адаптирани млека babylove

  • 66 723
  • 208
  •   1
Отговори
  • Мнения: 76
надявам се че не повтарям темата, ходих в магазини ДМ тези дни, и видях въпросната марка мляко, което се води БИО, и е на доста добра цена, моля мами които са го пробвали да кажат мнение дали са доволни, и как го понасят бебоците  - харесва ли им, засища ли, лесно ли се разтваря, и как се отразява на акането

# 1
  • Мнения: 186
запис...и аз много пъти съм се чудила дали да опитам нещо от марката,но досега не съм

# 2
  • София
  • Мнения: 813
На една позната бебето от четвъртия месец пийва мляко от ДМ, доволна е, бебето също няма проблем.
Аз лично съм пробвала кашата на бейбилов от просо, после тризърнената, пюрета круша, ябълка, праскова с манго, някаква каша с плод /забравих точно вида/ - от всичко съм доволна, качествени са им нещата, и бебо ги яде с охота.

# 3
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Специално адаптираното им мляко не е пил, но от всички други продукти на ДМ съм изключително доволна. Само такива неща хапваме  Peace По същата логика и млякото им би трябвало да е хубаво  Rolling Eyes Мисля, че даже не е скъпо...
Ако някога се наложи да дам АМ ще взема от тяхното  Peace

# 4
  • Мнения: 92
От два месеца Емо е на това мляко , доволна съм , засища го и кашите също ги харесва! Аз вземам по две кутии че ми идва далечко ДМ , някои се оплакаха че в по малките градове няма редовно зареждане !При нас във Варна е ок!

# 5
  • Мнения: 195
и ние сме на това АМ от както отвориха веригата ДМ във Варна - преди това пиехме розов Хип - сменихме го без никакъв проблем - 500 гр за 8,5лв , нямаме пр-ми с акането. Техните каши грис с ванилия и грис с банан са единствените каши, които г-цата хапва  Peace

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 780
Доволна съм от всички продукти от марката ,включително и АМ  Peace

# 7
  • Мнения: 76
днес ходих до ДМ и вземах една кутия да пробваме, като свършим страия пакет почваме с това, дано да го хареса беба, ако не и понесе поне няма да ме яд за хвърлените пари на вятъра, понеже цената е доста добра
Тъй като явно няма много информация за това мляко, реших да приложа състава му, евеентуално в помощ на мами които се чудят дали да го тестват
Състав (на 100гр прах) Обезмаслено мляко*, частично деминерализирана сладка сурватка на прах*, раститесни масла*, малтодекстрин*, обезмаслено мляко на прах*, калциев карбонат 250мг/100г, калиев хлорид 200мг/100г, витамин С,витамин Е, железен лактат 13,5мг/100г, цинков сулфат 8,2мг/100г, ниацин, калциев Д-пантотенат, меден сулфат 983/100г, витамин А, витамин В6, манганов сулфат 269/100, витамин В2, калиев йодат 148/100, фолиева киселина, витамин К1, натриев селенат 23/100, витамин Д
* - от биологичен произход

средно съдържание/на 100гр прах/на 100 мл
белтъчини 10.7/1.4
въглехидрати 56.7/7.7
    от тях : захари 44.5/6.0
                 лактоза 43.5/5.9
                 малтоза 0.79/0.11
мазнини 27/3.7
   от тях : наситени мастни киселини 9.8/1.3
                ненаситени мастни киселини 11/ 1.5
                полиненаситени мастни киселини 6.2/0.84
                линолова киселина 5.4/0.72
                линоленова киселина 0.56/0.08
баластни вещества 0/0
минерални вещества
    натрий 0.20/0.03
    калий 670/90.5
    хлорид 430/58.1
    калций 409/55.3
    фосфор 291/39.3
    магнезий 49.3/6.7
микроелементи
    желязо 3.2/0.43
    цинк 3.8/0.51
    мед 290/39.3
    йод 96.2/13
    манган 95.5/12.9
    селен 14/1.9
    флуорид 4/0.54
витамини
    витамин А 440/59.4
    витамин Д 8/1.1
    витамин С 85/11.5
    витамин Е 9.5/1.3
    витамин К 51/6.9
    витамин В1 0.70/0.09
    витамин В2 1.7/0.23
    витамин В6 0.50/0.07
    ниацин 3.7/0.50
    пантотенова киселина 5.5/0.74
    биотин 25/3.4
    фолиева киселина 150/20.3
    витамин В12 1.7/0.2
    холин 140/18.9
    инозитол 39.2/5.3

Надявам се не съм допуснала някоя грешка, ама голямо писане падна Simple Smile
дано и други мами ползвали това АМ да споделят впечатления

# 8
  • Мнения: 186
Ние днес пробвахме кашата с банан и грис и смея да кажа,че е чудесна,взела съм и АМ но все още не съм го отворила,ако детето го приеме добре определено ще преминем на него

# 9
  • Мнения: 2 658
Аz съм с твърдо ДА - пробвала, оплаквания никакви   Peace

# 10
  • Мнения: 1 534
от няколко месеца давам 3-ката на ДМ нямаме проблем.

# 11
  • Мнения: 49
Здравейте, мами Simple Smile Чудя се дали да купя такова мляко на дм ,досега съм давала аптамил на моето бебче и искам вече да го сменя с някое по ефтино,но пак да е хубаво.Мисля да го пробвам,някоя от вас сравнявала ли е съставките на дм ам с другите ам?Чувала съм ,че фрисолак е хубаво от тези по ефтините ам,ама още съм в чуденка с кое точно да пробвам и въобще дали е добре да го сменям

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 780
Ако си харесва Аптамил-а не го сменяй.Като навърши годинка спокойно можеш да купиш друга марка АМ .На ДМ АМ е много хубаво  Peace

# 13
  • Мнения: 6
Вече втори месец давам това мляко, смених го от Milumil и се прие много добре. Не е имало никакви проблеми след смяната. Сравнявала съм всички съставки с тези на Милумил и съвпадат, дори в млякото Babylove 1 са в малко по-големи количества. Доволна съм Peace  , а и цената е супер (10лв за 600гр)

# 14
  • Мнения: 49
Mомичета ще го взема това мляко на ДМ ,дано и от нас се приеме добре.Още днес ще отида да го купя,тъкмо ще разгледам и другите им неща от бебешката серия.   bouquet

# 15
  • Мнения: 76
и ние сме на това мляко, преди бяхме на лАктана, ама прецених 4е ако купувам по 7 кутии на месец ми идва малко солено и почнахме с бейбилов, мн съм доволна, сравнявала съм с лактана разликата е само пробиотиците , нямаме никакви проблеми от него а цената е  Crazy

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 1 195
Ние също сме го пробвали това АМ и сме доволни, цената е както трябва, защото като са ми носели АМ от Германия, Англия и от Америка цените на млеката там са даже по-евтини от нашите! Чудно защо ли?! Peace

# 17
  • Мнения: 27 524
цената е както трябва, защото като са ми носели АМ от Германия, Англия и от Америка цените на млеката там са даже по-евтини от нашите! Чудно защо ли?! Peace

Взимах Аптамил преди от Белгия, от Германия, от Холандия и от Франция. Цената си беше същата като в БГ  Simple Smile

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 1 195
За аптамила съм съгласна, но например имах Симилак №2 - 1кг за 20 лв. , мога да дам още примери за по-евтино мляко, имали сме Нестле Алете и Миласан от Германия, Нестле Натива и Нидина от Испания, сега ще си поръчвам Cow&Gate от Англия на цена 7 лири за 900гр. Flutter

# 19
  • Варна
  • Мнения: 323
Привет, и ние сме вече на Babylove 3. Бяхме на Лактана до 1г, после на Милумил, но по една кутия на седмица ми идва скъпичко.
Нямах никакви проблеми с млякото, Мони много го хареса, с акането също няма никакви проблеми. С две думи доволна съм! Peace

# 20
  • Мнения: 1 796
Дъщеря ми беше на АМ babylove, доволна съм, сега вече не иска никакво.

# 21
  • Мнения: 45
Мисля и аз да взема да го пробвам, като за начало в пюретата и киселите. Ако ми хареса може да го сменя (сега сме на Фризо 2).

# 22
  • Мнения: 76
Мисля и аз да взема да го пробвам, като за начало в пюретата и киселите. Ако ми хареса може да го сменя (сега сме на Фризо 2).
моето мнение е че фризо не е хубаво мляко, без да се замисляш сменяй Peace

# 23
  • Мнения: 49
И ние от вчера го пием млякото на ДМ ,приема го нормално ,засега не виждам да има някакви проблеми.Обаче това мляко няма в състава си важните DHA,ARA  мастни киселини ,нито бифидус бактерия ,иначе всичко друго си му е наред.

# 24
  • Мнения: 2 172
А от това въпросно мляко има ли за над годинка?
Синът ми в момента е на 1г.5м. и пие Нестле Джуниър.
Дали Бейбилав е по-добро  newsm78

# 25
  • Мнения: 76
ами бифидус бактерия имат само лактана и розов хип, а относно дха и рха, не съм сиг дали не се садържат тъй като  садържа насеитени ненаситени и още няколко вида мастни киселини, част от които са по принцип и дха и рха, така че може и да се садържа, просто да е написано по различен начин Confused

# 26
  • Мнения: 186
А от това въпросно мляко има ли за над годинка?
Синът ми в момента е на 1г.5м. и пие Нестле Джуниър.
Дали Бейбилав е по-добро  newsm78

Да има,ние сме на 3-ка след 10м.

# 27
  • Мнения: 550
.Обаче това мляко няма в състава си важните DHA,ARA  мастни киселини ,нито бифидус бактерия ,иначе всичко друго си му е наред.
да, и аз гледам, че ги няма  Thinking още и аз съм в чуденка дали да не го пробваме това мляко. Цената е много добра.

# 28
  • Мнения: 188
искам да попитам за сладостта на млякото......знам че вкусът на всеки е строго индивидуален, но има млека на Нестле и Милупа които са доста сладки.
какво е мнението ви за сладостта на babylove?

# 29
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 780
Много леко ,ама наистина много леко сладни,почти не се усеща.За мен лично е много вкусно АМ  Peace

# 30
  • Мнения: 9 095
Момичета, имам много спешно питане, до следобед ако някой има възможност да ми каже следните неща, ще съм страшно благодарна:

1. какво е съдържанието на флуор, калций и желязо в бейбилов 3?
2. колко са омега 6 и омега 3 мазнините?

Благодаря предварително!!!

# 31
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 780


Това  е за 3-та!

# 32
# 33
  • Мнения: 1 019
А случайно дали ще може някакъв сайт за да го видя как изглежда поне това мляко.Много се замислих и аз newsm78,ние сме на аптамил,но напоследък нещо доста ми се увиждат паричките около тези млека.Във всеки магазин ли го има това мляко.Аз лично за първи път го чувам Rolling Eyes

# 34
  • София
  • Мнения: 28
Момичета,каква му е цената на това млекце?

# 35
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 780
http://www.babylove.de/cgi-bin/babys_kueche.pl?id=milchnahrung_u … amp;hp=1288413786

Мисля ,че струваха около 9 и нещо ,дано не бъркам  Peace Има го само в DM магазините  Peace zlplst,не знам от къде си  Peace
В Бг само в няколко града има такива магазини -Видин,Пловдив,Бургас,Стара Загора ,Ямбол ,София ,за другаде не се сещам  newsm78

# 36
  • Мнения: 9 095
9.50 ако не се лъжа (вчера ходих до ДМ за това мляко) - но гледха и други млека, дано не бъркам за цената.

# 37
  • Мнения: 743
Мисля ,че струваха около 9 и нещо ,дано не бъркам  Peace Има го само в DM магазините  Peace zlplst,не знам от къде си  Peace
В Бг само в няколко града има такива магазини -Видин,Пловдив,Бургас,Стара Загора ,Ямбол ,София ,за другаде не се сещам  newsm78

В доста градове има DM магазини.
Ето списък:
http://www.dm-drogeriemarkt.bg/home/das-unternehmen/filialen-in- … ete-filialen.html

# 38
  • Мнения: 49
ами бифидус бактерия имат само лактана и розов хип, а относно дха и рха, не съм сиг дали не се садържат тъй като  садържа насеитени ненаситени и още няколко вида мастни киселини, част от които са по принцип и дха и рха, така че може и да се садържа, просто да е написано по различен начин Confused
Да наистина може да са под други имена,дано да ги има, а иначе бифидус бактерия има и в НАН

# 39
  • Мнения: 9 095
Съдържанието на Лактана е уникално само по себе си, но и в много други млека има важните пробиотици (просто не са 4, а по-малко), това важи и за мазнините.

# 40
  • Мнения: 1 019
zlplst,не знам от къде си  Peace
Русе ме устройваше,но може и във Варна да ме уредят.Мерси   bouquet

# 41
  • Мнения: 550
Цената на тройката е 8.50 (500гр)  Peace

ами бифидус бактерия имат само лактана и розов хип, а относно дха и рха, не съм сиг дали не се садържат тъй като  садържа насеитени ненаситени и още няколко вида мастни киселини, част от които са по принцип и дха и рха, така че може и да се садържа, просто да е написано по различен начин Confused
Да наистина може да са под други имена,дано да ги има
Целите названия  на дха и рха са докосахексенова к-на и арахидонова к-на, но и така не ги виждам изписани  Confused

# 42
  • Мнения: 925
Адаптираното мляко не съм пробвала, но съм пробвала кашите, пюретата, памперсите и мокрите кърпички. Нямам оплаквания, дори съм много доволна. Имайки предвид, че моя освен пюретата на "Хип" ми отказваше всички други ...

# 43
  • Мнения: 1 874
От един месец пием  babylove и съм доволна - бебето го прие добре, а цената му е страхотна - за 500гр - 8.50 е супер!
допреди месец бяхме на НАН - пиехме 9 кутии месечно, ноето ми излизаше 81лв. , сега разхода ни за мляко се намали чувствително - 51лв.И ката качество е много по - добро от НАН и бебко май по - му се услажда!
Бебето доволно и ммама също  Peace

# 44
  • Мнения: 1 569
Гледах да взема това мляко за дъщеря ми, но в тройката ме притесни, че има нишесте, тоест го сгъстяват изкуствено...  Rolling Eyes Това хич не ми се понрави и беше единствената част от състава, която ме спря да го купя. Вас не ви ли притеснява нишестето?  newsm78 Иначе цената му е много добра.  Засега взех да пробваме орзовия Хип (наче сме на Фризо 3), пък по-натам ще видим.

# 45
  • Мнения: 76
ами ние сме още на 1-чката, нямам наблюдения за 3-ката

# 46
  • Мнения: 3 715
А тройката ароматизирана ли е? Мисля да взема да правя зърнените каши с него, но не съм почитател на ароматизираните млека. Иначе кашите им са докарани точно и на сладост, и на миризма - не са прекалено ароматизирани и не са толкова сладки като тези на другите марки. Пък и се разтварят идеално.

# 47
  • Мнения: 76
не  е ароматизирано

# 48
  • Мнения: 550
Вече и ние го пробвахме това мляко, добре се прие за моя радост  Grinning

# 49
  • Мнения: 8 909
При следващото пазарене от ДМ ще взема за проба.
Доволна съм от всичко, което съм пробвала на Бabylove. Не че съм пробвала много неща, но цената на млякото е примамваща.

# 50
  • Мнения: 1 569
Само мен ли ме притеснява това, че има нишесте?  Thinking Не съм видяла да фигурира в състава на друго мляко.  Thinking

# 51
  • Мнения: 158
а каква всъщност е цената на млякото?

# 52
  • Мнения: 550
Тройката е 8.50 за 500гр, а 1 и 2 ако не се лъжа са по 9.50 за 600гр  Peace

# 53
  • Мнения: 3 621
Само мен ли ме притеснява това, че има нишесте?  Thinking Не съм видяла да фигурира в състава на друго мляко.  Thinking
Нишесте има и в много други млека, няма нищо притеснително.

# 54
  • Мнения: 1 569
Само мен ли ме притеснява това, че има нишесте?  Thinking Не съм видяла да фигурира в състава на друго мляко.  Thinking
Нишесте има и в много други млека, няма нищо притеснително.


Хм. Не съм виждала в Нан, Хип, Хумана и Фризо - това са млеката, които е пила досега или съм купувала. Но мисля, че като съм чела състава и на други марки не съм срещала Нишесте. Би ми направило впечатление, тъй като и пюрета, съдържащи нишесте не съм купувала, тъй като е изкуствен сгъстител.

# 55
  • София
  • Мнения: 15 240
Нишесте и скорбяла е едно и също нещо. В млеката на ХИПП и Хумана има скорбяла/нишесте. Пише си го на кутиите. И не само в тях.

# 56
  • Мнения: 4 187
Доволна съм от марката като цяло  Grinning . Пюретата им са страхотни ! Може да пробвам и млякото, след месец, когато ще преминем към 3-ката !

# 57
  • Мнения: 98
Пием 1цата откакто НАН запече бебко. Започваме полека-лека каши и пюрета, понеже дойде време да се захраним!

# 58
  • Мнения: 1 569
Ей доживах и аз да похваля това мляко (защото след търсене няколко месеца най-накрая успях да намеря тройка, все нямаше  Shocked ) Това е второто АМ (след Фризо), което дъщеря ми хареса от раз! В интерес на истината вкусовете им доста се доближават. Радвам се, че пише, че има плодова захар, а и не виждам да пише, че съдържа аромати (както яко ванилия във Фризото), пък вкусът е абсолютно приемлив. Да попитам от тази марка ИМА ЛИ 4-ка?  newsm78

# 59
  • Мнения: 3 621
Да попитам от тази марка ИМА ЛИ 4-ка?  newsm78
4-ка няма. Всички АМ са до 3-ка. Педиатрите казват, че 3-ката е до 3 годинки или докато детето иска да пие АМ.

# 60
  • Мнения: 1 049
Според мен Аптамила е по-добро АМ. Babylove е евтино да, но кашите доста трудно се разтварят и не всички пюрета са толкова вкусни поне на моята бебка.. нямат и толкова голям избор както Хип или Алете.

3-ката е обикновено от 10 до 12 месеца, после има АМ след годинката но долкото знам не се внася в БГ.

# 61
  • Мнения: 3 621
Според мен Аптамила е по-добро АМ. Babylove е евтино да, но кашите доста трудно се разтварят и не всички пюрета са толкова вкусни поне на моята бебка.. нямат и толкова голям избор както Хип или Алете.
И с какво според теб Аптамила е по-добро от млякото на ДМ?
Иzобщо не сравнявам цени, но 1-вото предимство на Бейбилов е това, че е био мляко, 2-рото че не съдържа соев лецитин, а в Аптамила го има.3-то и не на последно място Бейбилов е доста по-добро на вкус от Аптамила.
Колкото до кашите аз лично съм нямала проблем с разтварените на нито една каша независимо от това каква марка е.

Последна редакция: пн, 07 фев 2011, 16:11 от Nefertity

# 62
  • Мнения: 98
Цената изобщо не я гледайте, тя няма значение. Важното е на детето да му понася добре, тогава АМ е добро. А що се отнася до качеството - ами babylove просто е "бяла марка" (т.е. не плащаме за "име"), но иначе се прави от humana (доколкото успях да проуча). И освен това получават добри оценки при (независими) тестове за качество в Германия. Каши ядем от няколко дни - никакъв проблем нямам при приготвянето (оризовата).

Според мен Аптамила е по-добро АМ. Babylove е евтино да, но кашите доста трудно се разтварят и не всички пюрета са толкова вкусни поне на моята бебка.. нямат и толкова голям избор както Хип или Алете.

Избора може би е по-малък, но ги има "основните" неща. Хип и Алете са специализарани, следователно е нормално да имат повече каши и пюрета.

# 63
  • Мнения: 4 187
Днес купих 3ката на БейбиЛов ! Пише , че е за бебета над 10 месечна възраст , но не видях да пише да е до 12  Rolling Eyes ! Има ли логика да произвеждат въобще мляко, което да обхваща възрастов диапазон 2 месеца ?!

3-ката е обикновено от 10 до 12 месеца, после има АМ след годинката но долкото знам не се внася в БГ.

Сигурно ли е това  Thinking ?

# 64
  • Мнения: 76
3-ката е от 10 месеца и може да се дава до 3 годищна възраст или докато бебето не се откаже само, така е при всики 3-ки млека

# 65
  • Мнения: 283
Според мен Аптамила е по-добро АМ. Babylove е евтино да, но кашите доста трудно се разтварят и не всички пюрета са толкова вкусни поне на моята бебка.. нямат и толкова голям избор както Хип или Алете.

3-ката е обикновено от 10 до 12 месеца, после има АМ след годинката но долкото знам не се внася в БГ.
Купувам  от техните каши всяка седмица,вече  4-5 месеца. Никога не съм имала проблем с разтварянето на която и да е тяхна каша  Peace. Всичко става за секунди.

# 66
  • Мнения: 4 187
3-ката е от 10 месеца и може да се дава до 3 годищна възраст или докато бебето не се откаже само, така е при всики 3-ки млека


Бе и аз така знам, но твърдението на Ива, ме накара да се замисля , за това попитах !

Кашите и на мен ми харесват , тази с Грис и Ванилия е страхотна ! Нямала съм проблем с разтворимостта !

# 67
  • Мнения: 2 926
Аз също никога не съм имала проблем с разтварянето на кашите.
А вечерните каши в бурканче са направо великолепни  Peace

# 68
  • Мнения: 3 621
3-ката е обикновено от 10 до 12 месеца, после има АМ след годинката но долкото знам не се внася в БГ.
Стана ми интересно, какво е това мляко след годинката. Няма го дори и в немския сайт на ДМ.

# 69
  • Мнения: 4 187
3-ката е обикновено от 10 до 12 месеца, после има АМ след годинката но долкото знам не се внася в БГ.
Стана ми интересно, какво е това мляко след годинката. Няма го дори и в немския сайт на ДМ.

Тайно мляко, само за вътрешни хора  Sunglasses !

# 70
  • Мнения: 1 049
Не сьм казала че babylove е лошо мляко, просто наблуденията ми са че повечето деца при нас са на Аптамил и се понася по-добре,  вкл. и от моите две деца.

http://www.milupa.de/mil/de/home/produkte/detailseiten/produktdetails_4561.jsp

http://www.aptamil.de/apt/de/unsereprodukte/produktbersicht/prod … ktdetails_257.jsp

Ето ви две млека на Аптамил и Милупа за след 1 годинка, Нестле сьщо имат но нямам време да се ровя сега в сайта им. На мен продавачки са ми казвали когато сме били в БГ, че тези млека не се внасят защото не се купува, а 3-ката може да се дава сьщо и след годинката.  Peace

Последна редакция: ср, 09 фев 2011, 21:41 от Iva*

# 71
  • Мнения: 98
В случая става въпрос за това, че няма мляко DM-babуlove 4-ка - то затова е ab dem 10. monat (от 10 месец)  Peace
http://www.babylove.de/cgi-bin/babys_kueche.pl?id=milchnahrung_u … amp;hp=1297280914
А дали е хубаво или лошо - нещата са много относителни! Това, че дадена марка е разпространена не означава, че е добра. От моя престой в Германия се научих, че цената не е показател за качество Naughty

# 72
  • Мнения: 1 049
Аз говорих общо за 3-ките, че обикновено са до годинката. Тези млека, за които ви дадох линк излязоха преди няколко години. Нищо чудно и ДМ да се ориентира скоро да произвежда такова.

Важното е на детето да му понася добре, тогава АМ е добро.

Ето това исках да кажа и аз, ние предпочитаме друга марка както и повечето деца на мои познати тук, защото се понася по-добре. Написах го вече. Цените най-малко могат да са някакьв критерий и нека да не се обрьща темата в за и против.  Stop Stop

Последна редакция: чт, 10 фев 2011, 09:36 от Iva*

# 73
  • Мнения: 2 658
3-ката е обикновено от 10 до 12 месеца, после има АМ след годинката но долкото знам не се внася в БГ.
Стана ми интересно, какво е това мляко след годинката. Няма го дори и в немския сайт на ДМ.

Иzобщо няма такова. Млеката на Bebylove са единица, двойка и тройка. Това са, четворка просто не съществува, не че не я внасят в БГ  Wink ... Да, тройката си е ОТ 10ти месец до....
Може да променят нещата, но zа сега това е положението  Peace

# 74
  • Мнения: 3 621
Дори и да пуснат мляко над годинката, не е проблем да се продължи да се дава и 3-ка докато детето иска да пие АМ.
Преди да дам 3-ката на Бейбилов, сина ми пиеше НАН 3. Изобщо не хареса Нестле джуниър 1+ и тогава когато попитах педиатърката ми каза да се върна на 3-ката и да го давам толкова дълго колкото аз поискам, или детето.

# 75
  • Мнения: 2 172
Не е съвсем по темата,но какво мислите за сухото мляко НИдо на Нестле?Дали има нещо полезно в него и по-добро ли е от обикновено прясно мляко примерно на Верея?

# 76
  • Мнения: 3 621
Не е съвсем по темата,но какво мислите за сухото мляко НИдо на Нестле?Дали има нещо полезно в него и по-добро ли е от обикновено прясно мляко примерно на Верея?
Нидо е обикновенно сухо мляко, пълномаслено е. Няма проблем да се дава на дете над 1 година.
И все пак личното ми мнение е, че АМ са по-добър вариант, но пък ако трябва да се избира между прясно мляко от магазина и Нидо, по-добре да е Нидо.

# 77
  • Мнения: 2 172
Не е съвсем по темата,но какво мислите за сухото мляко НИдо на Нестле?Дали има нещо полезно в него и по-добро ли е от обикновено прясно мляко примерно на Верея?
Нидо е обикновенно сухо мляко, пълномаслено е. Няма проблем да се дава на дете над 1 година.
И все пак личното ми мнение е, че АМ са по-добър вариант, но пък ако трябва да се избира между прясно мляко от магазина и Нидо, по-добре да е Нидо.


Да,аз затова питам...като замянка на прясното.
Защото дъщеря ми отдавна не пие АМ,а само прясно мляко и то като напитка....не като задължителна дневна доза преди лягане....и онзи ден и взех и каза,че е мнооого вкусно  Joy Та си викам да и взимам поне такова ,а и аз си правя и е  много гот,защото не ми вкисва в хладилника.Обикновено все има по някоя застояла кутия из хладилника Tired

А на малкия си му давам АМ,то поне е с разни витамини вътре.

Последна редакция: чт, 10 фев 2011, 19:36 от elfi4ka

# 78
  • Мнения: 3 621
elfi4ka щом и е харесало Нидо-то няма проблем да и го даваш. И аз го харесвам, винаги имам една кутия в къщи, наистина го предпочитам пред прясното което продават в магазините.

# 79
  • Мнения: 2 172
elfi4ka щом и е харесало Нидо-то няма проблем да и го даваш. И аз го харесвам, винаги имам една кутия в къщи, наистина го предпочитам пред прясното което продават в магазините.


  bouquet

# 80
  • Мнения: 1 534
Продължавам да давам 3-ката на ДМ, цока и сутрин и вечер по около 240-270мл. Хич нямам притеснения, докато си го иска е негово Peace По добре това ,отколкото разни пресни млека пък били и те "прясно мляко за деца" Stop
Доволна съм от марката,купувам все още от кашите в бурканчета. Пуснали са някакви от 0,250гр. ябълка и овесени ядки, ами страхотно е просто. Идеално му стига за следобедно хаване към 16 часа.

# 81
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 371
След четените положителни отзиви за това мляко взех че го купих за бебето.За сега си го пие и нямаме проблеми. Hug

# 82
  • Мнения: 1 477
След четените положителни отзиви за това мляко взех че го купих за бебето.За сега си го пие и нямаме проблеми. Hug
Аз също прочетох много добри отзиви тук и реших да пробвам.Вече цял месец давам и нямаме проблеми.Признавам,че имах доста предразсъдъци,но не съжалявам,че смених милумила с babylove.

# 83
  • Мнения: 526
и аз съм много доволна от кашите и пюретата на ДМ. Мляко не съм купувала защото малката е на кърма, и кашите пак с кърма ги приготвям. Обожава ги! Досега съм давала само 2 вида - просо и 3 зърна, но се чудя дали да пробвам тези в бурканчетата. Не знам само млякото което съдържат адаптирано ли е?

# 84
  • Мнения: 1 947
    Аз купувах такова мляко в Германия и от България си купувахме лятото. Според моите изследвания на пазара Simple Smile , това мляко е на Милупа - както и други продукти на ДМ (напр. Балеа е Нивеа). Жалко, че нямат за над 1 година. Препоръчвам.

# 85
  • Мнения: 1 277
Ярка птица, 3-ката не е ли за над 1 г.?  newsm78

# 86
  • Мнения: 1 947
   Ами пише за над 10 м., но не съм се замисляла, че и за над 1 г. става. Laughing

# 87
  • Мнения: 3 114
Последно има ли ДХА и РХА, или не?

# 88
# 89
# 90
  • Мнения: 3 114
И сега, да сменям ли млякото, какво ще ме посъветвате.

# 91
  • Мнения: 160
Проучвайки видовете  АМ на пазара попаднах на вашата тема. Аз нямам предразсъдъци по повод марките. Все още търся нашето мляко. Ние сме мънички и не е препоръчително да сменяме често, но имаме проблем с изхождането. Засега ползвам АМ само като добавка (предимно сме на кърма). Пробвах 2 вида досега и ........ какво да ви кажа не съм доволна, не акаме ( а от едното акаме зелено Sad )

Но виждам, че повечето мнения са за по - големи дечица. Някой има ли впечатления от единичката?

# 92
  • Мнения: 2 172
Проучвайки видовете  АМ на пазара попаднах на вашата тема. Аз нямам предразсъдъци по повод марките. Все още търся нашето мляко. Ние сме мънички и не е препоръчително да сменяме често, но имаме проблем с изхождането. Засега ползвам АМ само като добавка (предимно сме на кърма). Пробвах 2 вида досега и ........ какво да ви кажа не съм доволна, не акаме ( а от едното акаме зелено Sad )

Но виждам, че повечето мнения са за по - големи дечица. Някой има ли впечатления от единичката?



С мляко с пробиотици ли дохранваш?

Това зеленото ми прилича на НАН ,тъй като то е с повече желязо  Grinning

Но специално за по-добро изхождане млякото трябва да е прОбиотици,например Розов Хип,Лактана...

# 93
  • Мнения: 2 658
........

Но виждам, че повечето мнения са за по - големи дечица. Някой има ли впечатления от единичката?



Давала съм единицата, перфектна си е, както и следващите. Моята дъщеря проблеми с това мляко никога не е имала по принцип.

# 94
  • Мнения: 160
Проучвайки видовете  АМ на пазара попаднах на вашата тема. Аз нямам предразсъдъци по повод марките. Все още търся нашето мляко. Ние сме мънички и не е препоръчително да сменяме често, но имаме проблем с изхождането. Засега ползвам АМ само като добавка (предимно сме на кърма). Пробвах 2 вида досега и ........ какво да ви кажа не съм доволна, не акаме ( а от едното акаме зелено Sad )

Но виждам, че повечето мнения са за по - големи дечица. Някой има ли впечатления от единичката?



С мляко с пробиотици ли дохранваш?

Това зеленото ми прилича на НАН ,тъй като то е с повече желязо  Grinning

Но специално за по-добро изхождане млякото трябва да е прОбиотици,например Розов Хип,Лактана...


Не, не е с пробиотици, ама давам Био Гая отделно .

А зеленото е от Фризо ХА и педи каза, че е заради ХА-то.

Да мине малко време, за да не е толова честа смяната на АМ, и ще пробвам и с тая марка Simple Smile

# 95
  • Мнения: 1 534
Моят хубостник акаше зелено от Аптамил Ар, с това няма проблем с цвета Laughing

# 96
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Бебето пие това мляко и си го харесва много  Grinning Аз не разбирам много много от АМ-та, но понеже като цяло съм доволна от марката - затова го взех.

# 97
  • Мнения: 182
И аз го взех вчера за проба, но още не съм давала.
Сега сравнявам кутията, с тази от Лактаната и виждам доста прилики в съдържанието. С изключение на пробиотиците и DHA и ARA, останалите съставки са почти същите.
 А начина на приготвяне, дозировката, дори и мерителната лъжица са абсолютно еднакви.
 Възможно ли е по това да се съди, че производителя е един и същ?

# 98
  • Мнения: 3 114
DHA i ARA са много важни ненаситени мастни киселини. Те се съдържат и в майчината кърма. Не бих казала, че съставът е почти един и същ, защото именно тези ненаситени мастни киселини и пробиотиците доближават млякото до някаква степен до кърмата. Аз давах Бейбилав за кратко, защото момченцето ми имаше един период, в който не искаше да пие мляко от шише, плачеше много и смених шишетата, после и млякото. Сега пак сме на Лактана.

# 99
  • София
  • Мнения: 117
Здравейте! Да се включа и аз. Синчето ми е на месец и половина. Започнах да дохранвам а АМ преди 2 седмици т.к. установихме, че не си дояжда от гърдата и наддаде малко първия месец. Просто го дава лежерно на гърдата и заспива. Както и да е, започнахме с Фризо НА, но нещо много се напъва като ака а акото не е гъсто  newsm78 Реших да взема НАН НА и сега го пробваме - да видим. Въпросът ми е дали babylove имат НА формула?

# 100
  • Мнения: 372
Всъщност не е напълно сигурна ползата от DHA i ARA в бебешките формули. Ето една статия по въпроса (на английски) :
http://pediatrics.about.com/cs/nutrition/a/dha_ara.htm

Ползата от пробиотиците е потвърдена, но те могат да се дават и допълнително, не с млякото.

# 101
  • Мнения: 3 114
Скарли, след като са открити в майчината кърма, ги включват и в адаптираните млека. За мен това е достатъчно.
Андули, бих те посъветвала да се обърнеш към консултант по кърмене, защото включването на добавка толкова рано може да намали кърмата ти. А относно наддаването - има бебета, които наддават по-малко от кърмата. При нас беше обратното, синът ми наддаваше по 1 кг-1 кг и 200 гр.

# 102
  • Мнения: 3 589
Моето дете израстна с това мляко babylove и още го пие, тройка.
Прекрасно й понася и много го обича. За тази цена е просто Перфектно.

# 103
  • Мнения: 215
За мое съжаление нашето момченце не хареса млякото ... Но преди него не хареса и Милумил и Аптамил. Решила съм да го пробвам и с Лактана Био, но след време.
На мама млекцето му е най-сладко, така че продължаваме на кърма  Peace

# 104
  • Мнения: 3 589
аз ще го сменям

тройката я направили в пакет от 500 г, с годност 2-3 седмици след отваряне.
те. трябва всеки ден да яде, което не става, и трябва да хвърлям #2gunfire

# 105
  • Мнения: 8 909
При нас пък изчезнаха. Ще проверя пак довечера, но имаше някакъв проблем с доставките.

# 106
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Много малко зареждат. Аз преди 2 седмици изкупих всичко, което бяха получили - цели 6 кутии  ooooh!

# 107
  • Мнения: 160
Amanita по колко даваш , колко ядения имате за 24 часа и за колко време ти свършва една кутия от 600 гр?

# 108
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Обичайно по 130 яде през деня - през 3 часа, вечер след баня изяжда 160, нощем яде между 60-90 на 2 часа. След баня прави една пауза от 4-5 часа. Събират се 8-9 хранения за 24 часа
За 4 дни и половина ми свършва една кутия.

# 109
  • Мнения: 4 187
Много малко зареждат. Аз преди 2 седмици изкупих всичко, което бяха получили - цели 6 кутии  ooooh!

Днес потърсих 3ка, няма ! Ходих до два от магазините им , до две седмици нямало да получат  Rolling Eyes . За първи път ми се случва, но ми стана тъпо...

# 110
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Ами в момента сменяват опаковките - така ми отговориха на сайта им във фейсбук... Очаквало се до няколко дни да се нормализират нещата пък да видим  Rolling Eyes

# 111
  • Мнения: 3 114
Лактана Био е добра алтернатива, но на по-висока цена.

# 112
  • Мнения: 182
Освен промяна в опаковките, има промяна и в съдържанието на двойката.  Мойто дребното нещо не иска да го пие напоследък, но не съм сигурна дали е от смяната, защото и пюрета отказва от няколко дена.

star, а двойка имаше ли? Да не се разкарвам напразно, ако няма  Simple Smile 

# 113
  • Мнения: 4 187
Имаше 1 кутия - единичка, това в Гранд Мол ! В този до съда, нямаше нищо ...

# 114
  • Мнения: 160
Лактана Био е добра алтернатива, но на по-висока цена.
А бейбилов дали е добра алтернатива на лактана био ? Simple Smile Как мислите? Мисля все пак да си направя този експеримент с малката .  newsm78

# 115
  • Мнения: 182
Благодаря ти star, явно ще трябва пак да сменям млякото.

# 116
  • Мнения: 3 114
За мен няма по-добро АМ  Peace.

# 117
  • Мнения: 8 909
Не можех да дочакам новите опаковки.В края на май ми свърши последната кутия и минах на кисело мляко. Но моето дете е голямо.

# 118
  • Мнения: 4 187
Много ми е странно това обяснение със смяната на опаковките. Какво от това като ги сменят ?! Чак пък да станат такава дефицитна стока  Tired.... вече две седмици да не могат са си оправят зареждането !

# 119
  • Мнения: 182
Ами те вече са ги сменили, последния път купих от новите опаковки.

# 120
  • Видин
  • Мнения: 4 921
ДА, и аз последния път купих от зелените, само че това им е обяснението  Tired Дано скоро се нормализират нещата.
Останах неприятно изненадана и от новите цени на кашите  Tired

# 121
  • Мнения: 160
Да ви кажа, че вече сме на 3-та кутия от това мляко и сме ОК Simple Smile

Пийваме си го, аз съм супер доволна, че го има в магазина, че се разтваря добре и че си акаме Simple Smile

Единственото което се промени е че малко повече попръцква от него малката, ама ... И това, че ДМ не ми е под ръка ( но пък таткото ми е Wink )

# 122
  • Мнения: 160
Момичета имам едно питане. На кутията на млякото единичка пише , че и на 4 месеца трябва да се дава 150мл вода с 5 лъжички. Но от няколко дни малката много плаче като свърши шишенцето и не прави вече 4 часова пауза между храненията както преди.

Знам че бебетата не може да се движат по скали, схеми и таблици, но пък и не ми се ще да увеличавам, защото ме притеснява да не почне да наддава по много Simple Smile

Какво ще ме посъветвате? На повечето млека в 4 месец се увеличава на 180 мл вода с 6 лъжички, но тук не и сигурно има защо.

# 123
  • София
  • Мнения: 15 240
Аз бих увеличила малко количеството на млякото. Бебетата са различни, с различни потребности. Таблицата на кутията е ориентировъчна.

Някои казват, че "за да стигне, трябва да остане". Няма такова правило. Но очевидно на твоето бебе това количество мляко, което предлагаш, не му е достатъчно. Увеличи с една мерителна лъжица млякото и виж как ще се почувства детето.

# 124
  • Мнения: 1 947
   На самата кутия (в немското упътване) пише, че малки отклонения са незначителни. Точно както някои бебета сучат повече, така и други искат да пият повече от шишето. На моята ламичка малка не и стигаше никога предписаното, така че след съвет с педиатърката, се осмелих да му давам, колкото иска. Понякога просто си беше по-гладен.

# 125
  • Най-зеленият остров
  • Мнения: 50
Преди два дни открих тази тема и реших след прочетеното да потърся и аз такова АМ за моята буболечка. Но в нашия ДМ има само 1 и 2. На въпроса ми защо няма 3 - ка ми отговориха, че от много време не са получавали. Става въпрос за Бургас. И при вас ли е така или си има зареждане?

# 126
  • Мнения: 4 187
Тук отдавна заредиха ! Днес трябва да купувам, ще пиша дали съм взела 3ка !

# 127
  • Мнения: 2 172
Момичета имам едно питане. На кутията на млякото единичка пише , че и на 4 месеца трябва да се дава 150мл вода с 5 лъжички. Но от няколко дни малката много плаче като свърши шишенцето и не прави вече 4 часова пауза между храненията както преди.

Знам че бебетата не може да се движат по скали, схеми и таблици, но пък и не ми се ще да увеличавам, защото ме притеснява да не почне да наддава по много Simple Smile

Какво ще ме посъветвате? На повечето млека в 4 месец се увеличава на 180 мл вода с 6 лъжички, но тук не и сигурно има защо.

Моето малко момиче пие по 180 мл с 6 мерителни лъжици,а виж на колко месеца е  Crazy
Не е дебела,съвсем нормална е.Но прави по-големи паузи.Понякога и по 6-7 часа  Crazy Понякога по 4,зависи.Вечер яде последно в 23:30 преди да си легна и след това се буди чак в 8-9 часа сутринта.
Не сме на Бейбилав,но просто споделям  Peace
Тези таблици са много ориентировъчни,а всяко бебе е с различни потребности  Peace

# 128
  • Мнения: 160
 Grinning вие направо ме изумихте! ( и успокоихте)

Е аз отдавна си го увеличих, че тя ламята ще ни изяде ушите ако я оставя на 150мл

# 129
  • Мнения: 2
Адаптираното мляко на Babylove е чудесно. Дъщеря ми е на 9,5 месеца и до преди 2 седмици беше на кърма. След като проучих от форуми и приятелки кои са в момента най-добрите млека ги сведох до: Лактана Био, Аптамил и Милумил. Моята лекарка препоръча това на бейбилав и накрая направих сравнение между "моето #1" от проучванията, което се оказа Лактана Био и Бейбилав. Ето да видите, прдполагам ще ви е полезно:
Лактана БИО 3 - над 8 месеца
подробно съдържание

Състав: Обезмаслено мляко, обезмаслено мляко на прах, растителни масла, малтодекстрин, частично деминерализирана сладка суроватка на прах, скорбяла, плодова прах 4,3 г (ябълка, банан, портокал), фруктоза, плодов екстракт 0,6г.(ябълка, портокал), яйчно масло, рибено масло, калциев фосфат 0,12 г, калциев карбонат 0,2 г, витамин С, железен лактат 27,4 мг, цинков сулфат 8,2 мг, бифидобактерии (B.longum, B.breve, B.bifidum, B.infantis), витамин Е, ниацин, калциев-D-пантотенат, меден сулфат 983 мкг, витамин А, витамин В1, витамин В6,манганов сулфат 261 мкг, витамин В2, калиев йодид 148 мкг, витамин D, фолиева киселина, витамин К1, натриев селенат 23 мкг.
Опаковка: 600 гр. (2х300гр).
Ориентировъчна цена: 22,50лв.


babylove 2 6-8 месеца
Състав (на 100гр прах) Обезмаслено мляко*, частично деминерализирана сладка сурватка на прах*, раститесни масла*, малтодекстрин*, обезмаслено мляко на прах*, калциев карбонат 250мг/100г, калиев хлорид 200мг/100г, витамин С,витамин Е, железен лактат 13,5мг/100г, цинков сулфат 8,2мг/100г, ниацин, калциев Д-пантотенат, меден сулфат 983/100г, витамин А, витамин В6, манганов сулфат 269/100, витамин В2, калиев йодат 148/100, фолиева киселина, витамин К1, натриев селенат 23/100, витамин Д
* - от биологичен произход
Опаковка: 600 гр. (2х300гр).
Цена: 10,50лв.

Подчертах само разликите, които са почти несъществени като изключим важната разлика, че в Лактана Био има пробиотици, останалото е едно и също, а разликата в цената огроооомна. Ние много добре приехме млякото на бейбилав и понеже сме с чувствителен стомах и до скоро имахме колики приемаме отделно пробиотик. Така че, ако давате каши с пробиотик или под някаква форма подсилвате имунитета с пробиотик, няма смисъл то 2,5 пъти по-високата цена. И двете млека са немски и качеството е гарнатирано, просто марката на ДМ-ите не плаща за реклама и не плаща на българските лекари да го предписват на майките. Дано да съм била полезна.

# 130
  • Мнения: 160
Ама аз не съм ли споделила подозренията си , че бейбилъв и Лактана според мен даже се правят на едно и също място Simple Smile

Я да ви питам, малката е на година и 2 месеца, но все още и давам двойката, тъй като не хареса тройката. Дали това е някакъв проблем?

# 131
  • Мнения: 2 216
Защо да е проблем? Детето си има вкус и предпочитания

# 132
  • Мнения: 3 589
Съдържанието се съобразявало според нуждите на възрастта, затова е добре детето да минава от 1 на 2 на 3 ....
Защото 2ката не съдържа необходимите за по-голямо дете компоненти. Това знам аз по въпроса, но никога не съм седнала да правя сравнение между състава на 2 и 3 и да търся разликите...

# 133
  • Мнения: 2 216
Най - добре да се сравни състава, но щом детето не харесва 3ка аз бих продължила да давам 2ката или да премина на др. марка мляко

# 134
  • Мнения: 34
Здравейте , моята бебка е недоносена и пиеше Фризо прематур а от както минахме на единицата  ми е много трудно Sad Сменяме ги постоянно защото имаме проблем с акането едното я запича а пък от другото т.е. Аптамила повръща и ака рядко а пък са ми и много скъпи и не знам какво да правя . Та въпросът ми е мога ли да й давам babylove 1 или то е само за доносени?
Благодаря ви предварително !  Simple Smile

# 135
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 780
Фризо 1 и babylove 1 са за една и съща възраст бебета.Щом даваш първото не виждам причина да не можеш да даваш второто.

# 136
  • София
  • Мнения: 484
Здравейте , моята бебка е недоносена и пиеше Фризо прематур а от както минахме на единицата  ми е много трудно Sad Сменяме ги постоянно защото имаме проблем с акането едното я запича а пък от другото т.е. Аптамила повръща и ака рядко а пък са ми и много скъпи и не знам какво да правя . Та въпросът ми е мога ли да й давам babylove 1 или то е само за доносени?
Благодаря ви предварително !  Simple Smile

Здравей, моята дъщеричка също се роди с ниско тегло. На нас също ни предписаха Фрисо прематюр. малката го понасяше добре , макар и малко да му се мръщеше ( на вкус е отвратително). Като съвет от педиатърката в частен родилен дом, беше да давам това или друго мляко за недоносени и сниско тегло до навършване на 3 кг Peace. Иначе имам и на  Нан мляко за недоносени, на средна цена   http://apteka.framar.bg/01002276/%D0%BF%D1%80%D0%B5-%D0%BD%D0%B0 … D1%8F%D0%BA%D0%BE
  Ако нямате 3 кг недей да преминаваш на друго мляко. Ето една статия http://www.medicine.bg/novini/nedonosenite-bebeta-se-nujdayat-ot-specialni-mleka

# 137
  • Мнения: 34
Здравейте , моята бебка е недоносена и пиеше Фризо прематур а от както минахме на единицата  ми е много трудно Sad Сменяме ги постоянно защото имаме проблем с акането едното я запича а пък от другото т.е. Аптамила повръща и ака рядко а пък са ми и много скъпи и не знам какво да правя . Та въпросът ми е мога ли да й давам babylove 1 или то е само за доносени?
Благодаря ви предварително !  Simple Smile

Здравей, моята дъщеричка също се роди с ниско тегло. На нас също ни предписаха Фрисо прематюр. малката го понасяше добре , макар и малко да му се мръщеше ( на вкус е отвратително). Като съвет от педиатърката в частен родилен дом, беше да давам това или друго мляко за недоносени и сниско тегло до навършване на 3 кг Peace. Иначе имам и на  Нан мляко за недоносени, на средна цена   http://apteka.framar.bg/01002276/%D0%BF%D1%80%D0%B5-%D0%BD%D0%B0%D0%BD-400-%D0%B3%D1%80-%D0%B0%D0%B4%D0%B0%D0%BF%D1%82%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%BE-%D0%BC%D0%BB%D1%8F%D0%BA%D0%BE
  Ако нямате 3 кг недей да преминаваш на друго мляко. Ето една статия http://www.medicine.bg/novini/nedonosenite-bebeta-se-nujdayat-ot-specialni-mleka
Благодаря за отговора! Тя вече тежи 4800г. и тъй-като прочетох за babylove и ми стори добра оферта искам да проверя със сигурност да не е някое менте като се има в предвид цената му а имено около 10 лева за 600 гр. , а на всеки два дни да взимам мляко от 18лв просто не отговаря на бюджета ни Sad

# 138
  • Мнения: 160
Здравейте , моята бебка е недоносена и пиеше Фризо прематур а от както минахме на единицата  ми е много трудно Sad Сменяме ги постоянно защото имаме проблем с акането едното я запича а пък от другото т.е. Аптамила повръща и ака рядко а пък са ми и много скъпи и не знам какво да правя . Та въпросът ми е мога ли да й давам babylove 1 или то е само за доносени?
Благодаря ви предварително !  Simple Smile

Здравей, моята дъщеричка също се роди с ниско тегло. На нас също ни предписаха Фрисо прематюр. малката го понасяше добре , макар и малко да му се мръщеше ( на вкус е отвратително). Като съвет от педиатърката в частен родилен дом, беше да давам това или друго мляко за недоносени и сниско тегло до навършване на 3 кг Peace. Иначе имам и на  Нан мляко за недоносени, на средна цена   http://apteka.framar.bg/01002276/%D0%BF%D1%80%D0%B5-%D0%BD%D0%B0%D0%BD-400-%D0%B3%D1%80-%D0%B0%D0%B4%D0%B0%D0%BF%D1%82%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%BE-%D0%BC%D0%BB%D1%8F%D0%BA%D0%BE
  Ако нямате 3 кг недей да преминаваш на друго мляко. Ето една статия http://www.medicine.bg/novini/nedonosenite-bebeta-se-nujdayat-ot-specialni-mleka
Благодаря за отговора! Тя вече тежи 4800г. и тъй-като прочетох за babylove и ми стори добра оферта искам да проверя със сигурност да не е някое менте като се има в предвид цената му а имено около 10 лева за 600 гр. , а на всеки два дни да взимам мляко от 18лв просто не отговаря на бюджета ни Sad

Ина много е добро млякото. Лесно се разтваря и казетвото му е страхотно. ПСвен това е био. Няма да сбъркапш

# 139
  • София
  • Мнения: 619
Здравейте! Нашето бебче е на 18 дни. Хапва по малко кърма,но се дохранваме с АМ. До днес използвах Milumil Milupa  ,но от тази вечер мисля да опитаме и с Babylove на DM. Ще пиша за архива отзиви. Дано само мъжа ми да се прибере с него и да няма проблем в магазина с наличностите. Flutter

Т.к. няма друг писал след мен ще продължа с коментарите си в същия абзац.
Купихме млякото от DM в Serdika Center за 11,50лв. 600гр. Днес хапна вече два пъти от него и не се е мръщил-пък и няма защо. Мирише хубаво и като показания се различава за по-добро с малко от Milupa-та.Ще продължим да го хапваме пък ще видим. Дано само от смяната на млеката не предизвикам чревни проблеми.

Последна редакция: сб, 25 яну 2014, 16:16 от ronkis

# 140
  • Мнения: 160
ronkis пиши как сте и ти дали си доволна. А защо реши да смениш Милупата?

# 141
  • София
  • Мнения: 619
ronkis пиши как сте и ти дали си доволна. А защо реши да смениш Милупата?
Здравейте! На кратко да кажа,че млякото е много добро! Итън го хапва лакомо! kukumindrela реших да го сменя защото от Milupata много се запичаше. Не,че сега с Babylove запека не продължава,но сякаш имаме по малко дни със запек.На мен млякото ми го препоръча приятелка. Таткото й го носи от Германия-там е на цена от 4 евро. От финаносава гледна точка също да си призная ми допадна Babylove. Milupata я взимам за 11евро от Германия-разликата  е 12лв. В крайна сметка млякото не отстъпва на Milupa.И имайки в предвид,че се лапа за 6 дни, а сега сме едва на 30дни....4 евро ми идват добре на бюджета. Пък и тук цената му е 12лв.

# 142
  • София
  • Мнения: 1 489
ronkis, за съжаление от днес млякото се е увеличило на 14.99 лв и не знам дали си струва вече да се купува, като за 2 лева отгоре има много по-добри млека. Жалко, че от българския DM се опитват да ни прецакат, понеже видяха интерес към това мляко. Пишеш, че януари е било 11.90 лв, после беше 12.29, а сега 14.99. Много съм разочарована от политиката на ДМ Sad

# 143
  • София
  • Мнения: 484
Мисля , че от февруари почти всички млека са увеличени

# 144
  • СОФИЯ
  • Мнения: 532
за увеличението на цената - ок,но за пореден път имат проблем с доставките. ooooh!

# 145
  • София
  • Мнения: 1 489
за увеличението на цената - ок,но за пореден път имат проблем с доставките. ooooh!

пак ли???????

# 146
  • СОФИЯ
  • Мнения: 532
за увеличението на цената - ок,но за пореден път имат проблем с доставките. ooooh!

пак ли???????
ами да,за babylove 2 ,има само на пиротска и в подлеза на НДК,не се знае кога ще възобновят доставките .

# 147
  • София
  • Мнения: 1 489
за увеличението на цената - ок,но за пореден път имат проблем с доставките. ooooh!

пак ли???????
ами да,за babylove 2 ,има само на пиротска и в подлеза на НДК,не се знае кога ще възобновят доставките .

Ние сме още на 1, но на Пиротска купих последните 2 кутии преди 2 дни.

# 148
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Момичета, пишете моля, когато видите на Пиротска или на СУ еденичка, защото всички магазини са ми далече, но поне до тези двата мога да пратя каката ... Днес им се обаждах по телефона, но казаха, че нямат Sad

# 149
  • Мнения: 2 237
Аз купувам Бейбилов АМ 2 от магазина срещу Интерпред. И имат. И двойка, и тройка. (за едно не съм гледала). Преди няколко дни купихме от този на Стамболийски и имаше колкото поискате.

# 150
  • София
  • Мнения: 1 489
Има вече зареждане, сега бях на Пиротска, по 11.99 са 1-чките, НО млеката са в нова опаковка, вече не са БИО. Гледах съдържанието и има лека разминавка, повечето вещества са с леко намален грамаж. Купих 2, пък ще видим, дано му понесат.

# 151
  • СОФИЯ
  • Мнения: 532
поне са намалили цената ,след като са занижили качеството.аз честно казано съм леко разочарована.

# 152
  • Мнения: 2 237
Стига бе хора, наистина ли вече не са био? Ама всичките ли , и 2 и 3? Еееее, това е супер разочароващо......

# 153
  • София
  • Мнения: 1 489
поне са намалили цената ,след като са занижили качеството.аз честно казано съм леко разочарована.
Ама пробва ли го вече това мляко? Аз също се разочаровах, че не е био, но още не съм му давала - ще си изпием първо другото, че имам кутия и половина.

blizna4e, да, не са био, нали имаше проблем с  някаква суровина, та май са решили вече да е обикновено мляко. Дано малкия го понесе добре. В ДМ на Пиротска имаше и от старите млека 2 и 3, които са био, може би са останали и като ги продадат - край. 1-ца нямаше.

# 154
  • СОФИЯ
  • Мнения: 532
  отговора на ДМ ,относно запитването ми за АМ и доставките му:"Здравей. Досегашните BIO млека ще бъдат заменени с нови BIO млека с Бифидус и отново ще бъдат със зелени опаковки. Очакваме babylove млеката BIO с Бифидус PRE, 1 и 2 този месец, като по-късно ще бъде въведено и BIO с Бифидус 3. В асортимента въведохме и млека с обикновено качество, тоест не със био съставки, които са със сини опаковки. Налични са и в четирите си вида PRE, 1, 2 и 3. Поздрави и хубав ден "                                 

# 155
  • София
  • Мнения: 1 489
  отговора на ДМ ,относно запитването ми за АМ и доставките му:"Здравей. Досегашните BIO млека ще бъдат заменени с нови BIO млека с Бифидус и отново ще бъдат със зелени опаковки. Очакваме babylove млеката BIO с Бифидус PRE, 1 и 2 този месец, като по-късно ще бъде въведено и BIO с Бифидус 3. В асортимента въведохме и млека с обикновено качество, тоест не със био съставки, които са със сини опаковки. Налични са и в четирите си вида PRE, 1, 2 и 3. Поздрави и хубав ден "                                 

Поне са ти отговорили, а на мен преди време не отговориха. Цените сигурно ще скочат и то по-добре да бях минала на лактана био...

# 156
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Момичета, да сте виждали някъде еденичка - зелена (от био-то) ... Днес минах през ДМ на Пиротска и имаше само синя еденичка, а аз смених млякото от Хип на Бейбилав и трябва да си купя няколко кутии, че да не ми се налага да сменям пак ...

# 157
  • София
  • Мнения: 1 489
Сега сменяли опаковките на био-то и още няма внос. Не се знае и кога ще има. ММ познава управителя на ДМ НДК и като има инфо ще пиша.

# 158
  • СОФИЯ
  • Мнения: 532
Здравейте, приятели! Във връзка с много бройните запитвания относно проблемната доставка на babylove BIO млеката публикуваме следната обобщена и актуална информация:
1. Досегашните babylove Bio млека вече не са в активния асортимент на dm България и поради това наличностите от babylove Pre, babylove 1 и babylove 2 са в единични филиали в страната и са остатъчни бройки.
2. Тези стари BIO млека ще бъдат заменени от нови също BIO млека с подобрена формула с бифидус. Oпаковките им са отново зелени. За съжаление, и при новите BIO млека остава проблемът с био суровините и не може да гарантираме редовна доставка. Не бихме могли да се ангажираме с конкретна дата или период на тяхната доставка, но всичко, което получим в склада на dm България, незабавно се рапределя по dm магазините в цялата страна.
3. Заради проблемите със суровините при BIO млеката въведохме в асортимента нови конвенционални млека babylove, тоест такива, които не са с био съставки. Те са в синя опаковка и въпреки че не са произведени с био суровини, отговарят на нашите високи изисквания за качество и комфорт на най-малките ни клиенти. Вече има наличности от всички тях Pre, 1, 2 и 3 по филиалите.

Извиняваме се още веднъж на всички родители - верни клиенти на dm за причиненото неудобство и така създадената неприятна ситуация с доставката на BIO млеката babylove. това е от сайта на ДМ

# 159
  • София
  • Мнения: 1 489
Малкия се запече зверски от другото им мляко и от днес сме на ХИП. И то е био, и то е с пробиотик. След втория прием ака. Ако му понася добре, изобщо няма да им чакам доставката на биото на ДМ. То за няколко лева разлика само да трепериш дали ще има или няма днес в магазина, изобщо не си заслужава. Освен това ако ХИП се поръчва от Амазон, излиза по-евтино от биото на бейбилов. Хипа освен това е по-гъстичко и повече засища.

# 160
  • Мнения: 2 237
Момичета, има ли някой да ползва 3-ката на Бейбилов?  Thinking Малкия след няколко дни става на 10 месеца и минах днес на 3-ка. Обаче....много трудно ми се разтваря. А и нещо ми е гадно на вкус. Стои на едни кристалчета (като Хуманата) Колко ли не го джурках, не се разби напълно. Да не говорим, че половината го остави...Някой да има наблюдения върху тройката?

# 161
  • София
  • Мнения: 1 489
Момичета, има ли някой да ползва 3-ката на Бейбилов?  Thinking Малкия след няколко дни става на 10 месеца и минах днес на 3-ка. Обаче....много трудно ми се разтваря. А и нещо ми е гадно на вкус. Стои на едни кристалчета (като Хуманата) Колко ли не го джурках, не се разби напълно. Да не говорим, че половината го остави...Някой да има наблюдения върху тройката?

За биото ли става дума, или за новото? Провери дали правилно приготвяш млякото, както е указано на опаковката.

# 162
  • Мнения: 2 237
За биото. Ами правилно го приготвям, то не е голяма философия. Само с вряла вода не съм пробвала, но то докато изстине, малкия ще ореве света....  ooooh!

# 163
  • София
  • Мнения: 1 489
За биото. Ами правилно го приготвям, то не е голяма философия. Само с вряла вода не съм пробвала, но то докато изстине, малкия ще ореве света....  ooooh!
Аз 3-ка не съм давала, но принципно за това мляко имаше само добри отзиви и специално знам от човек, който е ползвал 3-ката. Аз не съм имала проблем с единицата.

# 164
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Мен ме загубиха като клиент ... Преди 2 месеца бях купила 1-ца от биото. До преди седмица давах Хип. Дадох биото, но свърши и купих от синята опаковка ... Пи 3 пъти; има много пяна; детето се гърчи; след ядене връща независимо, че се е оригнала и то до следващото хранене; върнаха се коликите ... Сега тичах до аптеката с двете за Хип, защото след поредното връщане се задави жестоко и спря да диша ... Край с ДМ за мен ...

# 165
  • Мнения: 2 237
Ето и днеска направих...Ми спазвам стриктно всичко (все пак имам опит) и остава на бучки ! След половинчасово джуркане .  Обмислям да мина на друго мляко. Определено 3-ката не ми допада, както и на бебето. Пие го, но с очевидно нежелание. За пяната да не говорим.

# 166
  • София
  • Мнения: 1 489
Мен ме загубиха като клиент ... Преди 2 месеца бях купила 1-ца от биото. До преди седмица давах Хип. Дадох биото, но свърши и купих от синята опаковка ... Пи 3 пъти; има много пяна; детето се гърчи; след ядене връща независимо, че се е оригнала и то до следващото хранене; върнаха се коликите ... Сега тичах до аптеката с двете за Хип, защото след поредното връщане се задави жестоко и спря да диша ... Край с ДМ за мен ...
Аз бях много доволна от 1-цата био, но за съжаление новото им не-био мляко е кошмарно. Всичко, което казваш е така. Нашето бебе получи също колики наново. За да не прави пяна млякото, аз го бърках с лъжичка интензивно, но това едва ли е важно вече. Не им прави чест да рекламират това мляко като също толкова добро, както предното.
Ние също минахме на ХИП - combotic в синята опаковка. Искам да те питам доволни ли сте от него? Яни ака вчера 2 пъти, но днес имаше пак зелено ако и се чудя дали още не е привикнал към млякото, или и това не му понася.

Ето и днеска направих...Ми спазвам стриктно всичко (все пак имам опит) и остава на бучки ! След половинчасово джуркане .  Обмислям да мина на друго мляко. Определено 3-ката не ми допада, както и на бебето. Пие го, но с очевидно нежелание. За пяната да не говорим.
Докато решиш на кое друго мляко ще минаваш, може да пробваш да разтваряш млякото в по-топла вода и да бъркаш с лъжичка. Определено така се разтваря по-добре. Ако нямаш време да чакаш, сипи 1/3 от водата гореща, 1/3 студена и тогава се опитай да разтвориш млякото. После още 1/3 студена, разклащаш и е готово за консумация. А най-добре го смени, като не си доволна. И без това не се знае, като свършат запасите, дали ще има пак внос.

# 167
  • Мнения: 2 237
Днес се разтвори по-добре, но сложих вряла вода. Обаче малкия се запече. Иначе си ходи редовно, но от три дни (от както е на млякото) се запече. Пие го, но едва-едва....Та ще изразходвам и го сменям. Вероятно ще се върна пак на Лактана  Thinking
Иначе двойката беше перфектна и не сме имали проблеми с нея.

# 168
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
babyface76, аз съм доволна от Хип-а, но проблема за мен е високата цена ... Сега ще търся начин или някой, който да ми поръчва от Англия, защото там пакета от 800 гр. е 8 лири - излиза о/о 21-22 лв. с доставката до тук с посредник, а тук кутията е 29-31 лв. Но да не спамим в тази тема ... Има тема за Хип ...

# 169
  • София
  • Мнения: 1 489
babyface76, аз съм доволна от Хип-а, но проблема за мен е високата цена ... Сега ще търся начин или някой, който да ми поръчва от Англия, защото там пакета от 800 гр. е 8 лири - излиза о/о 21-22 лв. с доставката до тук с посредник, а тук кутията е 29-31 лв. Но да не спамим в тази тема ... Има тема за Хип ...
Аз го намерих за 26.30лв. Ако си от Сф и те интересува, пиши на ЛС за да не спамим. Нашия е още запечен и не знам какво да го правя. Колко време след смяната на млякото се разбира дали му понася?

 blizna4e, като не си доволна от това мляко, не го взимай. Явно нещо са сгафили. Аз се чудех между лактаната и хип кое е по-добро, като се видя, че няма да сме на бейбилов.

# 170
  • Мнения: 2 237
Ох, изразходвам още една кутия и го махам  ooooh! Как ли не опитах да го правя, по какви ли не методи...и все седи на едни огромни буци ! А малкия се буди  гладен, не го засища.

# 171
  • София
  • Мнения: 1 489
Вчера в ДМ в подлеза на СУ имаше от новото био мляко babylove 1 и 3, 2 не видях. Цената му беше 12.29 лв. Страх ме е пак да минаваме на него, че може да изчезне отново. Някой има ли някакво инфо какво се случва?

# 172
  • София
  • Мнения: 619
Здравейте! Ние имаме вече първите 3 кутии от новите мелка Babylove BIO 1 с т.нар. подобрена рецепта. В момента сме с ужасна алергия,която клони към типа млечна алергия! Ще сменим млякото от тази вечер с HIPP BIO 1  за да видим дали ще се повлияе. Писах на DM Германия за това да ме информират за това в какво точно се състои промяна в съставките на млеката. Толкова харесвахме това мляко...  Sad

# 173
  • София
  • Мнения: 619
Някой може ли да ми даде списък със съставките на BabyLove BIO 1, но ми е важно да е от старото. Да не е от новото с подобрената рецепта! Иначе ако някой иска мога да му продам 2 кутии сега и още 3 които чакам да ми донесат от Германия след седмица.

# 174
  • София
  • Мнения: 1 489
Олейййй, ужасно! На косъм бях да го купя! Вземи хип, аз съм доволна и дано изчезне обрива! Пиши и на други места да знаят хората и да не купуват.

# 175
  • София
  • Мнения: 619
Олейййй, ужасно! На косъм бях да го купя! Вземи хип, аз съм доволна и дано изчезне обрива! Пиши и на други места да знаят хората и да не купуват.
Ами не знам до колко млякото е виновно или самия организъм му е дошло в повече превишените съставки.

# 176
  • София
  • Мнения: 619
Здравейте! Връщам се след 3 месеца в темичката за да споделя развоя на събитията! Оказва се,че не млякото е дало реакция при Итън!Явно е някаква слънчева алергия,защото на няколко пъти се изрива и то без изобщо да е пил мляко. А когато след първи обрив всичко отшумя и го захраних с мляко нямаше проблем. Сега даже пие БИО 2-ка. Също няма проблем. Какво се случва  newsm78 не знам. Хапваме яко пюрета и каши и няма проблем. Даже днес мисля да дам кисело мляко. Мисля,че на 71/2м. не е рано и ще понесе!

# 177
  • Мнения: X
Кисело мляко се дава след 10 месеца

# 178
  • София
  • Мнения: 1 489
Аз също дадох на 71/2. Много добре се понася. С доста неща не съм съгласна, относно писането за киселото мляко. Прясното е друга категория. Но не е тук мястото да се обсъжда.

# 179
  • Мнения: 1
здравейте!
искам да попитам относно тези АМ че се шашкам много вече.Имам бебка на 1 месец.От 20-ия ден е само на АМ.Започнахме с НАН 1,обаче лекарката ни го смени с НАН АР 1,имала вид на повръщащо бебе и гъбички.Връщаме по малко не след всяко ядене и,когато се напъва,че ни запече млякото.Връщането от АР формулата не че спря пак връщаме,но това нередовно ходене по голчма нужда...попитах я дали да го сменя,каза търпение му е майката,ама може ли да слагам всеки ден свещички и мисля на своя глава да го сменя.Ако има някоя мама със същите проблеми ще съм мн благодарна да даде съвет

# 180
  • София
  • Мнения: 1 489
Моето дете си връщаше постоянно до скоро. Не е от АМ, ще го израсте това с времето. Относно бейбилов, бяхме много доволни, но го спряха биото и от обикновеното се запече. Минахме на хип и повече не съм го сменяла.

# 181
  • Мнения: 557
Има ли някой който дава преходното мляко био 3 в зелената кутия? Интересува ме какво пише на етикета , колко време след като е разтворено млякото може да се дава на дете?

# 182
  • Мнения: 206
Aз не съм доволнa от AМ babylove бебето повръщaше нa фонтaн след всяко хрaнене  педи мислеше че е рефлукс и ни прaтихa нa изследвaния но небеше еднa приятелкa ме посaветвa дa сменя млякото след кaто го смених никогa не ми е повръщaлa. Но при всяко дете е рaзлично трябвa дa пробвaш зa дa рaзбереш

# 183
  • Мнения: 5
Здравейте,
От съвсем скоро давам на моето бебе Babylove Bio 2 преходно мляко и засега сме много доволни. Преди това бяхме на Frisolac 1 HA. Откакто минахме на Babylove, започна да пълни памперсите редовно и изобщо му се отрази много добре.
Има ли и други, които в момента са на това мляко?!

# 184
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Аз ползвам 3-ката БИО ..., ама пак изчезна от магазините и ми се налага да ползвам обикновеното ... Миналата година, когато се роди малката пак имаше някаква драма с доставките и нямаше млека повече от месец ... И аз си поръчвах ХИП от Амазон ... Сега, преди месец, реших да пробвам пак с Babylove ... Приема се супер добре от детето, но ... Не знам какво им става с доставките по това време на годината януари-март ...
Ако някой от магазините се наеме да отговори как ще са в близките 2-3 седмици доставките на млякото ще съм много благодарна, защото имам само още една кутия ... и не ми се ще отново да сменям марката ...

# 185
  • София
  • Мнения: 1 489
Аз ползвам 3-ката БИО ..., ама пак изчезна от магазините и ми се налага да ползвам обикновеното ... Миналата година, когато се роди малката пак имаше някаква драма с доставките и нямаше млека повече от месец ... И аз си поръчвах ХИП от Амазон ... Сега, преди месец, реших да пробвам пак с Babylove ... Приема се супер добре от детето, но ... Не знам какво им става с доставките по това време на годината януари-март ...
Ако някой от магазините се наеме да отговори как ще са в близките 2-3 седмици доставките на млякото ще съм много благодарна, защото имам само още една кутия ... и не ми се ще отново да сменям марката ...
Ние сме по същия начин - като открих бейбилов и бях супер доволна. Обаче месец след това изчезна 1-цата от магазините. Чаках, чаках и се изнервих. И минахме на хип. Преди месец се върнахме на бейбилов, сега 3-ка и таман изпи 2 кутии - хоп, пак я няма. Купих му 2-ка, предпочитам го пред обикновеното, с което се беше запекъл миналата година. ММ има познат управител и доколкото знам, от миналия петък вече има доставка на 3-ка.

# 186
  • Мнения: 195
И ние откакто сме открили тази марка - все сме на него и  за трите ми деца.  Преди 2 дни пратих съпружеското тяло за 3-ка (преди бяхме на Био, после не...все се пие и съм доволна) - имало е от всички видове(това за Вн) + ново за по-големи деца . Сега взехме от него да го пробваме (на 1г 6м сме)

# 187
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
И аз гледах това за над годинка, но ще поизчакам още месец преди да го почнем Simple Smile Иначе благодаря на babyface76 за инфото, че млякото вече е налично. Аз нямам ДМ наблизо и голямата ми купува като се връща от училище ...

# 188
  • Мнения: 111
И аз да се включа.Ползваме млякото от четвъртия месец на беба.Много съм доволна понесе и добре предвид,че имахме проблем с ходенето по голяма нужда.След като се наложи да дохранвам бях взела кутия Хумана по съвет на педи,но се запече доста.След подробно проучване какво да е това мляко, което хем да е био, хем на поносима цена,а и добре действащо се спрях на бейбилов(аз съм фен на марката още от 2008г.със сина ми ползвах доста от техните продукти).Ходи си редовно по нужда,че и по два пъти понякога, няма болки в коремчето,повръщане и т.н.Сега ще минаваме на 2.При нас  няма проблем с доставките за сега!Една от служителките ми обясни,че имало проблем с биосуровината и затова изчезвало от време на време!

# 189
  • Мнения: 5
Пак ще се повторя, но при нас Babylove Bio 2 имаше много бърз и положителен ефект.
Докато бяхме на хипоалергенното Frisolac 1, постоянно пръцкаше, превиваше се, имаше болки в коремчето, а памперсите ако напълнеше веднъж на ден беше събитие. От както сме на Babylove, имало е дни в които е бил по нужда "номер 2" 5 пъти!!!, и нито един ден не е пропускал да се изходи. Млякото му понася много, много добре, а пък явно вкусът му толкова му харесва, че когато свърши дозата му започва да иска още, което преди не се беше случвало.
Тъкмо беше изпил първата си кутия Babylove и аз много глупаво се заблудих, че има някакъв проблем с разтварянето на млякото. По време на хранене му беше трудно пиенето, млякото не течеше и колкото и да го разклащах храненето не вървеше, и аз набедих млякото. Казах си, ето, то с тази пяна, не се е разтворило, давай да го сменяме докато е време. Оказа се, че проблемът бил в мен, по-точно по невнимание бях сложила биберон Авент 1 (с една дупка! Бях ги стерилизирала за да ги прибирам...) Sad, но това го установих едва когато мъжа ми вече беше купил Milupa Milumil 2 и започнахме да даваме от него. Само с един прием и се върнаха болките в коремчето, пръцките, въртенето нощем, а след втория и запека и връщането на мляко. Да не говорим, че не му хареса и вкуса явно, защото го пиеше с нежелание.
Пак минахме на Babylove, но преди това реших да питам управителя на филиала до нас дали има наличности и дали се очаква пак да изчезне това мляко. Той каза, че за сега изглежда всичко с доставките е наред и мога да кажа, че с удоволствие отново сме на Babylove.
В нашия филиал в Пловдив има от всички видове био млека на марката, както и от не-био вариантите. Дано и занапред да е така. Simple Smile
Ако се бях доверила на инстинкта си и собствената си преценка и не бях слушала педиатъра колко е СТРАШНО да се смени млякото, сигурно с единицата на Babylove Bio щяхме да спестим на горкото ни момче много проблеми, но уви... Sad Занапред поне ще знам!

# 190
  • София
  • Мнения: 1 489
Това с конвенционалното качество пролетта го запече и затова минахме на ХИП. Сега пак е на бейбилов. Като я няма тройката, взимаме 2-ка. Не знам правилно ли е така. Предпочитам го пред смяна на формулата. ММ сега донесе 3-ка от магазина им в подлеза на НДК.
 Roxy, ние първо бяхме на милумил и от него се запече също, а и миришеше гадно. На вкус не знам как е, но сигурно като миризмата. Мирише на прегоряло мляко, а не на сухо.

# 191
  • Мнения: 5
babyface76, аз сигурно също бих постъпила така когато липсва тройката за кратко време... Simple Smile
Наистина дано занапред да има всички видове био млека и да не се налага да им "треперим" ще ги има ли или не.
А този Milumil освен, че не ми мирише и на мен на мляко, ми се вижда доста рядък. Нищо, че мерителните лъжички са най-големите, които сме ползвали досега (близо 5 грама), но млякото направо прозира - не съм изненадана, че бебето ми не го хареса.

# 192
  • София
  • Мнения: 1 489
babyface76, аз сигурно също бих постъпила така когато липсва тройката за кратко време... Simple Smile
Наистина дано занапред да има всички видове био млека и да не се налага да им "треперим" ще ги има ли или не.
А този Milumil освен, че не ми мирише и на мен на мляко, ми се вижда доста рядък. Нищо, че мерителните лъжички са най-големите, които сме ползвали досега (близо 5 грама), но млякото направо прозира - не съм изненадана, че бебето ми не го хареса.
И аз това си спомням за милумил, че не му беше хранителен и като минахме на бейбилов, почна да се засища повече. С ХИП също се засищаше.

# 193
  • Мнения: 268
Здравейте и от нас Heart Eyesи ние ползваме това АМ и много се харесва.досега бяхме на био 3.а сега вземам от новото за малки деца Peaceа когато нямаше био3 ползвахме био2 .доволна съм и от каши и пюрета Wink

# 194
  • София
  • Мнения: 1 489
Здравейте и от нас Heart Eyesи ние ползваме това АМ и много се харесва.досега бяхме на био 3.а сега вземам от новото за малки деца Peaceа когато нямаше био3 ползвахме био2 .доволна съм и от каши и пюрета Wink
Какво е това ново мляко за малки деца? Ние сме на био3, но нещо май вече не го засища.

# 195
  • Мнения: 5
Здравейте и от нас Heart Eyesи ние ползваме това АМ и много се харесва.досега бяхме на био 3.а сега вземам от новото за малки деца Peaceа когато нямаше био3 ползвахме био2 .доволна съм и от каши и пюрета Wink
Какво е това ново мляко за малки деца? Ние сме на био3, но нещо май вече не го засища.
Ето това е млякото за деца над 12 месеца:
http://www.dm.de/de_homepage/babylove/produkte/babynahrung_kateg … milch-444729.html
Ние все още сме на Bio 2, много сме доволни. Малкият много го харесва на вкус, и да ви кажа даже не го приготвям според указанията, т.е. да разделям водата на две части, а наведнъж. Разклащам го много добре, и го оставям за няколко минути, които са достатъчни за пяната да изчезне напълно и млякото да изстине (а аз през това време му сменям памперса:)).
Досега не е имало случай да няма зареждане в ДМ, а на малкия му се отразява прекрасно на коремчето!
Също ползваме каши на ДМ, пак са био, млечната каша с банан за 6+ месеца е пак с био адаптирано мляко. Много е хубава!
Пюрета също взимам понякога, основно с телешко, пилешко и риба, защото няма от къде да му купя био месо и риба тук, иначе му готвя. Simple Smile


# 196
  • София
  • Мнения: 1 489
Здравейте и от нас Heart Eyesи ние ползваме това АМ и много се харесва.досега бяхме на био 3.а сега вземам от новото за малки деца Peaceа когато нямаше био3 ползвахме био2 .доволна съм и от каши и пюрета Wink
Какво е това ново мляко за малки деца? Ние сме на био3, но нещо май вече не го засища.
Ето това е млякото за деца над 12 месеца:
http://www.dm.de/de_homepage/babylove/produkte/babynahrung_kateg … milch-444729.html
Ние все още сме на Bio 2, много сме доволни. Малкият много го харесва на вкус, и да ви кажа даже не го приготвям според указанията, т.е. да разделям водата на две части, а наведнъж. Разклащам го много добре, и го оставям за няколко минути, които са достатъчни за пяната да изчезне напълно и млякото да изстине (а аз през това време му сменям памперса:)).
Досега не е имало случай да няма зареждане в ДМ, а на малкия му се отразява прекрасно на коремчето!
Също ползваме каши на ДМ, пак са био, млечната каша с банан за 6+ месеца е пак с био адаптирано мляко. Много е хубава!
Пюрета също взимам понякога, основно с телешко, пилешко и риба, защото няма от къде да му купя био месо и риба тук, иначе му готвя. Simple Smile


Благодаря много за линка, но това не е био мляко, а е от другата им серия млека с конвенционално качество. За съжаление аз не съм доволна от тях. Не съм някакъв био маниак, даже вече био  продукти почти не купувам. Ползвахме 1-цата, когато био1 беше изчезнало за около месец и малкия се запече, връщаше много заради пяната, не му се отрази добре на коремчето и затова ще си останем на био3 засега. Аз тогава им се бях ядосала много и минахме на хип. Едва преди около 2 месеца пак се върнахме на бейбилов.
Млякото и аз не го приготвям според указанията, а правя като теб.Simple Smile

# 197
  • Мнения: 268
Какво ще рече конвенц.. качество? Embarassedне е ли добро,не съм забелязала разлика в апетита на малчо Crazy

Последна редакция: нд, 01 мар 2015, 22:09 от el 8004

# 198
  • София
  • Мнения: 1 489
Какво ще рече конвенц.. качество? Embarassedне е ли добро,не съм забелязала разлика в апетита на малчо Crazy
Ами значи с обикновено качество, в случая не е био.
На мен тези млека ми се струваха по-редки като консистенция и малкия не се засищаше, пък за пяната да не говорим. Иначе между бейбилов био и хип разлика не намирам в качеството.

# 199
  • Мнения: 268
Аз не съм забелязала да не го засища.той пие само вечер.изцоква го,и заспива а понякога толкова му се спи че не го и изпива Heart Eyes и решавам да го храня  рано щото се събудил ,ама не бил гладен,просто човека се наспал Joy
ти как разбираш че не го засища?

# 200
  • София
  • Мнения: 1 489
Аз не съм забелязала да не го засища.той пие само вечер.изцоква го,и заспива а понякога толкова му се спи че не го и изпива Heart Eyes и решавам да го храня  рано щото се събудил ,ама не бил гладен,просто човека се наспал Joy
ти как разбираш че не го засища?

Тогава беше по-малък и основно на мляко. Ми като ми огладнява по-рано и нощем се буди и плаче и решавам, че не го засища.

# 201
  • Мнения: 1 318
Днес го купих, за да го пробвам и вечерта ще дам за първи път. Пюретата сама си ги готвя, но два пъти се наложи да купя и по препоръка на продавачката взех Babylove, ами супер са си и за млякото имам големи очаквания.

# 202
  • Мнения: 16
Здравейте и ние сме много доволни от 1 био. След няколко дни ще правим 5 месеца, малкия е захранен с пюре но все още му е рано според мен да замествам ядене изцяло. Ня кутията пише от 3-5 хранения дневно с АМ а нашите са  все още 6. Дали има някакъв проблем.

# 203
  • Мнения: 268
Не мисля че е проблем Blush

# 204
  • Варна
  • Мнения: 5 886
И ние това мляко купуваме от самото начало. Първо беше Pre, до сега - единичката и вече за първи път купих 2.
Много съм доволна.
Пюрета на марката още не съм пробвала, но и това ще стане.

# 205
  • Мнения: 5
Здравейте, момичета. Отдавна не е писано по темата, но се надявам някой да види и даде съвет.
След около месец очаквам първото си детенце и искам да си взема една кутия от Babylove АМлеката, да си имам в случай, че не потръгне с кърменето в началото. Вчера бях в магазин dm и видях 3 вида за новородени. Две с единица на тях, като на едното пише, че е с бифидус бактерия и едно, на което пише PRE с лилави букви. Вие от кое си взехте? Ако може на кратко за разликата между тях. Писах и на dm във фейсбук със същите въпроси, но много повече ми се иска да чуя Ваше мнение. Благодаря на отзовалите се.  Heart Eyes

# 206
  • София
  • Мнения: 1 489
Здравейте, момичета. Отдавна не е писано по темата, но се надявам някой да види и даде съвет.
След около месец очаквам първото си детенце и искам да си взема една кутия от Babylove АМлеката, да си имам в случай, че не потръгне с кърменето в началото. Вчера бях в магазин dm и видях 3 вида за новородени. Две с единица на тях, като на едното пише, че е с бифидус бактерия и едно, на което пише PRE с лилави букви. Вие от кое си взехте? Ако може на кратко за разликата между тях. Писах и на dm във фейсбук със същите въпроси, но много повече ми се иска да чуя Ваше мнение. Благодаря на отзовалите се.  Heart Eyes
Вземи това, на което пише БИО, а не с конвенционалното качество. Цената трябва да е около 15 лв. Другото е по-евтино. Аз вече не помня какви бяха надписите, че преди година и половина нашия отказа млякото и не съм взимала.

# 207
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Вземи БИО Simple Smile 1-цата, на която пише PRE е за недоносени бебета т.е. ако бебето се роди под 3 кг. се дава това мляко, за да е по-хранително, когато достигне 3 кг. се минава на обикновено АМ.

# 208
  • Мнения: 5
Именно за това PRE ми беше чуденката. Значи Био 1, и аз на него се спрях в началото като ги разглеждах на рафта, но си е друго да чуеш и някой, който ги е използвал вече. Благодаря Ви, момичета!  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт