Игли си имаме, ала не сме плетачки, наричаме се храбрите шивачки-тегел номер 7

  • 96 434
  • 746
  •   1
Отговори
# 540
  • Там където има любов
  • Мнения: 247
Здравейте
Дано не досаждам, но имам нужда от помощ за идея и мисля,че тук е най подходящо да кажа "проблема " си  Embarassed
Синът ми има едни страхотни тесни дънки, но доста бързо се протриха на едното колянце, а са много хубави и запазени и ми се искаше още доста да ги ползваме. Един тъп шивач им сложи подлепящо което падна на първото пране. Искаше ми се да им направя нещо гъзарско което да стои оригинално а не като кърпено. Дайте ми идея моля  Hug
Благодаря ви

# 541
  • София
  • Мнения: 2 437
Аз не съм майсторка, като жените тук, ама да си кажа  Blush
Моите дънки едно време си ги кърпех сама...и ако се скъсат на коляното изрязвах около дупката за да махна протритото. После изрязвах същата дупка и на другото коляно. Разбридвах ги и накрая отвътре зашивах парчета от други дънки (разбриданото да остане отвън и да се вижда). Само гледаш платът да е еднакво дебел. Другото, което правех беше не с дънков, а с някакъв кариран плат, като от същия зашивах кръпка и на джоба. После обшиваш с подходящ конец за да стане, като нарисувана. Третото беше да съединя двете части (това само, ако дупката не с много протрити краища за да не се набръчка крачола) и отгоре правех на машината много, много тегели във всички посоки - асиметрично. Така и на двете колена. Става готино.Малко съм лаик, но дано описах добре.  Crazy

# 542
  • София
  • Мнения: 11 116
Много добри идей, ако се наложи ще ползвам някоя.  Wink

# 543
  • Мнения: 824
Да си кажа и аз "чуденката",синът ми ще участва в един конкурс и ще пее песен на Елвис.Купих кожено яке, уших кожен панталон,но не мога да намеря риза с голяма яка .Дали ще стане, ако направя яка и  я прикрепя ,към яката на друга риза  newsm78, но как ще стои повдигната ,като на Елвис?

Последна редакция: нд, 14 ное 2010, 21:23 от mama 123

# 544
  • Egypt
  • Мнения: 132
Dachy, много добре си се справяла, изобщо не е лаишко  Grinning Аз мога само да добавя още един начин, без да се изрязва нищо или да се съединяват краищата- отдолу се слага подсилващо парче плат, най- добре памучно, и се изминават шевове покрай дупката/протритото ( на снимките зиг- заг, за да не се разнищва), или прави тегели, във форма на мълнии, отгоре върху цялото протрито, може и с контрастни конци за ефект. Devik, понеже дънките са тесни, ако не можеш да провреш крачола на машината, ще трябва да го разпориш малко в страничния или вътрешния шев (където няма лицев). На втората снимка е опаковата страна:

# 545
  • София
  • Мнения: 2 437
А! Почти, като на първата снимка, само че с по-елементарен бод  Blush Конците стърчат навън и кръпката стои, като в дупка  Grinning
А иначе точно "мълнии" е другото, но мноого големи и много, много в/у цялото коляно. Става готино  Grinning А пък, ако конецът е цветен става още по-яко Simple Smile

mama 123 , аз съм по много елементарните неща  Blush  бих отрязала парче от бял чаршаф и ще го залепя в/у бял картон. После картона ще го закрепя с няколко безопасни игли за ризата  Rolling Eyes  Даже така ще се получи наистина голяма яка. Нали ризата е бяла?

# 546
  • Мнения: 1 172
Здравейте!
Аз съм средно ниво аматьорче, учила съм се от майка ми, шия от десетина години, ползвам кройките на списание Бурда.
Никога не съм била доволна от техните панталони, а съм пробвала доста модели в последните години. Дъното все ми виси,а аз искам да ми опира,без да се врязва,разбира се, просто да си е на мястото.
Искам да попитам дали може да ме насочите към сайтове за безплатно сваляне на кройки,от където да си дръпна кройка за класически панталон с нормална талия/ може да клони към ниска и дъното да е плътно по седалищните части....ех,че не мога да намеря снимка да ви покажа!
Ако някоя от вас ползва такива кройки,ще моля да ми поясни как се свалят и как се принтят- има ли опция да се принтира на А4 и да се сглобява като пъзел или ще трябва да ходя до книжарницата на архитектите, за да принтя на големи листи?

ето пример за модела,който търся http://www.bgwebmarket.com/Formuliari/show.php?lang=bg&estat … mp;estate_id=5242

Последна редакция: пн, 15 ное 2010, 14:21 от Amelly

# 547
  • Мнения: 146
Amelly , не съм ползвала онлайн кроки, но понеже навремето имах същия проблеем с кройките от Бурда преди да се науча да си правя сама кройки... та тогава открих кройките на списание Бутик, мисля че все още го продават. Кройките пасват много по-добре на конструкцията на българките, отколкото тези на Бурда... Така че можеш да пробваш и този вариянт.
 Peace

# 548
  • Мнения: 1 934
Амели, и аз ти препоръчвам Бутик. На мен лично много ми лягат кройките им  Peace

# 549
  • Мнения: 1 172
Благодаря за отговорите!
имам няколко стари броя и от него, но майка ми опитва да си шие по техни кройки и въобще не беше доволна, все нещо й дърпаше тук и там и всъщност нищо не уши, платовете отидоха на боклука. Но щом казвате,ще пробвам някой панталон с по-евтин плат, пък дано сполуча.

# 550
  • Мнения: 1 305
Аз не съм на 100% доволна нито от Бурда, нито от Бутик. Само им ползвам кройките като основа, така да се каже и ги напасвам по моята фигура. Просто като ги кроя им оставям по-голяма резерва, за да има за разни корекции.

# 551
  • Sofia
  • Мнения: 503
Здравейте момичета.Идвам с една молба Simple Smile.Бихте ли ми препоръчали техник на шевни машини,става въпрос за професионални машини.Да си разбира от работата и да не взима много скъпо,за София става дума.Благодаря ви предварително.  bouquet

# 552
  • Мнения: 42
Привет,

може ли някой да ми препоръча сайт за plus size безплатни кройки?

И още нещо да питам. От този сайт някой от вас възползвал ли се е? Програмата с кройките се плаща, но дали наистина си струва?

Последна редакция: чт, 18 ное 2010, 11:26 от ♥rumichka♥

# 553
  • Мнения: 85
Dachy, faima, благодаря ви за инфото Hug. Изпратих запитване до няколко фирми за цени на етикетите, надявам се скоро да се похваля с такива с марка "Indiqnica" Laughing.
mama 123, мисля, че варианта с прикачването на допълнителна яка (ако не ти се маха обикновената) е добър, а за да стои повдигната може да я подлепиш с няколко пласта текстилно подлепващо.
Amelly, аз също не съм особено доволна от кройките на Бурда.За съжаление не мога да ти помогна със сайт за безплатно сваляне на кройки (знам само един и той пак е на Бурда Simple Smile ), но бих ти препоръчала кройките на сп.Патронес.

# 554
  • Мнения: 1 172
Момичета, разбирам,че повечето от вас си кроят сами - браво, искам и аз да мога, чела съм някакви стари учебници от текстилен техникум, четох и указания от сайтове,но не се справям добре дори с елементарно прекрояване. Ето сега, имам един страхотен панталон, който вече ми е ужасно голям понеже това лято отслабнах много, разших го внимателно и исках да го свия, но то при голяма разлика става дума направо за прекрояване,не просто за свиване с 2 см...и въобще не се справих, така си отлежава.

Indiqnica, за пръв път го чувам това списание Патронес. Май не го доставят у наше село.

Последна редакция: пт, 19 ное 2010, 09:56 от Amelly

Общи условия

Активация на акаунт