г-жа Ирина Савина, зам.кмет на СО, ще отговаря на Вашите въпроси

  • 12 899
  • 62
  •   1
Отговори
  • Мнения: 95
Здравейте,аз съм Ирина Савина, заместник-кмет на Столична община, направление "Инвестиции и строителство" и ще отговарям на Вашите въпроси свързани със свързани със строителството и ремонта на училища и детски градини в София.

# 1
  • Мнения: 998
Живея в София в квартал "Бели брези". Имам две деца и през следващия септември ми предстои да запиша едното си дете в 1 клас, а другото в детска градина. Минавайки по улица Нишава, видях че се строи ново училище, на информационната табела на строежа прочетох, че става въпрос за частното училище и детска градина "Дорис тенеди". Понеже знаех, че парцелът върху, който е строежа е общински и от години стои празен, се зачудих, при този недостиг на места за детска градина как така върху общинска земя се строи частно училище и детска градина. Порових се в интернет и намерих решението с което е предоставена земята. Установи се, че земята е предоставена БЕЗВЪЗМЕЗДНО от общината на частното училище. Останах потресена как така земя, която всъщност е на всички нас се предоставя без нищо на една частна фирма?! Мъчейки се да намеря някакво обяснение си помисли, че може би става въпрос за някакъв вид публично частно партньорсто и позвъних във въпросното училище с идеята, че вероятно са поели някакъв ангажимент, поне някаква част от децата ще бъдат обучавани държавни, но от там ме увериха, че нямат подобен ангажимент!

Това е линк към решението на общинския съвет с което се извършва предоставянето на земята - http://www.sofiacouncil.bg/content/docs/c_f7695.pdf

# 2
  • София
  • Мнения: 2 271
Г-жо Савина, като член на УС на Родителското настоятелство към 63 ОДЗ Слънце, моля за разяснение относно проекта за строителство на нова сграда на същото в кв. Бенковски, Район Сердика. За момента такова не е започнало, а имахме устно обещание от г-н Кръстев, че м. Февруари 2010 г. започват с първа копка. Има ли изобщо заложено в бюджета за 2010 година такова строителство? Разбрахме, че тепърва ще се провеждат конкурси за избор на проект и подизпълнител, от което се досещаме, че изобщо такъв разход не е предвиден до момента. Което означава, че през 2010 г. няма да започне, камо ли да завърши, строителството на новата сграда.
Въпроса ми е много сериозен, защото старата сграда, в която се помещава ОДЗ в момента, има спешна нужда от ремонт, но такъв ни се отказва, с оправданието, че ще се строи нова сграда.

Благодаря предварително за конкретният отговор!

С уважение,
Албена Захариева,
член на УС на Родителското Настоятелство към ОДЗ 63 Слънце, гр. София

# 3
  • Банкя
  • Мнения: 823
Здравейте!

Бих искала да попитам, дали започнатите нови сгради към детски градини ще бъдат завършени за новата учебна година - пример в 164 ДГ, която е обявила 2 групи за прием за набор 2007, а все още се строи, въпреки ще срокът й бе 26.03.2010г.

И защо готовата сграда към 136 ДГ я няма в системата, тоест не би ли следвало с нова сграда обявените за прием места да са повече от една група.

Предварително благодаря!

# 4
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 523
Добър ден,
За съжаление от последното Ви включване тук измина доста време. Надяваме се, че през него сте отделили време да се запознаете със случая ЕСПА. Повторно молим да ни отговорите какви средства за ремонт на сградата са предвидени, както и кога ще започнат ремонтните дейности? Респективно кога се очаква те да приключат и сградата да се използва по предназначение, като общинско детско заведение?

Според предоставената от СО информация, през 2010г. ще се освободят следните отдадени под наем сгради, които след съответни ремонтни дейности ще могат да поемат 250 деца:
район Подуяне – 20 ЦДГ
район Изгрев – 30 ОДЗ и 70 ЦДГ
район Триадица – 7 ОДЗ
/номерата следва да са бивши ДЗ/
За тези сгради бяхме информирани, че са предвидени средства за ремонт в проекта за бюджет на Столична община през 2010г. Заложени ли са и в окончателно приетия бюджет? В какъв размер са? Кога ще започнат и приключат ремонтните дейности и сградите ще се използват по предназначение, като общински детски заведения?

# 5
  • Мнения: 18
 
Здравейте г-жо Савина,

Бих искала да Ви попитам защо след като от същия форум миналата година Вие обещахте, че в началото на 2010г. ще отворят 4 нови групи в ремонтираното крило на 34 ОДЗ „Брезичка” в кв.Дианабад, за да може тези места да се обявят в системата март 2010г. и да приемат деца от Септември 2010г., в момента започналите активно строителни дейности са спрени и места в това ОДЗ не са обявени. Знам, че се налага препроектиране, поради непредвидено укрепване и това води до необходимост от допълнителни средства – ще бъдат ли отпуснати такива на Общината в район Изгрев, за да се довърши започнатия ремонт? Моля да отговорите ще продължат ли ремонтните дейности в това детско заведение и кога е планирано да приключат те – ще се случи ли това в настоящата година?

# 6
  • София
  • Мнения: 8 940
Здравейте.
Кога ще открият новото крило на 114 ЦДГ, което беше предвидено за миналият септември?

# 7
  • Мнения: 95
Г-жо Савина, като член на УС на Родителското настоятелство към 63 ОДЗ Слънце, моля за разяснение относно проекта за строителство на нова сграда на същото в кв. Бенковски, Район Сердика. За момента такова не е започнало, а имахме устно обещание от г-н Кръстев, че м. Февруари 2010 г. започват с първа копка. Има ли изобщо заложено в бюджета за 2010 година такова строителство? Разбрахме, че тепърва ще се провеждат конкурси за избор на проект и подизпълнител, от което се досещаме, че изобщо такъв разход не е предвиден до момента. Което означава, че през 2010 г. няма да започне, камо ли да завърши, строителството на новата сграда.
Въпроса ми е много сериозен, защото старата сграда, в която се помещава ОДЗ в момента, има спешна нужда от ремонт, но такъв ни се отказва, с оправданието, че ще се строи нова сграда.

Благодаря предварително за конкретният отговор!

С уважение,
Албена Захариева,
член на УС на Родителското Настоятелство към ОДЗ 63 Слънце, гр. София

Уважаема г-жо Захариева,
В гласуваният от СОС бюджет за 2010г. не са заложени средства за строителство на 63 ОДЗ,  заложени са единствено средства за проектиране. В момента районната администрация провежда процедура за избор на проектант за нова сграда за 8 групи. До края на настоящата година трябва да бъде готов и съгласуван работния проект и да бъде издадено разрешение за строеж. В дългосрочната програма на Столичната община за строителство на детски градини, новата сграда на ОДЗ 63 е заложена в проекто-бюджет 2011.

Последна редакция: ср, 07 апр 2010, 10:57 от irina savina

# 8
  • Мнения: 361
Здравейте, г-жо Савина!!!

С риск да стана досадна,искам за 3 ти път да попитам:Защо Соц.грижи ,кв.Люлини до днес се помещават в сграда на ДГ,при положение ,че вие лично ми обещахте,че от Януари ще започне преместването им и Септември градината ще приема деца?
Също:Защо половината ДГ в Люлин са с 0-ев прием за набор 2007,при положение,че има недостиг от минимум 1000 места само в Люлин?

ДГ приемат групи от максимум 29 деца,които всъщност не са реални,защото аз лично имам познати които "уж си местят децата" от една ДГ в друга.Е как става това,като групата е 24 деца например,къде спи 25-тото,което избщо не е било в списъка за тази ДГ и моето например остава резерва,при положение,че си чака чинно реда Crossing Arms

И ние като много друго деца сме в списъка с резервите,заради безхаберието на управляващите 20 год и съм сигурна,че след 2 год ще има и проблем с училищата за набора на моето дете Naughty

# 9
  • Мнения: 1
Здравейте, искам да попитам кога ще отвори новостроящата се детска градина в Люлин 10 и ще има ли прием от септември за нея. ако да, как може да се кандидатства, тъй като не е в системата.
Хубав ден!

# 10
  • София
  • Мнения: 2 271
Цитат на: irina savina link=topic=488297.msg14750810#msg14750810

Уважаема г-жо Захариева,
В гласуваният от СОС бюджет за 2010г. не са заложени средства за строителство на 63 ОДЗ, единствено са заложени средства за проектиране. В момента районната администрация провежда процедура за избор на проектант за нова сграда за 8 групи. До края на настоящата година ще трябва да бъде готов работния проект, съгласуван и да бъде издадено разрешение за строеж. В дългосрочната програма на столична община новата сграда на ОДЗ 63 е заложена в проекто-бюджет 2011.

Много Ви благодаря за полезният отвогор. Бих ли могла да го получа официално от Вас? Наситина ни трябва писмено становище.
Ако е възможно, ще Ви пиша лично съобщение за становището.

Последна редакция: ср, 07 апр 2010, 11:13 от Lara

# 11
  • Мнения: 1 119

Здравейте г-жо Савина,

Бих искала да Ви попитам защо след като от същия форум миналата година Вие обещахте, че в началото на 2010г. ще отворят 4 нови групи в ремонтираното крило на 34 ОДЗ „Брезичка” в кв.Дианабад, за да може тези места да се обявят в системата март 2010г. и да приемат деца от Септември 2010г., в момента започналите активно строителни дейности са спрени и места в това ОДЗ не са обявени. Знам, че се налага препроектиране, поради непредвидено укрепване и това води до необходимост от допълнителни средства – ще бъдат ли отпуснати такива на Общината в район Изгрев, за да се довърши започнатия ремонт? Моля да отговорите ще продължат ли ремонтните дейности в това детско заведение и кога е планирано да приключат те – ще се случи ли това в настоящата година?


И аз се интересувам от дъвършителните работи в 34 ОДЗ Брезичка? Моля Ви да посочите защо се налага препроектиране и на какви норми от кои нормативни документи не отговаря сградата?

# 12
  • София
  • Мнения: 39 838
Момичета,
Здравейте,аз съм Ирина Савина, заместник-кмет на Столична община, направление "Инвестиции и строителство" и ще отговарям на Вашите въпроси свързани със свързани със строителството и ремонта на училища и детски градини в София.
За въпроси свързани с ИСОДГ пишете в тази тема СТРАСТИ - градините в СОФИЯ - кампания 2010/2011

До г-жа Савина,
интересувам се от новостроящото се ОДЗ в район Надежда. В с-мата ИСОДГ са обявени 4 групи. Кога ще може да се очаква това ОДЗ да се пусне в експлоатация?

# 13
  • София
  • Мнения: 316
Здравейте,
1. Кога ще започне да функционира 51 ЦДГ Сарагоса след като вече цяла година се ремонтира. Приети сме миналата година а до този момент не сме стъпили там?
2. Кога ще има функциониращ регламент за преместване от една в друга градина?

# 14
  • Мнения: 101
Здравейте   bouquet!
Аз искам да попитам за развитието по въпроса за 168 ЦДГ "Слънчогледи "  в р-н Слатина  МОЛЯ за повече яснота ако имате възможност да ни разясните  Praynig
Кога ще се открие И ВЕДНАГА ЛИ ЩЕ СЕ ОБЯВЯТ СВОБОДНИТЕ МЕСТА  (сега приема е нулев)?
Ще имаме ли възможност ние родителите да кандидатстваме там още за първо класиране - 24.04.2010? Ако не - каква и в кой е причината - защо се бавят нещата и с каква цел, след като съм очевидец , че всичко почти е готово ? Моля Ви задвижете въпроса  Hug
Колко групи ще има за набор 2007- знае ли се ?
Благодаря Ви предварително!
 

Общи условия

Активация на акаунт