Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 25 отговора
Използвате ли природни начини (билки, яйца, мед и пр.), за да поддържате косата си и ако да - какви?
Цитирай

http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=456620.0

Тук момичетата са споделили.Разгледай! Peace
Цитирай

http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=456620.0

Тук момичетата са споделили.Разгледай! Peace

Мерси, ще погледна тази темичка  Peace
Цитирай

Хубава темичка Peace Ще се радвам, ако се развие самостоятелно. "Тайната на дългата и здрава коса" ми бяга от фокуса на тук поставения акцент - естественото! Naughty
Имате ли идея каква естестевена маска / шампоан мога да си спретна против косопад? Нещо за стимулиране на растежа?
Цитирай

Аз съм много доволна от стимуланта за коса на Икаров - ползвам го вече 2 месеца и косата ми е жива и блестяща. Незнам дали не си внушавам, но ми се струва, че дори расте по-бързо. А и като цена е доста евтин - около 5 лв.
Цитирай

Този ли - http://www.ikarov.eu/stk.html ?
Благодаря! Ще си го взема след 2-3 седмици като влезна в шестия месец, че до тогава не се препоръчва.
Цитирай

Да - това е стимуланта  Peace
Цитирай

Бадемовото масло също е добро против косопад и за растежа на косата. Придава също хубав блясък.
Цитирай

И аз да се включа в темета Smile  сноши си правих позната като най- ефикасната маска за коса (гас, мас и оцет), преди години с тази маска неусетно косата ми стана дълга и гъста Smile.По принцип не се усеща миризмата на гас, измих я 2 пъти със шампоан, маска за коса после , но все пак да ви питам някои правил ли си е тази маска , като замества гаста с нещо друго ? Опс и ЧЕСТИТ ОСМИ МАРТ  bouquet
Цитирай

"Тайната на дългата и здрава коса"[/url] ми бяга от фокуса на тук поставения акцент - естественото! Naughty

защо?
Цитирай

Добра идея за темичка, но нещо има нужда от обогатяване  Wink
Много обичам да си "глезя" косата напоследък все повече и с  "природни ресурси"...  Laughing
Косата ми е дълга, тъмна, чуплива със склонност за омазняване в корените и изсушаване в краищата...
Любимите ми естествени маски са много простички но поне за моята коса много ефикасни:

1. Зехтин екстра върджин, леко затоплен на водна баня (не съм фен на микровълновите, не съм убедена, че продукта запазва същите качества след затопляне там), към него се прибавя един жълтък и пресен лимонов сок. Всичко това се разбърква енергично на ръка или с пасатор докато се получи нещо като майонеза. Може да се нанесе и в корените, а не само по дължина на косъма. Не утежнява и омазнява.

2. Едно (или половин) авокадо се пасира със жълтък и пресен лимонов сок. Нанася се по дължината на косъма. Понякога към тази маска добавям и малко кисело мляко, но ако косата ви не е мазна по-добре не го правете.

По принцип към всяка от тези маски може да импровизирате с добавянето на други съставки подходящи за вашият тип коса - мед, алкохол, кисело мляко, хума, етерични масла и какво ли още не...

Забравих да отбележа, обикновено стоя с маска поне около час, като използвам шапка за баня и отгоре хавлиена кърпа или още по добре топъл шал или шапка.

Simple but brilliant  Peace
Цитирай

Добра идея за темичка, но нещо има нужда от обогатяване  Wink
Много обичам да си "глезя" косата напоследък все повече и с  "природни ресурси"...  Laughing
Косата ми е дълга, тъмна, чуплива със склонност за омазняване в корените и изсушаване в краищата...
Любимите ми естествени маски са много простички но поне за моята коса много ефикасни:

1. Зехтин екстра върджин, леко затоплен на водна баня (не съм фен на микровълновите, не съм убедена, че продукта запазва същите качества след затопляне там), към него се прибавя един жълтък и пресен лимонов сок. Всичко това се разбърква енергично на ръка или с пасатор докато се получи нещо като майонеза. Може да се нанесе и в корените, а не само по дължина на косъма. Не утежнява и омазнява.

2. Едно (или половин) авокадо се пасира със жълтък и пресен лимонов сок. Нанася се по дължината на косъма. Понякога към тази маска добавям и малко кисело мляко, но ако косата ви не е мазна по-добре не го правете.

По принцип към всяка от тези маски може да импровизирате с добавянето на други съставки подходящи за вашият тип коса - мед, алкохол, кисело мляко, хума, етерични масла и какво ли още не...

Забравих да отбележа, обикновено стоя с маска поне около час, като използвам шапка за баня и отгоре хавлиена кърпа или още по добре топъл шал или шапка.

Simple but brilliant  Peace

Благодаря за идеите! Особено първия вид маска със сигурност ще я пробвам. Принципно единствените неща, които съм опитвала е да смеся яйце с лимон, кисело мляко, мед, оцет или каквото се намира и съм слагала колкото преценя:) Само че не е много добре да се експериментира така. Та затова ми се иска да събера повечко варианти - може и с някакви билки, напр. коприва и под., които да са изпитани  Peace
Цитирай

Маска за коса  -Жълтък ,зехтин ,коняк .
Цитирай

аз си правя маска от жълтък и кисело мляко срещу омазняване.по принцип пише че се стои 20мин но аз винаги стоя поне час увита в кърпа.мога да кажа че при мен действа.косата е по-свежа и по-мека и наистина по-малко се омазнява. Hug
Цитирай

чувам само добри неща за този стимулант на икаров но не съм опитвала и не мога да дам отзив.но бих опитала само да се сетя да си го купя де Very Happy
Цитирай

1-14 от 25 отговора