Спешна нужда от даряване на кръв - 0 отрицателна!!!

  • 9 038
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 068
Тук съм и съм на разположение. Пускам ти телефон на ЛС.

# 16
  • Мнения: 4 892
Moon Walk, на ЛС ще си пусна телефона, пишете и в темата ако пак има нужда, за всеки случай.

# 17
  • София
  • Мнения: 8 018
Ох, втрисам се като чета теми за кръводаряване. Живеем в някаква безумна държава, направо не мога да повярвам, че някоя болница има толкова рядка кръв и я продава! Това е пародия на здравеопазване. За жалост не мога да помогна, друга кръвна група съм. Sad

# 18
  • Мнения: 4 195
ОГРОМНО БЛАГОДАРЯ, НАИСТИНА.
Скоро имах обмяна на опит със колегите от едно Защитено жилище в Хасково, които накрая, говорейки си как и откъде е тръгнало всичко, ме попитаха - наистина ли е такава сила форумът - еми сила е, никога нямаше да намеря такава помощ само сред познатите си, просто нямаше как да стане.
Стократно да ви се връща добрината хора Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 1 735
Миналата седмица ни се наложи да търсим същата кр. група.Наистина е много трудно.Само да знаеш,че всеки може да даде от друг град само в момента,който дава да напише на банката името на човека,за който е кръвта и болницата,в която е.Няма нужда кръводарителят да идва до СФ.Казахи ни също,че е задължително да се напише името на получатела на банката,защото при транспорта можело при спешен друг случай да я вземат.

# 20
  • Мнения: 361
миналата седмица ми се случи да прочета в местния вестник, че се търси същата кръвна група /0-/ срещу заплащане, спешно. ами, досега не ми се беше случвало да давам кръв срещу пари, давам редовно- по 2-3-4 пъти годишно. сега обаче такива финансови проблеми са ни налегнали, че и това направих. но пък ми беше супер неудобно да кажа някаква цифра и тъй като човека каза, че на приятелите и колегите си плащал по 60 лв, и аз толкова си поисках.... циганите отпред му искали 200- те стоят там по цял ден и чакат. надявам се друг път да не ми се налага да давам срещу заплащане, не ми харесва така, но проблемите докъде ли не водят. опитах се да му намеря още хора с тази кръвна група, но..... страх ги било, не били давали, не знаели как се дава и т.н. не трябва ли да се популяризира малко тази дейност сред хората? за да не ги е страх и да има посточнно запаси от кръв в болниците?

# 21
  • Мнения: 85
и на мен ми  се наложи скоро да търся кръводарители за майка ми. Каква била хватката - понеже кръводарители няма много-много на доброволни начала, използват мъката на хората и ги превръщат в търговци. В кръводарителския център ми обясниха, че може всякаква кръв да се даде, само кръводарителя дава името на болния и отделението където лежи. На него му дават бележка, че е дарил кръв, която бележка се носи в отделението и така се стартира процедура по кръвопреливане. Иначе конкретно същата кръв която аз съм дала, не я преливат на майка ми, защото е нужно около седмица да се направят изследвания за годност - евентуално спин, хепатит и др.

Най -добре, отиваш и казваш, искам да дам кръв за този и този болен, аз съм от същата кръвна група, взимаш бележката и си вършиш работата. Кръвната група я определят веднага, но не могат веднага да ти видят Rh-то.

# 22
  • Мнения: 712
Успех, дано се оправи младият татко!   bouquet
Не мога да помогна - друга кръвна група съм, но си спомням, че миналата година мъжът ми имаше същия проблем във връзка с операция на дядо му. Оказа се, че 0- е наистина рядка Sad. Тогава се намери от Благоевград...
Наистина практиката е просто да се намерят няколко кръводарители без значение от кръвната група, но когато няма налично количество от нужната кръв, тогава положението става... сложно, меко казано.
Наскоро разбрах, че моята кръв е изключително често срещана (А+), слава Богу, но изтръпвам от ужас като си помисля, че може някой ден да се наложи да преливат на мама - АБ- е, най-рядката Sad. Наскоро си мислехме, че би могла тя самата да е дарител, при положение, че кръвта и е толкова ценна, но уви - има изисквания при даряване на кръв, я тя е толкова слабичка, че дори когато ставаше въпрос за спасяване на собствената и майка, отказаха да и вземат.
Проблемът с кръвта е наистина сериозен в тая наша държава  #Cussing out

# 23
  • Мнения: 2 474
Аз съм 0-,но преди 8 месеца изкарах хепатит А.Доколкото знам хора изкарали хепатит не могат да бъдат кръводарители.
Желая бързо оздравяване на таткото. Peace

# 24
  • Мнения: 419
И аз съм 0(-). За съжаление, най-близкият кръвен център е на 80км., а София - на 200.
Готова съм да даря кръв, само че не виждам как ще се случи  Rolling Eyes.

# 25
  • Мнения: 2 070
И аз съм 0-, не рядка кръвна група, проблема е че сме универсални кръводарители, но приемаме само от нашата кръвна групаКогато резус фактора е  отрицателен, нещата съвсем не са в наша полза.ако има нужда и възможност ще се отзова.От Пазарджик съм

# 26
  • Мнения: 133
не трябва ли да се популяризира малко тази дейност сред хората? за да не ги е страх и да има посточнно запаси от кръв в болниците?

Ами то има темичка....
Обаче нали не е в популярният форум, човек трудно може да узнае за нея.
По принцип е за кръводаряване за болни от Таласемия майор, но има доволно количество информация за кръводаряването въобще.
Ето линк към нея, за който се интересува  Peace:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=407925.0

Последна редакция: пн, 22 фев 2010, 16:00 от Мечоши Пуханага

# 27
  • Мнения: 4 195
Аз съм 0-,но преди 8 месеца изкарах хепатит А.Доколкото знам хора изкарали хепатит не могат да бъдат кръводарители.
Желая бързо оздравяване на таткото. Peace
да, болни от Хепатит не може да дарят кръв.
Аз също дарявам кръв, но вече 5 пъти съм давала, след 6-тия трябва да започна на всеки 6 месеца задължително, което ми звучи страшно Confused поне така казаха Rolling Eyes
Пали, абе рядка си е, 0 положителна намерих сто човека, отрицателна - виждаш колко, и все пак, хората се отзоваха, благодарна съм.
а кръводаряването - тое жизненонеобходимо, трябва да го правим, наистина трябва - не отнема нито много време, нито е опасно и тн. Въпрос на 2 часа свободно време - може и е спасен човешки живот Peace

# 28
  • Мнения: 4 892
Някой знае ли колко крвни банки/центрове има в София?


Moon Walk, как е момчето? 

Общи условия

Активация на акаунт