Поддръжка на басейни

  • 199 988
  • 566
  •   1
Отговори
# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 2 202
Аз слагам хлорни таблетки  и от този препарат веднъж седмично http://www.wellnessstyle.bg/innerWaterProduct.php?catId=146
Прави ми впечатление обаче, че когато водата е от сондата се замърсява много бързо  Confused

# 31
  • Мнения: 229
Здравейте всички!
Да споделя и моя опит:
Басейна е с твърд борд, кръгъл, диаметър - 4,5 м., височина 90 см.
І-ва година - комбинирани таблетки, едни такива големи, за които се наложи да купя и едно пластмасово в което се поставят и плува над водата. Ефекта - никакъв, водата зеленясваше и много бързо се замърсяваше. Сменяхме я за една година 3 пъти. А това каква хамалогия е   ooooh! , направо за друга тема Laughing
ІІ-ра година - Саво. Много по-доволна. Не сме сменяли водата само дезинфекцирахме, изчиствахме и доливахме, но вадата помътня до края на сезона. И открихме нещо много ВАЖНО: като се завъртим бягайки в басейна,възможно най-близо до борда, водата се завърта, излизаме и чакаме - всичкия боклук се събира на точка във центъра. Купихме си помпа, която изсмуква водата от дъното и я вързахме на кол и "изпрахосмучихме" мръсотията от дъното. С въпросната помпа и много лесно се източи водата в края на сезона. Така че чистенето ни отне най-много 2-3 часа. Което си е направо рекорд.
ІІІ-та година: ето тези препарати : http://viteh.com/store/index.php?main_page=index&cPath=2& … 5426c0969c654673e или по-точно за дезинфекция - Алгецит концентрат и избистрител Коагулант. Въпросния избистрител прави микроскопичните замърсявания в по-големи. И като завихрим водата в басейна тя се събира в центъра и я изсмукваме с дънната помпа. Изключително ефикасно, дори в края на сезона бяхме с по-бистра вода, отколкото в началото.
И това е  - сега му е четвъртата година и пак така караме. Един вид - хванах му цаката. Обаче доста работа има по поддръжката на басейна. Така, че който не си е купувал басейн, доста да се замисли. В противен случай ще си купи просто едно зеленясало езерце  bouquet

# 32
  • София
  • Мнения: 2 271
Благодаря за изчерпателната информация, Galia G.  Hug
Може ли да споделиш за помпата - какъв вид е, каква е цената и евентуално, за какъв капацитет е предвидена?

# 33
  • София
  • Мнения: 10 858
Нашия също е с помпа, не сме я купували отделно, беше към басеина. И наистина с единият накрайник идеално се прахосмукира дъното от по -едри частици.

# 34
  • Мнения: 229
Здравейте!
Помпата, която купихме с басейна въобще не я ползваме. Запушихме дори отворите с тапи. Нашата уж беше предвидена за басейна /с нея го купихме/, но работа не вършеше. Може би трябваше да работи продължително и да се сменя филтъра вътре, знам ли  Thinking
Помпата за която говоря в горния пост е купена от мъжа ми, въобще не й знам параметрите, но върши идеална работа. Дъното й е кръгло и от там се изсмуква водата.
Това е - надявам се, че съм ви била полезна.   bouquet

# 35
  • Мнения: 24
Здравейте. Някой пробвал ли е да слага морска сол в басейн. Имате ли представа как може да се отрази морската сол върху надуваемия басейн (на Intex) и помпата???

# 36
  • София
  • Мнения: 2 271
А за какво се слага морска сол в басейна?

# 37
  • Мнения: 47
И аз давам гласа си за Саво. Аз лично го купих от Мосю Бриколаж, там има и всякакви други гъдели за басейн като комплекти за почистване и помпи с филтри. Майка ми ме помоли да и взема хлорни таблетки, защото цял месец децата са при нея и е напълнила басейна, а без препарат започва да зеленясва много бързо. Като отидох в Бриколаж видях въпросното Саво, което е за дезинфекция на кладенци и басейни, т.е. след третиране водата е безвредна (което не бих казала за хлорните таблетки), другия плюс е, че се разтваря веднага във водата и ефекта е бърз. Та майка ми е изключително доволна от него, цената е около 6лв.
Здравейте. Някой пробвал ли е да слага морска сол в басейн. Имате ли представа как може да се отрази морската сол върху надуваемия басейн (на Intex) и помпата???
Моя позната си е слагала в надуваемия басейн и казва, че няма проблем, но не знам марката на басейна.
А за какво се слага морска сол в басейна?
За дезинфекция. С морска сол водата се сменя на 1-2 седмици.

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 373
Преди казах, пак ще кажа внимавайте с хлорните таблетки, на наши познати се изпоразболяха децата,от уши,очи,полови възпаления. Мой първи братовчед 2ра година се бори за очите на детето си,обиколиха България,да търсят помощ от очни лекари и нищо детето губи зрение от някаква инфекция за която не могат да кажат нищо,просто не знаят какво става с очите на детето ,един от офталмолозите е изразил съмнение точно от басейна и ползваните таблетки хлор ,защото всичко започна след като му купиха басейна и се къпа едно лято. Не искам да ви плаша просто имайте на предвид и подбирайте внимателно.Както и преди ще кажа,че от САВО не сме имали никакъв проблем и ме е страх да го сменя с друго.Като купувахме басейна преди 4г. направо консултанта ми го подаде и сме все с него.Толкова е 5-6лв.

# 39
  • Мнения: 24
D.Nikolova благодаря
вместо моренце тази година сме на басейн на вилата и баща ми иска да сложа морска сол, хем ще е по-трайна водата. затова ) Hug

# 40
  • Мнения: 47
D.Nikolova благодаря
вместо моренце тази година сме на басейн на вилата и баща ми иска да сложа морска сол, хем ще е по-трайна водата. затова ) Hug
Моля,
Всъщност добре, че повдигна въпроса. За мамите които имат страх от препарати, морска сол във водата също я поддържа дезинфекцирана за известно време, не се препоръчва за метални басейни.

# 41
  • Мнения: 0
Здравейте, искам и аз да попитам нещо за тези басейни - Вашите с помпи ли са и вършат ли някаква работа тези с които се продават басейните или трябва да се купува отделно.

# 42
  • Мнения: 104
Аз пък тази година се сблъсквам с друг проблем - постоянно идват пчели при басейна ни да пият вода. Някакъв ужас е! ooooh!  Чудя се дали няма някакъв препарат с който да напръскаме около басейна и тези твари да престанат да идват newsm78

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 373
идват когато водата не е достатъчно обработена и я надушват като застояла,трябва да е поддържана перфектно чиста,а по в страни за всеки случай слагам кутия със сладка вода или мед да ходят там,защото нашия е в градина непосредствено до домати и други зарзавати и идват от там

# 44
  • Мнения: 1 296
Да знаеш, че каквото и да правиш, от пчелите няма да се спасиш. Въпреки, че има препарати във водата, те пак си идват. Освен да сте внимателни, друго не зная какво да ви препоръчам.
Относно почистването - ние чистим със специална прахосмукачка за басейни, купена от ,,Бриколаж,,. Когато купувахме басейна с комплекта вървеше и една тяхна за тази цел, но това освен, че е някаква недомислена измислица, друго не беше.
Откакто сме с тази, поддържката на басейна е супер лесно.
 Водата, която се изсмуква от прахосмукачката отива в лехите с цветята и туите. Досега нищо им няма, въпреки че е имало препарати вътре.
Миналата седмица имаше натрупани мъхчета от тополите и с нея за час се изчисти всичко. Доляхме вода и си беше ок после. Нали беше и топло, бързо се стопли. Миналата събота и неделя нашата вода беше 30 градуса, а на дъното беше 27. Кеф, та кеф newsm44
Ето го малкия - http://prikachi.com/images/281/3368281m.jpg

Общи условия

Активация на акаунт