Какво направихте Вие за страната си?

  • 13 582
  • 262
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 346
Приетих се за :"Обичам родината,мразя държавата." Та относно родината,в частност Рила щях дя ям бои от мутри и полиция вкупом неколкократно по Рила. Съответно като скитам по планини си правя оборка на кочината,докато някой застрояват. Съответно и по улиците не правя боклук. Разпространявам сред чужденци автентичен български фолклор. А относно държавата....хм,нека го кажа по -прилично-каквото тя на мене,същото и аз на нея.

# 121
  • Мнения: 18
Обявиха по новините преди малко, че сме най-застаряващата нация. Не че новините сега ми казаха някаква новина, която не знаех, но някак вече го направиха достъпно и за тези, които се правеха, че не знаят или наистина не знаеха; доби публичност. Не знам за какво говорим изобщо. Ако тренда продължава така просто ще се асимилираме след ен на брой десетилетки. Погледнато в ретроспективен план нищо константно няма.  bg...
Мон, децата нямат нужда даже от начален пласък (родителски). Братовчедка ми прекъсна тук и замина за Франция да учи напук на всичко и не съжалява. Мои колеги (по-...усетилите се да не кажа по-кадърните) са по Англия, Дания, Холандия, Германия, Франция, а доста голяма част и в Щатите. Все повече се популяризира и ученето на средно образование в чужбина. Тъжно е. Не защото всеки си хваща пътя и намира поле за изява, прави кариера и ... се справя пълноценно с живота си, а защото именно държавата ни не създава условия да правят тези неща и тук, за да бъдем с близките си, да правят тези неща в и за България и от там за света. Сещам се в тия моменти за гениалните ни деца от Математическата гимназия, които биват спонсорирани от българин, живеещ от години в Канада (доколкото помня) и от родителите си, разбира се, за тенисиста ни, чиито родители, инвестирайки в тренировки и спане по хотели в чужбина продадоха апартамента си и много, много други примери.
И пак в новините дробиха Масларова. На фона на всичко, за което си говорим (без никаква партийна принадлежност го казвам), за хвърлянето на боклучетата, за данъците и т.н. някаква лелка като Масларова се появява на хоризонта с толкова мръсни гащи, че чак да му приседне на човек от далавери и далаверчици.
Според мен е редно да се пусне и успоредно тема "Какво прави държавата за теб". Ето, факта че пишем от опозитната страна показва, че ние мислим какво правим за държавата. Нека да помислим и какво тя прави за нас.
Малко съм песимист. След "Бунтът на масите" и "Залезът на Запада" можете да си представите защо  Cry Rolling Eyes

# 122
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Обичам родината си,съвестен гражданин и служител съм на държавата ,но интересно тя какво ще направи за децата ни......Аз съм дете на прехода,който няма край,както е тръгнало и моето дете ще сърба тази попара,може и внуците ми......

# 123
  • Мнения: 461
------------------
В чужбина образованието е скъпо,но си заслужава.Завършваш специалист ,който в последствие се оценява високо.Най-често започваш веднага работа,университетите имат договори с разни фирми,наемат те веднага  Simple Smile А тук мога само да ти пожелая успех след като се изучиш  Simple Smile

П.с. Всички мои познати,които "никога" нямаше да напуснат България,в момента са по света  Laughing

Тази чужбина ми е много припозната ... от далечното минало, отпреди 1989г.
Но, някой реши да пусне питомното, за да догони дивото. Бих казала дивотията.
Образованието беше скъпо, но ... безплатно. Качествено, но дълги години непознато извън България, и затова непризнато.
Задължителният стаж и договор за работа по разпределение си бяха рутинна процедура и само единици успяваха да се измъкнат с протекциите на солидни за целта връзки.
Това важи и за много други аспекти от битието ни.
Но, изборът беше направен напълно съзнателно от обществото ни през 1989г.
И резултатът вече е налице ...

# 124
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
------------------
В чужбина образованието е скъпо,но си заслужава.Завършваш специалист ,който в последствие се оценява високо.Най-често започваш веднага работа,университетите имат договори с разни фирми,наемат те веднага  Simple Smile А тук мога само да ти пожелая успех след като се изучиш  Simple Smile

П.с. Всички мои познати,които "никога" нямаше да напуснат България,в момента са по света  Laughing

Тази чужбина ми е много припозната ... от далечното минало, отпреди 1989г.
Но, някой реши да пусне питомното, за да догони дивото. Бих казала дивотията.
Образованието беше скъпо, но ... безплатно. Качествено, но дълги години непознато извън България, и затова непризнато.
Задължителният стаж и договор за работа по разпределение си бяха рутинна процедура и само единици успяваха да се измъкнат с протекциите на солидни за целта връзки.
Това важи и за много други аспекти от битието ни.
Но, изборът беше направен напълно съзнателно от обществото ни през 1989г.
И резултатът вече е налице ...



Не бъркайте свободата със свободията! Двете нямат нищо общо!

# 125
  • Мнения: 1 334
Преди хората бяха недоволни че нямат свободата да правят това което искат, сега са недоволни че никой не им помага.

# 126
  • Мнения: 3 715
Извинявам се ако някой го е уточнил, но поданиците живеят в монархиите, в републиките живеят граждани. Не е никак маловажно.

# 127
  • София
  • Мнения: 62 595
Точно, че покрай голямото размирисване е тъпо да се пита какво Ние сме направили за страната си. Още малко и авторката ще ни изтипоса плаката с Чичо Сам (или Скрудж) с насочен пръст и строга физиономия. И се сетих за това точно покрай снощните новини с Масларова, която най-невинно  казва, че не била откраднала. И тя е само един пример.

# 128
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Реално и статистически докзано - ако някой иска да помогне за страната, трябва да остане тук и не просто да се възпроизведе - по 2 деца на давама души, а трябва да има 3 деца, за да има положителен прираст.

# 129
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Да бе.....как ли пък не....в името на какво !?

# 130
  • Мнения: 1 788
Задължителният стаж и договор за работа по разпределение си бяха рутинна процедура...
О, да, така беше.
След като си завършил и си разпределен, почнеш ли на една позиция си умираш на нея...
Нито увеличение на заплата, нито израстване по длъжност!
Израстването по длъжност беше за "наши" хора, верни на партията, а не според умствения багаж.
Нека не се лъжем, моля.
А шуробаджанавщината си остана оттогава, та до днес...
Така че - днес е резултат от вчера!

# 131
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
k.a.l.i.,  в името на тези, които ще са след нас.

# 132
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
 Благодаря ,няма нужда!Хората раждат и отглеждат деца ,когато са достатъчно узрели и готови за това(изключвам случаите на същества,които се плодят от неграмотност и невежество или просто от животински инстинкт).За да има раждаемост,трябва да има все пак и някакви цивилизовани условия за отглеждането и развитието на децата.Всяко средно интелигентно семейство преценява какви са му възможностите и може ли да подсигури нормален стандарт на живот на своето дете,а също така и на колко деца.

# 133
  • Мнения: 304
Реално и статистически докзано - ако някой иска да помогне за страната, трябва да остане тук и не просто да се възпроизведе - по 2 деца на давама души, а трябва да има 3 деца, за да има положителен прираст.

Похвална инициатива, но естественият ход на нещата е друг - човек ражда деца когато има условия за това, т.е. когато се чувства сигурен и спокоен, че ще растат на добро място, а не с цел да подобри (евентуално) пейзажа... някой ден.

# 134
  • Мнения: 24 467
Тъй, тъй, количествените изменения водят до качествени, само дето не е сигурно в каква насока са последните.    Laughing
Тез, дето щели да са "след нас" не са ограничени на териториален принцип никак. "След нас" е само и единствено времеви показател.
Седя тук, изпълнявам си задълженията по закон, поемам някои инициативи или участвам в тях, но без да смятам, че съм длъжна да седя тук, когато това стане неприемливо за мен и семейството ми, нито да раждам деца и да ги възпитавам също да седят тук на всяка цена.

Общи условия

Активация на акаунт