Ваксини - дискусия за вредата от тях (тема 8)

  • 27 457
  • 748
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 3 497
Брит, подкрепям идеята за анкета. Ще си приложа и дипломите, няма проблем.

Г-жа Претенция,аз понеже ползвам Памперс, онзи ден като взимах, изрично подчертах, че искам от другите пакети, не от тези с ваксината Mr. Green

# 736
  • Мнения: 798
Аз също подкрепям...Освен това бих се хванала на бас, че процента на хората с висше образование ще е над 90%.

# 737
  • Мнения: 627


Аз чак днес научих за тези нови безумици за обвързването на ваксините с майчинството. Shocked Влезло ли е в сила вече? И ако да от кога трябва да очаквам да ми намалеят доходите?
Влезнало е, да.  Crossing Arms


Хмм, къде видя това? Аз ли нещо съм пропуснала?

http://lex.bg/laws/ldoc/-13038592

# 738
  • Мнения: 798
...

Хмм, къде видя това? Аз ли нещо съм пропуснала?

http://lex.bg/laws/ldoc/-13038592
И аз това питах, но отговор не получих... Мисля, че се объркаха нещо между детските и майчинството.

# 739
  • Мнения: 627
Егвийн ал-Вийр, не виждам подобно изискване и в двата случая. Всичко е още в сферата на зли замисли.

# 740
  • Мнения: 6 274
Егвийн ал-Вийр, не виждам подобно изискване и в двата случая. Всичко е още в сферата на зли замисли.


Не знам за какви зли замисли говориш, но ако имаш предвид обвързването на ваксините с детските, това вече Е факт.  Close

П.С. И аз искам анкета.  Wink

# 741
  • Мнения: 125
Това със спирането на детските надбавки е потъпкване на правата ни като свободно живеещи граждани, насилствено принуждаване на родителите нуждаещи се от тези 35 лв., акт на подигравка и ароганство към семействата. Това не е демократична държава. Целта е под държавен натиск да принудят хората да ваксинират децата, те утре може да решат да не ни издадат паспорти по същата логика.

# 742
  • Мнения: 627
Егвийн ал-Вийр, не виждам подобно изискване и в двата случая. Всичко е още в сферата на зли замисли.


Не знам за какви зли замисли говориш, но ако имаш предвид обвързването на ваксините с детските, това вече Е факт.  Close

П.С. И аз искам анкета.  Wink

Като казваш, че е факт, кой нормативен акт го предвижда? В чл. 10 от ППЗСП, към който съм дала линк, са указани изискванията за детски добавки, и сред тях липсва удостоверение за ваксиниране.

# 743
  • Мнения: 3 497
Наредба номер 3

Към молбата се прилагат следните документи:
1. копие от акта за раждане на детето;
2. здравно-профилактична карта на детето, попълнена от личния лекар;
3. еднократен отрицателен резултат от изследване за патогенни чревни бактерии и чревни паразити, извършено не по-рано от 15 дни преди постъпване на детето в детската градина;
4. изследвания на кръв и урина, извършени в едноседмичен срок преди постъпване на детето в детската градина;
5. данни от личния лекар за имунизационния статус на детето съгласно изискванията на Наредба № 15 от 2005 г. за имунизациите в Република България (ДВ, бр. 45 от 2005 г.);
6. медицинска бележка от личния лекар за липсата на контакт със заразно болен, издадена не по-рано от 3 дни преди постъпване на детето в детската градина.
(3) При отсъствие на детето от детската градина за повече от 30 дни по епидемични показания се представя еднократен отрицателен резултат от изследване за патогенни чревни бактерии, а при отсъствие за повече от 2 месеца - еднократен отрицателен резултат за чревни паразити съгласно Наредба № 5 от 2006 г. за диагностиката, профилактиката и контрола на местните паразитози (ДВ, бр. 40 от 2006 г.).
(4) При отсъствие на детето от детската градина за повече от 10 дни се представя медицинска бележка от личния лекар за липсата на контакт със заразно болен

май беше от 9 април тази година, ще се включи някой по-точен

# 744
# 745
  • Мнения: 6 274
Като казваш, че е факт, кой нормативен акт го предвижда? В чл. 10 от ППЗСП, към който съм дала линк, са указани изискванията за детски добавки, и сред тях липсва удостоверение за ваксиниране.

Линкът, който си дала е стар.


Министерски съвет
Постановление № 53 от 1 април 2010 г. за изменение и допълнение на Правилника за прилагане на Закона за социално подпомагане, приет с Постановление № 243 на Министерския съвет от 1998 г.


Останалото можеш да прочетеш в Държавен вестник, на 14 страница от брой: 27, от дата 09.04.2010 г.

# 746
  • Мнения: 627
Ама не е стар  линка:
ПРАВИЛНИК ЗА ПРИЛАГАНЕ НА ЗАКОНА ЗА СОЦИАЛНО ПОДПОМАГАНЕ
В сила от 01.11.1998 г. ........, изм. ДВ. бр.27 от 9 Април 2010г.

Боже, прави сте!!!

http://www.ciela.net/FreeStateGazette/OpenDoc.aspx?id=0&idna … BC89D&idstr=0

Последна редакция: вт, 27 апр 2010, 11:14 от temida

# 747
  • Варна
  • Мнения: 78
Малко съм ОФФ, но за какво се правят кръвни изследвания на децата преди да постъпят в ДГ??
Много съм против да се бодат за щяло и нещяло, а в случая просто не съм наясно защо се иска такова изследване...

Доколкото знам едно от нещата е диабет, заболеваемостта от който при малките се е увеличил драстично напоследък (май съвпада с предпоследната промяна на имунизационния календар, но това може да са само инсинуации Thinking Mr. Green), а детето с диабет иска специални грижи, и вероятно ако има диабет детето няма да се класира, което пък е дискриминация.

Последна редакция: вт, 27 апр 2010, 11:10 от araxna

# 748
X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт