Ясновидци (врачки) - втора тема

  • 756 990
  • 1 279
  •   1
Отговори
# 900
  • Мнения: 520
По темата до тук аз бих изказала моето мнение и то е, че врачките да не помагат или поне не изцяло, ако ти сам не осъзнаеш проблема си, особено когато става въпрос за депресии и нервни състояния. Но ако един ясновидец/врачка ти даде някакви насоки в превилната посока, една малка надежда...всеки човек осланяйки се на надеждата дерзае, получава сила да продължи напред, макар и малка, получава надежда. Е да има го и моментът на разочарованието ако съответната врачка е шарлатанка и не ти е познала и нищо, защото тогава остава само разочарованието. Но когато ти предскажат нещо - то обикновено е толкова хубаво, че не ти се вярва - човек започва да се стреми към това нещо и някак съзнателно или не подтиква нещата да се случват в тази посока. И те пък вземата та се случат наистина.
Относно хомеопатията или психоаналитиците просто в България все още няма толкова добре обучени хора, отговорни и още повече хора с морал, а не само да гледат да те протакат във времето, за да ти вземат парите. Още поече е възможно и да предпишат и други лекарства, къ които лесно се привиква. Аз лично взимам сънотворни и не мога да ги спра от една година.
Така че просто в БГ хората избират по-малкото зло, което се явяват ясновидки, врачки, гледачки, баячки и т.н. Зависи вече от самия човек дали е податлив на измами т.е. наивен, защото ако човек е наивен както гледачка така лекар ще му вземе парите, а дали ще му помогне... не е ясно. Обикновено в БГ практиката на лекарите е метода на отхвърлянето, като гледат да предписват по-широкоспектърни лекарства, за да се обхване по-голям кръг заболявания.
И за финал просто мога да кажа, че българина е отчаян и обезверен в много направления и просто търси едничката надежда за по-добро, която един ясновидец може да му даде евентуално. Другото е, че вече народът се овълчил и добри приятели на които можеш да си споделиш болката и проблема почти няма, а чсновидеца не те познава, а може и да не те види повече.

Желая успех на всички ви!
А за Севинч ще споделя отзиви другата седмица!

# 901
  • Мнения: 52
Nial, вие сте питали друг човек Mira8....а не мен......аз на врачки Не разчитам!

Просто ми направи впечатление въпроса ви, ....и си казах мнението без да го е искал някой Simple Smile

Aми така се е получило  Grinning. Нека все пак вземем повод, за да инициираме размисъл по темата Grinning

Вие като психотерапевт какво мислите за по горния пример на Инера. В смисъл че дълги години е ходила на психотерапия и няма полза и с едно ходене при ясновидец проблема го няма..
За психотерапията е ясно........сериозна психотерапия има от скоро или пък още май я няма, преди това само прохождане и експерименти и надали Инера е попаднала на добър и опитен психотерапевт......а може да е попаднала и на психолог, който НЕ е психотерапевт.
В смисъл какво мислите за това че след всичко по горе е отишла при ясновидец и с едно посещение, казва че нещата са се оправили! Задавам ви въпроса като на човек едновременно
свързан и с наука и отворен към езотеро-духовно-вселенските работи?

Какво е вашето обяснение за промяната от вън на вътре. Първо аурата и енергиите и .....чаааааак после чувсвтвата, мислите и хормоните?

# 902
  • Мнения: 52

Относно хомеопатията или психоаналитиците просто в България все още няма толкова добре обучени хора, отговорни и още повече хора с морал, а не само да гледат да те протакат във времето, за да ти вземат парите. Още поече е възможно и да предпишат и други лекарства, къ които лесно се привиква. Аз лично взимам сънотворни и не мога да ги спра от една година.

Хм, вероятността да попаднеш на шарлатанин в духовната сфера е доста по голяма ........от колкото да попаднеш на Бизнес играч в психотерапията. Шарлатани и Псевдо специалисти има и в двете сфери!

И все пак поне в големите градове на България има достатъчно опитни психотерапевти. Но както тука си правите кастинг подпор на ясновидците, така се прави и при желание за психотерапия......първо се проучва на сляпо НЕ се ходи.


А колкото до това че психоаналитиците щели да ви предпишат лекарства Rolling Eyes. Първо в България психоаналитици почти няма сигурно са по малко от пръстите на едната ръка.
В България има психотерапевти.
Психолог-психотерапевт няма как да ви предпише лекарства...заблуждавате се.......той не е учил за това, тъй че опасността отпада.
Аз не съм психотерапевт, тоест Не си правя реклама!

# 903
  • Мнения: 468


Вие като психотерапевт какво мислите за по горния пример на Инера. В смисъл че дълги години е ходила на психотерапия и няма полза и с едно ходене при ясновидец проблема го няма..
За психотерапията е ясно........сериозна психотерапия има от скоро или пък още май я няма, преди това само прохождане и експерименти и надали Инера е попаднала на добър и опитен психотерапевт......а може да е попаднала и на психолог, който НЕ е психотерапевт.
В смисъл какво мислите за това че след всичко по горе е отишла при ясновидец и с едно посещение, казва че нещата са се оправили! Задавам ви въпроса като на човек едновременно
свързан и с наука и отворен към езотеро-духовно-вселенските работи?

Какво е вашето обяснение за промяната от вън на вътре. Първо аурата и енергиите и .....чаааааак после чувсвтвата, мислите и хормоните?

Мисля че е възможно е да се работи и в двете посоки, съществува закономерност според която енергодинамиката повлиява психодинамиката и обратно. Така че да, можем да поливаме човек с Рейки душове, да му леем восък и куршум и да, това ще има ефект върху финото поле, но колко траен? Смятам че нищо не се случва без личното участие на човек, без осъзнаване. Наистина е лесно да не правиш нищо, да разчиташ на хапче, на енергията на екстрасенса или на свети господ, но аз забелязвам нещо твърде общо и в трите "източника" на облекчение. Те са външни и следователно независещи от личната отговорност. Смятам че  има смисъл в това, човек да се стреми  към поемане отговорност за собствения си живот, да разбере как да живее, такак щото да не страда повече. Никой не може да ти каже как трябва да живееш, правилно е да го разбереш сам.
Вярвам в това, че човек сам твори своята реалност и всичко произтича от него, затова моят фокус е отвътре - навън. Промяната може да бъде индуцирана отвън, но само толкова, след това е хубаво да станем активни и съзнателни за живеенето.

Последна редакция: чт, 14 окт 2010, 14:47 от Nial

# 904
  • Мнения: 468
По темата до тук аз бих изказала моето мнение и то е, че врачките да не помагат или поне не изцяло, ако ти сам не осъзнаеш проблема си, особено когато става въпрос за депресии и нервни състояния. Но ако един ясновидец/врачка ти даде някакви насоки в превилната посока, една малка надежда...всеки човек осланяйки се на надеждата дерзае, получава сила да продължи напред, макар и малка, получава надежда. Е да има го и моментът на разочарованието ако съответната врачка е шарлатанка и не ти е познала и нищо, защото тогава остава само разочарованието. Но когато ти предскажат нещо - то обикновено е толкова хубаво, че не ти се вярва - човек започва да се стреми към това нещо и някак съзнателно или не подтиква нещата да се случват в тази посока. И те пък вземата та се случат наистина.
Относно хомеопатията или психоаналитиците просто в България все още няма толкова добре обучени хора, отговорни и още повече хора с морал, а не само да гледат да те протакат във времето, за да ти вземат парите. Още поече е възможно и да предпишат и други лекарства, къ които лесно се привиква. Аз лично взимам сънотворни и не мога да ги спра от една година.
Така че просто в БГ хората избират по-малкото зло, което се явяват ясновидки, врачки, гледачки, баячки и т.н. Зависи вече от самия човек дали е податлив на измами т.е. наивен, защото ако човек е наивен както гледачка така лекар ще му вземе парите, а дали ще му помогне... не е ясно. Обикновено в БГ практиката на лекарите е метода на отхвърлянето, като гледат да предписват по-широкоспектърни лекарства, за да се обхване по-голям кръг заболявания.
И за финал просто мога да кажа, че българина е отчаян и обезверен в много направления и просто търси едничката надежда за по-добро, която един ясновидец може да му даде евентуално. Другото е, че вече народът се овълчил и добри приятели на които можеш да си споделиш болката и проблема почти няма, а чсновидеца не те познава, а може и да не те види повече.

Желая успех на всички ви!
А за Севинч ще споделя отзиви другата седмица!

Не съм сигурен, че врачките са по-малкото зло, особено ако попречат на човек на време да получи адекватна помощ.

Не мога да приема, че готовите отговори, смлени във вид на пюре, са добър съвет за посока в живота. Как точно един такъв отговор провокира човек,към това да разгърне потенциала си, към това да се вгледа и опознае себе си?

Може би съм твърде краен, но наиситна виждам смисъла в това, човек да работи със себе си, върху себе си за да постигне своите цели и желания - има толкова много пътища за себеразвитие, но общото във всички тези подходи е парадигмата на активното и творческото начало, а не на консуматорското задоволяване на моментната нужда.

Последна редакция: чт, 14 окт 2010, 13:49 от Nial

# 905
  • Мнения: 730


Може би съм твърде краен, но наиситна виждам смисъла в това, човек да работи със себе си, върху себе си за да постигне своите цели и желания - има толкова много пътища за себеразвитие, но общото във всички тези подходи е парадикмата на активното и творческото начало, а не на консуматорското задоволяване на моментната нужда.

Подкрепям, защото е нужно човек да е съзвучен със собствените си избори. Ако се вслушвахме повече в себе си..... Simple Smile

# 906
  • Мнения: 52


Може би съм твърде краен, но наиситна виждам смисъла в това, човек да работи със себе си, върху себе си за да постигне своите цели и желания - има толкова много пътища за себеразвитие, но общото във всички тези подходи е парадикмата на активното и творческото начало, а не на консуматорското задоволяване на моментната нужда.

Подкрепям, защото е нужно човек да е съзвучен със собствените си избори. Ако се вслушвахме повече в себе си..... Simple Smile

Ти подкрепяш ама духовната сфера към която виждам че си и ти афиширате други неща........афиширате промяната от ВЪН на вътре!....., другото психологията/психотерапията било от матераилния нисшия свят.

# 907
  • Мнения: 213
Ето до какво води прекалената алчност на някои "ясновидци" http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=639212   Mr. Green
Най-накрая поне една от тях да си получи заслуженото Mr. Green , но така е като не е могла да се спре навреме Money

# 908
  • Мнения: 468

Ти подкрепяш ама духовната сфера към която виждам че си и ти афиширате други неща........афиширате промяната от ВЪН на вътре!....., другото психологията/психотерапията било от матераилния нисшия свят.

Това не го знаех, че духовната сфера афишира промяна от ВЪН на вътре и че изключва, отрича и причислява към низшия свят психотерапията.  Grinning Аз съм с други впечатления. И в Рейки, и в йога, и в дзен......философията е съвсем различна, като допускам да съществуват (защото съществуват) и точно такива организми за които пишеш, но тогава въпросът е колко дълбоко разбират това което практикуват и защо хората сляпо се доверяват. Хубаво е да сме инфомирани, защото тогава можем пълноценно да реализирам свободата на избора си.

Последна редакция: чт, 14 окт 2010, 14:45 от Nial

# 909
  • Мнения: 52


Може би съм твърде краен, но наиситна виждам смисъла в това, човек да работи със себе си, върху себе си за да постигне своите цели и желания - има толкова много пътища за себеразвитие, но общото във всички тези подходи е парадикмата на активното и творческото начало, а не на консуматорското задоволяване на моментната нужда.

Подкрепям, защото е нужно човек да е съзвучен със собствените си избори. Ако се вслушвахме повече в себе си..... Simple Smile

Ти подкрепяш ама духовната сфера към която виждам че си и ти афиширате други неща........афиширате промяната от ВЪН на вътре!....., другото психологията/психотерапията било от матераилния нисшия свят.

Това не го знаех, че духовната сфера афишира промяна от ВЪН на вътре и че изключва, отрича и причислява към низшия свят психотерапията.  Grinning Аз съм с други впечатления. И в Рейки, и в йога, и в дзен......философията е съвсем различна, като допускам да съществуват (защото съществуват) и точно такива организми за които пишеш, но тогава въпросът е колко дълбоко разбират това което практикуват и защо хората сляпо се доверяват. Хубаво е да сме инфомирани, защото тогава можем пълноценно да реализирам свободата на избора си.

Хм, че цялата тази тема е такава афишира промяна с абракадабра от ВЪН на вътре.
И доста от действителните духовни лечители са такива.....

# 910
  • Мнения: 468

Хм, че цялата тази тема е такава афишира промяна с абракадабра от ВЪН на вътре.
И доста от действителните духовни лечители са такива.....

Значи просто не са действителни духовни лечители.  Grinning Не познавам духовна школа и течение което да не се основава на идеята за вглеждане в себе си и развиване на личностовия потенциал. Това че някой не е вникнал в смисъла и си е залепил етикета "вселенски спасител" е съвсем друг въпрос.  Grinning

Последна редакция: чт, 14 окт 2010, 14:46 от Nial

# 911
  • Мнения: 376
Уф, темата се препълни от повтарящи се цитати. Не може ли да пишете без да цитирате, то се подразбира за какво става въпрос...

# 912
  • Мнения: 468
Сигурно мога, не съм се сетил  Grinning

Виждаш ли, няма непоправими неща.  Grinning Връщам се назад в постовете, редактирам ги и voila темата вече не е пълна с повтарящи се съобщения.  Grinning

Последна редакция: чт, 14 окт 2010, 14:59 от Nial

# 913
  • Мнения: 520
Според мен човек, който иска да е добър професионалист в това, което прави, трябва да е изучавал пситерапия и психоанализа, също така трябва и да си има напредстава и от неврология, защото нещата в тази сфера са свързани. Не може някой да ми се прави на психоаналитик или психотерапевт като е завършил някаква допълнителна специалност в университета. Това са науки взаимносвързани и за това казвам, че такива хора в бг са малко, да не кажа почти няма. В европа трябва да имаш основна диплома по тази специалност и след това различни специализации и т.н. и т.н.Не може тук в бг някой ,който е завършил педагогика и да реши , че иска да става психотерапевт. Също така мога да кажа, че някои си позволяват да изписват лекарства преди, но от по-леките, които бяха без рецепта, но и към тях се привиква, най-малко от психична гледна точка човек започва да мисли, че му помагат.

Виждам, че тук се заформи един кръг от доста начетени хора, но се съгласете, че не всички са такива...не всеки има интелекта да работи сам върху себе си. В България народа е доста отчаян и когато нищо хубаво не ти се случва нито в работа, нито в личен план, се радваш да чуеш нещо обнадеждаващо, а макар и след това да се окаже лъжа.
Искам само да уточня, че аз говоря за хора, които са депресирани, със ментални проблеми, а не за хора със заболявания на някой орган, защото при такива заболявания медицината трябва да си каже думата. В тези случаи съм чувала за ясновидки, които просто ти казват при кой лекар да отидеш, защото така им се казвало от горе, от къде не се знае. Но са поамгали на хората по този начин.

# 914
  • Мнения: 468

Виждам, че тук се заформи един кръг от доста начетени хора, но се съгласете, че не всички са такива...не всеки има интелекта да работи сам върху себе си...

Не интелект е нужен, а желание   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт