Уред за сушене на плодове и зеленчуци

  • 290 741
  • 871
  •   1
Отговори
# 780
  • Мнения: 236
Аз не застъпвам.

# 781
  • София
  • Мнения: 358
Аз застъпвам всичко, защото така събира много повече плод. След 18-24 часа резените се свиват и вече се сушат равномерно и не остава вляжно място.

Да ви питам за смокините - белите ли ги или ги слагата с кожата? Мисля да ги разрежа на две.

Последна редакция: вт, 28 юли 2015, 15:41 от Elyah

# 782
  • Добрич
  • Мнения: 5 452
Тиквичките ги режа тънко и ги застъпвам, но нектарините, които суша в момента са нарязани по-дебело и не са застъпани .

# 783
  • Мнения: 310
Да ви питам за смокините - белите ли ги или ги слагата с кожата? Мисля да ги разрежа на две.
Аз не ги беля и режа като ябълка, на резенчета. Зависи какъв сорт са, колко са едри

# 784
  • Мнения: 1 669
Момичета, имам нужда от помощ. Миналата година суших домати...Обаче категорично не помня махнах ли им ципата и семенната част Twisted Evil Помня само, че бяхо много вкусни. Вие как процедирате?

# 785
  • Мнения: 5 713
Нищо не махам. Ползвам месести домати.

# 786
  • Мнения: 9 108
Нищо не махам. Ползвам месести домати.

Колко време ги суши и на какви градуси? Сложих да суша розови, домашни, 24 часа въртя на 60* и накрая ги оставих влажни, без друго така ги харесвам и повече няма да суша други, освен Рома-та мисля.

# 787
  • Мнения: 5 713
Само Рома съм сушила; 24-36 часа на 42 градуса.

# 788
  • Гулянци
  • Мнения: 126
Това е моя първи опит в сушене на домати /в очакване да узреят рома/
Понеже стана малко количество направих доматено песто Laughing
Скрит текст:


# 789
  • Мнения: 1 669
Благодаря момичета, аз махнах само ципата. Суша Рома на 42 градуса.

# 790
  • Гулянци
  • Мнения: 126
Първата реколта сушени домати Рома.
От 4 кг. домати - 1 бурканче сушени с пресен босилек, чесънче и зехтин Laughing

# 791
  • Мнения: 1
Здравейте група, и аз много се запалих по сушените плодове и зеленчуци  Wink купих си миналата седмица дехидрататор от Метро-беше на промоция 54 лв. Първото ми сушене беше с моркови, много бързо се изсушиха. Спазвах градусите, да не е повече от 47. Ползвах домашни морковчета и рязах направо с белачката на лентички. Много готини станаха, даже на детето му харесаха, дето не искаше и да види морков  Grinning Сега съм я заредила със сини сливи, праскови и няколко кивита. Искам да ви питам кои праскови са по добри за сушене, нектарините или мъхестите и белят ли се? Аз сложих нектарини и не ги обелих Thinking

# 792
  • Мнения: 236
Аз предпочитам да суша нектарини, точно защото не ги беля.

# 793
  • Мнения: 13 188
Пробвай и банани, тънко нарязани с белачката по диагонал. Страхотни стават.

# 794
  • Добрич
  • Мнения: 5 452
Суша редовно и нектарини и праскови. Не ги беля, а детето ги обожава.

Като залеете сушените домати със зехтин, колко е трайността им? Питам, защото обикновено  студено пресованите нерафинирани растителни мазнини имат по-малка трайност. В момента правя пета сушилня доматен чипс, но реших, заради трайността да ги затварям в буркани без добавки. После може да си правя от време на време овкусени.

Общи условия

Активация на акаунт