Въпроси за Кушадасъ - конкретно и точно

  • 102 163
  • 313
  •   1
Отговори
# 150
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Гале, ама ти така питаш все едно миналата година не беше в същия хотел?

ами аз не знаех, че тя е там Simple Smile
а и аз пак не ги разграничавам двата хотела - на този, дето бяхме там, му викам Ephesia H.V.

и честно да си кажа, пак не разбрах сега тя в HV ли е била или в хотела?

щото разлика м/у двата хотела не може да няма Simple Smile

# 151
  • Пловдив
  • Мнения: 208
Да била е в Ефесия Холидей вилидж - там където бяхме и ние, другия е само хотел Ефесия, съвсем различно е.

# 152
  • В.Търново
  • Мнения: 6 684
alleicha,нищо не писа за плажа как е,плитко ли е,има ли камъчета или е пясъчен изцяло.Много е важен за мен плажа и морето след колко метра навътре става дълбоко.Сподели,ако може и малко снимки от почивката ви!

А също така да попитам като спираха автобусите за почивка,по колко минути беше престоя им? Simple Smile

# 153
  • Мнения: 1 525
Мисля, че написах, че съм била в "Ефесия холидей бийч". Хотела, който е тип клубен.
Другия хотел "Ефесия" е голям, съвсем различен, зад хотел "Батихан".

По пътя спирахме през около 2-2,5 часа, като почивките ни бяха по половин час.

Плажа наистина не е много голям. Но е пясъчен. Широк е колкото за два шезлонга. Не мога да кажа колко се събират, не съм ги броила. Морето е сравнително плитко. Доста навътре. Имаше хора, които предпочитаха да влизат с обувки, защото в началото има камъни.

Дали този плаж е достатъчен е спорен въпрос. По мои наблюдения повечето хора предпочитаха басейните. Но пък предполагам, че когато е много топло плажът ще е незаменимо място с морския полъх Simple Smile

# 154
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
alleicha, a kak беше времето?
Уцелихте ли топли дни?

дай ни снимки, да си припомня хубавите миналогодишни дни Simple Smile

# 155
  • Мнения: 1 525
Миналата година беше по-топло, но и тази се завърнах с тен за завиждане.
Всеки ден ставаше за плаж, след 10,30.
Не е валяло.
Сутрин и вечер си беше хладничко, ветровито. като край море.

# 156
  • В.Търново
  • Мнения: 6 684
alleicha,благодаря ти!   bouquet
Питала съм се винаги,времето в края на май наистина ли е подходящо за почивка в Кушадасъ?Водата в морето и басейна не е ли хладничка?За да ми е комфортно на мен,трябва поне да е 25 градуса.

# 157
  • Мнения: 1 525
Simple Smile
И аз обичам по-топличко.
Сега водата ми беше дори хладна.
Но като гледах другите хора как се къпят, явно проблема си е при мен  Joy

# 158
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
много е лошо това с отпуските Sad

ей досега говорихме с мъжа ми за летните ни финанси - разчертахме как ще харчим заплатите си юни, юли и август и понеже вече ни настроиха, че няма да ходим никъде, ето - парите се наместиха идеално и без море Sad

гадна работа  Cry

# 159
  • Мнения: 284
                                                           Здравейте.

   Да споделя и аз впечатления по темата с вас. Преди 10 дена се върнахме от почивка в Кушадасъ. Тръгнахме с доста смесени чувства натам, върнахме се ОЧАРОВАНИ. Бяхме настанени в хотел Адакуле. Прочетох доста от отзивите тук и да ви кажа...доста сгреших. Повярвах им. Оказа се, че хотелът е малък рай. Мястото, на което е разположен, е вълшебно. Подобна природа трудно може да се опише с думи. Хотелът се води пет звезден, но не е. Поне не и по нашите стандарти. Не е и по чуждите. Но не е болка за умиране. Говори се, че бил бивш затвор. Няма такова нещо, Просто е построен в стил на крепост и когато са го откривали, един от гостите възкликнал, че с тези две кули (които са барове и ресторанти) отгоре, прилича на затвор. Стаите са нормални. Почистват се ежедневно. Мръсотия няма никъде! Никъде не се пуши, никъде няма да намерите боклуче, никъде няма да видите намръщена физиономия. Държа да кажа, че идвам от Бургас и имаме апартамент и в Сл. бряг. Обикаляли сме и по света с мъжа ми. Та имам база за сравнение... Хотелът разполага с 2-3 големи басейна, отделно има бебешки, освен това има мини аква-парк с три пързалки и до него детски басейн с пързалки в него, с разни делфинчета, които те поливат с вода, с пръскащи гъби и т.н. Времето беше прекрасно (като за начало и средата на май месец). Ходихме на плаж, имаме и сериозен тен дори. Морето по това време е леко хладно за къпане, но не се умира, ако се плува десетина минути. Храната...ах храната...ох храната ...Обилна, вкусна, екзотична, европейска...каквото ви душа сака. Двайсетина вида салати всеки ден (може и повече да са били), тестени ястия, сосове, вегетариански няколко блюда, месни също, за сладкишите е излишно да обяснявам, а хлябът...хляб рядко ям, е там ядох! Настанени бяхме супер ол инклузив и освен храна, всякакви напитки (алкохолни и безалколони, кафета, чайове, коктейли), следобедни торти, пици, хамбургери, картофи, сладолед дори и на пул бара бяха включени в цената. В момента съм в период на отслабване. Имам малко момиченце, което 100 пъти съжалявам, че не взех със себе си. Имат разкошна стая за анимация на малки деца и отделно около 150-200м2. площадки с люлки, пързалки, катерушки, мини волейболни кошове и каквото още се сетите). Та...не напълнях единствено, защото тренирах там почти ежедневно. Има приличен фитнес, който е включен в цената, както и сауна, парна баня, турска баня и куп неща още. Интернет имаше в лоби бара, също безплатен. Имаше и в стаите, но по-слаб. Отделно има кортове за тенис, футболни игрища, баскетболни и още някакви, но хотелът е разположен на огромна площ и не успяхме да го обходим целия. Разположен е на самия бряг на морето и се слиза с външен открит асансьор на плажа. Понеже няма пясък, хората са си направили труда да изградят две платформи (дървени) с шезлонги за желаещите да правят бани на морето.
   Има сграда-анекс. Тази сграда, Бог знае защо така оплювана от съфорумците, е по-нова от основната, с по-големи стаи и единственият и недостатък е, че гледа към градината.
Откъм анимация нямам много какво да кажа, защото имахме други планове с мъжа ми и не сме се забавлявали с тях. Но гледах, че бяха доста учтиви, правеха игри, състезания, спортуваха, танцуваха, занимаваха се с децата.
   Кушадасъ е малко градче, напомня ми по нещо на Несебър. Доста по-чисто, спретнато, с учтиви хора. Има какво да се разгледа и види.
   Ходихме на екскурзии. Едната бе до Ефес, къщата на Дева Мария и едно от седемте чудеса на света храма на Артемида. Ходихме също и до Памуккале и Хиераполис, а на връщане правихме кални бани в един хубав хотел с термални води.
   Посетихме също и Сьоке. Аутлет-градче с десетки магазини, които продават на доста изгодни цени. Има също така и магазин Мигрос, в който има доста намаления, но те са само за притежатели на карта Мигрос. Което, разбира се, е нулев проблем, защото при желание, веднага издават такива карти на място.
   Какво друго да ви пиша...не знам. Прекрасно местенце! Бих се върнала отново там! И то с моята 18 месечна разбойничка!

п.с. Малко дълъг пост. Извинявам се за което.  Simple Smile

Последна редакция: пн, 23 май 2011, 00:50 от Аля Иванова

# 160
  • В.Търново
  • Мнения: 6 684
Ето какво открих като информация за Адакуле:
http://paper.standartnews.com/bg/article.php?article=306017
Радвам се,че сте изкарали чудесно! Hug
Хубаво е да споделиш впечатленията си и в темата за Туррция,ще е полезно за много хора! Wink

# 161
  • Мнения: 284
rosinauzunova,

много точно написана статия  Simple Smile По повод темата...не стига, че тук се отплеснах, ами и там ли да занимавам хората?!  Simple Smile

# 162
  • В.Търново
  • Мнения: 6 684
rosinauzunova,

много точно написана статия  Simple Smile По повод темата...не стига, че тук се отплеснах, ами и там ли да занимавам хората?!  Simple Smile
На мен ми беше интересно да изчета целия ти пост. Simple Smile

# 163
  • Мнения: 284
О, благодаря ти  Grinning
Имам доста и то пресни впечатления оттам и мога да отговоря на евентуални въпроси тук. Ако някой...нещо...да свирка  Wink

# 164
  • Мнения: 1 525
Честит празник на всички!
Много слънце и хубави преживявания на днешния светъл ден!

Искам да попитам - можете ли да ми препоръчате вариант за евтина почивка в Кушадасъ през септември? Кой от 3-звездните хотели например е добър? Преки впечатления? Някой да е посещавал например Атлантик, или Флора сюит?
Чудя се дали с бюджет от около 1000-1100 лв. бих могла да си доставя удоволствието да повторя посещението на Кушадасъ (за трима възрастни обаче )  newsm78
Нещо съм затруднена в избора на вариант почивка на нашето черноморие...
Ще съм благодарна за всеки отговор и насока (или препратка към някакъв друг вариант).

Хубав ден!

Общи условия

Активация на акаунт