Как да отуча бебе да си смуче пръста?

  • 2 981
  • 35
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 082
Здравейте момичета!
Бебето ми е на 8 месеца и си смуче палеца на лявата ръка. Проблемът е че вече имаме 2 зъба и чак си га разранява до кръв  Cry Просто ме издебва да не съм до него за момент и веднага налапва пръста...Моля споделете как сте се справили ако сте имали подобен проблем  Praynig

# 1
  • Мнения: 9 441
А,дали пръста в устата не го облекчава?Щом казваш,че чак си разранява венчетата Confused

# 2
  • София
  • Мнения: 2 082
Разранява си пръстчето...сигурно го облекчава, в момента се опитва да лапне всичко, което му попадне пред очите  Confused

# 3
  • Мнения: 9 441
Ох,аз разбрах,че венчетата си разранявал,а то пръста било Crazy
Пробва ли с някоя гризалка.Има такива,които се слагат в хладилника за кратко време да се изстудят.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 082
Пробвах с всякакви гризалки, залъгалки...той и тях ги харесва, но и от пръста не се отказва.

# 5
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 338
Уелкъм ту дъ клъб, както се казва Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 141
Смътно си спомням,че съм чела за някакви гелчета,които са с неприятен вкус и които се мажат на пръста и така бебето постепенно се оттучва. Можеш да питаш в някоя аптека.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
Аз лично и дадох биберон. Предполагам, че като и излязат всички зъби тя сама ще го захвърли!

# 8
  • Мнения: 148
Уелкъм ту дъ клъб, както се казва Rolling Eyes
  Joy 
И от мен едно добре дошла - от месец и моята беба си "залюби" левия палец, и сега като спи са неразделни  Mr. Green...Биберон не желае, пробвах 4 вида, сложих лекопласт-смуче го и с него, докато накрая го отлепи с плюнки. Сега съм замислила да слагам ръкавичка, ама трябва да не може да я сваля, нещо да я държи здраво закопчана, а и да е безопасно  Naughty. Гелчето Даум Ексол е за деца над 2 год.

# 9
  • Мнения: 5 598
Въпросният Даум Екзол една приятелка по погрешка го сипала в пластмасова лъжица и разяло пластмасата.  Confused
дайте други идеи   Peace

# 10
  • Мнения: 351
Сега ще ни никне кътник, та аз лично давам биберон. Ами да- провери за разни гелчета.

# 11
  • Мнения: 9 483
Въпросният Даум Екзол една приятелка по погрешка го сипала в пластмасова лъжица и разяло пластмасата.  Confused
дайте други идеи   Peace

Ползвала съм го-не е разял ноктите на сина ни, нито пък моите зърна, когато елеминирах нощните хранения Peace
Той е произведен точно за тази цел...не е на принципа: "няма пръст-няма проблем" Mr. Green

# 12
  • Мнения: 31 206
Отказах на 10 месеца с Даум Екзол. Няма друг начи, всичко бях изпробвала и когато лекар ми каза, че ако не я отуча ще загнояса реших и се отказа за една седмица.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 082
 Shocked Как така ще гнояса, направо ме ужаси densi......Но нали на този Даум Екзол пише, че е за деца над 2 години....

# 14
  • Мнения: 31 206
Не съм прочела такова нещо да пише.
Моята дъщеря го смучеше денонощно и не искаше дори да яде. Има много теми тук, в които съм описвала как точно съм я отучила. Палеца беше станал двоен, нокътчето беше като коричка и щеше наистина да загнои скоро, затова взех твърдо решение и до днес благодаря на Бог и на волята си, както и на волята на детето, че разкарахме пръста от устата.

Общи условия

Активация на акаунт