Интимната хигиена момиченца 3-4 год

  • 28 258
  • 59
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 615
Репликата беше предизвикана от това:

Иначе ми е ужасно смешно като всякакви безумни наименования за влагалището.


Колкото до прословутото влагалище... май трябва една закована тема да има, която в картинки да показва де е тоз орган и за какво служи. И че няма друг начин той да се измие, освен с дамския душ  Mr. Green

# 46
  • Мнения: 989
И при дъщеря ми се е появявала така миризма няколко пъти, но само еднократно, без зачервявания, без секрет, без сърбеж и т.н. Иначе мия само с топла водичка сутрин и вечер и след ходене по голяма нужда. Наричаме я "шушка".

# 47
  • Мнения: 1 547
И аз не разбирам от тона на Крейзи, но тя явно си търси да стане въргал и в тази тема

Не го разбираш вероятно защото и ти смяташ, че вечерният детски тоалет включва измиване на влагалището, затова  Mr. Green

Стохилядната тема, в която големи и раждали жени обясняват на децата си идиотщини за миене на влагалища и в същото време се възмущават, че нещата не били наричани с истинските им имена. Срамота е. Дори входът на влагалището е недостъпен при малките момичета, заради девствената ципа. Това, което всъщност се мие, е вулвата. Или срамните устни, точно така - в случай, че действително държите децата да асоциират половите си органи с нещо срамно.

Преди години тонът ми по темата беше по-премерен, но прогресиращото невежество ме прави нервна, извинете.

Последна редакция: пт, 03 сеп 2010, 10:21 от crazy chick

# 48
  • София
  • Мнения: 7 190
Когато се използват неразделни словосъчетания, е много слабо вероятно едно дете да се фокусира само върху предиката.
В този ред на мисли, не се притеснявам, че "срамни" ще се асоциира със срам.

# 49
  • Мнения: 1 547
Когато се използват неразделни словосъчетания, е много слабо вероятно едно дете да се фокусира само върху предиката

Не знам какво точно означава "неразделно словосъчетание" /може би имаш предвид "устойчиво"?/, но за мен горепосоченото е свободно такова, с две напълно самостойни и еднозначни думи, които едно дете на 4-6 год. би разбрало чудесно. Не оспорвам твоето решение - то си е съвсем правилно - просто споделям личната си гледна точка.  Peace

# 50
  • София
  • Мнения: 7 190
Устойчиво - да.
Ами не знам, ако ми бъде зададен въпрос "защо срамни", бих обяснила, че не са срамни по принцип, а само защото винаги ходим с гащички по улиците и пред другите хора.

# 51
  • Мнения: 1 547
Ами не знам, ако ми бъде зададен въпрос "защо срамни", бих обяснила, че не са срамни по принцип, а само защото винаги ходим с гащички по улиците и пред другите хора

Да, да, звучи логично. И съответства на възприетото в България официално название. Аз обаче го игнорирам, защото думата "срамни" е добавена вероятно от някой спечен роден комуняга през миналия век, изпълняващ политпоръчението да пази морала. По принцип такова прилагателно не присъства сред латинските анатомични названия - има просто вулва, пубис и малки и големи лабии /или устни/. Никъде не се споменава срам  Wink

# 52
  • Мнения: 6 713
Много добре правя разлика между влагалище и останалото.  Naughty И дори т.нар. девствената ципа се нарича така поради религиозни причини, промиващи хилядолетия мозъците - че това е девствена ципа. ooooh! Това е ципа, за да пази входа на влагалището, докато момичето достигне възраст само да се грижи за хигиената си, въобще докато достигне полова зрялост. Като чуя девствена ципа и се изприщвам просто! Sick

Крейзи, имах предвид тона ти, защото е някак назидателен и това е. От доста време чета във форума, и нещо не ме кефи вече постоянно отнякъде някой да ми дава пиперливи съвети какво и как. Как пък не се изморихте бе!?? ooooh!

# 53
  • Мнения: 1 547
От доста време чета във форума, и нещо не ме кефи вече постоянно отнякъде някой да ми дава пиперливи съвети какво и как

Нямам спомен да съм се обръщала персонално към теб със съвет. Това, че се разпознаваш в дадено мое мнение и реагираш лично, не е мой проблем. Колкото до девствената ципа, не разбрах каква е драмата и де е потресът - факт е, че докато ципата е налична, жената се води девица, тоест непроникната. Желателно е едно момиче да започне да се грижи самО за хигиената си доста преди да се прости с въпросната ципа, което прощаване обичайно съвпада с началото на половия живот. Като не искате назидания, не пишете глупости.

# 54
  • Мнения: 819
Репликата беше предизвикана от това:

Иначе ми е ужасно смешно като всякакви безумни наименования за влагалището.


Колкото до прословутото влагалище... май трябва една закована тема да има, която в картинки да показва де е тоз орган и за какво служи. И че няма друг начин той да се измие, освен с дамския душ  Mr. Green



Ок, тук излиза, че сме на едно мнение тогава, но предвид общият ти тон съм го разбрала пак като заяждане.



щИначе явно темата ти е някаква фикс идея или знам ли и аз вече.Няма да се обяснявам повече, явно е безсмислено. След всичките ти подробни обяснения пак не виждам връзка с това, което съм написала.Говорим за едно и също място, което е обект на спора, но ти пак обиждаш. Аз казах каквото мисля по темата, опитах се да запазя добрия тон(за разлика от теб) и спирам да пиша тук, защото целта ми не е да обиждам, а продължа ли да ти отговарям, ще стане много грозно вече.

# 55
  • Мнения: 324
За измиване ползвам интимен гел за момичета от 4 до 12 години, който в България все още не се намира - Saugella girl, pH 4,5. Препоръчва се да се ползва 1-2 пъти на ден, но ние го ползваме 1-2 пъти седмично, а през другите дни се мием само с вода. Ако се случи да има натрупване на бял секрет, ползвам тампончета, напоени с риванол. Ако има упорито зачервяване, мажа с гентамицин.
Интимният гел ми е препоръчан от лекари от Университетска педиатрична болница след една уроинфекция. Те бяха категорични, че за интимна хигиена обикновен сапун  не трябва да се ползва.
Иначе мием пиша. Момчетата имат пишка, а момичетата - пиша, това казваме. Като порасне достатъчно, ще й дам списък със синоними да си избере.

# 56
  • Мнения: 6 713
Като не искате назидания, не пишете глупости.

Изобщо не ми се прави на всезнаеща и не ми казвай какво да пиша, глупост ли е, не е ли. Айде със здраве и малко си смекчи тона, че не ме кефи нещо.

И да допълня, че изобщо не се разпознавам никъде в твоето мнение, не си чак толкова всеобхващаща всички хора, че да се намери всеки в твоето мнение. Какво самочувствие просто... ooooh!

Последна редакция: пт, 03 сеп 2010, 14:29 от Лурдес

# 57
  • Мнения: 1 547
Айде със здраве и малко си смекчи тона, че не ме кефи нещо

Нямам навик да съобразявам тона си със случайни люде, нежели неграмотни. Целта на темата е не да се кефим, а да сме наясно с анатомията на децата си /че и със своята/. Надявам се, че съм била полезна, ако ли не - здраве да е, наистина.  Mr. Green

# 58
  • Мнения: 6 713
Най-уважително ви моля да не миете вагините на момиченцата си. Не ги и споменавайте даже, освен ако не въвеждате понятията "месечен цикъл" и "раждане". Дотогава изплаквайте с вода и без сапун вулвите, дудите, шушулките, шундите или каквото имат там, и толкоз.

Крейзи, нито целя, нито искам, нито търся или съм търсила конфликти някога във форума. Търся информация и сверявам с другите майки. Това твоето по-горно изказване е чиста проба желание да стане конфликт в темата. Остър, обиден тон, някакъв "пльос" сред други постове. Извинявай, но поне тука в "Нашите деца" си дръжте резкия и груб тон настрана, и там си го вейте в Клюкарника!
Това е! Peace

Хиляди извиненя на авторката за спама! Peace Embarassed Rolling Eyes

# 59
  • Мнения: 376
Дъщеря ми не  позволява аз да я мия, откакто е навършила 4 години. Белият секрет си го измива сама с ръка като аз само пускам водата, защото тя още не успява да я направи умерено топла. Тя е на 6 години и отскоро си мие и косата сама с шампоан и балсам. Но дупето само с вода го мие. Казвам  да си измие дупето и отпред, откъдето пишка. Не използвам други думи.

Общи условия

Активация на акаунт