Откриха ни стафилококи в носа.Какво да правя?

  • 65 763
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 1 718
Eй много сте интересни бре. ooooh!
Лекар ви изписва лекарства, ама майките в градинката са по-квалитетно мнение, а?

Не си прави експерименти.
Витамин Ц-то не лекува стафилококи.

Подкрепям Нана!

# 16
  • Мнения: 1 335
Това, което са ви изписали не е ли бактробан? И синът ми имаше, мазах го с бактробан и не е имал повече проблем. Слушай си е педиатъра, а не майките в градинките Simple Smile Или поне за лекарства се доверявай повече на медицинско лице Simple Smile

# 17
  • Мнения: 1 014
Прави каквото ти е казал лекарят. Трудно се лекуват - обикновено числеността им спада след лечение и не могат да се хванат в лабораторна среда. Тогава тъкмо решиш, че си ги излекувал и при сладващия спад на имунитета те се размножават отново и хоп отново излизат на изследването. Най-правилният начин е да се повиши имунитета на детето.

# 18
  • Мнения: 7 111
Аз търпях известно време прохъркването на нослето и си знаех, че са коки. Бях видяла болничните коки под формата на пъпчици по вратлето. На моя глава пуснах секрет и се оказа с масово стафилококи. Прочетох оттук препоръките на Д-р Нивеа бейби и отидох и педиатърът да ни разчете резултата. Тя ме попита защо искам да ги махам и и обясних. Изписа Бактробан.
След него вече няма и помен от ежедневното секретче и най-вече от хрък-хрък.

# 19
  • Мнения: 1 677
За съжаление с витамин ц не се лекуват стафилококи.
За моето дете са изписвали Бактробан назал.

# 20
  • София
  • Мнения: 17 592
Eй много сте интересни бре. ooooh!
Лекар ви изписва лекарства, ама майките в градинката са по-квалитетно мнение, а?

Не си прави експерименти.
Витамин Ц-то не лекува стафилококи.


Напълно подкрепям.

# 21
  • Мнения: 2
Здравейте!
Наскоро ми взеха секрет от гърлото и установиха, че имам стафилококи. От 1 месец страшно ме боли гърлото, а проблеми с носа винаги съм си имала.  Личната ми докторка ми предписа антибиотик Аugmentin, капки за нос Tripaflavim и маз за нос Бактробан 2%. Ползвам ги от 4 дена и все още не мога да кажа дали има ефект, но гърлото все така ме боли и като, че ли ме боли по-скоро лигавицата. Имам и  чувството, че носът ми е изгорял от капките и крема. А някой знае ли как става заразяването при възрастните..освен чрез раните на някого, какъв е другият вариянт, никъде не намирам точна информация за това.  Също искам да попитам дали след като аз имам стафилоокки, мога да заразя хората около мен и по какъв начин, за да им кажа как да се предпазят.

# 22
  • София
  • Мнения: 44 106
по въздушно капков път, точно както вирусите и да заразно е и може да предадеш на околните. При възръстните или при децата - все по този начин става. Ако заразиш някой - ще се лекува просто...не е краят на света.

# 23
  • Мнения: 2
Ооо, това е ужасно.. Значи ли, че съм заразила всички, с които съм се виждала до сега и които са ми били на гости или според имунитета на човек мога да ги заразя, а може и не.

# 24
  • София
  • Мнения: 44 106
Ооо, това е ужасно.. Значи ли, че съм заразила всички, с които съм се виждала до сега и които са ми били на гости или според имунитета на човек мога да ги заразя, а може и не.

всички...надали...като хванеш грип също не изпозаразяваш всички...според зависи от състоянието на имунната им система в момента... може и никой да не си заразила.

# 25
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
Освен това другите може да си ги мъкнат бактериите, но да не се разболеят.

# 26
  • софия
  • Мнения: 1 305
Сина ми имаше стафилкоки Ауреус /дано съм го изписала правилно/, бяха в умерена степен, нашата прекрасна педиатарка каза обичайното за нея- антибиотик #2gunfire,порових се и му купих този крем Бактробан и след една седмица ги бяхме изтребили секрета беше чист, сега му се стича секрет от който от време на време кашля нищо чудно да има пак. Знам че се заразяваш ако се бършат с една кърпа много хора, както правят в градините Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт