Противогрипна ваксина за бебета?

  • 392
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 249
Понеже видях тема за профилактиката на грипа при бебоците, и се сетих, че педиатърът ни ме съветва да сложим противогрипна ваксина на бебка...
Аз си казах, че ще си помисля, защото много-много не съм за ваксините  Confused (Може и да греша, но и на каката досега само веднъж съм й слагала и точно същата зима тя се скъса да боледува!  Sick Може да се съвпадение, но оттогава не ми се рискува.)  ... Та сега камо ли пък на бебе да сложа? newsm78

Някой смята ли да ваксинира бебока си и с коя ваксина? Ако да - защо смята че е правилно!

# 1
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
А защо темата е във форум "Кърмене"?  newsm78

# 2
  • Мнения: 3 550
Аз не смятам да го ваксинирам. Съдя по себе си. Първата година бях идеално, нищичко не пипнах. Втората година - разболявах се, но карах леко. Третата година - разболях се от самата ваксина, после зимата се скъсах да боледувам. Мисля си, че по този начин не се стимулира работата на имунната система.

# 3
  • Мнения: 1 771
Аз не смятам да го ваксинирам. Съдя по себе си. Първата година бях идеално, нищичко не пипнах. Втората година - разболявах се, но карах леко. Третата година - разболях се от самата ваксина, после зимата се скъсах да боледувам. Мисля си, че по този начин не се стимулира работата на имунната система.

 newsm10 и аз така мисля.

# 4
  • Мнения: 4 629
И аз мислех като Стейси, но педиатрите тук масово препоръчват противогрипните ваксини, особено за деца под 2 години. Та тъй като те повече от мен знаят за вирусите и имунната система аз се доверих и сложих на сина ми. Надявам се да не боледуваме  Praynig

# 5
  • Мнения: 3 926
Това, което аз знам е, че хомеопатията отрича напълно ваксините. А честно казано противогрипните са ми напълно безсмислени Confused Като се има предвид, че грипните вируси мутират всяка година... ха да ми кажат как ще ме ваксинират Crossing Arms МРАЗЯ фармацевтичните компании и идиотските им практики - сега - птичи грип... мине се, не мине време и хоп пореданата "пандемия". Не на мен тия Naughty 148 случая за 8 години - егати пандемията - ми то склерозата ще излезе "по-заразно" заболяване Wink

# 6
  • Мнения: 249
А защо темата е във форум "Кърмене"?  newsm78

 Stop Ами, защото исках да разбера мнението на кърмещите мами. Смятат ли да ваксинират или ваксинирали ли са техните кърмени бечета.   Blush   Както знаеш има голямо разминаване в мненията на кърмачките и некърмещите мами по въпросите, свързани с отглеждането на децата.
дано съм била убедителна в отговора си!   Wink

# 7
  • Мнения: 1 547
Много мислих и реших да сложим ваксина на Никола. Тя се поставя на 2 пъти по половин доза в рамките на 30 дни.

Изчетох страшно много мнения по въпроса, но за мен мнението, че ваксините са срещу миналогодишни щамове или че поставянето на ваксините пречи на нормалното функциониране на имунната система са абсолютно несериозни.

Двамата педиатри, които посещаваме са на коренно противоположни мнения.
Съобразих се с думите на частния ни лекар, който подкрепя US педиатричната практика.

А и не си падам по хомеопатия.

Общи условия

Активация на акаунт