кога забелихте бубата и имахте ли проблеми

  • 21 193
  • 358
  •   1
Отговори
  • Мнения: 303
Здравейте, майчета,
изчетох доста по темата, но никъде не видях анкета и като цяло не мога да си преценя как да обобщя информацията за тия буби! Кажете ми, моля Ви кога точно /месец/ забелихте бубата /сами или доктор/, имахте ли проблеми след това, смятате ли че това е времето, когато трябва да се направи? Ние сме на 8 месеца и си мисля, че Ни е твърде рано! Опасявам се, че ако отида да му забелят бубата ще си "вкарам таралеж в гащите" и ще почне едно ходене по мъките, заради избързване!  Rolling Eyes
Смятам, че анкетата ще е полезна и за много други объркани мами!

# 1
  • София
  • Мнения: 2 143
Започнахме да я забелваме по малко като стана на месец и към края на 4-тия беше готов. Не знам какво разбираш под избързване - след като се забели, се почиства ежедневно и няма проблеми.

# 2
  • Мнения: 9 776
Към годинката приключих собственоръчно с процедурата. Гласувах с втора опция. Някои хора смятат, че не е нужно да се прави. А всъщност всеки си преценява за детето.

# 3
  • Мнения: 15 379
Нищо не забелвам, защото не е нужно.
Последният отговор.

# 4
  • Мнения: 616
започнах леко в края на първия месец до края на втория беше напълно отворена и от тогава всяка вечер я мием по време на баня Peace не сме имали никакви проблеми! (може и да не е било нужно да се прави изобщо, но така или иначе го направихме)

# 5
  • Мнения: 38
Ние я забелихме миналата седмица с помоща на хирург, по препоръка на детски уролог. Не знам обаче сега какво ще стане, защото вкъщи не ни се получава особено с опитите да я забелим и може би пак ще се слепне кожичката. Точно в момента това ми е най-болната тема.

# 6
  • Мнения: 2 658
Опа, сега zадължително ще се раzраzи нЕкой спор отново  Mr. Green
Първа опция. В смисъл беz болки, тегления и най-вече - пипане на докторски ръце там.

# 7
  • Мнения: 1 218
Ох, и за нас е болна тема.
При нас тати се занимава с тази процедура, но и той е твърде плах, като мен ... та нямаме кой знае какъв напредък  Confused
Май наистина трябва да се започне колкото се може по-ранко, за да е по-лесно отлепването.
Ние започнахме в 6-ти месец... и сме до под кривата круша.
Ще следя темата с интерес.

# 8
  • София
  • Мнения: 209
Забелихме пишката на детенце към 6-тия месец окончателно. Педиатърът довърши процедурата, заради насъбрала се мръсотийка, която не можахме да махнем сами, тъй като бе подкожно. Когато дръпна кожицата на пенисчето се появи кръв. Раничката заздравяваше близо три дни. Прочиствахме с Риванол, затова гласувах с втората опция. Резултатът е, че в банята можем да почистим т. нар. буба.

# 9
  • Мнения: 4 187
Не съм забелвала буби  Rolling Eyes, но ще следя темата. Като гледам, колко е малка дупчицата на пениса, хич не ми е ясно, как въобще ще се забели ?!?

# 10
  • Варна
  • Мнения: 3 953
При големия имаше фимоза
след доста, процедури по насилствено отлепване на препуциум-а, от разни "специалисти"
се наложи обрязване в 1 клас.Тогава уролога обясни,че ако не са били направени
тези манипулации, едва ли е щяло да се стигне до тази крайна мярка.
Сега ми е обеца на ухо, не дърпам и не забелвам, почиствам, колкото е възможно.

п.п. що за дума"буба" е заместила класическото пенис!?

# 11
  • Мнения: 8 999
Педиатърът го направи, когато синът ми беше съвсем малък - на 1-2 месеца. Мазахме с някакво мазилце един-два дни и след това сме нямали проблеми. Забелваме и мием пишката всеки ден, без изключение. От няколко месеца синът ми започна сам да се къпе и сам си прави тази процедура.

# 12
  • Мнения: 99
Забелихме я още от самото начало , обаче винаги когато боледуваше тя отново се стягаше (обясниха ни че от антибиотиците се получава гъбична инфекция ) , общо взето до сега имаме проблеми с нея. Стигна се дотам че въобще да не можем да я обелим вследствие на самостоятелността на нашия син , който къпейки се вече сам все забравяше да я обели.Постоянно го карахме да я бели , цепваше се по - малко ....големи мъки. Оказа се че се е получил "фимозен пръстен" , който няма как да мине т.е. трябва да се обреже  което и направихме. Докторите обещаха че ще изрежат само този пръстен - така и стана, вече не личи по нищо че е бил обрязван. Дано нямаме повече проблеми  Praynig

# 13
  • София
  • Мнения: 1 483
Това упражнение го правим всяка вечер по време на баня. Започнахме когато беше на около месец и половина, вече е почти готов.

# 14
  • Мнения: 1 558
При нас медицинско лице извърши процедурата,когато малкия беше на 7 месеца.Няколко дни мазах с "Гентамицин",докато заздравее.Не съм имала проблеми. Peace

Общи условия

Активация на акаунт