Отговори
# 435
  • Мнения: 4 170
за 31 декември някой знае ли каква програма ще има на център в Карлово?

Здравей, в сайта на общината има някаква информация: http://www.karlovo.bg/index.php/2012-01-05-13-43-42/2127-gohazhafaie  Peace

# 436
  • Карлово
  • Мнения: 328
за 31 декември някой знае ли каква програма ще има на център в Карлово?

Здравей, в сайта на общината има някаква информация: http://www.karlovo.bg/index.php/2012-01-05-13-43-42/2127-gohazhafaie  Peace
мерси  Simple Smile  bouquet

# 437
  • Мнения: 59
Здравейте мами от Сопот и Карлово,
отдавна обмислям да си купя жилище в  Карловския край,но се колебая между град Баня и Сопот.Била съм на почивка в Баня,а в Сопот само на разходка в центъра.Интересува ме къде въздуха е по- чист и дали в Сопот зимите са много студени.Ако може и някакви отзиви за училището в Сопот.Притеснява ме,че ако живеем в Баня децата трябва да пътуват до Карлово на училище.Моля ,давайте съвети.

# 438
  • Карлово
  • Мнения: 4 645
Ами не е много студено зимата. Сопот е по-добре. Баня не получава никакви пари за благоустройство. Дори чух, че са му отнели статута на курорт. Училище до 8 клас има и в Баня. Аз бих предпочела Сопот и поради факта, че е по-близо до Карлово. Много ученици от 5 клас учат в Карлово. Автобусите са по3-4 на час, а от Баня само по 1 на час.

# 439
  • Мнения: 4 170
Здравейте мами от Сопот и Карлово,
отдавна обмислям да си купя жилище в  Карловския край,но се колебая между град Баня и Сопот.Била съм на почивка в Баня,а в Сопот само на разходка в центъра.Интересува ме къде въздуха е по- чист и дали в Сопот зимите са много студени.Ако може и някакви отзиви за училището в Сопот.Притеснява ме,че ако живеем в Баня децата трябва да пътуват до Карлово на училище.Моля ,давайте съвети.

Сега в голям град ли живееш? Ако да, разликата ще ти се стори много голям. Казвам го като човек, който живее в София, а нашите имат вила в едно село до Карлово и съвсем близо до Баня. Когато съм там, много често ходя и в Карлово, Баня, Сопот и имам наблюдения.

Относно въпросите ти - в Баня зимата е малко по-мека, а в Карлово и Сопот е по-ветровито и студено. Въздухът е еднакво чист, но имай предвид, че зимата в такива малки градчета като Сопот се палят много печки и има много сажди. Докато Баня си е едно село, макар че се води град, и там къщите са на по-далечни разстояния една от друга и замърсяването със сажди през зимата е па-малко.

Транспортът е много зле - няма какво да се лъжем. Най-добрият вариант е колата. А и в Баня има много дупки и като цяло ще ти трябва джип по-скоро, Сопот е по-добре в това отношение.

За училището в Сопот нямам наблюдения. Всъщност познавам отчасти някои хора, които са учили там, и хайде ще го кажа по-меко - образованието в тези малки населени места като цяло не е най-доброто - обичам си родния край, но фактите са си факти.

Ако имаш още въпроси, питай.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт