Поддръжка на басейни

  • 199 985
  • 566
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 237
За осите сме пробвали един т.нар. капан за оси. От бирена бутилка 2 литра, но кафява- не зная защо в зелените не искат да влизат- се реже почти наполовина и се пъха с гърлото навътре към долната половина (към дъното на шишето). Слага се подсладена вода и оцет, почти равни части. Когато влязат осите не могат да излязат и умират вътре. И стършели сме хващали до сега по този начин. При нас това действа.

Барелина, защо не пробваш да сложиш някакво легенче с вода настрани от басейна, така може пчелите да се пренасочат към него.

# 436
  • Мнения: 4 306
Говорих с един познат. Той пръскал с някакъв препарат, който отблъсква насекомите, но и ги избива, а аз не искам. Confused На около километър от нас има пчелин и не знам как тази година са решили да пият вода от нашия басейн.  Confused

Че вкусно ли им е с този хлор и мултифункционални неща, дето добавяме във водата? ooooh!

# 437
  • Мнения: 5 215
Мимка, може ли да снимаш капана?

Вера, явно хлорът изобщо не им пречи Tired

# 438
  • Мнения: 2 760
Капани за оси могат и без рязане на бутилките да се направят - на дъното на бутилка слагате няколко пръста вода, малко оцет, ако имате малко мед или парченца динена, пъпешова кора, останки от други плодове - при ферментацията замирисват и привличат осите, които се давят. Важно е водата да покрива напълно корите, да не могат да ги ползват за островче. Връзвате за гърлото бутилката и закачате на някое дръвче далеч от деца  Grinning Обаче до нас има пчелни кошери и не е редно да им давя пчеличките.

С удавниците в басейна се справяме през кепче, направено от стара ракета за бадминтон, може би съм писала, сори ако се повтарям - махната кордата и закрепен памучен плат, с който се загребва листото или насекомото и се изтръсква навън. Децата работят с този кеп часове наред по свое желание.

# 439
  • Мнения: 237
Барелина,Ето това е принципа за капана, за който аз говоря.

http://izvestnik.info/wp-content/uploads/2013/09/osi-kapani-1.jpg

Мисля, че по този начин им е по- лесно влизането, отколкото при неотрязано шише.

Annabelle*, А ако добавиш и оцет, почти наравно със сладкия сироп, пчелите няма да влизат.

# 440
  • Мнения: 2 760
Mimka871, благодаря за съвета, ще пробвам  bouquet

# 441
  • Мнения: 3 091
Здравейте, много хубава и полезна тема!

Да питам за Intex джакузи jet bubble spa - някой има ли опит?
Джакузито самостоятелно преработва натриевия хлорид и дезинфектанти като Саво няма да могат да се ползват. Трябва чиста сол (96%). Забелязвам, че повечето фирми за поддръжка на басейни не продават химикалите, явно за да предлагат услугата "поддръжка".
В София от къде купувате химикали за джакузи и евентуално соли за СПА?

# 442
  • Мнения: 3
Здравей те искам да попитам някой знае ли :
Купих таблетки санифорт 3в1 combi mini 20гр
На тях пише че се разтварят за 7 дена и на 7 ден слагаш на ново таблетките.
Може ли да се къпем докато си плуват в басейна на някой други таблетки пише че 12 часа след като си хвърлил таблетките може да се къпеш
а на нашите нищо не пише.
Някой знае ли ??? нещо за тези таблетки.
Благодаря предварително  Simple Smile
 

# 443
  • Добрич
  • Мнения: 5 452
Ние вадим диспенсъра, когато ползваме басейна.

# 444
  • Мнения: 1 620
Ще отсъстваме няколко дни и се чудя дали да изпразня басейна или да го оставя пълен и да го празня и пълня като се върнем. Има кой да пуска таблетки всеки ден, но нали нямаме помпа и се чидя дали няма да жабуняса водата като не се раздвижва. Какво ще кажете?

# 445
  • Добрич
  • Мнения: 5 452
Нашият басейн е на село. Обикновено се ползва 1-2 дни в седмицата /даже имаше период от две седмици, в който не беше ползван, но таблетките ги слагам всяка седмица/.  До сега веднъж седмично слагам две таблетки в диспенсъра, който си плува във водата и съм доволна. Не съм подменяла помпата - тази беше третата. Надявам се да не ми се налага.

# 446
  • Мнения: 3
А същите ли таблетки ползвате
санифорт 3в1 combi mini 20гр.
 Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 447
  • Добрич
  • Мнения: 5 452
Да. От магазин в Добрич купих този пакет /диспенсър и таблетки/. Басейнът ни е надуваем - 3, 05 м. диаметър. Слагам по 2 таблетки веднъж седмично, а диспенсърът е нагласен на средно положение.

# 448
  • Мнения: 3
И аз по толко слагам по 2 на седмица . А ама най много ме интересуваше това дали може веднага да си се къпем защото и детето ще се къпе в него.
Благодаря за информацията  Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 449
  • Мнения: 4 306
А същите ли таблетки ползвате
санифорт 3в1 combi mini 20гр.
 Simple Smile Simple Smile Simple Smile

Ние ползваме мултифункционални таблетки 4 в 1 Spool. Май са италиански.
Басейнът е 3,66 м, около 6 куб.м и се слага една трета от таблетката, която е 200 гр.
От интернет ги бях поръчала, предишните години за стария басейн сме купували Саво течно и беше много добре. Тази година обаче не го намирам Савото.
Вчера се оплакаха децата, че не искали да влизат в басейна, че имало оси удавници  Rolling Eyes. Забравихме да купим мрежа за пеперуди, та ще трябва да се харчим за кепче. Хич не ми се дават пари за такива аксесоари, дето ще се ползват два пъти в годината, но нейсе. Не се сещам какво мога да приспособя за целта.

Общи условия

Активация на акаунт