Уред за сушене на плодове и зеленчуци

  • 290 811
  • 871
  •   1
Отговори
# 120
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Ами те и сухите и твърди лепкат, а тези са мекички и са примерно като сините ми сливи(те не лепкат, де), които добре си се съхраняваха еластични.

# 121
  • Мнения: 123
И аз правя запис по темата защото ме интересува живо и веднага питам тези, които са си купили уред за сушене на плодове и зеленчуци NEO доволни ли са от него? В смисъл добре ли си върши работата (изсушава ли като хората), и читав ли е (чувал съм доста негативни отзиви за тази марка)?

# 122
  • Мнения: X
На мен ми върши чудесна работа.Суша плодове, ядки, семена, крекери, правя бургери, бисквитки...

# 123
  • Мнения: 123
Щом върши работа най-вероятно ще го взема и аз, макар че сега като гледам в сайта на Техномаркет излиза една по-скъпа машинка, която изглежда по-внушително  Laughing http://www.technomarket.bg/products/09061817/zelmer-36z011 . Ама дали е нещо повече от другата, или само изглежда,  кой знае  newsm78 ?!?

# 124
  • Мнения: X
Недостатъците на по-скъпата, поне според мен:
1.разстоянието между тавичките е по-малко, т.е., по-ниски са.Аз в моя трудно събирам половинки кайсии, например, а в този би било още по-трудно.
2.не виждам настройка на температурата, а само две положения.NEO  има настройка на градусите, от 35 до 75 градуса и можеш да избираш на какви градуси да сушиш/"готвиш".
Предимството на ZELMER  е , че тавичките нямат дупка в средата, т.е. по-лесно е да се направи пица, крекери....

# 125
  • Мнения: 123
Недостатъците на по-скъпата, поне според мен:
1.разстоянието между тавичките е по-малко, т.е., по-ниски са.Аз в моя трудно събирам половинки кайсии, например, а в този би било още по-трудно.
2.не виждам настройка на температурата, а само две положения.NEO  има настройка на градусите, от 35 до 75 градуса и можеш да избираш на какви градуси да сушиш/"готвиш".
Предимството на ZELMER  е , че тавичките нямат дупка в средата, т.е. по-лесно е да се направи пица, крекери....


Да разбирам, че цяла синя слива трудно ще влезе, тъй ли?  newsm78 Иначе като се има предвид и цената (което на днешно време не е никак маловажно) и аз клоня повече към NEO-то! Peace

# 126
  • Мнения: X
Да, цяла синя слива не се събира.Освен ако са по-дребни....
Аз ги режа наполовина.И без това махам костилките.

# 127
  • Мнения: 123
Да, цяла синя слива не се събира.Освен ако са по-дребни....
Аз ги режа наполовина.И без това махам костилките.


Ами явно и аз ще трябва да ги режа  Grinning. Мерси за инфото!  newsm10

# 128
  • Добрич
  • Мнения: 5 457
Момичета, а някой има ли точно този уред, за да сподели впечатления:



Пише, че е австрийски, но доколко е успешен?...

Още един вариант на същата фирма, при това в промоция.

Последна редакция: вт, 18 юни 2013, 14:10 от Вела

# 129
  • Мнения: 0
Един мой приятел си направи сушилня за плодове и зеленчуци и ползва слънцето:
Представете си форма на хладилник Мраз - от едно време! Това е размера на сушилнята.
4 бр. тънки винкелчета по ъглите на хладилника (но хладилника все едно че е калъп) горните краища са заварени с винкелов квадрат. Същото е и от долната страна, но не до земята а на една педя по нагоре. Заварил е от двете страни през 20 см. винкелчета така че да може да се плъзгат по тях квадратни рамки отдолу замрежени с метална ситна мрежа. Сушилнята е затворена от трите страни с мрежа против мухи. Четвъртата страна е рамка от винкел (тънък) с пантички т.е. това е вратата на сушилнята през която се вкарват рамките с плодовете или зеленчуците. Стоят си на слънце, вятърът си минава през страничните мрежи и плодовете си съхнат. Мухите гледат отстрани и се ядосват... Това е! Който може да майстори ще си я направи...

# 130
  • Мнения: X
Е, ако е само за сушене на плодове става.
Но аз в моята правя и бургери, и бисквитки , крекери, "пържени" тиквички, карфиол, гъби, суша ядки, семена............не виждам как подобни ще станат на слънце.

# 131
  • Мнения: 1 988
Такааааа, и аз в темата-вече съм горд притежател на подобен уред- "Елит". Купих го от мит.бг и с доставката ми излезе към 50-ина лева. Втора доза тиквички суша / ще правя зеленчукова подправка/ и кайсии/ тях пък в мюсли ще ги слагам/. Ще пробвам с каквото се сетя, да видим какво ще се получи. Имам питане обаче, как съхранявате сушените неща newsm78 Аз ги сложих в сухи кутии, но не знам дали във фризера няма да е по-добре.

# 132
  • Мнения: 2
Desito, как успяваш да изсушиш правилно различните видове храни без уредът да е терморегулируем? Аз от доста време издирвам уред на подобна цена, като естествено съм се насочил  към Неото на ТМ, от което все още няма в наличност за жалост... Някой случайно да продава неговото, ако разбира се е работещо Simple Smile

# 133
  • Мнения: 1 988
akpeev , засега само кайсии, тиквички, лук и малко чесън съм сушила/ последните само за проба, но станаха/. И аз чаках НЕО-то, но черешите и вишните ги изтървах от чакане, същото щеше да стане и с кайсиите, а и въобще не се знае кога ще има.
Та за сушенето да ти кажа-всичко суших едновременно. Проверявах дали са готови, а като се наложи и разместих тавичките- тези, които искат още ги преместих най-долу. Peace

# 134
  • София
  • Мнения: 472
Здравейте, ползвам дехидрататор- Тарингтон хаус, купен от Метро. Миналото лято го спуках от работа. Сега само му се каня за кайсиите. Но това, което се суши трябва да е с възможно най- ниска влажност. Иначе основно суших домати, че много ги обичам. Суших гъби - стават като чипс, нарязани с бьорнер ренде. Важно е продукта да е нарязан на еднакво дебели парченца. Пробвах моркови, керевиз - главата, джинджифил, а гроздето за стафиди става превъзходно, но избирайте по-ситно, че много време отнема за сушенето. Ако искате да съхранявате  в кутии сушете до пълна дехидратация. После топвате за малко във вода и става за ядене. Иначе по-мекички в хладилника. Сушените плодове в търговската мрежа са мекички, но са обработени с консерванти, а това си го знаете. Тази година ще изсуша повече чушки за пипер, че става много добре. Като има нещо ново пак ще пиша.

Общи условия

Активация на акаунт