Образование в Турция

  • 8 075
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте, мили мами Simple Smile Ще съм ви благодарна за мнения по моя ,,проблем" Grinning Аз съм момиче на 17, 10 клас и искам да уча в чужбина след като завърша.Отдавна съм си избрала специалност но от скоро си избрах страната, в която искам да продължа образованието си и това е Турция.Не знам и аз точно защо там, просто съм влюбена в тази страна, с родителите ми ходихме 2 пъти там и ужасно много всичко ми харесва и най вече хората и атмосферата. Аз още не съм споделила това мое желание с тях и се опасявам как ще реагират.Те са интелигентни хора, не са предубедени относно турците, но не знам много ме притеснява това да не ме спрат  Sad Те искат да уча с Софийския, за тях там е престижно, или по западна Европа някъде. Но според мен в Истанбул ще е къде къде по- добре от София.Някоя от вас да е била в Турция, или да има познати, които са живели или учили там? Аз от тези кратки престои не мога да си правя изводи за живота там, но предполагам, че ще се чувствам добре, хората са много мили и любезни. А знаете ли системата за кандидатстване в чужбина като цяло каква е, защото не съм много добре запозната а и не знам към кого да се обърна за информация.Знам, че трябва сертификат по английски също и на изпит май се явяваш по езика.Ами благодаря предварително, май много въпроси станаха  Laughing Simple Smile)

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 1 594
Попитай в подфорум Родители в чужбина- майките от  Турция.

# 2
  • Мнения: 5 740
Най-добре първо да обсъдиш решението си със своите родители.Имаш още две години да обмислиш най-добрия вариант за твоето  образование за в бъдеще.Това е важна крачка в живота ти и трябва да вземеш разумно решение.Ходила ли си в друга държава освен в Турция?

# 3
  • Мнения: 7
да Гърция Simple Smile и това лято ще ходя до Испания та може и там много да ми хареса и да размисля, не знам. Но засега това искам. Интересно ми беше да разбера вашето мнение конкретно относно Турция, защото май повечето хора са ужасно резервирани към тази страна... И ако вашето дете иска същото нещо бихте ли го спрели ?

# 4
  • София
  • Мнения: 16 070
Работила съм в турска фирма. Имахме много млади хора от семейства на изселници от България. Повечето бяха завършили средно обр. там, а тук караха висшето. Твърдяха, че в София се взема по-лесно диплома, изискванията били по-занижени.
Имахме и завършили в Истанбул и Анкара, бяха добре подготвени. Казваха, че образованието там е по-скъпо, живота също.

# 5
  • Мнения: 7
 А дали е по- евтино от образованието в Западните страни ?

# 6
  • София
  • Мнения: 5 334
Sevgilim benim, merhaba!
Значи... в Истанбул специално лесно ще влезнеш в Bahcesehir Universitesi - престижен университет, на най-хубавото място в Истанбул - Ортакьой, Бешикташ, Таксим са ти наблизо, на Босфора си. Скъпичко, но хубаво.
Виж, ако държиш обаче да получиш супер образование, което да се цени навсякъде по-света, но да е в Истанбул, се замисли за Robert College и Френския лицей - американски и френски, още от време оно са най-престижните учебни заведения на Балканите. Имат гимназии и университети. Много са добри.
В крайна сметка... зависи какво точно искаш да учиш. Wink
Впрочем, аз съм влюбена в Истанбул - това ми е една от най-големите любови. Simple Smile Сега завърших 12-ти клас и исках да отида да уча в Истанбул, но се отказах. Право искам да уча, там не е така добро правото. Ще уча в Шотландия - Европейско право-Източна Европа. И може би един ден ще живея и работя в Истанбул. Wink

Успех ти пожелавам! Wink Hug

# 7
  • Мнения: 89
Аз в никакъв случай не ти препоръчвам Софийския..В Турция или Франция/Гърция определено ще си получиш "качествено" образование..

Поговори с вашите..Обясни твоята гледна точка,кажи защо избра там и такива работи..
Не мисля,че ще спрат + при условие,че си доста амбицирана и наистина искаш да имаш образование Peace

# 8
  • Мнения: 7
Благодаря Ви много за информацията Simple Smile с t1n43t0 явно споделяме обща любов към Истанбул Simple Smile) Но знаеш ли в този, дето се влиза по- лесно все пак какво е нужно, за да вляза? Иначе знам за Робърт Колидж, но едвали там ще стане Sad

# 9
  • Мнения: 260
Ориентирай се към някъде другаде!В Турция образованието не е на ниво и е много скъпо!

# 10
  • София
  • Мнения: 5 334
Благодаря Ви много за информацията Simple Smile с t1n43t0 явно споделяме обща любов към Истанбул Simple Smile) Но знаеш ли в този, дето се влиза по- лесно все пак какво е нужно, за да вляза? Иначе знам за Робърт Колидж, но едвали там ще стане Sad
Казвай ми "Тинче". Wink Трябва ти БГ диплома минимум 4.00 и TOEFL минимум 80, защото там обучението е на английски. Flutter
Ето ти анлийският им сайт:
http://english.bahcesehir.edu.tr/

# 11
  • Мнения: 7
Мерси Тинче Simple Smile аз разгледах, но не видях специалност Туризъм или нещо с География  Rolling Eyes аз към това съм се ориентирала. Иначе знам за английския, а на всякъде ли искат TOEFL, защото аз сега карам курсове за Кембридж  newsm78

# 12
  • Мнения: 889
Истанбул е чудесен град и там вероятно наистина подготовката е по- добра отколкото в Софийския. Всъщност едва ли има по- лошо висше образование от българското някъде в Европа, но това е друга тема.
А сега реално- знаеш ли езика, имаш ли роднини и приятели там,  родителите ти ще могат ли да те издържат? Едни хора биха били много резервирани да изпратят детето си само момиче на 18 години в тамошен университет, а други биха сторили всичко по- силите си за да го постигнат. Ако си от вторите, те сами ще те подкрепят,а вероятно и познати които да помогнат на място ще намерят. Ако обаче си от първите, избери си друг университет, научи турски и руски /ако не го знаеш/ и със специалност Туризъм с английския ти след няколко години, можеш да станеш ценен кадър за турския туризъм.

# 13
  • Мнения: 260
Консултирай се с родителите си!

# 14
  • Мнения: 7
Благодаря за съветите Simple Smile За съжаление нямаме познати в Истанбул и затова малко трудно ще стане, но пък и друга страна да избера пак няма да имам познати там .. А знаете ли как се заплаща на семестър или на година?

Общи условия

Активация на акаунт