Има или няма глутен в овеса?!

  • 6 271
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 133
Четох из форума доста, но никъде не срещнах категорично мнение за съдържанието на глутен в овесените ядки. В крайна сметка ИМА или НЯМА? newsm78 Ако има, защо в таблиците за захранване пишат овеса и ориза като първите храни за захранване?

# 1
  • където има любов
  • Мнения: 307
И аз тава се чудех??????Мисля,че няма ,ама не съм много сигурна.Глутенът не се ли съдържа само в пшеницата????

# 2
  • UK
  • Мнения: 1 334
глутен в овеса има, както и  в пшеницата и ечемика. препоръчителния ред на въвеждане е ечемик, овес, пшеница.
възможно е да си срещала овеса като една от първите храни за захранване, ако става дума за захранване след 6 месец-преди това не е препоръчително.
аз дадох глутен на 8 месеца-овесена каша

# 3
  • София
  • Мнения: 15 194
Да, има.
В сайта на Клиниката по Детска Гастроентерология са посочени зърнените храни, които не съдържат глутен. Те са много малко-просо, ориз, сусам, соя.

# 4
  • Мнения: 7 837
Ако има, защо в таблиците за захранване пишат овеса и ориза като първите храни за захранване?
Защото в някои страни се препоръ4ва даване на каша след навършени 6 месеца. Така е заради късното захранване.

# 5
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 767
зърнените храни, които не съдържат глутен. Те са много малко-просо, ориз, сусам, соя.
...и елда.

# 6
  • Bristol
  • Мнения: 9 347
Има глутен.
Обаче ако детето е навършило 6 месеца и не е генетично обременено с алергии, глутенът не се счита за проблем.

Общи условия

Активация на акаунт