Изабела, Евелина или Кристина?

  • 16 225
  • 67
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11 747
В единият от сайтовете за имена пише, че Кристина идва от Кръстина. И аз винаги съм мислила, че е от Христина.

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 14 064
Сега е моментът да се развихри отново спорът кога празнува Кристина - на Кръстовден или на Коледа  Crazy
От имената - имам слабост към Изабел. Въпреки, че винаги предпочитам българскитет имена.

# 17
  • Мнения: 3 500
Кристина беше първото име, което ми хрумна. Много подхожда на името на първата ми дъщеря Моника. В смисъл, че името е звучно и срещано и в другите държави. Кристина и Моника са универсални имена, които се срещат в много държави и звучат добре на всякакви езици. Отиват и с българска фамилия. Искам името да си отива с това на първата ми дъщеря. Не може едното да се казва Моника, а другото например Петранка.
Евелина беше второто име, което ми хрумна. Звучно е и не е често срещано. Не знам точно какво ми харесва в него.   Simple Smile
А името Изабела го сънувах. Сънувах, че съм родила момиченце и на количката, с която ми го докараха пишеше: Име- Изабела. Името също не е често срещано, а и на галено много ми харесва и Изи и Бела. Звучат супер. Единственото, което ме притеснява е, че наистина звучи малко като от сапунка.

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 14 064
Изабела е име на кралица. Може да се направи аналогия с Елизабет.

# 19
  • Мнения: 1 092
Аз пък правя аналогия с Габриела.. Ама май не е едно и също име. Ако някой знае да каже Изабела и Габриела едно и също име ли е?

# 20
  • Мнения: 4 555
Мислех да не гласувам, понеже и трите ми харесват много и не мога да избера само едно, но няма опция само да видя гласовете.
Много хубави имена, което и да избереш, няма да е грешка Simple Smile
Евелина е много хубаво, но като че ли повече ми харесва само Ева. Макар че много харесвам имена на -лина.
Кристина е много популярно наистина, помисли си това дали би ти повлияло по някакъв начин.
Изабела е страхотно. Аз бих й казвала Бела вместо Изи.

# 21
  • Мнения: 6 993
Ако аз го бях сънувала, много яко щях да се запъна да го кръстя така, както съм го сънувала  Blush

# 22
  • Мнения: 6 713
Кристина, от трите - това име най ми допада. Евелина - по-добре Ева.
Относно Изабела - може само Белла. Много красиво име за мен! Simple Smile

Ще бъдат Моника и Белла. Не звучи лошо Wink

# 23
  • Мнения: 432
Кристина ми е много любимо име. Криси ми звучи страшно сладурско.

# 24
  • София
  • Мнения: 44 101
Кристина, от трите - това име най ми допада. Евелина - по-добре Ева.
Относно Изабела - може само Белла. Много красиво име за мен! Simple Smile

Ще бъдат Моника и Белла. Не звучи лошо Wink

Хубаво, но защо пък с двойно "л" newsm78 newsm78 newsm78

# 25
  • Мнения: 6 713
Ето едно примерно обяснение:

http://www.behindthename.com/name/bella


BELLA
Gender: Feminine

Short form of ISABELLA and other names ending in bella. It is also associated with the Italian word meaning "beautiful".

# 26
  • София
  • Мнения: 44 101
Да, на английски може и да се изписва така(има вариант и с едно Л, както и С или З варианти)...на БГ няма никакъв смисъл от двойното Л.

# 27
  • Мнения: 6 713
Добре де, аз отговорих на авторката на темата и дадох това предложение. Какъв точно е твоят проблем за разрешаване не мога да проумея?

# 28
  • София
  • Мнения: 44 101
Чак пък проблем...просто ми е любопитно, защо  някои хора все се опитват да удвояват някои букви в имената, когато на БГ това е повече от  ненужно...още повече в случаят даже би затруднило и произношението....и така чудя се...просто се копира английското изписване, търси се оригиналност ли...що ли....изобщо какво налага дори идеята за това.
Не е нужно да отговаряш ако виждаш проблем, заяждане или както там си го тълкуваш.

# 29
  • Мнения: 110
Евелина но Евелин ми харесва повече

Общи условия

Активация на акаунт