Спестява/х/те ли за бебчо?

  • 2 049
  • 45
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 674
не.
харчим на момента каквото имаме и за каквото трябва

# 31
  • Мнения: 3 342
Всъщност не толкова големите и първоначални покупки ме притесняват. Предполагам, че за по-скъпите неща ще срещнем помощ от родителите си, ще получим подаръци, а и имаме доста дрешки от баткото.
Това, за което се замислям понякога, е, че живот и здраве, роди ли се бебчо стандартът ни ще се промени - естествено е да има допълнителни ежедневни разходи, освен това заплатата ми в сравнение с майчинството ще е с пъти по-малка. Създали сме си някакъв начин на живот, който ако не е охолен, е поне спокоен...
И затова сега съм ограничила драстично разходите си и се опитвам да спестя възможно повече пари - от някакъв вид страх... Не защото аз няма да мога да си позволя някаква дрешка/това би било ужасно глупаво/, а защото искам да осигуря на децата си всичко, от което имат нужда.
Но май прекалявам - никога не съм била толкова стриктна в сметките и толкова "мислеща", преди да купя каквото и да било... Малко е подтискащо...

# 32
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
НЕЕЕЕЕЕЕЕЕ  Naughty

# 33
  • Мнения: 9 990
Баба знае 2 и 200!Който се е сблъсквал с посрещане на бебе сам без баби и приятели го знае!Ама няма нищо подтискащо,може за момент да ти идват такива мисли,но после всичко си идва на мястото.Живот и здраве,когато мине малко време ще видиш.Оказа се,че аз даже харча по-малко пари отколкото когато ходех на работа/щото то понякога се получава,че заплатата си я даваш,за да отидеш на работа/Е,все пак е нормално-това е заложено в природата на Майката-да подготви  най-доброто за потомството.А после ни чакат по-глобални проблеми-къде да учи и т.н.

# 34
  • Мнения: 215
Спестявахме и то основно поради бъдещите намалени приходи...иначе купувахме за бебчо нещата лека-полека. Не страдам от суеверия, та нямаше проблеми.
Основни източници за спестявания бяха:
1. не ходихме на море, че и без без друго бях доста понаедряла.
2. през последната година не си купувах дрехи, за да имам мотивация да отслабна после и да се побера в старите Laughing


# 35
  • Мнения: 3 216
Ami tai kato niama na kogo da raz4itame-babi,leli i t.n. sme re6ili da spestiavame.napravihme edin tur po magazinite da vidim tova-onova kolko struva.re6ihme 4e vsi4ko zaedno s rajdaneto i po4erpkite 6te e niakade kam 1000-1200 lv i to pri polojenie,4e ne sme gledali skapi ne6ta.Az vse o6te rabotia,a tateto e na dve mesta milia.Taka 4e do mart 6te gi imame.A posle dupe da ni e iako. Praynig

# 36
  • Мнения: 2 700
Sweet gold, за съжаление не прекаляваш с притесненията си. Ние не сме спестявали преди раждането, защото имахме спестени, но за двете години, докато дъщеря ни търгне на ясла всичко свърши. Само ще маркирам: разходи по самото раждане, обзавеждане /въпреки, че много приятели ни даваха разни неща/, ежедневните памперси и консумативи / които като се тегли калема в края на месеца представляват голямо перо/, дрешки /които адски бързо омаляват/, ежедневните разходи на майката / кафенце тук и т.н./ и накрая заплата на гледачка - в моя случай ме принудиха да се върна спешно на работа.
В общи линии, вярно е, че човек знае и 2 и 200, но разумният човек гледа в бъдещето, а не живее ден за ден.

# 37
  • София
  • Мнения: 2 019
Около 5 месеца преди да родя първата ни дъщеря фирмата в която работех фалира и си останах вкъщи, та за спестяване и дума не можеше да става. После като забременях с втората пък не се налагаше да спестяваме, защото мъжът ми изкарава много добри пари и без друго остават.

# 38
# 39
Тъй като преди няколко дни разбрах,че съм бременна не съм се замисляла по-този въпрос. Но би трябвало да се заделят по някой лев всеки път когато има възможност, защото при появата на бебето ще ни дойде нанагорнище. Дано всичко варви добре по време на бременноста и тя да се увенчае с добър край. Успех и късмет на всички мами!!!  bouquet  baby_neutral

# 40
  • Мнения: 660
SWEET GOLD , откакто разбрах, че чакам бебче това с парите ми е най-болезненият въпрос . Confused Баткото е вече почти на 11 , ходи на уроци , на тренировки и т.н. и се сещаш , че всичко това са разходи . Като си представя , че парите и сега не ни стигат и се колебая дали да се подстрижа или да му платя тренировките и леко се изприщвам . Sick Затова затегнах още колана и от иначе не лошата си заплата отделям по 100 лв. месечно . Надявам се после с мизерните майчински и малко повече усилия от страна на таткото  hahahaда го докараме поне до сегашното финансово ниво , а пък и смятам да поработвам докато гледам бебето / имам такава възможност /. Така че , съветвам те най-приятелски да заделяш по нещичко стига да можеш . Поздрави , леко бременеене и съм сигурна ,че ще се справим , защото всички сме страхотни мами !    bouquet

# 41
  • Sofia
  • Мнения: 1 366
Ами ще се опитаме да спестим, но като гледам от колко неща имаме нужда, тепърва се обзавеждаме, създаваме някакви условия за живот по-нормални, досега бяхме с кашоните, но сега вече трябва да се постегнем, вече незнам за кое да спестявам, защото всичко от което се нуждаем, не са глезотии, а необходимост, но ще се справим, щом вече ще имам за какво да се боря  Simple Smile

# 42
  • Мнения: 3 342
SWEET GOLD , откакто разбрах, че чакам бебче това с парите ми е най-болезненият въпрос . Confused Баткото е вече почти на 11 , ходи на уроци , на тренировки и т.н. и се сещаш , че всичко това са разходи . Като си представя , че парите и сега не ни стигат и се колебая дали да се подстрижа или да му платя тренировките и леко се изприщвам . Sick Затова затегнах още колана и от иначе не лошата си заплата отделям по 100 лв. месечно . Надявам се после с мизерните майчински и малко повече усилия от страна на таткото  hahahaда го докараме поне до сегашното финансово ниво , а пък и смятам да поработвам докато гледам бебето / имам такава възможност /. Така че , съветвам те най-приятелски да заделяш по нещичко стига да можеш . Поздрави , леко бременеене и съм сигурна ,че ще се справим , защото всички сме страхотни мами !    bouquet

Ами да, в момента мога да си позволя да заделя по някой лев и го правя. Дори имах чувството, че малко прекалявам със "сметките"/това - да, това - не/, затова и пуснах темата... Но четейки повечето мнения тук, се убеждавам, че постъпвам разумно. А и не че се ограничавам чак толкова - просто някои глезотийки вече не са на дневен ред.
А сега трябва да престана да се съсредоточавам над това ще ни стигат ли парите и да вярвам, че всичко ще е наред Grinning...

# 43
  • Мнения: 143
Спестявания специално за бебчо не сме правили още , но преди него гледахме да си накупим най-необходимата техника, домакински уреди и мебели . Винаги има какво още да се купи , но поне няма да е толкова накуп.
А покупките за бебо мисля да ги направя към доста по -късно, прекалено суеверна съм за да събирам и купувам още от сега  Hug

# 44
  • Мнения: 2 952
Не .
Пожелавам на всички да не им се налага Wink

Общи условия

Активация на акаунт