Гел или лак за отказване смученето на пръсти

  • 7 219
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 142
Споделете моля, ползвали ли сте такъв, ако бебо си е смукал пръстите дълго време, имаше ли ефект и от кога започнахте да го мажете. Ние имаме такъв проблем, въпреки че ползваме биба и нашата педи ни каза на 8 месеца(сега) да вземем такова мазило, струва ми се че е рано още... Confused

# 1
  • Мнения: 1 167
"Лака" не помага. За гел не бях чувала, ще ми е интересно да следя.

# 2
  • София
  • Мнения: 8 283
Една малка приятелка свикна с лака точно за 1 седмица и с готовност даваше на майка си да я лакира... какво да я правиш г-цата се обади в нея  Joy

# 3
  • Мнения: 15 379
При дъщеричката на моята приятелка лак не помогна. Облизваше го и пак смучеше.
Вече е почти на 5 годинки и още си смуче пръстчето при заспиване Tired.

# 4
  • Видин
  • Мнения: 4 921
http://www.framar.bg/%D0%B4%D0%B0%D1%83%D0%BC-%D0%B5%D0%BA%D1%81 … -pid30001075.html
Моят син има такъв проблем. Биберон не смуче. Зъби ли го тормозят, какво ли - не знам.
Не е ли рано за такива мазила? Какво им разбира главата, не са ли малки  Rolling Eyes

# 5
  • София
  • Мнения: 324
Искам да следя темата, защото имаме проблем с ядене на ноктите при сина ми и голямата  Shocked

# 6
  • Мнения: 208
Сестра ми си смучеше пръста до 7-8 клас.Родителите ми пробваха с:намазване с люти чушки,слагане на ръкавици,мазане с някакъв препарат-син на цвят и горчив лак.Нищо не постигнаха,защото започнаха доста късно-към 2-3 год.Сестра ми заради смученето на пръста си развали захапката и палеца който го смучеше е по малък от другия.

# 7
  • Мнения: 426
Хм,моето дете никога не си е смукало пръстчето. На каква възраст става това ? Дъщеря м и ена годинка и девет месеца.

# 8
  • Мнения: 86
Моят много си обича пръстчетата,но е на 4 месеца и все още се надявам ,че ще го израстне този период и няма да имаме проблеми в бъдеще.

# 9
  • Мнения: 9 903
и двамата са си смукали палеца. Не исках проблемът да се задълбочи при малкия и като стана на годинка и 2 месеца, купих горчив лак. Две намазвания бяха достатъчни - оттогава не съм го виждала да си слага палеца в устата, никога.
Големият обаче продължава понякога на заспиване да смуче палец, не харесва лака, но май го изтърпява, не съм сигурна, защото го оставям да заспива сам.

# 10
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 916
Мисля, че е доста индивидуално, но при всички случаи трудно - отказването на палеца имам предвид. За всеки случай обаче опитай и с двете - може пък някое от тях да свърши работа във вашия случай конкретно. Аз много съм писала за нашия проблем, който си беше доста сериозен - ако искаш се поразрови в темите назад, доста е писано по принцип. С две думи - при нас конкертно (дъщеря ми имам предвид, със сина нямах никакви проблеми) абсолютно нищо не помогна. Нито гел, нито лак, нито разни други неща, носени кажи речи от цял свят. Даже и люта чушка и хинин не свършиха никаква работа (е, не в бебешката й възраст де, а като доста по-голяма - при нея смукането на палеца продължи дълго, до петата й година и имаше вече ортодонтски проблеми). ooooh! Отказа се сама, изведнъж, под въздействието на няколко фактора, които по една случайност се сблъскаха в едно и също време. Имам предвид преглед в детската градина, на който я пратиха директно на ортодонт и случайно видяно момиченце с брекети. Това буквално я стресна и сама реши да спре. Иначе нищо друго нямаше ефект. Моят съвет е да не отлагаш борбата с палеца за по-натам, защото колкото повече расте детето, толкова по-трудно става отказването. Опитай сега, защото може да имаш късмет. И успех!  Peace

# 11
  • Мнения: 186
Аз самата имах такъв навик,който с възрастта отшумя,но си спомням,че постоянно ми превързваха палеца и ми казваха,че щял да ми остне малък Laughing.....за осем месечно бебе,според мен,не може да се каже твърдо,че ще остане навик и за напред,по-добре се опитвай да му отнемаш вниманието с нещо друго,според мен, причината за лапането на ръце на тази възраст е най-вече заради поникването на зъбките

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Лака ми помогна/Даум Ексол/.За около 20 дни мазане дъщеря ми се отказа.Беше на 1г и 5м.

# 13
  • Мнения: 1 420
И моята щерка започна да си смуче пръстите на 8 месеца. Е, пробвахме да слагаме ръкавички тогава, но безуспешно. Даум Ексола не ни помогна изобщо  ooooh! Още си смуче пръстите  Rolling Eyes Надявам се да го израсте този навик - не си го слагам много присърце  Simple Smile

# 14
  • Мнения: 9 973
още не сме пробвали,но май сам започна да се отказва

Общи условия

Активация на акаунт