Бихте ли*кърмили ли сте чуждо бебе?

  • 2 542
  • 70
  •   1
Отговори
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Предизвикано от една темичка за едно изоставено бебе,което един дядо намерил ревящо във входа на блока им - първата ми мисъл беше,че ако ми се беше случило на мен,поне щях да мога да го нахраня,горкичкото.И чак много часове след това се сетих,че понякога може да е рисково такова кърмене,защото не се знае бебето дали не е болно от нещо.Но това ми беше първата реакция и вече няколко пъти в различни ситуации съм усещала импулс да кърмя плачещо бебе,независимо че не е мое - излишно е да казвам,че млякото слиза веднага Grinning
Но не ми се е случвало да кърмя друго бебе - макар че ми е интересно и нямам притеснения Grinning

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 838
Бих, да. Без колебание или притеснение.

# 2
  • Мнения: 819
Бих го направила само в крайно належаща ситуация, иначе......  от интерес и любопитство - не.

# 3
  • Мнения: 1 896
Същото е и при мен - и аз изпитах желание да го накърмя това намереното сладко бебче.
И не ми беше за първи път. Като ми дожалее за някое бебе все ми се иска да го прилаская до майчината гръд - явно е нормално чувство.

# 4
  • Мнения: 36 026
на достатъчно близка жена - да
за изоставено - сега казвам "не", но ако го видя пищащо и ревящо от глад, вероятно ще си променя мнението

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Да. Кърмих чуждо бебе в родилния дом. Аз имах много кърма,беба беше на системи първите 3-4 дни, а момичето до мен направи зверски мастит. Бебето и плачеше постоянно като и го носеха,а явно на нея и бяха запушени каналите или зърната и бяха плоски...не знам, но то не можеше да засуче.Та решихме да пробваме-и то засука и спря да плаче! Беше супер-поне разбрахме, че причината не е в бебето Laughing. И го кърмех-така или иначе изливах кърмата в мивката...В началото ми беше кофти-миех се след кърменето, но после си казах-ами то е само едно малко бебче Hug

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 603
Бях на крачка да го направя в Шейново, понеже мойто бебе беше в ковьоз 10 дни, а на момичето до мен и бяха тесни каналите и бебката много се мъчеше, просто не ми стигна смелост да предложа, понеже на нея й беше второ, а аз още не бях ориентирана за случващото се около мен.

# 7
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
не знам...

# 8
  • София
  • Мнения: 2 164
Хм, накара ме да се размисля!  newsm78
Може би да, но...
Аз по принцип съм много импулсивна в действията си, не знам какво ще ми щукне в момента, ако попадна в такава ситуация.

# 9
  • София
  • Мнения: 4 018
не бих кърмила, но бих давала изцедена кърма.

# 10
  • Мнения: 1 722
Мисля, че н  Naughtyе, освен ако не е въпрос на живот и смърт за това бебе. Иначе и аз бих давала изцедена кърма /ако имах излишна де. Това е правила моята майка, тъй като е имала мноооого кърма/. Но гърдите ми са САМО за моя бебчо /дори и за татито не са  Embarassed/.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 121
Абсолютно бих. Но нямам смелостта да предложа - няколко пъти ми се е искало да накърмя чуждо бебенце, но все ми се струваше, че не сме толкова близки с майка му, че да й предложа такова нещо. Не се знае тя как ще реагира - хората са толкова различни.

# 12
  • Мнения: 1 014
Аз не бих кърмила чуждо бебе. Но с най-голямо удоволствие бих предложила шише с изцедена кърма.

# 13
  • Мнения: 4 358
Кърмих чуждо бебе в родилното.
Момичето, с което бяхме в една стая нямаше кърма и бяха забавили добавката за нейното бебче. Моята кърма вече беше дошла, гърдите ми бяха станали на футболни топки, а Ивето не можеше да изяде всичко. Кърмих бебчето 3-4 пъти.

# 14
  • Мнения: 1 629
Да, бих.

# 15
  • Мнения: 6 472
Бих кърмила чуждо бебе и съм го правих 2 пъти:)
Аз всъщност мислех да пусна точно обратната тема:)

# 16
  • София
  • Мнения: 2 958
Аз в родилното се опитах да накърмя едно бебе, но то все се дърпаше и не искаше да захапе. Явно точно в момента, в който е решило да засуче майка му го взе и го даде на мамата до мен. При нея засука като невиждало и след 10 минутно кърмене и много протести от моя страна да не му дава да суче толкова дълго бебчо повърна на фонтан и пак беше гладен. Мен ме изписаха 15 мин по-късно и не успях да му предложа още веднъж гърда за да се засити. Sad Ако трябва да съм чесна се притеснявах да и предложа и после ме беше яд, защото бебо рева 3 дена. Майката се молеше за шише, притесняваше се да ни помоли, а нас не ни стигна смелостта да и предолжим.

# 17
  • Мнения: 3 591
Аз съм кърмила чужди бебета като съм била с малкия по болниците. На съвсем непознати жени. Ако майката няма нищо против защо не?
разбира се не и заразно болни бебета - нали може да лепна нещо на моето после....

# 18
  • Мнения: 3 926
Изобщо не бих се замислила. Знам, че може и да е безотговорно към моето собствено дете, но ако ми се случи такова нещо, моментално ще лепна бебето на цица. Ама аз съм си такава Blush и разни почти непознати хора съм прибирала да спят вкъщи..., а за животните изобщо да не говорим Grinning

# 19
  • София
  • Мнения: 18 679
Струва ми се, че не бих, поради страх от някаква зараза ThinkingНо...като чуя бебче да плаче на улицата кърмата ми моментално тръгва Mr. GreenИ ако милото гладува и няма друг изход....май няма да му мисля много-много.
Това, в което съм сигурна е, че не бих разрешила друга жена да кърми Ники Naughty

# 20
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Да.Бих. С най- голямо удоволствие.

# 21
  • Мнения: 819
Но...като чуя бебче да плаче на улицата кърмата ми моментално тръгва
Ей това не мога да го разбера и наистина не ми се е случвало никога.......  Дори моите деца като са плакали  не се задейства потичането на кърмата......
До натура ли е това, до психика ли е, до нервна система ли..... newsm78

# 22
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Но...като чуя бебче да плаче на улицата кърмата ми моментално тръгва
Ей това не мога да го разбера и наистина не ми се е случвало никога.......  Дори моите деца като са плакали  не се задейства потичането на кърмата......
До натура ли е това, до психика ли е, до нервна система ли..... newsm78
Ами на мен ми се случва често, дори по телевизията да заплаче бебе.Не знам дали е до натура- просто ми се случва.

# 23
  • Мнения: 2 467
Само ако е на зор работата, иначе не.

Аз само да подуша беба и ми тръгва кърмата. Гушна ли я и почвам да тека!

# 24
  • София
  • Мнения: 18 679
Но...като чуя бебче да плаче на улицата кърмата ми моментално тръгва
Ей това не мога да го разбера и наистина не ми се е случвало никога.......  Дори моите деца като са плакали  не се задейства потичането на кърмата......
До натура ли е това, до психика ли е, до нервна система ли..... newsm78
Мисля, че при различните жени рефлексът за потичане на кърмата е различен по сила.На някои им стига да чуят бебешки плач и окситоцинът руква/съответно и млякото/, на други им трябва стимулация чрез сукане поне 1-2 минути, за да потече.Но това едва ли има някакво значение.

# 25
  • Мнения: 36 026
има, ако трябва да се цедиш
за едно цедене в седмицата, за да мога да излеза на "четири очи" с каката се виждам в чудо ...
горе-долу става като бебо суче от едната, а аз цедя другата, ама пак е само горе-долу /благодаря, Хедра!!!/

# 26
  • Мнения: 2 807
На някои им стига да чуят бебешки плач и окситоцинът руква/съответно и млякото/

Мдаа, аз съм от тези  Wink
По темата - да, бих кърмила друго бебе.
Засега обаче не ми се е случвало - поради липса на "чуждо" бебе, разбира се  Wink

# 27
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Но...като чуя бебче да плаче на улицата кърмата ми моментално тръгва
Ей това не мога да го разбера и наистина не ми се е случвало никога.......  Дори моите деца като са плакали  не се задейства потичането на кърмата......
До натура ли е това, до психика ли е, до нервна система ли..... newsm78
Или до възприемане на кърменето - дали само като начин на хранене или като универсално средство за общуване с бебето,за успокоение и т.н. Wink Ако никога не го ползваш като средство за успокоение,няма как да стане връзката между бебешкия плач и отделяне на млякото - това са оттренирани рефлекси в повечето случаи.

# 28
  • Мнения: 980
Бих накърмила чуждо бебе, днес си мислех за това. Но само ако майка му е съгласна, разбира се.

Интересно ми е за слизането на кърмата. И при мен трябват 1-2 мин. за да стане.

# 29
И за съм раздвоена - майчинският ми инстинкт казва "ДА!", обаче разумът ми размахва заканително пръст "Ами болестите???" С първото докато лежах в болницата давах изцедената кърма и коластра за едно болно бебче, което иначе било на изкуствено хранене.
Темата ме подсети за една интересна семейна история. Вуйчо ми бил на 20 дни, когато баба ми отишла на църква да и пее попа, че да може да ходи на нивата (обикновено това се прави на 40 ден, но военни години, беднотия и време за жътва...) По същото време бъдещата ми вуйна (на около 2 месеца) щели да я кръщават, но попа се забавил и бебката огладняла и ревнала. Тогава кръстникът и помолил баба ми да я накърми. Тя естествено се съгласила. След 20-тина години вуйчо ми се оженил за млечната си сестра.

# 30
  • Мнения: 2 531
Конкретно на въпроса не мога да отговоря, тъй като не съм изпадала в ситуацията да имам мляко в излишък, а точно обратното. Сина ми седя в кувьоз 7 дни.На 6 ден ми го дадоха да го кърмя, но не му стигаше и тъкмо се бях засилила да го дам на друга майка с много млако да го донакърми, когато сестрата се намеси и каза че е збранено заради СПИН и др. болести и ме достраша... На 3 месеца приключихме с кърменето , но не и със кърмата , взимах от една приятелка. Един ден се опитахме да го накареми да суче от нея- е дърпа се и не пожела да засуче, не е бил на повече от 4-5м. Пробвахме и със сетра ми/тя имаше бебе по същото време което кърмеше успешно/ и от нея оказа да засуче - ЗАЩО? мислех че е отвикнал вече да суче?
Интересно ми е кърмил ли е някой отбито вече бебе, изключвам новородените?

# 31
  • Мнения: 3 161
По-скоро не, от страх да не предам нещо на моето. Макар че често имам желание да предложа...

# 32
  • Мнения: 127
Аз може би само на познати хора. И пак не съм много сигурна. макар че точно вчера си мислех за това - една моя приятелка се връща на работа другата седмица и си говорехме, че ако бабата не се справи и си тръгне скоропостижно, винаги може да разчита на мен за една-две седмици за гледането. Къде на майтап, къде на сериозно мислех да й кажа, че дори мога и да го накърмя, за да не се налага "кърмене" с шише - тя и бездруго се опасява, че той така ще се отбие. Но не ми стигна смелост да го кажа, или пък си го помислих като се разделихме - вече не помня  Confused Аман от това кърмене - съвсем съм склерозирала  Embarassed!

# 33
  • Sofia
  • Мнения: 654
Ами на мен ми се случи преди около месец и нещо да се пробвам да накърмя едно ревящо от глад бебе на една приятелка, с която се бяхме запознали в градинката. Бебето беше на около 3 месеца и на изкуствено хранене още от самото начало, та ми беше много интересно дали ще засуче. Бях сигурна, че сукателния рефлекс не се забравя толкова бързо, но малкото изобщо не знаеше какво да направи. Така и не направи опит да дръпне. Преди да и предложа имах известна дилема дали въобще да отварям дума за кърмене, но като го гледах как реве, бързо бързо се престраших   Grinning

# 34
  • Мнения: 191
Да, бих. Дори опитах да накърмя бебето на момичето с което се разхождам.
Огладня докато бяхме на разходка в морската, но за съжаление той отдавна е на адапте и не поиска/не можа да засуче Sad

# 35
  • Мнения: 843
    Кърмила съм в родилния дом. Ирония на съдбата...единствените 5 дни кърмене.Sad((  Рядко приятно преживяване)))
Жената до мен не и слезе кърма , а нейното гладниче ме изяде. Моята хубавица не ми хареса зърната пък и мързелива беше.  И никога не засука.

    Отговорът е  - да бих. И съм:-))

# 36
  • Мнения: 1 878
Ако познавам майката и тя ме помоли - да бих накърмила и нейното бебе, особено ако се нуждае, но чуждо - не, особено пък намерено - кой знае каква е майката, за да си изостави детето, бих обаче изцедила, за да го нахраня. Все пак съм майка и мога да си предсавя какво му е на мъничето.

# 37
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Аз все още изпитвам спомени и носталгия навярно по кърмачеството, а мое от навика да е, но като гушна Мая си помислям да я кърмя, нали ми е до гърдите. И такива разни работи си мисля, като сме в близост, въобще тъгувам си...
Бих накърмила чуждо беби, помисляла  съм да укротя плачещо бебенце с кърмене, явно майчин инстинкт е това... Sunglasses
В родилното имах мерак за съседското бебе, много поспаливо беше, не щя да го кърми майка му, виках си "ела при леля, шошек такъв",  ама майката си беше добре информирана и постигна високи резултати с млекодаването.   Sunglasses

# 38
  • Мнения: 4 915
Да.
Като бях още в отпуск по майчинство, два пъти се опитах да накърмя бебето на едно майче, с което се разхождахме заедно, но то беше отвикнало да суче от гърда. Майката също имаше желание да пробваме, но не се получи.

# 39
  • Мнения: 772
Но...като чуя бебче да плаче на улицата кърмата ми моментално тръгва
Ей това не мога да го разбера и наистина не ми се е случвало никога.......  Дори моите деца като са плакали  не се задейства потичането на кърмата......
До натура ли е това, до психика ли е, до нервна система ли..... newsm78
Или до възприемане на кърменето - дали само като начин на хранене или като универсално средство за общуване с бебето,за успокоение и т.н. Wink Ако никога не го ползваш като средство за успокоение,няма как да стане връзката между бебешкия плач и отделяне на млякото - това са оттренирани рефлекси в повечето случаи.

Май при мен е това, което казва Хедра  Embarassed - много си държах и държа на кърменето, но сякаш "по-прагматично", може би и защото винаги сме спазвали режим и не ми е хрумвало да не го правим; затова и сякаш не ми е хрумвало, че може ей така да слезе млякото /случвало ми се е, но просто от препълване/, от миризмата на бебе; но май заради това така и не се научих да нося на ръце бебо - мислех, че веднага ще иска да бозае; гушкала съм го главно на рамо, но той беше и кротък, та не се налагаше почти никакво носене; и ето сега, когато бозае основно вечер, но и 2-3 през нощта, явно за приспиване, на мен ми е подтиснато и се притеснявам, че кърмата ми става само за приспиване, но не и за хранене, особено като той е дребничък; знам, че не съм права, но така се чувствам.

по въпроса - вероятно  и заради горното, сякаш не съм се замисляла, но и не съм имала прекалено много мляко, което да се чудя какво да правя, нито съм попадала в ситуации с гладни бебета; ако обаче някой ме помоли да го направя, вероятно бих се съгласила, отново без да се замислям /малко неразумно, това за заразите все пак трябва да се има предвид/, но пък доста системно се цедях, защото от рано щях да ходя по малко наработа, и за това - да предложа на някоя мама малко изцедено мляко - съм се замисляла, да.   

# 40
  • Мнения: 4 242
Да, бих! Grinning
И съм. Освен Ива съм кърмила още две бебета. Едно момиченце в родилния, понеже майката твърдеше че не иска и не може да суче детето, а плачеше освирепяло от глад. Като се насучеше спеше няколко часа спокойно и всички бяхме доволни Grinning
И едно комшийско бебе също кърмих известно време. На майката много късно и слезе кърмата, а и беше доста оскъдна, та слизах долу през няколко часа и кърмех. Тогава само дето не бях надписала коя гърда на кое бебе е Mr. Green
А що бурканчета с кърма съм раздала за илачи не помня вече бройката. И замразена съм давала.

Мислех си за рефлекса на потичане newsm78 На мен ми тръгва кърмата 5 мин. преди Ива да се събуди (всички около мен се изумяват). Никога не суче за успокоение, ако не е гладна никак не мога да я накарам да засуче, ако ще да се скъсва от рев. Naughty От плача на чужди бебета и филми също потичам, но айде там чувам и явно става някаква връзка. А обяснете ми преди събуждането как се задейства този рефлекс?

# 41
  • Мнения: 3 550
Бих кърмила дете на позната. Но намерено на улицата не бих сложила на гърдата си - само изцедена от шише.
Отсега си мисля, че ще ми е много тъжно, когато жабчето се отбие и ще търся да кърмя нечие чуждо детенце, за да продължи удоволствието от кърменето. Абе, само си ги фантазирам такива! Едва ли ще стане в реалността.  Cry

# 42
  • Мнения: 6 206
В екстремна ситуация бих.
Иначе брат ми е кърмен известно време от стринка ми и добре за него, защото майка ми и затова си намери извинение. Три деца, майна, как едното не се трогна да кърми, не знам.

# 43
  • Мнения: 1 502
Бих кърмила и съм го правила. Кърмих това лято племеничката на мъжа ми. Не можехме да разберем защо плачи бебка, дърпаше се от майка си и не искаше да сучи и аз накрая не се стърпих и предложих да я накърмя. Беше страхотно усещане, след силния вакуум на моя юнак, нейното сукане беше като на комарче (тя е 2 месеца по-малко от Дани). Така слако се насука и след това спа непробудно. Както казва майка ми тя и моя синковец, вече били млечни брат и сестра. Между другото аз също така съм била кърмена от леля ми, явно съдба.
Отново бих го направила ако трябва.

# 44
  • Остров Приятелство
  • Мнения: 648
Da bih razbira se, tova e tolkova kak da kaja, niakak si bih se chustvala tolkova goliama i velika, che moga da buda polezna v edin tolkova prekrasem mig, i osobenno kato znam ili po skoro predpolagam kolko e trudno na edna maichica da si dade bebcheto da go nahrani niakoi drug, kogato tia samata e chakala tozi moment 9 meseca i si e mechtaela i predstaviala tozi prekrasen moment, kak shte go pregurne i shte mu dade da zasuche za purvi put.Spored men za da pomolish za takova neshto, znachi naistina si v beda.Prosto ne bih otkazala na takava molba, puk kamo li da chuia bebe da plache ot glad, az na goliam covek bih predlojila hrana, puk kamo li na bezashtitno malko choveche koeto ne znae kakvo stava, to prosto iska samo da se nahrani i da se sgushi na toplichko.
Vupreki, che znaete li v bolnicata do kato biah, na edna moma bebcheto i ne iskashe da suche, tia se poteshe, gneteshe, a milichkoto stiskashe ustni i tova si e, i kogato az predlojih da pomogna, eiii reakciata beshe meko kazana striaskasha, tia kaza che bebeto si ima maika i ne moje da ima druga, koeto taka me stresna, che zagubih uma i duma #Crazy

# 45
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 826
Веднъж предложих на една майка да кърмя бебата й, защото кърмих моята беба пред тях. Тя вече беше отбита на 7м, а тогава на 1г и 4 м не знаеше че в гърдите (някои де) също има мляко. Майката първо прие но после отказа - ами ако поиска после и от мен как да й кажа че аз нямам мляко.
Та не съм кърмила, но ако някое бебе иска настоятелно бих му дала.

# 46
  • Мнения: 2 784
Даже не се бях замисляла досега, но май бих само на много близък човек и то в екстремни случаи. а така непознато дете- не. Може би съм малко задръстена, но възприемам гърдите си в момента като монопол на Калина. Даже и татито като ги пипа ми е неприятно.Не, че не се радвам на чужди бебенца, даже забелязвам, че вече изпитвам носталгия по новородените бебенца, сякаш моята е много голяма  Wink, но никога не ми е потичало млякото от тях, потичам , обаче, само като си подуша дребосъчката и като я чуя да мрънка.

# 47
  • София
  • Мнения: 1 057
Да, бих кърмила чуждо бебе, особено изоставено. Има силиконови накрайници, които предпазват зърното. И без това сега продължавам да изхвърлям кърма....

# 48
  • assenovgrad
  • Мнения: 254
Кърмила съм и бих го правила. Не виждам нищо лошо в това newsm78. Все пак това са само едни бебчета. Heart Eyes

# 49
  • Мнения: 1 341
Бих кърмила и ме е яд когато майките не искат да кърмят. Катрин си има два млечни братя и една млечна сестричка. Когато не съм имала възможност да ги кърмя съм им давала изцедена кърма

# 50
  • Мнения: 4 414
да, бих. в родилното имаше една мама със запушени канали. хранеха и бебето с формула. моята беба беше в кувьоз и не можех да я кърмя, а имах много кърма. предложих и да кърмя нейното бебе, но тя не се престраши. не съм и се сърдила - от къде да знае жената дали съм здрава?!

# 51
  • Мнения: 1 999
Досега не съм кърмила чуждо бебе, но предполагам, че бих кърмила или най-малкото бих дала изцедена кърма!
Относно рефлекса на потичане, аз ползвам кърменето и като средство за успокоение на бебка Grinning и вероятно затова често ми се случва да прокапвам като заплаче София.

# 52
  • Мнения: 796
Моя позната кърми в родилния дом освен своето и едно оставено бебче.  То милото по цял ден плачело и някоя и друга акушерка минавайки го взимала да го утеши. Тя го накърмила, казвайки си, че не толкова от кърма, а че от ласка се нуждае миличкото, защото все пак е било хранено с формула. Милите бебковци, които биват зарязвани  Sad

# 53
  • Мнения: 1 341
Сега сесетих. Преди 14 години, сестра ми роди моя племеник. И тя имаше кърма за няколко бебета. Дошла акушерката и я  е помолила да накърми един Мартинчо. Моя племеник тогава бил в кувиоз и кака още не го била кърмила. Дали й мартинчо, един бял, един пукав и сладък. Нкърмила го сестра ми и изведнъж като дошла една сосна, потна и мазна стара циганка \сестра ми е много гнуслива|....
 И до ден днешен сестра ми разказва този случай и се хили, че племеника ми  е млечен брат с циганче

# 54
  • Мнения: 353
Да бих кърмила чуждо бебе.

# 55
  • Варна
  • Мнения: 632
Да бих кърмила друго бебе.С една приятелка дори бяхме планирали да сложиме нейното дете (1год и 3м.) на моята гръд с цел релактация,но за съжаление съпругът й не ни позволи  Sad , а все пак детенце е и на двамата.

# 56
  • София
  • Мнения: 747
Да, бих кърмила, друго бебе. Веднъж в парка видяхме едно двумесечно бебе, което се дереше от рев и майката се чудеше какво да прави. Тогава с мъжа ми установихме , че детето ни никога не е плакало така и си помислихме, че една от причините е , че го кърмя.
Мъжа ми предложи да кажа на майката, ако иска да му дам да посуче да се успокои, но тя пък взе, че си тръгна.

# 57
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 417
Аз също бих къмила чуждо дете..това е душичка все пак, невинна..да го приласкаеш в такъв момент е най-малкото , което можеш да направиш за него..Просто след това ще си купя други силиконови накрайници за моя бебо..Simple Smile

# 58
  • Sofia
  • Мнения: 603

Мислех си за рефлекса на потичане newsm78 На мен ми тръгва кърмата 5 мин. преди Ива да се събуди (всички около мен се изумяват). Никога не суче за успокоение, ако не е гладна никак не мога да я накарам да засуче, ако ще да се скъсва от рев. Naughty От плача на чужди бебета и филми също потичам, но айде там чувам и явно става някаква връзка. А обяснете ми преди събуждането как се задейства този рефлекс?



Абе и аз съм се чудила, как става тъй, но си мислех, че е от часовете /щото Савата сучеше доскоро точно на три часа и като наближеше часа потичах/, но сега вече прави по-големи паузи, и като го погледна как нанка и ми се качва млекцето. Нещо май на изперкване го карам #Crazy

# 59
  • София
  • Мнения: 4 381
Не знам дали бих кърмила чуждо бебе. Много зависи от ситуацията и обстоятелствата.
Сигурно повече от 6м кърмата ми тръгваше от плачещо бебе, без значение на живо или на филм, също и в момента на събуждане на момата. Понякога докато сменя памперса и я преоблека и вече не мокри кръгове, а водопади ставаха. Сега рефлекса се задейства след 2 суквания на момата.

# 60
  • Мнения: 4 068
Докато бях в болницата след раждането имах много кърма и гърдите ми щяха да се спукат. Моята беба не успяваше да изцеди всичко и се налагаше яко да се цедя. Та там имаше едно изоставено детенце. Аз предложих на докторите да ми го дават да го кърмя, защото така хем за него ще е добре хем за мен, но те ми отговориха така "Ти си кърми твоето бебче и за чуждите и изоставените не мисли". И това беше. Не ми го дадоха. Стана ми много мъчно за това детенце. По цял ден се дереше милото и никой не му обръщаше внимание/нали си няма мама да им се скара на сестрите/ та аз ходех от време на време в стаята където седеше/отделно от другите бебета/ и му говорех. Веднага се успокояваше душичката. Винаги ще ми е мъчно, че не ми го дадоха да го кърмя.

# 61
  • София
  • Мнения: 18 679

Ренци, разплака ме с тази история SadАко можех да променя едно-единствено нещо в света, щях да направя така, че да няма дечица без майки...Къса ми се сърцето при мисълта, че някоя мъничка душичка иска да бъде гушната, а няма кой да я гушне CryУжасно е....

# 62
  • Мнения: 2 255
Да, в родилния дом, едната нощ бебето на момичето с мен много плачеше и аз й предложих да я накърмя, тя се съгласи и така бебка похапна и заспа, а на сутринта ги записаха за добавка и решиха проблема с глада  Laughing

# 63
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Като родих големия ми син ми дойде много  бързо и много кърма а момичето до мен нямаше. Искаха да й дадат адаптирано мляко, но аз предложих да го кърмя докато й дойде кърмата. Така и направихме и не съжалявам. Жената беше българка, женена за ливанец. Нито за миг не съм си помислила за болести или суеверия.

# 64
  • Мнения: 181
Кърмила съм чужди бебета , ако даването на замразена кърма се счита за такова Grinning Давала съм на няколко мами във форума , на БМК и на приятелки Grinning

# 65
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 922
Да, бих кърмила чуждо бебе, но досега не ми се случвало.
Най-вече бих кърмила разплакано и гладно бебе и го намирам за напълно нормално. Разбира се рискът от зарази ме притеснява, но в такъв момнет не съм сигурна дали ще мисля за това.

Относно рефлекса на потичане да кажа, че с баткото кърмата ми потичаше при почти всеки рев и малко преди времето за кърмене (той си беше на строг 3-часов режим). С бебата обаче нещата изобщо не стоят така. Вече 10 месеца не съм имала инцидентно задействане на рефлекса. Нито бебешки рев ме притеснява, нито мисълта за кърмене, нищо... Кърмата потича чак след като тя дръпне поне 10-ина пъти. Друго нещо, което съм забелязала е, че усещам потичането толкова по-силно колкото по-пълна е гърдата. Та затова си мисля, че разликите при двете кърмения идват точно от режима. С Алекс много по-често гърдите ми са били пълни и респективно рефлекса се е заадействал по-лесно, а Тони ме пресушава често-често и почти не остава какво да потича Wink
Такива мисли ми минават през главата сега като се замислям... Сори за ОФФ-а Embarassed

# 66
  • Мнения: 181
Това лято отидох на море без детенце, един вид да си почина от кърменето (имах замразена кърма) и се видях в чудо Confused В хотела над нашата стая имаше бебе , което плачеше постоянно , а на мен кърмата ми идваше  Close и вместо почивка се цедях денонощно Close

# 67
  • Мнения: 843
Това лято отидох на море без детенце, един вид да си почина от кърменето (имах замразена кърма) и се видях в чудо Confused В хотела над нашата стая имаше бебе , което плачеше постоянно , а на мен кърмата ми идваше  Close и вместо почивка се цедях денонощно Close
    хахаааа:-))) до ден днешен като пререве детенце.. и ми се напрягат гърдите... Рядко потича нещо  ,най невероятното... / да кажа , че обичам  котки и и животни.. /мъничко коте  орева квартала../ при нас е тихо, та тихо през 3 улици/    рекох да го приближа... казах" Ох, на мама мъничетоооо"... и потече кърма. Котето - бебе. Мъниче.

Не го хванах... рижкото не се даде...и до утре ще го разкъсат кучетата. има си момчета с кучета, дето нощем в квартала това е хоби...  Обучават се кучетата. Да убиват.. м. да.

 отсега ми е тъжно, не можах да го спася. както казва майка ми... Не мога да спася целия свят,.. въпреки , че опитвам...
 за протокола , обаче, каквото съм спасила... мама го храни в момента...

# 68
  • Пловдив
  • Мнения: 194
Аз кърмих 2 пъти чуждо дете в родилното. Момченцето беше на съседката ми по легло. Тя не можеше да го нахрани и ме помоли аз да опитам. Той засмука веднага  Simple Smile

# 69
  • Мнения: 219
Да, бих. Скоро сложих на гърдата чуждо бебе, за да проверя дали захапва правилно и дали проблема не е от засмукването. Но не съм го кърмила в истинския смисъл, то си дръпна два -три пъти и това беше. Странно усещане беше....
Но ако е изоставено и плаче - със сигурност ще го нахраня. Първосигнално.

И аз като Найка от малка гоня котета да ги "спасявам", та какво остава за деца  Grinning

# 70

Общи условия

Активация на акаунт