ЗДРАВОСЛОВНО ХРАНЕНЕ НА КРЪВНА ГРУПА А

  • 28 239
  • 68
  •   1
Отговори
# 30
  • Бургас
  • Мнения: 231
http://anhira.com/zdrave/krgrupi.php

проверила съм ги едн апо една от книгата храните съвпадат със ези от този сайт

# 31
  • София
  • Мнения: 36
Здравейте, момичета! Аз също съм кръвна група А и от 2 седмици се храня според нея. Може би съм отслабнала 1кг  Party, но аз да си призная прекалявам с овесените бисквитки, а и днес разбрах, че сладоледът ми е много вреден. Доволна съм от този режим на хранене и го препоръчвам на хора, които имат нужда да забързат метаболизма си. Усещам, че бързо преработвам храната и никога не ми е тежко на стомаха  Simple Smile

Любопитно ми е дали мога да отслабна значително: 5кг са ми цел, дори и след 6 месеца да ги сваля...но тези 5кг ги влача вече 3 години и се чудя дали да пробвам поредната мъчителна диета за лятото или просто да затая дъх и да почакам тази да даде резултат  Wink

# 32
  • Бургас
  • Мнения: 231
Важното е, че се чувстваш добре

# 33
  • Мнения: 0
Извинете, не съм мама, ма темата ми е много интересна, та затова се включвам. Прочетох си продуктите pros and cons на кръвната група и се оказа, че с малко изключения доста си пасва с начина ми на ядене. И то не говоря за храната, която ми е вкусна, а за тази, след чийто прием нямам физически дискомфорт. Т.е. това, че харесвате вкуса на определена храна, не означава, че на  организма ви му харесва - газове, киселини, болки в стомаха / червата, по-дълго време за храносмилане - тежест в стомаха, вкус на храната 1-2 ч. след приемането й, консистенцията на изпражненията след това... При мен тези сигнали често ми казват, че яденето не е "моето ядене", без това да ми пречи да ми е от любимите на вкус храни.
А иначе самата дефиниция на "диета" включва задължителен компромис с начина на хранене - иначе всички щяха да са щастливи, слаби и нахранени. Стига разбира се количествата да не са в графа "прекалено".

# 34
  • Мнения: 613
И то не говоря за храната, която ми е вкусна, а за тази, след чийто прием нямам физически дискомфорт. Т.е. това, че харесвате вкуса на определена храна, не означава, че на  организма ви му харесва - газове, киселини, болки в стомаха / червата, по-дълго време за храносмилане - тежест в стомаха, вкус на храната 1-2 ч. след приемането й, консистенцията на изпражненията след това... При мен тези сигнали често ми казват, че яденето не е "моето ядене", без това да ми пречи да ми е от любимите на вкус храни.
Този вид хранене дори не е само за стомашния комфорт. Човек може да няма стомашни оплаквания при приемане на храната неподходяща за него , а - да трупа килограми въпреки че дори е на диета , но неподходяща;да има липса на необходими вещества, защото не ги приема с правилните храни и не ги обработва/приема правилно; да има лошо функциониране на други органи - сърце, бъбреци, кръвоносна система. Дори едно често заболяване на гърлото може да е предизвикано от неправилно хранене.

# 35
  • Варна
  • Мнения: 283
Изключително съм щастлива от факта, че любимите ми храни са полезни, а тези които не харесвам не трябва да ям Simple Smile само за кокоса ми е голяма мъка защото мнооого обичам, но ще прегрешавам отвреме - навреме явно Simple Smile Този режим е още едно доказателство, че трябва да се вслушваме в тялото си Simple Smile

# 36
  • Бургас
  • Мнения: 231
Аз се чувствам страхотно като се храня ака.

Не можех да ям само елдата, но сега я правя така и даже много ми харесва.

Накисвам 1ч елда с 2ч вряла вода в кутия с капак за 12ч. Настугвам 2 моркова, 1 крастваица, изтисквам 2 лимона, 2 с.л. зехтин + 2 с.л. соев сос /или на вкус за сол/.

# 37
  • Sofia
  • Мнения: 4 576
Ех, как ще ми липсва Кочата билка...

# 38
  • Мнения: 685
Коча билка не казват ли на валериана?

Яна, интересна рецепта ще я пробвам. Flutter

# 39
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Мога да се примиря с изключването на някои работи от менюто ми, но от други не се отказвам за нищо на света. Та доматите, бананите и пъпешът са ми едни от любимите, не мога да си представя да спра да ги ям.  Tired
А соята, която се препоръчва горещо за нашата кръвна група, едва ли съдържа нещо полезно, след като е изцяло ГМО. Не бих я вкусила, дори да беше единствената храна на земята.  Sick

# 40
  • Мнения: 685
Аз не харесвам вкуса на соята. Млякото ми е крайно противно, въпреки че съм го вземала от биомагазин. Има соя без ГМО, но продуктите й са супер скъпи тук.

# 41
  • Бургас
  • Мнения: 231
не сикам да се натрапван с мнениято си но прочетете повече за ГМО,
от години се храним така. Не е тук мястото да го обсъждаме. Откривателят на ГМО е полуил Нобелова нграда за труда си.Гмо е спасил света от световен глад. Всичко е ГМО не се заблуждавайте.

# 42
  • София
  • Мнения: 36
Аз се включвам пак...около месец стриктно спазвах менюто за кръвна група А и отслабнах около 2 кг, но искам да отбележа,4е откъм сладко хич не се ограничавах...т.е. овесени бисквитки и овесени ядки със сладко соево мляко Simple Smile препоръчвам храненето по кръвна група, сега вече не се вманиачавам и примерно си позволявам домати и чушки, които по принцип са забранени  Wink  но смятам повече да не ям месо освен риба, пилешко и пуешко...

На морето наруших режима, но сега съм твърдо решена да се върна към него, но този път с по-малко овесени курабийки...не толкова заради отслабване, колкото заради на4ина, по който се чувствах...винаги ми беше леко и преодолях вредния навик да прекалявам с бисквитките  Party

Пиша тук, защото изчетох сумати неща за хранене за кръвна група А и ще се радвам да бъда от помощ
, ако някой сега започва с този хранителен режим  Hug

# 43
  • Варна
  • Мнения: 67
mimmox, може ли да споделиш дали си с оптималното си тегло (или такова, което поддържаш от доста време) или имаш например излишни килограми? Питам това, защото аз искам да сваля 5-7 кг. и се чудя дали само спазването на разрешените храни би ми помогнало...или все пак трябва да се ограничавам ... разсъждавам просто  Hug

# 44
  • София
  • Мнения: 36
mimmox, може ли да споделиш дали си с оптималното си тегло (или такова, което поддържаш от доста време) или имаш например излишни килограми? Питам това, защото аз искам да сваля 5-7 кг. и се чудя дали само спазването на разрешените храни би ми помогнало...или все пак трябва да се ограничавам ... разсъждавам просто  Hug

Мен малко ме е страх да се тегля, но честно казано 2 години варирам между 58 и 60кг, а съм висока 168см...искам да забия кантара на 55-56кг и да не мърда, но си признавам,че нямам сили да се лиша от сладкото (единствена причина, поради която напълнявам, друго вредно не ям и даже не обичам Simple Smile )

Хранех се само с разрешените храни, без да следя количества и отслабнах...като имаш предвид, че група А не може да приема бяло брашно, а от там и всички бисквити и тестени по магазините, има логика,че съм отслабнала...просто организмът ти свиква на храна, която се разгражда по-лесно, макар и със същите калории и според мен просто обмяната ми се засили...иначе аз съм много изобретателна и си намерих сумати сладки неща, които са или полезни или неутрални Simple Smile

По себе си съдя, 4е ако спазвах режима стриктно и не ядях сладко, щях да отслабна повече...друго,което открих и имаше невероятен ефект за морето е, 4е 2 седмици по4ти не ве4ерях...или само зеленчуци, или обезмаслено кисело мляко и зелен4уци, или нещо, което не надхвърля 200-300Ккал

Ти кръвна група А ли си?



Общи условия

Активация на акаунт