Шофьорски курс за управление на кола с автоматични скорости? Мнения за У-Мария?

  • 47 193
  • 181
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 58
Ох, толкова спорове за нищо. Хайде сега , отклонете се малко и ми препоръчайте читава фирма- автошкола около студентски град.

# 136
  • Мнения: 1 878
Боже, боже, 10 страници тема превърната от Делюжън/Ксения в абсолютно безмислен спор, но не се и учудвам. Ксенито е майстор и половина в това отношение.
Въпросът ,защо да се уча на кола с ръчни ,като никога няма да карам такава е абсолютно идентичен на: защо да уча квадратни уравнения в училище, като никога няма да ми трябват  Wink

По молба на авторката споделям личните ми впечатления от У-Мария. Карах курсове там преди две години и половина. Инструктор ми беше мъж ,на който му забравих вече името, но не беше собственикът или неговият син. Пафкаше като комин и беше ужасно, при положение , че беше зима, кучешки студ и не можех един прозорец да отворя и въпреки моите намеци изобщо не спря да пуши, но това е отделна тема. Нарекох го инструктор, но няма нищо общо с тази "титла". Взимах допълнителни часове, защото ми беше напълно наясно, че задължителните часове са малко, но въпреки всичко не можех дори да спра като хората. На първия изпит за малко да се сблъскам с една кофа за боклук, защото не можех да спра. Естествено, че не може да се обвинява за всичко инструктора, но мое мнение е , че ученикът е лош, защото и учителят е лош. Той само си мърмореше под носа, пафкаше и натискаше педалите, а аз въртях волана. Никакви инструкции, указания, защо и как действа автомобилът, нищо! Един път само ми показа как да паркирам и то само защото аз настоявах, а той ми каза, няма да ти е нужно паркиране, на изпита няма такова нещо  Shocked
Просто си беше некадърник. В защита на У-Мария ще кажа, че не са ми предлагали да давам подкуп, но и не им трябваше: оставих сума ти му пари за допълнителни уроци и за задължителните след всяко скъсване ( скъсаха ме два пъти ) На мен не ми липсваше желание и усърдие. Взех листовките от първия път с нула грешки.Имах невероятен мерак да карам кола, но нямах никакъв опит. Не се бях качвала на кола преди това. На третия опит с триста зора успях да взема книжката . Качих се веднага на колата ( от мерак вече си бях купила кола Mr. Green ) и оттогава не съм слизала. Не съм Шумахер, но без да се хваля се справям много добре. Имам вече около 30 000км без нито едно нарушение.

Съветът ми към авторката е  да поразпита своите приятели и познати и да и препоръчат лично някой инструктор. Дори тук в Бг-мама имаше такава тема, но не мога да я намеря сега.
Аз се насочих към У-Мария по препоръка на тогавашния ми шеф, който беше супер завеян: вика ми ,абе чувал съм за една фирма, много известна, отивай там. А то защо бил чувал?! Щото гледал Господарите, ама се сети за този факт, чак когато една колежка ни светна, но вече се бях записала!
Дано да съм била полезна !

# 137
  • Мнения: 1 726
Така, посмях се с пишман американката, сега да минем на сериозната част.
Първо - мога .......
Второ - ............
Трето - ............
Четвърто - ......
Пето -...............
Аз пък мога да смятам корен квадратен от произволно число ( например 13768.... ) без да използвам елка . Учила съм го в училище, както и всички на моята възраст - около 34 г.. Повечето хора не могат и по твоята логика са некадърници и НЕпрофесионалисти и трябва да се срамуват, че предпочитат да използват елка...

# 138
  • Дъ Биг Вилидж
  • Мнения: 100
savina - моля те да не четеш мнението ми насочено към делюжън - все пак тя беше единствената в темата която се изс..ра с глупавото си твърдение че ръчните скорости са боклук и т.н.

Ако и ти кажеш че ръчните скорости са боклук ще напиша същото и на теб.

Да, има много хора които се затрудняват с ръчните скорости и затова карат автоматици. Но само наистина простите между тях си позволяват да твърдят че ръчните скорости са боклук а колите с ръчни скорости са трошки.

И ако ти ми напишеш, че те затрудняват ръчните скорости аз няма да ти се присмея защото знам че не мога да гладя отлично, че трудно шия копчета и други задължения които обикновено се вършат от жените. За съжаление в съвременното общество темата жена-шофьор е много по дискутирана от темата мъж-домакиня. А и там има големи куриози.

Само че не се...ра из форума с твърдения - те копчетата са боклук ползвайте велкро нали?

# 139
  • Мнения: 1 726
От поста ти, освен колко велик шофьор си и колко са смотани тия, които не са си взели изпита от първия път, друго не разбрах.  ooooh!
Аз вече се изказах по въпроса по-горе, смятам ръчните скорости за отживелица. От всичко казано до тук "за" и "против" се убеждавам , че единственото преимущество на ръчките (визирам само автомобилите, камионите са друга бира) е при рязко изпреварване извън града. ОК, само  че на хората в "белите държави" почти не им се налага да изпреварват рязко, имат си много-лентови пътища. За в града, недостатъците на ръчките бяха доста коментирани, може би затова тенденцията за градските автобуси вече и в България е да бъдат автоматици. Peace

# 140
  • Дъ Биг Вилидж
  • Мнения: 100
savina - за да разбереш безкрайно инфантилното ми изказване беше редно да прочетеш крайните и адски инфантилни постове на делюжън. Ако ти си казала че за теб ръчката е отживелица то нейните думи са - всички дето карат с ръчни карат трошки, ръчните са само за смотани бедняци българи, ние в Великата Америка сме по-по-най-супер и затова колите ни са автоматици.

Иначе си права - всеки си кара квото му е най-удобно. При това без да плюе другите. Най-добрата ми приятелка си взе книжката от третия път и е един от най-страхотните хора които познавам.

Поста ми беше специално издание за делюжън.

П.П. - и аз съм на 34  Wink

# 141
  • Мнения: 5 710
За курсовете - бих изкарала курс на ръчни скорости, така ще разбереш повече за това какво е кола.
Освен това никога не се знае кога от 200 ще трябва да познаеш и 2, и умението да караш кола на ръчни скорости може един ден да ти е полезно. От друга страна, в трафика на София може би е по-добре да завършиш курс на автоматик, така ще можеш да се концентрираш в/у дупките, движението и как да оцелееш, а не в това дали държиш съединителя, или не.
Така че си преценяваш приоритетите и действаш.

Що се отнася до това дали ръчните скорости са отживелица, характерна за трошките  - не са.
Ръчното управление дава предимства, които автоматика няма, има много изписано по в-са.
Но пък шофирането на автоматик е по-приятно и лесно, особено важно за блондинки и гражданки на САЩ и Канада,  на които им е много важно да не си къдрят мозъка твърде.

И последно - ако ръчните скорости бяха отживелица и нямаха никакви + пред автоматика, нямаше да има коли, едни от най-скъпите при това, т.нар типтроник, които комбинират и двата типа.

Лично аз бих искала да карам такава, за да ползвам позитивите и на двете, но уви, нямам толкова пари.

Карам на ръчни скорости и трябва специално да погледна, за да видя на коя скорост съм, обикновено поглеждам,  когато търся шеста  Grinning

# 142
  • Мнения: 200
Аз лично, ако бях имала тази възможност бих изкарала курсовете първо на автоматика и когато имам опит със следенето на пътната обстановка около се беси бих минала на ръчни скорости, това по моему би отнела 2-3 дни максимално, разликата не е чак толкова голяма. Това ,което е трудно в началото да свикнеш да следиш пътната  обстановката около теб. Определено един млад шофьор  би бил по безопасен с автоматика, защото ще внимава повече в пътната обстановка ,а не на коя скорост да включи. На курсовете в България, както и на изпита, основното, което ги интересуваше да не ти загасне колата, според мен хич не те подготвят и изпита е голяма смешка.
Карала съм първо курсове с България и там съм карала ръчна кола. В Канада съм се явявала на изпит. Наистина автоматика е по удобен в тукашните задръствания. Кара се баш на една педя разстояние с 20 към. в час, чат пат скачаш на 40 ,после пък спираш, пак бързо ,пак бавно.....с ръчна ще влезеш в лудницата, а си оставил малко повече разстояние, веднага някой се е пробутал пред теб от съседната лента.  Лепиш се за предния това е положението и дебнеш някой около теб дали няма да се разсее да се бутнеш пред него  Laughing
Имам колеги месни взели книжки на автоматика,но сега карат ръчни. Сами са се учили, нямат проблеми.

# 143
  • Мнения: 2 590
Хайде като никой не се нави да сложи снимка.
Аз ще ви сложа една от Палм Спрингс в щата Калифорния.

http://www.palmspringsphotoblog.com/images/heavy-freeway-traffic.jpg

Май май има дистанция от поне 2-3 метра между автомобилите, а не са на по педя.  Whistling

# 144
  • Мнения: 13
Ехеее, а после ние се оплакваме от нашите нищожни задръствания  Mr. Green

# 145
  • Мнения: 5 710
Теорията на ръчните скорости и това как да подкараш колата  се учи първия ден на шофьорския курс, но не се овладява за 2-3 дни максимално:)  Борбата със съединителя може да продължи с години, виждала съм и шофьори на таксита със загубена такава и то не бих ги нарекла рядкост.

# 146
  • Мнения: 28
Определено съм по-спокойна,когато карам автоматична кола.Свикнах и не бих я заменила с ръчна,особенно с тези дупки по пътищата.Все едно в днешно време да си купя ръчна пералня,след като има вече автоматични..защо да се тормозя..мое мнение

# 147
  • Мнения: 22 430
Определено съм по-спокойна,когато карам автоматична кола.Свикнах и не бих я заменила с ръчна,особенно с тези дупки по пътищата.Все едно в днешно време да си купя ръчна пералня,след като има вече автоматични..защо да се тормозя..мое мнение

Какво общо имат дупките по пътища с типа скоростна кутия?
Или той автоматика прелетява над дупките?

# 148
  • Мнения: 4 785
Определено съм по-спокойна,когато карам автоматична кола.Свикнах и не бих я заменила с ръчна,особенно с тези дупки по пътищата.Все едно в днешно време да си купя ръчна пералня,след като има вече автоматични..защо да се тормозя..мое мнение

Какво общо имат дупките по пътища с типа скоростна кутия?
Или той автоматика прелетява над дупките?


Твоя не лети ли - нещо са те прецакали като си го взимала  Laughing Не схващаш ти - като има повече дупки, повече пъти превключваш предавки, повече пъти си напрягаш мисълта (то са сложни изчисления и умозаключения, размисли голЯми!) и накрая си изцеден, боли те глава от целия тоя мисловен процес, имаш мускулна треска на левия крак.... страшно е! А при автоматика го няма този проблем - изобщо не е нужно да мислиш, тук научих, че цялото шофиране е съсредоточено в мисъл за съединител и левия крак + размисли ся коя предавка трябва да уцеля... Мен ми е друго на главата докато шофирам, ма разбира ми тимберицата къде трябва да е насочена мисълта ми  Mr. Green

# 149
  • Мнения: 916
Еееех, трейси, адски си толерантна към нас, простите неумеещи като теб  Mr. Green Признали сме те за по- по- най- и сега с трепет се надяваме да ни признаеш поне за получовеци....

Всекиму е ясно какво иска да каже арди, останалото са дребни заяждания.

Общи условия

Активация на акаунт