Събирам малко мнения относно детските лекарства....

  • 148 269
  • 335
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 8 585
... А относно Ca-gluconici на ампули - няма никакъв проблем да се приема през устата и още повече от десетки години е известно , че Калцият участва в забавянето на алергичната реакция , подтиск отделянето на хистамин и т. н. подробности , които всеки може да прочете при добро желание .
Нищо подобно! Употребата на калций по този начин е остатък от руската псевдонаука през 50-те години. За целите, за които пишете, днес има редица съвременни и сигурни средства. И бързи.
Прилагането на йонни препарати през устата при деца е абсолютно неприемливо и опасно,ако се прави по начина и за състоянията, които посочвате.
Например, калций приеман пер ос повишава системните калциеви нива, което е много опасно, ако детето не страда от хипокалциемия.
Не знам по пътя на каква СЪВРЕМЕННА научна логика смятате , че системните калциеви нива НЕ се повишават при друг път на въвеждане в организма ???
А относно съврменната ТЕЖКА артилерия за купиране на алергични реакции съм повече от отрицателно настроена , като се има впредвид колко се изострят тези реакции след такова " лечение " !
Трябва ясно да осъзнаете, че някои практики, които се прилагат в Бг са абсолютно абсурдни и поставят педиатрията на тази страна в категорията на треторазрядните. Такива са (някои, за които се сещам):
*Калциев глюконат пер.ос-калций пер ос се дава само при много специални показания.
*гентамицин през устата-това е още по несериозно.
*ваксина ДТК "в гръбчето"-абсолютно неприемливо.
*Вит.Ц->> ампули за пиене или в нослето-треторазрядна педиатрия.
За овладяване на обикновени алергични дерматологични реакции от всекидневната практика Зиртек или Аериус са чудесни медикаменти. За по-сложни случаи си има съответно специализирано лечение.

# 106
  • София
  • Мнения: 7 036
Birdie, бихте ли обяснили защо ампулите Vit.C, не се препоръчват за пиене, защото на синът ми всеки път като е настинал му предписват 10дни по една ампула Vit C?

# 107
  • Мнения: 8 585
Birdie, бихте ли обяснили защо ампулите Vit.C, не се препоръчват за пиене, защото на синът ми всеки път като е настинал му предписват 10дни по една ампула Vit C?
Защото е по-добре да дадем плод или добро мултивитаминно препаратче или прясно приготвено сокче. Абсорбцията на Вит.С от ампула е много несигурна. Изобщо доколко Вит.С "работи" е голяма тема... Никъде не съм срещал, чувал или виждал да се дава изолирано С витамин. Аз лично никога не съм давал и няма да давам така Витамини.
Да давам препарати от ампула за пиене си е направо смешно...ампулата си е ампула за съответното (не орално) приложение-интравенозно, да се сложи в кремче и т.н. За пиене са сиропните форми, елексира и т.н.

Последна редакция: сб, 18 фев 2006, 00:22 от Birdie

# 108
  • Хасково
  • Мнения: 726
зависи за колко голямо дете и какво лекуваш
аз бих те посъветвала да пробвах винаги първо с билкови и хомеопатични лекарства и ако не действат тогава с останалите
първо вит. Ц за всичко
за кашлица проспан е добър защото става за всякаква кашлица
за температура калпол или панадол и за редуване нурофен
за хрема мукосептонекс Е за запушен нос или ксилометазолин, но внимателни за не повече от седмица

# 109
  • Мнения: 816
Ужас - каква тема само ooooh!
Аз изхвърлих от домът си всички алопатични лекарства. Нищо увреждащо черния дроб и бъбреците вече не давам на децата си. ДОри и при висока температура ( освен свещички Ефералган).
За Проспана ето какво ще ви кажа: той е на билкова основа и ако детенце кашля от алергия то Проспана не само няма да му помогне, а дори ще му навреди. Така че преди да сте разбрали каква и от какво е кашлицата - не давайте Проспан, нито пък на Д-р Тайс сиропа, който също е "
растителен".
За хрема - нали знаете - с капки се оправя за една седмица, без капки - за 7 дена, ( освем ако не е пак алергична), така че......................................!
Поздрави и бъдете здрави  bouquet

# 110
  • Мнения: 781
Изчетох цялата тема, първо искам да кажа, че е много полезна от гледна точка обмяна на опит за нетежки настинки.А сега и моя въпрос-за капките биоцитрин става въпрос, как ги давате през устата или в носа не ми стана ясно и как ги разреждате за дете на две години и половина.На листовката не е добре обяснено специално за това.
Ще се радвам да ми отговорите бързо, че детенце е с лека хрема и искам бързо да я песека!  bouquet

# 111
  • Wonderland
  • Мнения: 702
Изчетох цялата тема, първо искам да кажа, че е много полезна от гледна точка обмяна на опит за нетежки настинки.А сега и моя въпрос-за капките биоцитрин става въпрос, как ги давате през устата или в носа не ми стана ясно и как ги разреждате за дете на две години и половина.На листовката не е добре обяснено специално за това.
Ще се радвам да ми отговорите бързо, че детенце е с лека хрема и искам бързо да я песека! bouquet
Капки  за  нос:  2капки(биоцитрин или  цитросепт)се разреждат в 3 супени лъжици преварена и охладена  вода. През  устата  се  дават  по формулата  на Фуше, но  не  си написала  колко  килограма  е  детенцето ?

# 112
  • Мнения: 781
Благодаря ти Андреана  bouquetДетенцето ми е 14кг. и ако моше да ми кажеш каква е формулата на Фуше Embarassed, че не ми е ясно.

# 113
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736
За температура (над 38) и болки - Калпол.
При по-висока температура (39.5-40) - свещички Ефералган.
Сироп за кашлица - Стодал.
За хрема - Стеримар.
За разстройство - Смекта, Ентерол, оризова вода.
Антибиотици и други, ако се налага - само изписани от лекар.

Практикувам с абсолютно същите лекарства, с тази разлика, че започвам ефаралгана още при Т 37.5 С.

# 114
  • Мнения: 3 356
До сега съм давала:
За кашлица-Стодал
За хрема-Виброцил
За температура-Ефералган-свещички  и Панадол.
За разстройство-Ентерол и Смекта.
Профилактично-Вит.С

# 115
  • Wonderland
  • Мнения: 702
Благодаря ти Андреана  bouquetДетенцето ми е 14кг. и ако моше да ми кажеш каква е формулата на Фуше Embarassed, че не ми е ясно.
Първият  ден  започваш  с минимално  количество- 1 капка , постепенно  увеличаваш. Формулата  на Фуше  1 капка на  кг. телесно тегло се  дават при болест, а  профилактично  се  разделят  на  2 . Тоест ,ако   го  даваш  профилактично  на  твоето  детенце  ще  му са нужни 7 капки , разредени  в  вода, сок,чай  или  др.

# 116
  • Мнения: 66
Искам да попитам може ли да се намери от някаде Granoforin. Това е най-великото лекарство за гарло.

# 117
Здравейте!
Аз съм майка на две годишна госпожица, която от както е родена приема детки витаминоминерален комплекс и не боледува.Тръгана на ясла на година и два месеца и нямаме проблеми.Не съм и давала никакви лекарства.Ако Ви искате повече информация обадете ми се на GSM 0897876220.
Желая Ви всичко добро!

# 118
  • Мнения: 1 737
Отказах се от традиционната медицина. Избрах втората, призната от СЗО - хомеопатията. Мога да си направя вече списък на лекарствата, от които съм лишила детето си и съм го излекувала с хомеопатия:
антихистаминов сироп
антибиотик Аугментин
Вентолин
Парацетамол за сваляне на темп.
Педиатърката му нищо не знае, следи си го и си мисли, че пие антибиотиците и останалите лекарства, които е изписала. Изумена е колко бързо се възстановява и какво подобрение има за отрицателно време. И аз съм очудена, защото уж хомеопатията действала по-бавно от традиционната медицина, а съм свидетел на обратното. Смятам, обаче, че хомеопатичните препарати на Боарон, които продават по аптеките са доста неефективни при повечето хора, за това съм избрала класически хомеопат.  Grinning

# 119
  • Мнения: 262
това наистина е много хубаво особено ако си попаднала на качествен хомеопат

Общи условия

Активация на акаунт