Да помогнем отново на едно многодетно семейство

  • 11 800
  • 135
  •   1
Отговори
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Никога не съм си и помисляла, че ще пускам тема точно в този подфорум,но понякога живота ни изненадва много неприятно.
Търся помощ за приятелско семейство с три момчета / на 9, на 6 и най-малкото на няма и 3 годинки/ в изключително тежко положение.
Накратко историята е следната:
На 13.08/петък/ при нелеп инцидент в басейн таткото си чупи прешлен на врата и е настанен в болница.
Не закъснява и остатъка от лоша информация - налага се спешна животоспасяваща операция с трансплантация на изкуствен прешлен на стойност от 6000лв. / събрана от приятели/ и присъдата за таткото - прекъснат гръбначен мозък без никаква надежда за възстановяване.
Майката е съкратена след изтичане на майчинството, вече не и изплащат и обещетения.
Просто кара на 105лв. детски.
Голямият проблем е, че няма и как да започне работа скоро.
Таткото все още е в реанимация, все още се борят за живота му.
След прехвърлянето му в обикновена стая са уведомили майката, че ще трябва някой от семейството да го обслужва 24 часа в болницата.
Не ми се мисли и как ще се оправят и след изписването в къщи.
Реално тя сама няма как да обслужба напълно парализиран мъж 24часа в денонощието, да гледа деца и да ходи на работа.
Свекървата и свекърят и те ще помагат, доколкото могат повече физически, отколкото финансово.
От утре тръгва по социални грижи, хората от там са и обещали ако може да и отпуснат еднократна помощ поне за част от стойността на имплантите, които тя трябва да върне.

Молбата ми към вас е ако можем да и помогнем до изписването на мъжа.
След това той ще взима инвалидна пенсия и евентуално тя ще може да му стане личен асистент, за което също да получава пари.

Децата имат нужда от дрехи и обувки, нямат въглища, скоро няма да имат и пари за храна.
Очертава се тежка и гладна зима за тях.
Поне е обзавела двамата ученици с раници и ученически пособия.

Ако някоя от вас има запазени дрешки и обувки,които не и трябват или излишни пари, с които може да помогне майката ще бъде изключително благодарна.

Размерите на децата са :

№1 131 см - 35№ обувки
№2 115 см.- 30№ обувки
№3   92 см.- 26№ обувки.
 
Майката живее в София, кв.Требич.
При интерес на ЛС пускам веднага и нейния и моя телефон.
Мога да придружа всяка една от вас, която иска да я види утре и вдругиден, а след това от следващия вторник нататък.

Ако съм забравила нещо да напиша, питайте.
Страхувам се, че в момента единствения документ, който описва състоянието на таткото е бележка от болницата, която е издадена за пред социалните.
Мога да я сканирам и кача.

Призовавам отново големите Ви сърца.
Нека и помогнем.


Предварително едно огромно БЛАГОДАРЯ.

# 1
  • София
  • Мнения: 12 562
Ирена, имам дрехи, които ще станат и за трите деца, както и обувки. Носени са, но са запазени. Ще ти пиша ЛС

# 2
  • София
  • Мнения: 2 380
Милите те ... Дано таткото е по-добре ....  Praynig
От моето дете има много хубави дрешки, които почти не е носил и обувки, сандалки и ботушки, които ще станат на най-малкото дете.. Събирам ги сега и ще ги дадем заедно с Нана77.

# 3
  • Мнения: 2 471
Да следя темата. С дрехи не мога да помогна, защото имам момиченце, но може с нещо друго да съм полезна.

# 4
  • София
  • Мнения: 12 562
Нини, току що дадох шест торби с дрехи и обувки на Ирена. Така че мисля, че поне на първо време ще свършат работа. Май нямаше само обувки за най-големия батко.

Иначе ситуацията, доколкото разбирам е доста тежка...Трябва работа за майката, за да изхранва децата, а в същото време няма как да работи, защото ще трябва да се грижи за бащата...Бог да им е на помощ...

# 5
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Още не съм занесла нещата на майката.
Като премери нещата ще пиша дали има нужда от нещо конкретно.

Дълбок поклон към Нана и Весето за пълния багажник с дрешки и обувки.

А иначе действително Бог да им е на помощ.

# 6
  • Мнения: 2 471
За обувки ще разпитам мои познати, но не обещавам. Ще помоля и rut да провери в склада на ДБМ дали няма нещо подходящо.
Знам, че ще се включат и други приятели от форума. Все ще можем с малко продукти и подобни неща да помогнем. Предполагам, ако кандидатства за социална помощ за отопление (въглища) ще им отпуснат.
Не искам и да си представя, какво им е на хората положението в момента. Настръхнах, като прочетох за инцидента на таткото.

# 7
  • София
  • Мнения: 12 562
Нини, не знам как ще им отпуснат, защото таткото е още в болница т.е няма документи, епикризи и ТЕЛК-ове.

Иренка, хора сме, трябва да си помагаме, защото не се знае как утре ще се завърти колелото  Hug

# 8
  • Мнения: 2 471
Все ще намерим познати, които да дадат рамо в общината по адрес за каквато и да е помощ.
Още сега ще започна да разпитвам

# 9
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Майката още от утре започва да обикаля общините и социални грижи с бележката, която е издадена от болницата. Ще кандидатства за всички видове помощи, за които я одобрят на този момент.

# 10
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
irenaani за момента не мога да помогна с дрешки, но приготвих едно колетче с малко пакетирани храни, почистващи препарати... Може ли да ти ползвам адреса /че ти го имам/ и ти да го занесеш на жената, защото сега едва ли ще и е до ходене по пощите.
Моля се Бог наистина да им помогне да се справят с трудното изпитание, което им е изпратил  Praynig

# 11
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Занесох нещата на майката, повярвайте ми няма такава радост.
Децата поскачаха около торбите нетърпеливи. Всички дрешки са прекрасни. Най-малкото е обзаведено от-до за близката година. Дрешките са толкова много, че реално не може да ги износи. За баткото също имаше някои неща. За средният-почти нищо. Майката е безумно доволна и благодарна. Казва, че чак и е неудобно. Опровергахте очакванията и, че непознат не може да помага. Огромно благодаря и от мен и от нея.

Всеки ден ще влизам с отчет какво е направила и как са нещата.

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 2 219
irenaani, прати ми адреса на жената, ще гледам да взема нещо за средното момченце Peace
А баткото ходи ли на училище?

# 13
  • София
  • Мнения: 12 562
irenaani, прати ми адреса на жената, ще гледам да взема нещо за средното момченце Peace
А баткото ходи ли на училище?

Баткото ще е сега във втори клас.

# 14
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Пр
irenaani, прати ми адреса на жената, ще гледам да взема нещо за средното момченце Peace
А баткото ходи ли на училище?

Пращам адреса на лични.

Общи условия

Активация на акаунт