Някой разпознава ли какво е това чудо на природата?

  • 1 818
  • 31
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 513
http://community.webshots.com/photo/482830863/482830694YKVOTP

Как се приготвя и консумира. Купих го днес, и поръчах 100 пъти на мойто мъж още на пазара да запомни как се казва. Той съответно не го направил, и сега освен да му го обухам в тиквата, не виждам друго приложение. Та ако някой има милостиво сърце, нека да си каже, че да го спаси от пердах.  Crossing Arms Twisted Evil

# 1
  • Мнения: 2 195
Не знам какъв корен е ,н осъм го виждала и тук  Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 513
На мен ми стига даже да знам само как се казва.

# 3
  • Мнения: 1 909
На мен ми стига даже да знам само как се казва.
Pastinake, на английски май е parsnip, поне това е ботаническото наименование.

# 4
  • Мнения: 3 880
http://community.webshots.com/photo/482830863/482830694YKVOTP

Как се приготвя и консумира. Купих го днес, и поръчах 100 пъти на мойто мъж още на пазара да запомни как се казва. Той съответно не го направил, и сега освен да му го обухам в тиквата, не виждам друго приложение. Та ако някой има милостиво сърце, нека да си каже, че да го спаси от пердах.  Crossing Arms Twisted Evil

Хи хи Елфче, какви неЩа паzарите бе дуШа, дето не ги zнаете какви са Laughing Wink Wink. Сетих се zа свекър ми, който често раzкаzва как преди години купил патладжан беz да zнае какво е това и как се яде, помислил го zа неЩо от сорта на сините сливи hahaha hahaha Joy, одряzал, хапнал, ама не му се усладило Laughing
А тоzи корен поне zа супичка Ще става, ако не намериШ друго преднаzначение, сложи оЩе 2_3 вида zеленчук и хайде на котлона.
И тук има раzни кореняци, но не ги раzпоzнавам по това как иzглеждат  newsm78 (ама и не купувам де Wink)

# 5
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
на сладък картов ми прили4а.
според държавата са разли4ни на вид. ако е така- има вкус на тиква. леко сладък.но по-сипкав. правим си супи, десерти, салати.

# 6
  • Мнения: 3 880
Pastinake, на английски май е parsnip, поне това е ботаническото наименование.
Аааа, пюрето от това чудо май го препоръчваха zа zахранване на бебета, нали? Аz обаче така и не съм давала на моята от него...

# 7
  • Мнения: 1 909
Pastinake, на английски май е parsnip, поне това е ботаническото наименование.
Аааа, пюрето от това чудо май го препоръчваха zа zахранване на бебета, нали? Аz обаче така и не съм давала на моята от него...
Да, имало (или имала, де да zнам какъв род е  newsm78) сладникав (wuеrzig-suessliches Aroma) вкус. Аz не бих го дала на Сара беz да го опитам, а нямам желание zа това.  Joy
Ето тук има малко рецепти http://www.wdr.de/tv/daheimundunterwegs/service/markt/20031114.phtml

# 8
  • Мнения: 513
На мен ми стига даже да знам само как се казва.
Pastinake, на английски май е parsnip, поне това е ботаническото наименование.

Не е пащърнак, бе, той е бял.

Не мога да го объркам с парснипа, никак.  Sad
Много твърдо е, третирано е с парафин отгоре.
като някаква тръстика е. Ама е корен, личи си.

# 9
  • Мнения: 513
на сладък картов ми прили4а.
според държавата са разли4ни на вид. ако е така- има вкус на тиква. леко сладък.но по-сипкав. правим си супи, десерти, салати.

Азиатски зеленчук е. Как се казва? На английски започваше с 'С', ма нататък убий ме... не се сещтам.

# 10
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
На мен ми стига даже да знам само как се казва.
Pastinake, на английски май е parsnip, поне това е ботаническото наименование.

ако е това:
http://www.botanical.com/botanical/mgmh/p/parsni12.html

http://www.justvegetablerecipes.com/inxprs.html

# 11
  • Мнения: 1 909
http://community.webshots.com/photo/482830863/482830694YKVOTP

Как се приготвя и консумира. Купих го днес, и поръчах 100 пъти на мойто мъж още на пазара да запомни как се казва. Той съответно не го направил, и сега освен да му го обухам в тиквата, не виждам друго приложение. Та ако някой има милостиво сърце, нека да си каже, че да го спаси от пердах.  Crossing Arms Twisted Evil
Начи може да се сложи сурово в салата, може да се свари на пара като гарнитура, отивало си на вкус с картофи и светъл сос (слагат се сол и zахар) и месни ястия. Става zа супи, пиурета, огретени...

# 12
  • Мнения: 1 909
На мен ми стига даже да знам само как се казва.
Pastinake, на английски май е parsnip, поне това е ботаническото наименование.

Не е пащърнак, бе, той е бял.

Не мога да го объркам с парснипа, никак.  Sad
Много твърдо е, третирано е с парафин отгоре.
като някаква тръстика е. Ама е корен, личи си.
Абе той е, бе, може и да е бял, и кафеникав
http://images.google.ch/images?q=Pastinake&hl=de

# 13
  • Мнения: 1 909
на сладък картов ми прили4а.
според държавата са разли4ни на вид. ако е така- има вкус на тиква. леко сладък.но по-сипкав. правим си супи, десерти, салати.

Азиатски зеленчук е. Как се казва? На английски започваше с 'С', ма нататък убий ме... не се сещтам.
Соя?  Joy Syringa?
Ако говори6 zа Chicorее, не е то  Simple Smile

# 14
  • Мнения: 513
Независимо какъв вид пащърнак ако беше щях да прочета и да знам, че е пащърнак. Ама не е...

# 15
  • Мнения: 2 195
Леле направо ме хвърлихте в гъбите...Аз и пащърнак не бях чувала  Rolling Eyes Embarassed Виждам ги по магазините тез работи ,ама кат не знам к'во се правят не купувам  Naughty

# 16
  • Мнения: 513
Леле направо ме хвърлихте в гъбите...Аз и пащърнак не бях чувала  Rolling Eyes Embarassed Виждам ги по магазините тез работи ,ама кат не знам к'во се правят не купувам  Naughty

Пащърнака е с формата и лек вкус на морков, но има въглехидратите на картофите. Пека го на гърна покрай някойа мръвка под фолио, или го варя на Мария с други зеленчуци. Не можеш да го объркаш просто, аз му казвам морков - албинос.  Mr. Green

# 17
  • Vienna
  • Мнения: 519

сладьк картоф е! може6 да го обели6 и и3пе4е6, може да го свари6 и сам или с др. 3елен4уци да го сержира6, или да го направи6 на пиуре.

# 18
  • Мнения: 3 098
Елф4е,виждала съм го,но не знам как се казва,нито как се приготвя newsm78
ВсъЩност исках да ти кажа,4е си видях карти4ката на снимките и ми стана мноооооооого хубаво на души4ката Hug

# 19
  • Мнения: 1 178
Моми4ета, много благодаря за информацията!  bouquet
Най-после разбрах какво е това Pastinake, имам го в схемата за захранване като трети зелен4ук, а нито знаех какво е нито как изглежда.
С интерес следя темата, в крайна сметка това кафявото от снимката на Елф, е или не е
pastinake?

# 20
  • Мнения: 513
Аз се чудя дали не е маниока?!  newsm78

# 21
# 22
  • Мнения: 1 909
Леле направо ме хвърлихте в гъбите...Аз и пащърнак не бях чувала  Rolling Eyes Embarassed Виждам ги по магазините тез работи ,ама кат не знам к'во се правят не купувам  Naughty

Пащърнака е с формата и лек вкус на морков, но има въглехидратите на картофите. Пека го на гърна покрай някойа мръвка под фолио, или го варя на Мария с други зеленчуци. Не можеш да го объркаш просто, аз му казвам морков - албинос.  Mr. Green
Тоzи е морков-негроиден  Laughing
Обели му горната покривка, свари една част, другата я опечи, третата сурова... и сте готови  Heart Eyes

# 23
  • Мнения: 513
Аййй, Юка билоооо. Също му казват Касава, Маниока, Тапиока. Остава да разбера как се яде.  Hug Mr. Green



А на етикета пишеше Cassava.

# 24
  • Мнения: 513
ВсъЩност исках да ти кажа,4е си видях карти4ката на снимките и ми стана мноооооооого хубаво на души4ката Hug

Хехе, то целия град знае, на сички се фукам с мойте картички:)

# 25
  • Мнения: 1 909
Аййй, Юка билоооо. Също му казват Касава, Маниока, Тапиока. Остава да разбера как се яде.  Hug Mr. Green



А на етикета пишеше Cassava.
Ми то на .линка си пи6е как се приготвя  hahaha

 
Yuca
Also called Cassava, the yuca root is of American origin, used by Caribbean and Central American Indians as a staple food source. This cooking vegetable is the thickening source of tapioca. Also, it was used in olden days to starch clothing. Available year round, it is cultivated in Southern and Central American countries, the Caribbean, Africa, Asia, South Pacific and Florida. It is shaped like an elongated sweet potato and has pink to brown skin, which is softly fibrous with white flesh.

Encourage cassava use in stews to help thicken and absorb juices. Look for the product weighing 1.5 lb to 3 lbs and measuring 1.5 to 4 inches in diameter and up to 2 ft. long. Cassava is found in the Latin section of the produce department or along the specialty section. You may find samples of peeled and boiled cassava with an added marinated sauce also called mojo to liven the taste. A yuca root has approximately 135 calories per ½ cup and contains iron and niacin.
 
Ма Елфке, ти се ебава6 с нас - на етикета пи6ело как се каzва, а пита6.  Joy

# 26
  • Мнения: 513
Пишеше етикета на пазара от който го купих. Градски пазар, няма касови бележки, няма опаковки... чат ли си? Ше се ебавам.. хм.. а линка го плеснах само, сега ще го гледам кво пише за рецепта и кво не пише. Ебавала съм се била...  Naughty

# 27
  • Мнения: 1 630
Малко късно ама и аз да потвърдя, че е маниока. Това е заместителя на хляба в голяма част от Африка
Правят го на пюре и от него правят после питки или каши
не знам ти как би могла д аго приготвиш
Кажи после как си го оползотворила

# 28
  • Мнения: 513
Кажи после как си го оползотворила

Ето така мисля, да го направя.
кубинска кухня, предястия и гарнитури


ПОРЦИИ: 4

ПРОДУКТИ:
500 гр юка
4 зелени лимона (лима-иcп. или лайм- анг.), но става и с обикновен лимон
4 лъжици зехтин
5-6 скилидки чесън
сол


 
ПРИГОТВЯНЕ:
Обелваме и нарязваме юката на парчета малко по-големи от палец, като отстраняваме централната жилка. Сваряваме я в подсолена вода, докато омекне. Изваждаме, изцеждаме и запазваме в покрит съд. В тиган загряваме зехтина, след, което поставяме нарязания на не много ситно чесън. Без да чакаме да се запържи, само след лекото му задушаване, изливаме сокът на предварително изцедените лима ( или лимони). Разбърква се енергично няколко пъти и се сваля от огъня. С така получения сос, се залива юката и се поднася веднага. Това е кубинска рецепти и е много подходяща за гарнитура на печени меса. 

# 29
  • временно във Пицеландия
  • Мнения: 594
брях,не го бях 4увала т'ва 4удо,пък камо ли виждала,ама 4ак ми се прияде от толкова обяснения eat да кажеШ как е станало после Елф4е,4е да пробвам да го издиря и аз и да папкам

# 30
  • Мнения: 7 430
И при нас го има, ама никога не ми е идвало на ум да го купувам.Гелдам, че индийците го хапват Wink

Хайде ще чакаме да кажеш дали е вкусно Joy

# 31
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Пиши за резултата, че и на мен ми стана интересно Simple Smile
Ако е това което е заместител на хляба в Африка, по думите на мъж ми е  Sick Ял го е в Нигериа, направено от местен жител. В същност каза, че било много по-вкусно от манджата, която го съпрочождала  Laughing
Ако го одобриш ще взема да го изненадам в къщи с полъх от Африка  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт