Приветствие на родителите към първокласниците - идеи...

  • 15 197
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 632
Избрана съм да измисля приветствие за първокласниците от страна на родителите на първокласници, и на всичкото отгоре да го кажа на 15-ти септември пред цялото училище...  Той човек де не напише някой стих и да не надпише няколко картички и да нарисува някоя рисунка  Laughing в детската градина... и вече го избират за всякакви мероприятия от този  тип, само че сега малко са ме налегнали битовизми и така да се каже не съм в... творчески цикъл.
Трябва да е от няколко реда и да извира от душата ми Whistling, която както казах по - горе е празна откъм идеи. Ако някой има желание да напише нещо ...
Мерси предварително  Hug

# 1
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Не го прави в стихотворна форма.  Laughing
Гледай да е кратко.  Laughing
Аз бих казала нещо смешно (не, че някой ще го чуе в цялата суматоха, ама...) Joy

# 2
  • Мнения: 632
Няма да е в стихотворна форма и  така де - ще  е кратко. И аз си мислех за някоя шега...  newsm78

Последна редакция: вт, 07 сеп 2010, 21:58 от Меги4а

# 3
  • Мнения: 3
Когато се пишат обръщения има няколко правила. На първо място човек трябва да си отговори на въпроса Какво искам да кажа? и С каква цел?.
След това - На кого искам да го кажа?
Така първо си набелязва цел, а след това си определя подхода.

В твоя случай предполагам, че искаш д кажеш на първолаците, че им предстои една интересна и отговорна година, в която много ще пораснат. Това с цел да се амбицират и да не се плашат, а да влязат в училището с интерес и ентусиазъм. И че училищният живот ще им даде много - от много приятелства, през много знания, до много емоции.
После трябва тези послания да ги преведеш на език, който те ще разберат. Напоследък не съм общувала много със седем годишни, все са по-малки или по-големи децата около мен. Но предполагам, че не трябва да е дълго. И в никакъв случай да не ги подценява - те са малки, но всъщност вече много разбират от света около тях и се обиждат, ако човек гитретира като по-малки.

# 4
  • Мнения: 1 081
Уважаеми госпожи и господа,
Уважаеми ученици, учители и родители,

Утре е ......... септември, денят в който по традиция се открива учебната година в българското училище. Това е ден, който влиза във всеки дом, било чрез очакването на училищния звънец, било чрез грижите по децата или носталгията на спомените.

Образованието е една от обществените дейности, към които сме най-чувствителни. Всички искаме да имаме добри училища, даващи модерни знания и активно участващи във възпитанието на децата ни. Знаем, че системата се нуждае от промени, но в същото време се страхуваме, че на онези, от които зависят големите решения в тази област няма да достигнат далновидност, последователност и воля.

Уважаеми родители,
Според един голям съвременен български писател, във всички времена конфликтът между поколенията се свежда до едно и също - младите искат да видят пример, а получават само съвети. Колкото и часове по безопасност на движението да въведем, трудно ще научим детето да спира на червения светофар, когато таткото редовно минава на червено, водейки го на училище. Разбира се, че е важно да дадем добри напътствия на децата си, но по-важно от това е да им покажем нашето отношение към света, нашето чувство за отговорност, нашето разбиране за справедливост и достойнство.

Скъпи първокласници,
Утрешният ден е много важен за вас, защото той показва, че вече сте пораснали. Но прекрачването на ученическия праг не означава, че непременно трябва да се разделите с Пепеляшка и Мечо Пух. Те ще останат с вас, дотогава, докогато вие пожелаете. Учението ще ви даде не само безценния дар да четете и пишете, но и ще ви помогне да откриете хиляди нови интересни неща за света и за самите вас.

Уважаеми госпожи и господа,
Всички ние, родители, учители и онези, които формират общественото мнение или държавната политика в образованието, трябва да дадем на нашите деца съзнанието за техните корени, за това, че те са част от нещо трайно и голямо - част от българската нация. Заедно с това ние им дължим знанията и възпитанието, които да ги накарат да почувстват, че имат криле, да почувстват, че имат сили да достигнат мечтите си.

Нека в навечерието на новата учебна година всички да си пожелаем здраве, воля и упоритост, а там, където волята и упоритостта не ни достигнат - и малко късмет.

И нека заедно превърнем образованието в новия национален приоритет на България.


Копнах го, но може да си го преработиш и да вмъкнеш някоя шегичка  Hug   Hug   Hug Успех!!!

# 5
  • у дома
  • Мнения: 7 146
Пускам ти моето от миналата година с уточнението че идеята е от нета и за съжаление не мога да посоча кой е автора и лекичко съм го преработила:

НА ДОБЪР ЧАС, СКЪПИ УЧЕНИЦИ!
Отново е 15 септември. Отново зазвъня училищното звънче. Отново школото разтваря гостоприемно врати.

Мили деца!
Помните ли хубавото стихотворение на Иван Вазов:
„Детенце хубаво, пиленце любаво,
къде под мишница с таз малка книжчица?
Отивам, бабичко,
Макар и слабичко, книга да се уча,
Добро да сполуча!”
Пожелавам ви от сърце този златен есенен ден да отвори света пред вашите любопитни очи, да ви приобщи към съкровищата на родната и световната култура!
Бъдете здрави, весели и щастливи! И нека вашите многоцветни дарования да множат богатството на българските успехи по целия свят!

Скъпи родители!
Българинът е известен с любовта към децата си и желанието те да станат образовани хора. Пожелавам този ден да се превърне за вас в едно начало от безкрайния празник на реализирани мечти и надежди!

Уважаеми български учители! Бъдете благословени за неуморния си труд, за светлите си усилия да сеете зрънцата на познанието, на доброто и истинското в детските души! Поклон пред вас!

Това е - дано ти послужи...Успех!

# 6
  • Мнения: 632
svetlaem - много е хубаво твоето приветствие, но определено изисква и качества на оратор - не бих могла да се справя с нещо подобно на микрофон пред цялото училище.  Embarassed
Дейзи "Нека в навечерието на новата учебна година всички да си пожелаем здраве, воля и упоритост, а там, където волята и упоритостта не ни достигнат - и малко късмет." това много ми хареса  Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт