пластмасови?

# 179
  • София
  • Мнения: 1 715
Питаха ме на л.с. какви врати сме избрали и се сетих, че след проучването не съм писала.
Врати Кайлъка ползвахме - български са.
Стесняването не е кой знае какво, особено предвид факта, че се оказа, че в панелното жилище вратите са с по 10 см по-широки от тези в тухлено.
Досега сложихме 3 техни врати, като две са върху метална каса. Мисля, че са крафтмастър. Цветовете са хубави, има различни варианти за декорация, изработка е почти много добра. Нямам забележки към първите две. Едната е кухненска със стъкло. Последната врата не е перфектна обаче. Бравата е привидно същата, но някакси по-стегната. Имаше и лек звук при отваряне. Нищо супер дразнещо, но заличиха отличното мнение от първите две. Третата сложихме 1-2 месеца по-късно. Изглеждат много добре. Слагани са миналата година, затова не мога да кажа при продължително ползване как ще се държат.

Общи условия

Активация на акаунт