Шофьорски курс за управление на кола с автоматични скорости? Мнения за У-Мария?

  • 47 195
  • 181
  •   1
Отговори
  • космополитно
  • Мнения: 941
Привет! Имам нужда от съвети през мнения и препоръки.
Рових в нета, но не открих много (да не кажа почти нищо) Cry

Ще ми бъде ценна информация за качествен курс за управление на кола с автоматични скорости!

Най-вече ми е важно мнението на ползвалите шофьорските курсове на У- Мария!


-----
Също така нямам яснота трябва ли да  се подготвят някакви документи (напр. консултации с очен; психологична експертиза и  пр.) преди преминаването на курса?

Предварително Благодаря на откликналите!  bouquet

Последна редакция: сб, 26 юни 2010, 02:05 от Venecias

# 1
  • Мнения: 73
От кога в България шофьорските курсове се карат на автоматик?  Shocked

# 2
  • София
  • Мнения: 1 185
Аз карах курса във въпросната фирма! На автомобил с ръчни скорости. От фирмата не съм очарована, от обучителните способности на госпожата, също (нямам нито едно паркиране за целия курс)! Не бих карала курсовете на автоматик, защото все някога ще се наложи да седна на кола с ръчни скорости и тогава, какво ще правя  Thinking! Успех в избирането на фирма и леко и безаварийно шофиране Simple Smile!

# 3
  • Мнения: 22 432
Според мен е безсмислено да се карат курсове на кола автоматик.
А и не съм виждала такава учебна кола до сега. Тоест вероятно си има закон с какви скорости трябва да са учебните коли.
Запиши се на курс, а след това автоматика се кара лесно. Има си специфични особености, но се свиква и научава.

# 4
  • Мнения: 289
Документи мисля се представят едва преди получаването на книжката, не при започването на курса. Поне по мое време, в далеееечната 1997 беше така  Laughing

Аз също не те съветвам да караш на автоматик.

За фирмата нямам никаква информация, но така или иначе шофьорския курс дава само едни начални умения, поне в България, а шофирането е нещо, което се учи с практика. В смисъл не смятам, че има особено голяма разлика в коя фирма точно ще се обучаваш.

Успех, и безаварийно шофиране  Peace

# 5
  • Мнения: 73
Цитат
Според мен е безсмислено да се карат курсове на кола автоматик.

Що за глупост? В нормална страна курсовете се карат на автоматик, а ръчна- по желание за екстремалисти любители (обикновено на ръчна се учат след като вече имат и книжка и стаж). Но България не е нормална страна за съжаление.

# 6
  • Мнения: 7 640
Цитат
Според мен е безсмислено да се карат курсове на кола автоматик.

Що за глупост? В нормална страна курсовете се карат на автоматик, а ръчна- по желание за екстремалисти любители (обикновено на ръчна се учат след като вече имат и книжка и стаж). Но България не е нормална страна за съжаление.

просто в БГ, а и в Европа, повечето коли са с механични скорости.
Има държави, в които се дава книжка за автоматик, която важи само за такава кола.

# 7
  • Мнения: 73
Цитат
Според мен е безсмислено да се карат курсове на кола автоматик.

Що за глупост? В нормална страна курсовете се карат на автоматик, а ръчна- по желание за екстремалисти любители (обикновено на ръчна се учат след като вече имат и книжка и стаж). Но България не е нормална страна за съжаление.

просто в БГ, а и в Европа, повечето коли са с механични скорости.
Има държави, в които се дава книжка за автоматик, която важи само за такава кола.

 Shocked Книжката важи за всякаква кола, а курсовете караш на каквато искаш.   

Какво значение има какви са повечето коли? След като има и от двата типа, човек трябва да има избор на каква да кара курса. Ако аз НИКОГА няма да седна на ръчна от какъв зор съм длъжна да карам курса на проклетите ръчни коли?

# 8
  • Мнения: 22 432
Цитат
Според мен е безсмислено да се карат курсове на кола автоматик.

Що за глупост? В нормална страна курсовете се карат на автоматик, а ръчна- по желание за екстремалисти любители (обикновено на ръчна се учат след като вече имат и книжка и стаж). Но България не е нормална страна за съжаление.

Защото в БГ 90% от колите са с механична скоростна кутия. Съответно и учебните коли са с такива.

# 9
  • Мнения: 2 590
Аз съм останала с впечатлени, че който е карал курсовете на автоматик му дават категория B1, а не B.(може и да греша, някой по-запознат да каже)
Мисля, че това е сравнително ново, да речем от последните 2 год.

Редактирам се. В грешка съм. B1 била за коли до 550 кг.

# 10
  • Мнения: 73
Цитат
Според мен е безсмислено да се карат курсове на кола автоматик.

Що за глупост? В нормална страна курсовете се карат на автоматик, а ръчна- по желание за екстремалисти любители (обикновено на ръчна се учат след като вече имат и книжка и стаж). Но България не е нормална страна за съжаление.

Защото в БГ 90% от колите са с механична скоростна кутия. Съответно и учебните коли са с такива.


И какво ме интересува че повечето карат идиотски коли ако аз НИКОГА няма да седна на такава? Това че в Бг повечето коли са 10-та употреба таратайки по никакъв начин не би трябвало да влияе на възможностите да караш курса на нормална кола. Безсмислено е да се мъчиш на ръчна жигула на курса когато ще караш автоматична хонда. Безсмислено е да се учиш да ръчкаш скоростни лостове вместо да си гледаш пътя.

# 11
  • Мнения: 22 432
Delusion, ами това не го решаваш ти, или аз. Има си закон и съответно той трябва да се спазва.
В София може и да има учебни коли с автоматична скоростна кутия, но който го интересува трябва да си провери. И пак казвам, че не съм сигурна дали закона го позволява.
А ти след това си карай ако искаш и совалка.
И не виждам какъв е проблема след като си се научил на ръчна скоростна кутия да си караш автоматика.

# 12
  • Мнения: 2 590
Delusion, отдавна няма учебни Жигулки, повечето са едни новички и лъскави Пежа, Мерцедеси (новата C класа съм виждала  Shocked) и Хонди има, ама наистина са предимно с ръчни скоростни кутии. Във Варна има обаче и автоматични учебни,  виждала съм.
Лично аз мисля, че ако се научиш на ръчна, после ще ти е по-лесно на автоматик, но пък ако се научиш на автоматик, после ще ти е трудно на ръчна и то много.
А тук в България има голяма вероятност да ти се наложи да се качиш в кола с ръчни скорости.
При вас разбирам, че това е много малко вероятно, но тук не е така.

# 13
  • Мнения: 73
Delusion, ами това не го решаваш ти, или аз. Има си закон и съответно той трябва да се спазва.
В София може и да има учебни коли с автоматична скоростна кутия, но който го интересува трябва да си провери. И пак казвам, че не съм сигурна дали закона го позволява.
А ти след това си карай ако искаш и совалка.


Ами аз нали това казвам... Закона е идиотски защото сме идиотска държава. Не знам друга страна в която курсовете се карат на ръчни скорости. Това е нонсенс.

Цитат
И не виждам какъв е проблема след като си се научил на ръчна скоростна кутия да си караш автоматика.

Аз пък не разбирам защо ще ме мъчат на ръчна ако аз НЕ ИСКАМ да уча никакви ръчни. Sick Няма такава сила която да ме накара да седна зад волана на ръчна кола.

Цитат
А тук в България има голяма вероятност да ти се наложи да се качиш в кола с ръчни скорости.


Така ли? Все си мислех че АЗ избирам каква кола да си купя и карам.

# 14
  • Мнения: 22 432
Delusion, ти си избираш каква кола да си купиш и караш, но ако ти се налага да караш служебна кола с ръчни скорости как ще я караш? Като си се учил на автоматик и хал хабер си нямаш от ръчни скорости?
Въпроса не е само в това ти какво можеш да си позволиш да си купиш.

Спора мисля е безсмислен, ако дамата си намери учебна кола с автоматични скорости, да си се учи на нея. След това да си кара собствената автоматик. Но ако работата ще и налага да кара и служебна кола ще и е бая зор с нея и ще има да гледа като индианец. Защото ръчната скоростна кутия няма нищо общо с автоматика.

Общи условия

Активация на акаунт