За и против стискането на черните точки

  • 13 281
  • 54
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 9 494
О, аз хич не съм по бъркането на домашни маски Embarassed Confused.
Преди ме гонеше ентусиазъм, правех, ама сега гледам да купя тубичка и хоп върху лицето. Mr. Green
Деска, аз сега съм си взела крем с 15 ф-р, но не знам дали ще е достатъчен за след такова ексфолиране на кожата.
Май ще е по-добре да се вземе нещо по-високо 20-30-50 ф-р Wink. Иначе рискувам да се петносам наново Twisted Evil.
Нищо, че е зима- нали сме все на вън с децата- все на слънце сме. Ако го има, де. Wink

# 31
а как мога да намаля отвора на порите си (незнам дали правилно се изразявам) ,моите са като  големи дупки !
зависи какви средства можеш да отделиш. Хубав е Idealist na Estee Lauder, ама е скъпичък, то в БГ и без това цените им са безумно завишени. Освен това Clinique имат pore minimizer, ама него не съм го пробвала, макар че като цяло Клиник ме кефят...
иначе в домашни условия можеш да направиш някакъв чаи - лайка или каквото ти хрумне, после да го замразиш във фризера във форми за лед и всеки ден да обтриваш лицето след ставане:)

# 32
Копченце, и аз не съм по бъркането, ама тая не изсисква кой знае какво бъркане... а действа чудесно.... а твоята кожа каква е и на колко години си, ако не е тайна, де... може да си писала преди, но отскоро влизам в клуба Party
аз съм на 28, комбинирана кожа...
и друго да те питам... нужен ли е толкова висок фактор за след лосиона при условие, че го ползвам 2-3 пъти в седмицата преди лягане? той все пак не е като истински химичен пилинг newsm78
питам, защото съм се заредила с няколко кремчета с 15 фактор и не ми се купуват други Flutter
аз все още нямам дете и не се разхождам много много, че съм и зиморничева hahaha

# 33
  • София
  • Мнения: 1 621
И аз съм за, защото другите средства имат временен ефект. Най добре ми се отразява парната баня, но не съм толкова упорита Confused. А след като ги изстискате с какво се мажете, за да не стоите на червени петна?

# 34
  • Мнения: 1 417
Миналата седмица ходих на козметик и там точно ми казаха, че това е остарял метод,  не е удачно да се прилага защото се травмира кожата или се прилага при много тежки случай с гнойни пъпки.
Аз си правих механичен пилинг+хидратираща процедура - кожата ми наистина блестеще и малките бръчици, които напираха да излизат изчезнаха  Grinning Предстоят ми още 2 процедури за да има отличен резултат, обаче е доста скъпо... Sad

# 35
обаче е доста скъпо... Sad
колко скъпо... защо още две процедури... дай инфо, плс

# 36
  • София
  • Мнения: 9 494
.... а твоята кожа каква е и на колко години си, ако не е тайна, де...
30г., смесена кожа. Grinning
Като зимата ми става малко по-суха, което си е нормално, де. Wink
Ами, за фактора, наистина смятам, че е хубаво да е малко по-голям, защото независимо, че не правиш процедурата всеки ден, все пак, тя има ефект с натрупване. Т.е. резултата от това, което си правила днес, ще се види утре или на по-следващият ден. Така, че е добре, кожата да е добре защитена през деня, защото, както пише и на сайта на Биотрейд, от долу се показва млада, нова кожа, а тя е много фоточувствителна. bowuu

# 37
значи сме в един диапазон:) супер, защото ще можем да си обменяме инфо.... а случайно да си същото копче от клуб Козметика на дир.бг?
сори на всички, че малко разводних темата

# 38
  • Мнения: 1 417
обаче е доста скъпо... Sad
колко скъпо... защо още две процедури... дай инфо, плс
За да има ефект от пилинга, независимо дали е химически или механичен са необходими между 2-4 процедури, за да има желания резултат. Сега е времето да се правят, защото слънцето не е толкова силно, като през лятото и не позволява на кожата да се пигментира, а и е по - щадящо въобще за новата кожа. Аз си направих процедурата в Дерма Про, много добре оборудван салон, има дерматолог с който може да се консултираш /консултацията е безплатна/ , козметичката е много добра, работят с продукти на Guinot, които са професионални, не се продават в търговски обекти.Цената на механичния пилинг / и на хим. е същата/ в пакет от 3процедури е 80 лв. за 1процедура, а иначе е 100 лв., хидратиращата процедура, която е желателно да се направи след пилинг в зависимост от продуктите, които си избереш е между 45-85лв., знам че има и по -евтино, но това зависи от продуктите които се използват, от апаратурата и т.н, аз съм доволна и това е най-важното, все пак това ми е FACE, не мога да се скрия ако някой ме окепази Simple Smile
p.s Аз също съм на 30г. със смесена кожа, по принцип тези процедури могат да се правят и малко по -късничко ~33г., ама аз знам колкото по-рано, толкова по-добре Grinning

# 39
много подробно ми обясни, мерси много...
да, наистина е скъпичко.... но си струва...
значи аз сега ще пробвам с лосиона на Биотрейд, пък след някоя и друга година и в козметичен салон

# 40
  • София
  • Мнения: 9 494
а случайно да си същото копче от клуб Козметика на дир.бг?
Ахъм! bowuu Simple Smile

# 41
aaa, добре... аз там само чета, не съм се осмелявала да пиша Embarassed

# 42
  • Мнения: 2 952
   Черните точки не са  черни от самото начало , те са  стари , непочистени пори...ако не си ги забелязал  по-рано стават едни  големи черни и после като дупки седят за  малко ....Почиствайте лицето редовно , да не се чака да  стават черни големи точки...

# 43
  • Мнения: 260
Моята кожа също е податлива към появата на черни точки за съжаление.
Единственият ефективен метод, който ми действа, е да почиствам лицето си един път седмично с влажен тампон със сода за хляб след къпане (или парна баня). Извлича всякаква мръсотия от порите, пък и заглажда кожата.
Търка се здраво, след това се изплаква с хладка вода и лицето се намазва с меко (хидратиращо) кремче.
Лесно, бързо и ефективно. Sunglasses

# 44
  • Мнения: 1 107
Моята кожа е (или по-скоро беше) доста гадничка и само стискането и процедурите след него ме оправяха. А съм дала луди пари за хубава козметика за проблемна кожа...
Ходила съм и на пилинг, където здраво ме оскубаха, но изобщо не останах доволна #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт