Подвеждащи реклами

  • 6 638
  • 47
  •   1
Отговори
  • France
  • Мнения: 726
Днес купих "Пронто класик" за дърво. За цели 6.30 лв! Очаквах, че за тази цена, трябва да върши работа. Да, ама не! Масата ми, която е от дъбов фурнир, побеля  #Cussing out Редовно  полирам мебелите си от дърво, и никога не съм имала проблеми с други, по-евтини, вносни препарати.
Не знам, дали заслужава някъде да се оплача....
Вие, от кои стоки, рекламирани по Тв, не сте доволни?

# 1
  • Мнения: 25
От много...
Малък пример :
- Ceresit Stop влага(за цяла зима събра два пръста вода)
- прах за пране(досега нито един вид не ми е изпрал прането,така че да блести от белота и чистота,а са ми донасяли и от чужбина(изключвам най-скъпите като Ариел,Персил))
- шампоани(ако не си природно надарен с хубава коса,забрави да получиш такава от на масово рекламираните по TV продукти)

Връзваме се на реклами и купуваме боклуци,въпреки че има много по-евтини и качествени алтернативи.Ама тях не ги рекламират по телевизията.....

# 2
  • Мнения: 182
И не само продуктите от битов характер,а и хранителните продукти.На рекламата изглеждат толкова вкусни, а в действителност са ужасни.

# 3
  • Мнения: 201
В никакъв случай не си купувайте широко рекламираната Микро Фейвър Уейв или там както се казва. Майка ми, без да ни пита естествено, ни подари такава за НГ,  готвела без мазнина, здравословно за детето, не струва и пет пари. Вярно готви, но не е чак толкова вкусно колкото представят, не можеш да приготвиш наведнъж повече от две порции, а за измиването да не говорим, хич не е само ЦЪК, иска си течаща вода, а как тежи само този стъклен гюм...................За същите пари можете да си купите къде-къде по добра фурна и то истинска.

# 4
  • Мнения: 123
Аз съм супер недоволна от ЦИЛИТ БЕНГ!!!
Изобщо,ама изобщо не чисти newsm78

# 5
  • Мнения: 200
Нищо от рекламираните неща не ми харсва.Като почнеш от праховете за "идеална белота",та свършиш до "от прясни незамразявани продукти..." дрън дрън...това са само перфекти реклами или по-точно казано-ефекта на 24 кадър,смятам знаете за какво говоря? 

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
И аз скоро ядосана от поредната безумна покупка направена от впечатлила ме реклама,
прочетох това, много ме е яд на наглостта им,
но поне се успокоявам, като видях, че има наказани фирми, заради подвеждащите си реклами.

# 7
  • Мнения: 2 030
Aз никога не гледам реклами по телевизията. Като почнат реклами, натискам "мутето".

# 8
  • Мнения: 26
Вкъщи и децата знаят, че рекламите лъжат. Давала съм достатъчно примери. Едва ли някой би рекламирал нещо наистина полезно и ефективно?!

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 23 677
А за "кренвиршите от месо" какво ще кажете? Категорична съм - месо вътре няма. Има прат. Демек боклуци Simple Smile

# 10
  • Мнения: 468
Не съм рпотив информационната функция на реклама, често разбираме за даден продукт чрез нея. Но да е коректна по съдържание, да не граничи с фантазми и да не предлага чрез недопустими визуализации както наскоро писах възмутена от рекламата на душ-гел Фа. Само че в БГ това не може да стане, остава да намерим подходящите продукти и храни чез метода - проба:грешка. Embarassed
За цилит Бенг да кажа само - тук включвам и Циф и много други почистващи препарати, а Мистър пропер гола вода. Но пък българските Медикс, на които чак сега видях реклама са много добри. ползвам ги отдавна, дано не ги развалят както обикновено става в БГ.

# 11
  • Evil thoughts can hide, I'll help release the mind I'll peel away the skin, release the dark within.
  • Мнения: 1 326
Аз пък не съм съгласна за Циф...Използвам го и съм доста доволна. Но иначе рекламите подвеждта, така е.

# 12
  • Мнения: 803
Подвеждат, знаете всички, но ви карат да купувате...
Някой да не е купувал вениш или бонукс, напоследък рекс?
Наистина тези за праховете и препарати са най-активни и съответно най-тъпички.
Винаги казват, че новия е по-добър от стария. А само преди седмица говореха за стария като за незаменим.
Кога са ни лъгали - преди, сега или постоянно Laughing

# 13
  • Мнения: 0
Нищо от рекламираните неща не ми харсва.Като почнеш от праховете за "идеална белота",та свършиш до "от прясни незамразявани продукти..." дрън дрън...това са само перфекти реклами или по-точно казано-ефекта на 24 кадър,смятам знаете за какво говоря? 

Искаш да кажеш 25-ти кадър, но не е същото. Simple Smile 25-ти кадър е вмъкването на образите, които окото възприема подсъзнателно. Например колко скандали и анализи на психолози има за музикални клипове и т.н., в които се съдържали сатанински послания и апокалиптични картини.  Laughing
А "идеална белота" е апела, който се отправя към нас.... И често се връзваме. Аз например преди две, три седмици си купих един мед за чая "Медун". Попринцип не се оставям опаковката и такива изображения да ме ръководят в избора на покупка, но не знам какво ми стана тогава, та си го взех и като прочетох вкъщи отзад "мед, глюкоза, не знам си какво" - в боклука...
А какво ще кажете за рекламата на Активиа, че ако не ви подейства ви се връщат парите?

# 14
  • Мнения: 18 542
На мен винаги ми действа...с колики и висене в тоалетната  Laughing

Иначе знам, че рекламите са подвеждащи и в голяма доза преувеличени качества на продуктите, но понякога и аз им ставам жертва с ясното съзнание че купувам нещото, защото е рекламирано.

Общи условия

Активация на акаунт