Подготвителните модули на СМГ "Паисий Хилендарски"

  • 145 769
  • 1 128
  •   2
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 3 284
Това може да го направи всеки, от всеки град резултатите се смъкват в екселски документ, маркира се колонката с резултатите, и се казва Sort.
На Excel 2007 това е в Data->Sort.

Последна редакция: пн, 22 ное 2010, 14:47 от ЕйМиМи

# 241
  • Мнения: 494
Това може да го направи всеки, от всеки град резултатите се смъкват в екселски документ, маркира се колонката с резултатите, и се казва Sort.
На Excel 2007 това е в Data->Sort.
Благодаря много - справям се отлично с Ексел-а. Просто не са ми останали досега няколко свободни минутки да го направя.
Ще го сготвя сега - да знам, че съм приключила...

# 242
  • София
  • Мнения: 7 242
Carmela Biscuit, книжарницата работи докъм 16.00ч. и мисля, че няма обедна почивка.

Фран, благодаря   bouquet
Току-що се връщам оттам, наистина е от 9 до 16 без обедна почивка,
събота от 8:30 до 14:00.

А дали е необходимо да бързам със записването на детето във втори модул? В смисъл мястото му пази ли се или е възможно, ако се бавим много, местата да се попълнят от деца, дошли от други групи например? И докога е срокът за записване?
Моята дъщеря също позагуби интерес, но и наистина не й остава време, т.к. държи да посещава много допълнителни занимания. Загубих надежда, че ще влезе в СМГ, но поне се надявам за 107-мо. Пък и никаде да не влезе, все има полза  Tired... Утешавам си се аз Grinning

# 243
  • Мнения: 7 210
На 4.12. започва втори модул. Преподавателят ще провери кои родители все още не са платили таксата и ще напомни да бъде заплатена.
Всеки съвестен родител би трябвало да си изпълни задължението до 4.12.
Аз лично ще направя това следващата седмица, когато и ще запиша девойката за пробен изпит, чието название вече е: Тренировки за математическото състезание. Laughing

# 244
  • София
  • Мнения: 1 652

А дали е необходимо да бързам със записването на детето във втори модул? В смисъл мястото му пази ли се или е възможно, ако се бавим много, местата да се попълнят от деца, дошли от други групи например?

Това се чудех и аз вчера, защото никой не провери дали синът ми е бил записан в този курс преди.
Просто казах преподавател и час, отвориха тетрадката на съответната страница и ни записаха. Списъците бяха нови, половината
група вече беше запълнена. Не виждам какво ми пречеше да кажа друг преподавател или друг час при нашия преподавател  newsm78

# 245
  • София
  • Мнения: 3 284
Преподавателите получават списък кои деца са с платени такси, и си сравняват с предишния списък.
Ако някой иска да си смени групата, може просто да попита дали има места в новата.

# 246
  • Мнения: 7 210
Не виждам какво ми пречеше да кажа друг преподавател или друг час при нашия преподавател  newsm78
Нищо не ти пречи, но не си го направила. Wink
Единици имат напъни да се местят в други групи и рядко някой го прави.
Иначе, когато записваш детето за следващ модул, получаваш квитанция с платената такса. Нашата преподавателка изисква тя да бъде прикрепена към тетрадката за работа в клас.
Отделно всеки преподавател има и списък на децата в групата...

# 247
  • Мнения: 671
Не виждам какво ми пречеше да кажа друг преподавател   newsm78

Има и друг момент. Всеки преподавател преподава материала по собствен план, и темите минати от детето с един, може да ги мине отново, ако отиде при друг, а други теми въобще да прескочи, тъй като вторият вече ги е минал, а първият ги е оставил за по-нататък. Ще се наложи някой да следи какво кога е взимано, и т.н.... можеш да си доразвиеш ситуацията.
 Ако се налага да се смени преподавател, не е лошо да се има предвид.

# 248
  • София
  • Мнения: 1 154

Цитат
Има и друг момент. Всеки преподавател преподава материала по собствен план, и темите минати от детето с един, може да ги мине отново, ако отиде при друг, а други теми въобще да прескочи, тъй като вторият вече ги е минал, а първият ги е оставил за по-нататък. Ще се наложи някой да следи какво кога е взимано, и т.н.... можеш да си доразвиеш ситуацията.
 Ако се налага да се смени преподавател, не е лошо да се има предвид.
Цитат

Едва ли различията ще са много съществени, след като пробните изпити са еднакви за всички деца, независимо при кой преподавател посещават курсовете.

# 249
  • София
  • Мнения: 1 652
Всъщност, сигурна съм че курсове ще има за всички (от сърце ...  Wink, както се пееше в коледната песничка),
но тия дни сериозно си блъскам главата в задаващия се Салабашев и защо СМГ така абдикира от този хубав турнир.  newsm78
Дори учителката по математика на каката за първи път, откакто сме в СМГ, няма да събира таксите за участие,
който иска, да си ходи в 125 СОУ. Каката е лесна, ще отиде, но четвъртокласникът също иска да участва в турнира,
а в събота имат курс, в неделя пробен изпит. Както и да го мисля, като че ли по-добре да жертваме курса и да
отиде на състезанието в събота и на пробния изпит в неделя. Ще му дойде в повечко, но Салабашев си е
истинско състезание, а пробният изпит - просто пробен, все пак ...

Как е положението при вас?

# 250
  • Мнения: 1 171
Много жалко наистина за Салабашев Sad
Задачите са сложни, но досега не съм виждала необмислени и двусмислени (с крака и табуретки  Joy)
Дори чак си мисля че е нарочно, не само че не влиза в изпитните(а беше хубаво да е там), ами и не искат да го провеждат и ни се застъпва. Ние ще пропуснем..пробният изпит е достатъчно предизвикателство..4 часа...

# 251
  • Мнения: 7 210
Как е положението при вас?
Миналата година девойката, тогава трети клас, беше изпратена на съботен курс, след това веднага на състезание и в неделя на пробен изпит...вследствие на което "сдаде багажа".

Тази година курсът и пробният изпит са ни по-важни.
Салабашев не влиза в балообразуването за СМГ и поради тази причина не ни е на дневен ред.

# 252
  • Мнения: 494
Цитат
Как е положението при вас?
И ние сме на Салабашев и в неделя - на пробен. Сега се блъскам със записването за състезанието. Мъка... Вече писах за това в темата за математическите турнири.

# 253
  • София
  • Мнения: 320
Как е положението при вас?

И аз съм на мнение, че тази година (4 клас) са ни по-важни курсът и пробният изпит - и той е вид състезание все пак ...

# 254
  • Мнения: 306

Как е положението при вас?

И ние миналата година, в 3 клас, изпробвахме състезание в друго училище, после курс в СМГ и на следващия ден пробен изпит. Девойката се справи много добре, но беше и много изморена.

За тази година и при нас приоритетите са ясни - курс и пробен изпит.

Общи условия

Активация на акаунт