Интимната хигиена момиченца 3-4 год

  • 28 260
  • 59
  •   1
Отговори
  • Мнения: 173
Здравейте,
Дъщеричката ми е на 3 г 7м.- спазваме добра хигиена, мием се всяка вечер или само с вода или и с малко интимен шампоан. Ако е при бабите и пропуснат малко миенето, защото те се притесняват да мият там, се събира бял секрет около срамните устни, който прилича на неизбърсан крем Бочко, който почиствам с мокра кърпичка внимателно, но това е рядкост.
Въпреки ежедневното миене като се доближа се усеща типично женския аромат - това нормално ли е? За мен повече от това миене е прекалено, за ходене на гинеколог ми се вижда много рано. Споделете как е при вас.

А между другото как наричате интимните места на децата си. Моя мъж казва "шушулка", от което майка ми изпада в ужас Crazy, но пък не ми дава и по-добро предложение. Дайте идеи важите деца как казват.

Благодаря  Hug

# 1
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 867
Има и детски гинеколози, може да я заведеш на такъв.
На мен също ми се струва рано за такава миризма.

# 2
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Интимен шампоан за дете на 3 години?  Rolling Eyes Малко рано ми се вижда. Може и от това да се бърка pH-то, знам ли.
Спомням си, че баба ми навремето наричаше онова място 'тонка' - от какъв зор не знам  Joy На моят син е просто пишка.

# 3
  • София
  • Мнения: 7 097
Въпреки ежедневното миене като се доближа се усеща типично женския аромат - това нормално ли е? За мен повече от това миене е прекалено, за ходене на гинеколог ми се вижда много рано. Споделете как е при вас.

При дъщеря ми усещам този "аромат" от преди 1-2 години. Тя сега е на 6 г., значи е била на около 4-5 г. И аз съм се питала същото и съм се учудвала, че толкова рано се появява, но явно е нормално. Ако има някаква инфекция би трябвало да има течение и някаква неприятна миризма.

# 4
  • Мнения: 84
Зачервява ли се вътре? Заведи я на гинеколог да вземат една намазка.Моето дете има коли бактерия и понякога има зеленикав лепкав секрет и я боли,За измиване ползваме триклобактер и мажем с дактакорт,а след 3 дни пръскам с джинджира.

# 5
  • Мнения: 173
Обикновено няма зачервявания, а и по-скоро не откривам и признаци на инфекциир няма секрети. Честно казано на мен ми се струва да е по-скоро нормално, но не съм много сигурна.
Ниастина не ми се води на гинеколог на тази възраст, много е мъничка, но пък ако се налага......  Sad

# 6
  • Мнения: 1 796
Аз не мога да кажа от опит,но ми се струва рано да се мие с интимен шампоан.А относно названието-при нас много майки казват ''мунка'' и аз като дете така казвах.Чувала съм и ''шунда''.Ние се спряхме на ''мунка'' и така я наричам. Wink

# 7
  • Мнения: 3 483
у нас сме на "шушки" Laughing Моите са на 7 и 2. При голямата това се усеща от година-две, няма други проблеми.
Между другото спри този интимен гел, ще направиш някоя беля с гъбички и тем подобни. Забелязах, че откакто забраних на голямата да се търка със сапун, макар и бебешки, там долу, и бялото, и миризмата намаля. Peace

# 8
  • Мнения: 84
За името -и ние казваме мунка Peace

# 9
# 10
  • Мнения: 173
Хубави теми за имената, аз неможах да ги намеря, благодаря.
КАто начало май ще започна да мия само с чиста вода, да видим какво ще стане .

# 11
  • Мнения: 3 483
Моята баба викаше "шундравела" (ударението е на Е) Joy

# 12
  • Мнения: 72
Най-добре е да я почистваш само с топла вода. Виж какво ще стане. Ако положението продължава да те притеснява, я заведи на лекар, поне да си спокойна ти Simple Smile
Иначе за именованието-като бях малка казвахме само "да измием дупето", като под това се разбираше както самото дупе, така и отпред, не сме изпадали чак в някакви подробности. Laughing

# 13
  • Мнения: 9 814
Спокойно можеш да се консултираш и с педиатъра на детето си.
А относно миризмата....ми тя при някои е по-силна.
Също така се обостря и от недобре попита урина, изпотяване....

# 14
  • Мнения: 206
Спокойно можеш да се консултираш и с педиатъра на детето си.
А относно миризмата....ми тя при някои е по-силна.
Също така се обостря и от недобре попита урина, изпотяване....

Точно! Peace
След пишкане винаги я подсушавай с хартийка, не я мий с интимен гел-твърде рано е, достатъчно е детско сапунче, но без да търкаш навътре!
При моето момиче също се образува такова бяло напластяване, но то е от крема, който все още слагам, понеже спим през нощта с памперс! Преди да я изкъпя го премахвам с памуче с вода и така...Мокрите кърпички не са препоръчителни, използвай ги по-рядко, ти си знаеш де..
Миризата и при нас си я има, нормално е...
А за името-казваме "пилето"!

Общи условия

Активация на акаунт