На море в Турция - all inclusive, тема 11

  • 82 374
  • 736
  •   1
Отговори
# 660
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Инсталирана беше заради свинския грип, детектва телесна температура над 37 градуса Simple Smile Моя близка заминава с детенце, което вчера е вдигнало температура, замислила се е дали няма да я спрат там Sad

# 661
  • София
  • Мнения: 3 414
Нямаше,поне при нас преди седмица.
Таня не се ли върна вече,чакаме снимки и разкази.
Много ми се ходи пак,но живот и здраве юни

# 662
  • София
  • Мнения: 2 437
При нас също нямаше.

Таня не се ли върна вече,чакаме снимки и разкази.
Много ми се ходи пак,но живот и здраве юни
И аз чакам Танчето с нетърпение Laughing

# 663
  • Варна
  • Мнения: 478
Инсталирана беше заради свинския грип, детектва телесна температура над 37 градуса Simple Smile Моя близка заминава с детенце, което вчера е вдигнало температура, замислила се е дали няма да я спрат там Sad




Не нямаше такава камера.

# 664
  • Мнения: 7 605
Привет,

и нашата почивка свърши, снощи късно се прибрахме  Cry 

Отпочинали сме и доволни  Sunglasses  За жалост не само тръгнах болна, но и се влоших там и ми се наложи да посетя лекар, който естествено ми изписа един антибиотик, и искаше да ме види всеки ден за контролен преглед, да ме преслуша - явно не бях далече от пневмонията  Confused  Но през втората седмица вече бях на линия  Grinning
Имахме чудно време, всеки ден слънце и 32С - идеално просто. Дори вечерта не стигнахме до дългите ръкави  Grinning

За хотела:

В първия момент бях леко разочарована. Има много висок рейтинг и очакванията бяха високи, и първите дни се чудих какво аджеба толкова се харесва в този хотел. Не че беше зле, напротив, но просто се бяха изписали едни суперлативи.... Rolling Eyes  Но сега вече мога да ги разбера.  Laughing

Хотелът е малък, в сравнение с други. Малка главна сграда (3 етажна), и бунгала, които са над главната сграда в горичка. Комплекса е МНОГО зелен. Има много стълби, но винаги се върви насред зеленина.

Много е спокойно, много. Сред гостите имаше страшно много пенсионери, но между тях очудващо активни такива. Мъжът ми няколко пъти отиде на излет с маунтънбайковете ( Crazy)  и после ми каза как едни бабички го изпреварили, а беше тур от 54км от които 10км бяха баир на горе, в планината  Crazy  Това е хубавото на един клубен хотел, хората общо взето са активни, спортни, и лесно се запознаваш с други гости. Този хотел има 275 стаи и скоро се знаят всички гости по физиономия.
Гостите бяха предимно австрийци и немци, малко турци, англичани и културни (!) руснаци.

Kато база, хотелът е добър, но има по-добри, по-лъскави. Тук примерно имаше 2 басейна, които не бяха особено големи и без пързалки.  Стаите бяха окей, не супер-лускозни, но просторни и нищо не ни липсваше. Бунгалото ни се намираше на добро място, нямаше много стълби до него, и нямахме непосредствени съседи - като в самостоятелна къща бяхме  Grinning  Другите бунгала бяха на 2 етажа, с по 2 фамилни стаи. За жалост почистването можеше да е по-добро.

Имаше един основен ресторант, и 3 а ла карт-ресторанти. В основния предлагаха закуска и вечеря, а обяда беше в пуул бара. Това беше недостатък защото имаше лек недостиг на места там (хотела беше пълен). Основния ресторант имаше и външни маси. Яденето беше добро, но не и много добро. Има какво да се желае откъм качество и разнообразие, но не беше зле, в никакъв случай, просто миналата година беше по-добре в друг хотел от веригата. Сега доста се повтаряха ястията, но гладни не сме останали  Laughing  Коктейлите не успях да опитам покрай лекарствата, но според мъжът ми били окей, но до там. Аз наблегнах на бирата  Wink
А ла карт ресторантите (средиземноморски, тайландски и турски) бяха супер! С резервация бяха, но с неограничен достъп - който иска, може всяка вечер само там да яде  bowuu Намират се на покрива на главната сграда, с панорамен изглед на морето, супер просто. Проблемът там бяха само комарите  Twisted Evil

Летището на Даламан е на близо, което е голям плюс. 20минути трансфер само. Селото Саръгерме е на 10минути пеша но не изпитахме нужда да го посетим  Embarassed 

Плажът - ЧУДЕН. Много фин пясък, чак прекалено фин, още имаме пясък в банските  ooooh!  Морето супер топло и чисто, много плитко и просто идеално за деца.  На плажа освен чадъри има и шалтета.
Резервации имаше, но не много - който идваше след 11 часа пак си намираше едно местенце. Кърпите за плажа се сменяха всеки ден и ги оставиха в стаите за следващия ден, много удобно.

Пейсажа е страхотен, по-красиво е от района около Анталия. Много зелено и с планината, просто красиво. Туризмът не е много развит още и хората са много гостоприемни, мъжът ми като карал колело всички му махали  Flutter

Сигурно сега се питате, защо в крайна сметка сме останали толкова доволни, след като до сега не съм описала хотела като нещо по-така. Отговора е атмосферата. Всички знаем колко добро е обслужването в Турция и колко са любезни всички, но този хотел надмина всички други в това отношение. Направо не знам от къде да започна. Още като пристигнахме (а бяхме само ние, с такси, не цяла група) жената от гест рилейшъна излезе да ни посрещне, с питие и близалка за детето  Wink  Веднага ни настаниха (10 часа сутринта беше) и след обяд се обадиха за да питат дали всичко е окей със стаята ни. Вчера останахме в стаята до 18 часа (срещу заплащане от 30 евро, което за мен е съвсем прилична цена).

Целият персонал е страхотен. Бързо си имахме наш си сервитьор, който ни пазеше хубава маса и веднага ни донесе обичайните питиета. Шефа на ресторантите и баровете пък взе че хареса детето ни, пита я как се казва и го запомни, и до края на почивката взе се чуваше едно "Милена, сладкишче, как си" из комплекса  Crazy  Към края на почивката ни дори я снимаше с телефона си за спомен и ни показа снимка на неговите деца, и ни попита за номера на стаята ни - за да ни изненада с кош с плодове в стаята. Ей така, без да сме му давали бакшиш, просто му бяхме симпатични явно  Blush
Милена през втората седмица ходише всеки ден на бананата (и това беше безплатно) и един от екипа на водния спорт все я хващаше по жилетката и я въртеше във въздуха, а децата квичаха от радост  Laughing Хвърлиха пясък по него, той ги гонеше с маркуча с вода - веселба  Laughing
И да кажа за аниматорите - супер бяха. Изобщо не бяха арогантни (виждала съм такива които се смятат за малки звезди  ooooh!Naughty, напротив, много приятелско настроени бяха. Макар, че нито веднъж не участвахме в нещо, се запознахме с някои и всички се държаха супер, не се сърдеха ако отказахме да се присъеденим към някоя игра.
А най-доброто беше мини клуба. Момичетата бяха страхотни! Така искренно се забавляваха с децата, така йм се радваха, голяма радост беше. Те бяха една австрийка, една германка и една българка, София. С нея се сприятелихме, а приятелят й е един от гидовете-колоездачи, с които мъжът ми караше няколко пъти. Даже вчера, на почивния си ден, пожелаха да обядваме заедно за последно  Heart Eyes Супер мили бяха, детето ми често искаше да ходи в клуба (миналото лято бягаше от него) и си замина с един куп подаръци от какичките  Heart Eyes  Много сме йм благодарни за страхотното отношение!

Но освен София и Андрей имаше и други българи: Един аниматор, Дима, с който чудесно си клюкарствахме  Laughing, едни музиканти от Русе (едно трио), и една ужасно досадна жена от спа-центъра която била българска туркиня (аз внимавах да не разбера че знам български, че съвсем нямаше да имам шанс да се оттърва от нея  Laughing).  Цял сезон не е имало български гости, та ни се радваха, мисля.

И така, хората там те накараха да се чувстваш като част от едно голямо семейство, като добър приятел, но едновременно те глезиха. И пред това избледняват дребните недостатъци като храната, примерно. Никога до сега не сме оставили толкова много бакшиш, но то ти е удоволствие да йм го оставяш.

И така, като се очакваше се улях с писането  Embarassed  Embarassed  Embarassed  Снимките не съм ги свалила още, но като го правя и ги кача ще ви пратя линк.


ИДЕЯ: Защо не си правим регистрация в сайт за снимки, където да качим снимките от хотелите? За всеки хотел се прави един албум и готово. Как мислите?


# 665
  • София
  • Мнения: 6 559
Татяна, кой е хотела ? Четох, четох, ама не видях. Може би по-назад си го споменала, ама явно съм изпуснала...

# 666
  • Мнения: 7 605
Татяна, кой е хотела ? Четох, четох, ама не видях. Може би по-назад си го споменала, ама явно съм изпуснала...

Извинявай. Magic Life Sarigerme Imperial
http://www.magiclife.com/en/cluboverview/club-details/clubs/club … e_imperial-1.html

# 667
  • Мнения: 4 422
Татяна добре дошла  Hug Радвам се,че ви е харесало, завиждам на всички дето сега почиват...За сайта съм навита, всеки може да качи по няколко нелични снимки,а ако не се притеснява и лични.

# 668
  • София
  • Мнения: 6 559
Татяна, кой е хотела ? Четох, четох, ама не видях. Може би по-назад си го споменала, ама явно съм изпуснала...

Извинявай. Magic Life Sarigerme Imperial
http://www.magiclife.com/en/cluboverview/club-details/clubs/club … e_imperial-1.html
туй между мармарис и фетие ли е ?  Rolling Eyes

# 669
  • Мнения: 7 605
Татяна, кой е хотела ? Четох, четох, ама не видях. Може би по-назад си го споменала, ама явно съм изпуснала...

Извинявай. Magic Life Sarigerme Imperial
http://www.magiclife.com/en/cluboverview/club-details/clubs/club … e_imperial-1.html
туй между мармарис и фетие ли е ?  Rolling Eyes

Баш  Sunglasses

# 670
  • София
  • Мнения: 3 414
Добре завърнали се Таня,много хубав разказ,чакам снимки с нетърпение.

# 671
  • Мнения: 327
Татяна,добре дошла!!!   bouquet
Страхотен разказ,като винаги много обстоятелна.

За сайт и аз съм съгласна  Peace

# 672
  • София
  • Мнения: 7 990
За сайт и аз съм съгласна, мога да се включа с 3 турски хотела - Бодрум, Мармарис и Кушадасъ.

# 673
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367



ИДЕЯ: Защо не си правим регистрация в сайт за снимки, където да качим снимките от хотелите? За всеки хотел се прави един албум и готово. Как мислите?





Чудесна идея, аз мога да се включа с 1 хотел от Кушадасъ.
Аз предлагам да се направи в http://www.snimka.bg/ защото най-лесно се разглеждат снимките там   Simple Smile

# 674
  • Мнения: 1 710
Таня, добре дошла! Чудесен разказ, размечтах се. Simple Smile И аз чакам снимките с нетърпение.

Направих регистрация в Снимка.бг
Потребителското име е turkey, паролата също е Turkey.

Общи условия

Активация на акаунт