Изтекла шофьорска книжка. 6 месеца срок и медицинско

  • 14 660
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 763
Момичета, вчера мъжът ми е имал близка среща с КАТ. Спряли са го за проверка на документите и са установили, че шофьорската му книжка е изтекла миналия месец. Мъжът ми им е казал, че заради общата подмяна на документи може да ползва изтеклата си книжка в 6 месечен срок. Катаджиите обаче са му го върнали, че това е вярно, но към изтеклата книжка трябва да има заверено медицинско.
Та въпросът ми е, някоя от вас наясно ли е с тези разпоредби. Къде може да се почете това и в крайна сметка медицинското важи за 6 месеца или всеки месец трябва да си издава ново докато не си подмени книжката?
Помагайте, че се обзаложихме със съпруга ми, че аз от форума по-бързо и експесно ще получа информация, отколкото той чрез телефони и познати! Залогът е добър, така че  Praynig Praynig

# 1
  • Мнения: 605
Законът казва: 

§ 21б. (Нов - ДВ, бр. 102 от 2009 г.) Срокът на валидност на свидетелствата за управление на моторно превозно средство с изтичащ срок на валидност през 2010 г. се удължава с 6 месеца. За срока на удължаването свидетелството за управление на моторно превозно средство е валиден индивидуален удостоверителен документ за правоспособност за управление на моторно превозно средство само на територията на Република България. По искане на лицето ново свидетелство за управление на моторно превозно средство може да се издаде и преди изтичане на удължения 6-месечен срок.

В него няма изискване за медицинско свидетелство. Ще проверя дали в някаква наредба не е определено, но се съмнявам.

# 2
  • Мнения: 763
Raffaello, златна си!  bouquet

# 3
  • Мнения: 1
Искам да попитам, понеже вече сме 2018,година , ако книжката ми е с изтекъл срок и я подновявам в КАТ, но искам да карам колата си, мога ли да го правя със старата си книжка, която все още е в мен. Този 6 месечен период от кога до кога важи. Книжката ми беше до 05. месец.

# 4
  • Мнения: 9 050
Този 6-месечен срок беше еднократен. Няма вече такъв. Санкциите, ако Ви хванат, не са приятни.

# 5
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 202
Искам да попитам, понеже вече сме 2018,година , ако книжката ми е с изтекъл срок и я подновявам в КАТ, но искам да карам колата си, мога ли да го правя със старата си книжка, която все още е в мен. Този 6 месечен период от кога до кога важи. Книжката ми беше до 05. месец.
след изтичане на срока на книжката на практика ти вече нямаш валиден документ.
не ти трябват невалидни документи. трябвало е да си направиш сметката и да подновиш книжката преди да изтече срока И.

Общи условия

Активация на акаунт