Поддръжка на басейни

  • 199 991
  • 566
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 0
Здравейте ние имаме басейн от няколко години които сме пълнили с вода от чешмата, но тази година сменихме водата с тази от кладенеца. Сложих препарат savo и водата стана кафява
Някои има ли представа от какво може да е?

# 151
  • Пловдив
  • Мнения: 373
Здравейте, и ние пробвахме от помпа - става кафява да и аз не знам, мисля си ,че защото не е хлорирана. Когато я вземеш в шепи всъщност си е прозрачна, но така или иначе ние пълним от чешмата и я пазим максимално дълго.
Някой по нагоре беше писал, че не става със САВО, невъзможно е.Със САВО поддържам и шадравана в двора. Комшиите вчера купиха по-големия вариант на басейна и го напълниха от помпата и сега са много разочаровани, че е кафява, казах им, но обикновено хората знаят повече от даващия съвет Mr. Green.
Хайде сега слагайте банските и да се разхладим.  bouquet

# 152
  • Мнения: 1 296
Аз никога не ползвам Саво. Незная защо, но съм много резервирана към него. Ние трета година ползваме препаратите от baseni.net Също и препаратите за поддръжка от Метро.

# 153
  • Пловдив
  • Мнения: 373
Самият факт, че САВО е за питейна вода и кладенци за мен е за предпочитане пред отровните хлорни таблетки. Въпрос на предпочитание Peace

# 154
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Сега купихме да пробваме таблетки Санифорт, също пише, че са за питейна вода, както искам, защото и на двете деца често им се случва да пият вода от басейна. Засега още нямам наблюдения, вчера ги сложихме за първи път, но още не сме тествали басейна, че кофти времето.

# 155
  • Мнения: 92
И ние си взехме басейн INTEX-2,44.Напълних го с вода от кладенеца и си е прозрачна.Слагам едни мултифункционални таблетки с бавно действие,но дали ще са достатъчни незнам.Нямам помпа.Някой ползвал ли е такъв басейн без помпа-дали ще  може или ще се замърсява много водата.Върши ли работа тази помпа?С какво си лепите басейна ,ако се спука!По-скоро ме интересува едни по-малки басейнчета имам с какво да ги залепя.Какви лепенки точно ползвате?

# 156
  • Мнения: 15
В Мосю бриколаж продават лепенки за басейни.
       Миналата седмица купих препарат за басейни от магазин / склад / на ХЕИ. Първоначално се слага 0.500 мл. на 10 кубика вода, а след това всяка седмица по 0.100 мл. Избистри водата и  няма мирис на хлор.   

# 157
  • Пловдив
  • Мнения: 373
Ще се повторя- 5г го използваме със саво и без помпа. Хайде на плаж  sport027

# 158
  • Мнения: 0
В Мосю бриколаж продават лепенки за басейни.
       Миналата седмица купих препарат за басейни от магазин / склад / на ХЕИ. Първоначално се слага 0.500 мл. на 10 кубика вода, а след това всяка седмица по 0.100 мл. Избистри водата и  няма мирис на хлор.   
Здравейте всички! Аз съм чисто нова тук, но определено им харесва как си помагате. Браво. Искам да помоля, ако е удобно повече информация за този препарат от склада на ХЕИ и къде в София има такъв склад.
Вчера инсталирахме чисто нов басейн на INTEX с размери 4.57/ 107 доста голям и с дебит около 12 800 литра /не съм съвсем сигурна/, който е в комплект с помпа, филтър и вксичко останало, напълнихме го с вода от бунар  и сега остава само да избера препарата. Моля за помощ. Интересно ми е Саво - то, дали ще мога да поддържам водата с  него?  bouquet

Последна редакция: пн, 25 юни 2012, 10:41 от Мимата74

# 159
  • Перник
  • Мнения: 4 863
Саво-то съдържа хлор. Водата, която тече от чешмите ни също се хлорира Peace Така че Саво или таблетки според мен е въпрос на личен избор  Peace
Аз купих Саво миналата година в края на сезона и не успях да го тествам. Тази година го пробваме и съм много доволна. Миналия вторник напълнихме басейна - 2,72х1,75х0,5 м. и сложих Саво, като май леко го предозирах. Очаквах водата да мирише на хлор или нещо подобно, но нямахме проблем. Изкара до вчера. А преди сменяхме водата през ден, най-много 2  ooooh!

# 160
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Нали идеята е да не се източва толкова често водата.

Ще се повторя- 5г го използваме със саво и без помпа. Хайде на плаж  sport027

Колко Саво слагате и на колко кубика вода? Да не би нещо да не уцелваме дозата, въпреки че слагаме колкото пише.
След малко ще отворя басейна и ще видя как е водата с таблетките, но пък не е ползван.

# 161
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
Саво-то съдържа хлор. Водата, която тече от чешмите ни също се хлорира Peace Така че Саво или таблетки според мен е въпрос на личен избор  Peace
Аз купих Саво миналата година в края на сезона и не успях да го тествам. Тази година го пробваме и съм много доволна. Миналия вторник напълнихме басейна - 2,72х1,75х0,5 м. и сложих Саво, като май леко го предозирах. Очаквах водата да мирише на хлор или нещо подобно, но нямахме проблем. Изкара до вчера. А преди сменяхме водата през ден, най-много 2  ooooh!

Е, от вторник до понеделник не е такова голямо постижение за мен. Хората не сменят вода с месеци и години, всяка седмица си е жив тормоз да точа, мия и пълня  Crazy

# 162
  • Мнения: 10 547
И миналата година писах, да повторя и тази Simple Smile- не е важно само да се пречиства водата с какъвто и да е препарат. За да може да се подържа чиста, бистра и безвредна за хората вода е нужно да се определи и нейната киселинност, както и да се съобразим с твърдостта на водата.
Затова на някой кладенчовата вода + Саво му беше станала кафява, на друг останала бистра, на трети нищо не му помага да я запази чиста...

# 163
  • Перник
  • Мнения: 4 863
Саво-то съдържа хлор. Водата, която тече от чешмите ни също се хлорира Peace Така че Саво или таблетки според мен е въпрос на личен избор  Peace
Аз купих Саво миналата година в края на сезона и не успях да го тествам. Тази година го пробваме и съм много доволна. Миналия вторник напълнихме басейна - 2,72х1,75х0,5 м. и сложих Саво, като май леко го предозирах. Очаквах водата да мирише на хлор или нещо подобно, но нямахме проблем. Изкара до вчера. А преди сменяхме водата през ден, най-много 2  ooooh!

Е, от вторник до понеделник не е такова голямо постижение за мен. Хората не сменят вода с месеци и години, всяка седмица си е жив тормоз да точа, мия и пълня  Crazy

Нарочно посочих и размерите на басейна - не е много голям, а и преди сменях водата през 2 дни. Като допълнително оправдание мога да кажа, че покриваме басейна с найлон. Докато се сетим къде сме прибрали стария, пратих мъжо за нов, но го обърках с размерите и този едва покрива басейна, така че вятъра успява да го вдигне и влизат бубулечки и боклучета.  Peace

# 164
  • Мнения: 4 668
Здравейте момичета .
Нямам възможност да прочета цялата тема  Rolling Eyes Моля ви , кажете ми откъде купувате течния препарат на Саво  Praynig
Басейнът ни е с филтри и помпа , но искам и препарат ...

Общи условия

Активация на акаунт