Руски палачинки със мая

  • 9 221
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 214
Руски, вкусни палачинки със мая.
Тази седмица си купих миксер и реших да го пробвам днес. Станаха страхотни палачинки.
Снимките ги давам от друг сайт, от там където взех рецептата.
http://www.gotovimdoma.ru/publ/foto_recept_klassicheskikh_tonkik … lenice/34-1-0-401
Ето и начина по който правих аз.
Продукти:
-Брашно 550гр
-Мляко прясно около 500 мл
-Краве масло 25гр
-Олио 3с.л
-Яйца 3бр
-Мая(суха) 7гр
-Захар 2ч.л
-Сол 1чл
Брашното заедно със захарта и солта и маята добре го разбърквате, след като разбъркате  добавете по малко мляко до като не стане  по гъсто от боза(почти като кексово)
ВСИЧКО СЪМ ПРАВИЛА С ПОМОЩА НА МИКСЕР НА НИЗКИ ОБОРОТИ.


След като разбъркате много добре да няма топчета добавете олиото, покрийте с фолио и сложете да втасва.
Трябва тестото да удвои обема си, ако сте го сложили на топло, това ще стане след около 40-50 мин.
През това време разбийте добре яйцата и добавете разтопеното масло (гледайте да не е горещо)
След като тестото ви удвои обема добавете сместа от яйца и масло, разбъркайте внимателно до като не стане всичко гладко и с консистенция на  боза.
Оставете тестото да поседи още 15 мин и започнете да печете палачинки като наливате направо в горещ тиган тънък слой от тестото.
Предполагам знаете от какъв тиган имате нужда newsm78, нали?, ако не, тиган с не прегарящо дъно (тип тефал)

Като забележете че палачинката се е изпекла отдолу, обърнете я на друга страна със шпатула.
След като свалите палачинката от тигана намажете я с краве масло.
И така наредете една палачинка върху друга. Палачинките стават много въздушни и мекички с много приятен вкус.
Подайте ги с мед и масло, или пък със сиренце, може да импровизирате.
У нас ги обичаме със сьомга.

P.S Да копирам и тук рецептата за сьомгата
Аз я купувам в метро сурова.
Режа я на тънки парченца(желателно като на снимката) редя в пласмасова кутийка един ред, поръсвам добре със сол, поливам със лимонов сок (може купен), отгоре със зехтин малко.
Остваям в хладилника за 2 денонощия.
примерно количество
500гр сьомга
50 мл лимонов сок
50 мл зехтин
сол на вкус (около 3-4 с.л)

Последна редакция: вт, 20 апр 2010, 07:58 от г-жа Стихийно бедствие

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Изглеждат страхотни, определено ще ги пробвам. Колко бройки излиза дозата?
Относно сьомгата - на снимката изглежда сурова? Така ли ли е в действителност? За сушито вече знам, че я ползват сурова, но за тези палачинкете се зачудих дали е така.

# 2
  • Мнения: 2 214
Не е сурова сьомгта Crossing Arms осолена е.  bowuu
Аз я купувам в метро сурова и я правя по тази рецепта:
Режа я на тънки парченца(желателно като на снимката) редя в пласмасова кутийка един ред, поръсвам добре със сол, поливам със лимонов сок (може купен), отгоре със зехтин малко.
Остваям в хладилника за 2 денонощия.
примерно количество
500гр сьомга
50 мл лимонов сок
50 мл зехтин
сол на вкус (около 3-4 с.л)
От дозата ми излезнаха 12 палачинки.
  bouquet

# 3
  • Мнения: 175
приличат ми на катми!? newsm78

# 4
  • Мнения: 2 214
приличат ми на катми!? newsm78
Не се като кътми, всъщност аз рецептата като я прочетох първи път, също така си помислих, но когато ги направих видях че не е така.
Меки, леки и лесно се навиват.
Много въздух има вътре, кътмите са с друга структура.

# 5
  • Мнения: 503
Правила съм ги по тази рецепта дори без прясно мляко ,само с вода.Пак стават много хубави. Peace

# 6
  • Мнения: 7 418
   Определено трябва да са много вкусни тези палачинки.  Heart Eyes
   Правя ги по подобна рецепта,с малки разлики.

    Браво за чудесно представената рецепта,г-жо Стихийно Бедствие!  bouquet  bouquet  bouquet

# 7
  • Мнения: 2 214
Благодаря ти Селма за високата оценка Embarassed
Дано да се възползват повече хора.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 658
ще ги пробвам сигурно в неделя за закуска.  Simple Smile Аз по принцип откакто тук от форума взех рецептата за американски палачинки все тях правя, но тези си заслужават да се пробват. Peace

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
г-жа Стихийно бедствие, благодаря за отговора и рецептата в рецептата. Със сигурност ще направя и двете, в къщи обичаме осолена риба, но сьомга до сега не съм правила.
 Hug

# 10
  • Мнения: 2 214
Прикачих рецептата за сьомгата към рецептата за палачинките, ако има ценители.
Ще взема аз като имам повечко време ще си отворя една моя тема, кой знае може пък хората да им харесат моите щуротии.

# 11
  • Мнения: 7 418
Ще взема аз като имам повечко време ще си отворя една моя тема, кой знае може пък хората да им харесат моите щуротии.

  Да не забравиш да включиш и руския козунак с макова плънка! thumbsup

# 12
  • Мнения: 527
Направих палачинките за следобедна закуска.Станаха супер   bouquetза рецептата .От останалите 5  -6 ще направя палачинкова тортичка.

# 13
  • Мнения: 2 214
Селма задължително  bouquet
Радост, интересно ми е как става тортата от тези палачинки и с каква плънка я прави.

# 14
  • София
  • Мнения: 2 658
на мен в момента ми втасва сместта, после ще докладвам. Аз направих половин доза, за да можем да ги изядем на веднъж. Правя и ганаш, с който мисля да ги хапнем.  Wink

Общи условия

Активация на акаунт